Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320201 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #700 -: 06-02-2014, 14:55:52 »

Роми, ами дето казваш ти - щом прожекторите осветявали само "второстепенните актьори", значи това го изисква самата пиеса?  tooth tooth Или намекваш , че правят нарочно , защото им плаща авторът на "конкурентна" пиеса?  tooth
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #701 -: 04-04-2014, 17:58:13 »

Виж, излязъл съм без да ти оставя бележка. А това не е много възпитано. От разговора имам предвид, бате Бино. :) Но май нямах какво да добава. Иначе по твоя въпрос - не, не намеквам, че някой го прави нарочно. Няма конкурентна пиеса, няма и конспирация. Според мен, проблемите най-често се раждат в главите ни първо, а едва по-късно се отпечатват в телата ни.

А прожекторите в горната метафора, дето се фиксират върху второстепенни актьори, илюстрират баналния навик на ума да се фиксира върху второстепенни проблеми. Такъв ум все опитва от миноритарни знания да вади мажоритарни изводи. :weight_lift:

В частност, токсините в тялото също са миноритарен фактор (второстепенен, сиреч). Реалният ни проблем са "токсините" в мисленето. Психичните отрови, ще рече. Но аз съм доволен, че оставихме майките на мира, да кърмят децата си, както са го правили винаги, без да ги плашим с токсини в млякото и тем подобни дивотии. :Content_22:
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #702 -: 02-05-2014, 07:23:01 »

Ехе, темата доста поизоставена.
Аз да питам по същество (със заглавието) има ли гладуващи в момента?
Аз съм трети ден на водно и търся съмишленици за дълго гладуване - поне 20 дни, ако издържа.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #703 -: 02-05-2014, 19:54:47 »

Аз започвам второ денонощие, все още съм на сухо и възнамерявам поне до утре да съм така. Забелязвам, че неприятните симптоми съпътстващи гладуванията ми стават все по-слаби и поносими с всяко следващо гладуване.
Поздрави
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #704 -: 02-05-2014, 22:29:47 »

 :fun_096: :Content_14:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #705 -: 03-05-2014, 08:25:29 »

За 4  дни се свалят 4 кг, но това вероятно е водата, която сме погълнали с различни продукти, корема и паласките не мърдат  tooth
Активен

yuli

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #706 -: 12-05-2014, 14:21:15 »

Днес започва моето поредно 4-то гладолечение ...или може би е по правилно да го нарека плодолечение , което се състои в това : 400 гр плод на ден , разделен на 2 приема - обед и вечер по 1 ябълка, а през остоналото време вода с лимон- около 1.5 -2л.на ден ,2 билкови чая (може и 3) и 1 суп. лъж. мед за целия ден (когато се чувствам много отпаднала си взимам още 1 лъж. мед - според случая ,но гледам да не са по- вече от 2 ). Последния път го направих 14 дни . Започнах на 17.02.14 г.- 64.3кг , на 2.03.14г.- завърших -58кг. Подобрих значително зрението си !- за което съм много доволна от себе си ... намаляха значително болките в кръста и гърба , станах много по- подвижна и гъвкава , като се има в предвид че от 12 г. работя като шивачка в частна фирма (на норма )... по цял ден седнала , изгърбена над машината ,вперила поглед в една точка - така ми минаваше денят ...а храненето естествено - лошо ииии това ми се отрази на килограмите , нервите , психиката .... много често получавах главоболия , които не минаваха с един аспирин ...парадонтозата ми се влошаваше и все се стигаше до вадене на зъб .... НО един ден взех решение - напуснах тази работа и реших ,че ще отслабна - тогава бях 75 кг. ... за моя скромен ръст 160см - си бях доста закръглена женичка . Започнах да търся информация в нета  за някаква диета ,която да ме доведе до предишните ми кг( 55-60кг. ) ииии така ... от диета на диета стигнах до плодолечението по Лидия Ковачева . Когато го направих за първи път беше около 10 дни от които първите 4 си бяха ядене на корем на плодове (кайсии)  ииии после , останалите 6 дена намалих плодовете на 400 гр на ден ... беше ми мноооого трудно , не получавах разбиране от съпруга ми (даже се криех от него , че аз не ям )... а трябваше да готвя за семейството , което  беше голямо изпитание- да удържа на изкушението... издържах ! смъкнах кг - тогава нямах кантарче да се тегля ,за да кажа точно колко съм свалила ... ноо доста кг трябва да са били ,щото всичко ми се свличаше и стоеше ,като на закачалка ...купих си нови дрехи , чувствах се нов човек - не само физически ,но и психически . Умът ми се избистри ,станах по- позитивно мислеща , вече не търсех тъмна стая , където да ходя да плача.Близките ми виждаха чудната промяна с мен . Аз не просто отслабнах , аз се преродих за нов живот - хармоничен със самата себе си ! ..... Искам да изчистя организма си от токсини , шлаки ,отрови натрупани с годините ... а за моите 45 г.  има какво да чистя . Продължавам и ще продължавам периодично на 2-3-4 месеца да правя по едно плодолечение от по 14 дни , а когато имам сили и енергия и 20 дни ... чувствам се добре и все по- здрава . Благодаря ,че ви има ! Благодаря , че имаше къде да споделя със съмишленици !
Активен

Мими

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #707 -: 12-05-2014, 14:26:31 »

Юли, страхооотнооо! Много и чудесни промени  :Content_14: ! Успех!
Активен
Най-доброто време да променя живота си беше преди двадесет години. Второто най-добро време е сега!

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #708 -: 12-05-2014, 18:08:04 »

Браво  :flowers2: :Content_14: :Confus_3:
Активен

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #709 -: 13-05-2014, 12:03:32 »

Зрдавейте, :peperudi:,
днес пруклювам едно 6-дневно сухо гладуване. :Content_22:
Може ли някой да каже някакво захранване,защото Малахов препоръва кефир(или кисело мляко) за излизане от сухо гладуване,а не плодови и зеленчукови сокове,каквито пък препоръчва Пол Брег?
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #710 -: 13-05-2014, 14:39:32 »

Привет Чери, мини на вода за кратко и после се захрани като от водно.  После с плодови / зеленчукови сочета разредени с вода в малки дози и т.н.постепенно....
Браво 6 дни не са малко за сухо.... :Content_14:
Да отбележа, че днес е 3 ден само на вода,лимонов сок и кленов сироп. За сега всичко е ОК.
« Последна редакция: 13-05-2014, 14:59:40 от nortifox »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #711 -: 13-05-2014, 15:07:28 »

тоя пък ленов сироп за какво?   :surpris_23:
като толкова държиш на сладкото, по - добре - мед, няма по - добър  и полезен подсладител от него! 
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #712 -: 06-06-2014, 13:56:46 »

Здравейте! Искам да предложа на интересуващите се от ефекасните оздравителни техники един материал за коментар. Автор на материала е Владимир фролов.

Гладуване

Ползата от гладуването е очевидна. Свободнорадикалното окисляване на ненаситени мастни киселини в мембраните на клетките, осигуряващо организма с енергия и кислород, никога не спира. Като правило, половината от произвежданата от организма енергия и кислород обикновено се изразходва за усвояване на храната. При гладуване огромни енергийни ресурси се освобождават за използване от имунната система, за повишаване на ефективността на обмяната на веществата и за възстановяване на клетъчните структури. От гледна точка на ендогенното дишане активното лечение посредством гладуване на различни заболявания е съвсем приемливо. Могат да бъдат излекувани много сериозни заболявания и в това няма никакви чудеса. Веднага трябва да отбележим, че най-добри резултати при гладуване има при хората с голям размер на белите дробове. Но повечето от тях по принцип нямат проблеми, които ги принуждават да сс обърнат към лечебното гладуване. Ефектът от гладуването е толкова по-малък, колкото по-малък е обемът на белите дробове и колкото по-несъвършено е дишането.

Гладуването може да донесе и значителна и нерядко непоправима вреда на организма. Степента на увреждане на организма и разпределението на зоните на поражение сс определя от характера на дишането, времето на гладуване, степента на натренираност и физическото състояние на организма, поведението на пациента в периода на гладуване. Гладуването води до увреждане на кръвоносните съдове, а следователно е предпоставка за атеросклеротични процеси, ускоряващи увреждането на органите и тъканите. Инструмент за увреждането на организма е свободно радикалното окисление на нснаситснитс мастни киселини, което формира главното енергийно ниво на организма, но едновременно с това води и до увреждане на стените на кръвоносните съдове. При еднакви параметри на дишането и еднакво натоварване на организма през периода на гладуването увреждането е по-интензивно. Това е свързано най-вече с намаляването на нснаситснитс мастни киселини н други вещества в кръвта, които непрекъснато се изразходват при свободно радикалното окисляване в мембраните на клетките по 100 000 километровата дължина на кръвоносните съдове. Основният разходен материал на свободно радикалното окисляване са мазнините в клетъчните мембрани. Но в зоната на свободно радикалното окисляване се намират белтъчните структури, гликопротеините и други вещества. Докато запасите от мазнини могат да осигурят живота в продължение на 5—10 денонощия, а при достатъчно натрупване и над 50 дни, то резервът от белтъци и аминокиселини се изчерпва след няколко часа. През това време, независимо от наличието на мастна тъкан, постъпването на мазнини в кръвоносната система при болшинството хора става с голямо закъснение. Това закъснение може да почувства всеки човек, като увеличава промеждутъка между храненията. Обикновено се появява угнетяващо чувство, слабост, губи се яснотата на мисълта. Ако приемането на храна се отлага по-продължително време, организмът влиза в стресово състояние. Хормоните на стреса, адреналин н глюкокортнкоидитс (хормоните от надбъбречната жлеза) включват процесите за разграждане на мазнините, което временно разрешава проблема с дефицита на мазнини в кръвта. След изразходването на мазнините, се създава дефицит и след определено време настъпва поредна стресова рсакцня. И така това продължава докато човек не получи храна. Естествено, че стресът за организма е изпитание. При гладуване въздействието на стреса сс усилва, натрупва сс поредния стрес върху резултатите от предходния. Ударът понасят най-вече артериолите и капилярите, поражението на които води до умъртвяване на функционална тъкан.

Адреналинът и клюкортикоидите се отделят в кръвта. При контакта със стените на кръвоносните съдове, те включват в мембраните ендотеолицитите и прекисното окисляване на липидите. Процес, подобен по своите резултати на свободно радикалното окисляване на ненаситени мастни киселини. При характерния за гладуването продължителен стрес поразяващата мощ на прекисното окисляване на липидите в артериолите и капилярите десетки пъти превъзхожда вредата върху кръвоносните съдово от дишането. Поразяването на кръвоносните съдове нараства от дефицита на мазнини, белтъци и други вещества в кръвта, които са необходими за възстановяването на клетъчните мембрани. Това води до бързо поразяване на съдовите стени и последващо тромбоцнранс на малки артерии и капиляри.

Прецизният читател може би ще ме упрекне, че се концентрирам върху увреждането на капилярите и малките артерии. Разбира се, увреждат се и големите артерии, аортата и сърцето. Но това не води до такива тежки последствия. При пораженията на крупните артерии е възможно образуването на плаки, но те продължават да функционират. При пораженията върху малките съдове възниква мъртва зона, която както показва практиката, никога не се възстановява. Необходимо да се знае, че при гладуване разрушаващото въздействие върху артериите съществено превишава нормалното. А разрушаващото въздействие върху капилярите сс увеличава десетократно. Това е свързано с това че в такъв необичаен режим на износване, те функционират рядко и кратко. Освен това, клетките на капилярите в много по-голяма степен асимилират посочените хормони, т. к. скоростта на движението на кръвта в тях е 100 до 300 пъти по-малка в сравнение с артериите.

Гладуването може да е полезно ако се провежда в щадящ режим и завършва преди настъпването на стреса. Под щадящ режим сe разбира отсъствието на физически натоварвания, кратки разходки пеша със скорост нс повече от 4 км/ч. топли 5-8 минутни вани или душ, облекло и обувки, осигуряващи комфорт и удобство, дълъг сън нощем и във времето от 14 до 17 ч.
За съжаление, срока за безвредно гладуване за повечето хора с ограничен до 1 — 2 денонощия. За слаби хора срокът за безвредно гладуване нe надвишава 10 — 15 часа. Времето за гладуване на хора с голям бял дроб, особено бивши спортисти може да достигне 3-5 дни, ако нe сe появяват описаните по-горе усещания, свидетелстващи за стрес. Популярното днес 7-дневно гладуване, превишаващо тези срокове, практически за всички хора е вредно. Това не се отнася до хората, способни надеждно да управляват собствената обмяна и енергетика. Но такива днес са само единици.

Естествено, при гладуване не трябда да се тича, да се обливате със студена вода или да се провеждат други закаляващи процедури, не трябва да се плува, издишвайки във водата. Ако режимът на гладуване се нарушава, а сроковете се увеличават, то атеросклеротичното поражение на организма е неизбежно. Зоните на поражение и неговата тежест зависят от допуснатите нарушения и състоянието на организма. При слабо дишане поражението на организма е максимално. При висок СЖК и коремно дишане поражението е минимално.
Много важно е да се разбере, че зоналността на пораженията се определя от количеството на протичащата кръв и плътността на капилярите. При гладуване най-голямо количество кръв, даже в състояние на покой, протича през сърцето, главния мозък, бъбреците, белите дробове, надбъбречните жлези, щитовидната жлеза, а при ходене - в долните крайници. Ако по време на гладуване често се приемат течности, то в работата активно се включват червата. Изброените органи са и главните кандидати за увреждане. Колкото повече работят те по време на гладуването, толкова повече ще бъдат загубите в техните артериоли, капиляри и функционираща тъкан.

Най-безопасно могат да провеждат гладуването ендогенно дишащите. Срокът от 3 денонощия за болшинството е безопасен. Но ендогенно дишащите обикновено приемат храна 1 път или 2 пъти с намалени обеми на храната. Като правило, зимно време калорийността на храната нс превишава 1500 ккал. а лятото — още по-малко. Гладуването, ако се оценява по обичайниете представи, винаги присъства в режима на ендогенно дишащите: 23- часово - при еднократно хранене 19.00 ч.; 16-часово при двукратно хранене в 12.00 ч. и 19.00 ч.






Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #713 -: 07-06-2014, 04:52:54 »

Благодаря за информацията. Коментарите са излишни. За всяко начинание подготовката е особено важна.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #714 -: 12-06-2014, 14:17:21 »

А тази статия кой я е писал,че нещо има доста противоречиви неща ?
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #715 -: 12-06-2014, 14:33:38 »

Откъса съм го прекопирала от книгата на Владимир Фролов - Ендогенното дишане-медицината на третото хилядолетие"
Ето линк със съдържанието http://dianadeleva.com/книгата-на-фролов-ендогенното-дишане/2014/03/29/

сканирана книгата в pdf формат за теглене - http://dianadeleva.com/wp-content/uploads/2014/03/Vladimir-Frlolov-Endogennoto-dishane-s-trenajor-TDI-01-medicina-na-tretoto-hiliadoletie.pdf
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #716 -: 13-06-2014, 02:39:20 »

има логика в написаното...
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #717 -: 13-06-2014, 07:34:28 »

Мерси, ще го прочета внимателно, не видях че отгоре си цитирала автора.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #718 -: 13-06-2014, 11:56:10 »

Винаги става интересно, когато се стигне до противоборство на авторитети  :laugh:
На кого да вярваме, когато самите ние нямаме компетентността да преценим?  :surpris_23:
Има начин, споко :) След като нямаме компетентността, тогава ще използваме това, което евентуално имаме  - разумът  :pensif_29:  С него ще поизследваме дали тук наистина става дума за авторитет..

Често се случва, ( а за нас това е опасно ) когато авторитет в определена област , се изказва за друга област, в която не е запознат.. !  А тук си имаме работа точно с това .. ;)
 Истината е , че Фролов просто не е запознат с гладуването. Нито на теория , нито на практика!
 1. Това става ясно мигновено, още когато видим кого е цитирал като авторитет по гладуване  в главата (от книгата си)  "Голодание лечит и калечит" (http://polbu.ru/frolov_breath/ch25_i.html )
 Да цитираш Шелтън, при положение че Русия си има такъв колос като проф. Ю.Николаев , означава  че си доста далеч от материята ..  tooth А освен Николаев, още СТОТИЦИ професори, доценти и научни колективи , извършили огоромна дългогодишна работа по изследване на метода- НАУЧНО и ПРАКТИЧЕСКИ ,защитили десетки дисертации, на база данните от дългогодишни наблюдения в десетки лечебни заведения  върху ХИЛЯДИ пациенти, за което е докладвано на десетки научни симпозиуми и конференции!    http://golodanie-da.ru/medbook.htm
Самият Николаев, защитил дисертация още през 1976 ( в ония времена в Русия, и то точно по лечебно гладуване да защитиш дисертация..  tooth ) има 40 годишна клинична практика ! Живее до 93, до последно активен, а когато е бил в България , (тогава е бил на 75) никой не можел да го стигне по време на похода , толкова бързо вървял ( това ми го разказа Иван Стоев, който е бил там)  

2. А Фролов горкият,за когото гладуването над 7 дни е вредно,  не може да разкаже ДОРИ ЗА ЕДИН ДОСТОВЕРЕН СЛУЧАЙ, в който гладуването е навредило! В неговата "практика" (  tooth ) имало немалко случаи .. Обаче цитира само един от тях!!, където става въпрос за писмо, получено в редакцията на списание където някой си  се повредил от гладуване , но никой не го познава и не знае нито как е гладувал и дали изобщо е имал хабер какво прави!!
 tooth tooth  ДА цитираш такъв случай просто е нелепо за учен с претенции !! tooth
 в моей практике достаточно отрицательных примеров. Например, телефамма, пришедшая в редакцию газеты из г. Тамбова в июле 1997 года: "Умоляю откликнуться Ивана Берландина. Срочно нужны лекарства. После голодания анемия кишечника...".
 
Ясно е , че Фролов няма понятие от гладуването и там той не е експерт.
НО дори да беше експерт, ето какво казва проф Ангел Ангелов, изгладувал 1500 дни за 25 години!!!
"Позволявам си да се отнасям със съмнение към твърдението на някой експерт, когато то
противоречи на моята практика, на моите наблюдения и изводи."


Аз отдавна се каня да си купувам този тренажор на Фролов, но сега  като разбирам, че той се изказва уверено в област, в която не е компетентен, автоматично изниква въпросът - дали може да му се вярва и за всичко останало, което ни говори за ендогенното дишане ?   tooth
В такива случаи винаги налазва съмнението, че  в основата са комерсиални интереси..  - да се неглижират методики като гладуването, за да си купиш тренажора на Фролов, който е патентован и носи добра комисионна на изобретателя си .. :):)
Още повече , че от проф Неумивакин знам, че този "тренажор" напълно можел да бъде заменен от хартиена торба, в която да дишаме няколко минути..  - принципът е да се затрудни дишането и да се наблегне върху въглеродния двуокис..  
Последно трябва да изясним, дали за да дишаме ендогенно по Фролов (  в което аз лично не се съмнявам! и му вярвам ), е необходимо да платим за  тренажор или само за хартиена торба ..  :surpris_23:



« Последна редакция: 13-06-2014, 12:14:20 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #719 -: 13-06-2014, 14:41:17 »

http://8kiana.com/2009/12/09/тренажор-на-фролов-тди-01-как-е-създаден/
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.
 

Страницата е създадена за 0.196 секунди с 25 запитвания.