Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320212 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #660 -: 24-01-2014, 15:41:43 »

kariani , Ти не каза ли още в първия си пост : "Ще се радвам на подкрепата ви" ?  ;)
Съфорумците веднага откликнаха, а ти успя за отрицателно време да се разсърдиш  на двама от тях ( Тихия и Л.М.) , а  сега вероятно и на мен.. :)
Според мен, след като си толкова чувствителна по отношение на  НАЧИНА на "подкрепата", задай по-точни критерии :)  ( напр. - "ще ми отговаряте само когато ви питам нещо конкретно"  :) )
 
Ти сама каза, че хората СА и ТРЯБВА да са различни.. ? Нали така  ;)? Но това означава също , че и всеки си има свой стил на изразяване  и на моменти трябва да се прояви толерантност.  Тук не се "съдим",както казваш ,  просто се случва понякога нещо да прозвучи като критика , но това не значи  , че е злонамерено.

Иначе те поздравявам за ентусиазмът и дисциплината ти ! Ти самата имаш много да ни разказваш  :)
« Последна редакция: 24-01-2014, 15:45:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

kariani

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #661 -: 24-01-2014, 17:02:06 »

Kalia,права си,че да спра да кърмя детето си е грешка,но кърмата ми така или иначе намалява и то не се наяжда :( А иначе му давам ,но искам да го науча и на шише за да не остава не дохранено и ми е мъчно :(
Л.M.
Цитат
....  започна като повечето бременни да ми се преяждат разни нещица които хич не са от полезните    Резултата в деветия месец беше 40 кг от горе  /90кг/  Разбира се като родих веднага паднаха 10 кг ,но не съм и мърдала защото с кърмаче няма как да гладувам ,никакво време да спортувам ,да не говоря за безсънието което ми действа зле на метаболизма .

Това, че същата е преяждала и самоотравяла с боклуци, няма нищо общо със спорта.

Не съм писала,че съм преяждала,а ,че ми са се преяждали разни неща ,което е коренно различно !Май имаш нужда от малко пречистване за да подобриш зрението си!
За разлика от теб на повечето НОРМАЛНИ бременни жени им се преяждат /в превод за Л.М. дояждат/ различни неща от тези които са яли преди или след бременност! Не всички сме "всемогъщи" като теб с 41 кг което си е чиста анорексия,ако ли не трябва да си висока 150 см .Но не се притеснявай,аз и от анорексия съм се лекувала,така,че може и ти да успееш !
  Отрова не съм пила за да се самоотровя и всички медицински изследвания бяха перфектни! Но точно заради нещата които са ми се дояждали през бременността искам сега да се изчистя и вместо да намеря подкрепа ,че искам да поправя грешките през бременността си,които признавам и не се срамувам от това то НЯКЪКВА СИ ,ме съди и обижда ! Айде да спреш вече със обвиненията си и обидите,щом имаш по-интересни занимания в момента НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С МЕН !!! Но явно не ти е толкоз интересно щом се занимаваш с мен "отровената" и не се радваш на перфектния ти живот! И друго,хората които имат интересен,безпроблемен и перфектен живот не го афишират,но започне ли някой да го тръби значи има нещо гнило в цялата работа ,замисли се какво е и го поправи на време!Аз знам кои са проблемите ми и точно сега ги поправям !
Активен

kariani

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #662 -: 24-01-2014, 17:27:40 »

бате Бино ,всички които ме подкрепиха получиха нормално отношение от мен !
Извинявай ,ама и ти ако пишеш ,че имаш проблем със киселините и гаденето и някой да ти постне писания на тема трудно зачеване и инвитро при положение ,че ти имаш живо здраво детенце и никога си нямал проблем със това да имаш дете или да имаш аборти ,ами няма ли да се обидиш ?Не съм му се сърдила ,а се чудех какво имат киселините ми със инвитрото  ???
Или вместо за киселини и гадене,да започнат да ти се подиграват ,ами стига бе хора!
Никой няма право да се подиграва на някой! Който както се държи с мен и аз така ще се държа с него!
Дори и ти да не ме разбираш,аз не ти се сърдя,защото си личи ,че не нападаш и просто изказваш мнение без да го натрапваш !
Уважавам мнението на всеки,но не и безпочвени обвинения и надменни самозванци !
 :Content_22:
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #663 -: 24-01-2014, 17:55:43 »

 Момиче, престани да се обясняваш и да раздаваш квалификации. Като не ти харесва форума, не влизай не смятам, че ще липсваш . Относно правописа е възпитано да се пише с малки букви и някАква се пише с А
Активен

kariani

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #664 -: 24-01-2014, 18:12:54 »

sis
Цитат
Вмъкни Цитат
 Момиче, престани да се обясняваш и да раздаваш квалификации. Като не ти харесва форума, не влизай не смятам, че ще липсваш . Относно правописа е възпитано да се пише с малки букви и някАква се пише с А
ТИ НЕ СИ НИКОЙ ДА МИ КАЗВАШ КАКВО ДА ПИША,КАК ДА ГО ПИША  И ДАЛИ ДА ВЛИЗАМ ВЪВ ФОРУМА !
АКО ТИ ПРЕЧА НЕ ВЛИЗАЙ ТИ !
Активен

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #665 -: 24-01-2014, 19:12:18 »

Извинявайте, че се намесвам, но не виждам каква е ползата от тези препирни? От друга страна обаче, всички знаем, надявам се, какви са вредите от зациклянето в отрицателни настроения.

В крайна сметка, всички си имаме своите кусури и особености. Нека не им позволяваме да ни пречат да си бъбрим приятелски. Сигурно затова бате ви Бино спомена, че понякога трябва и толерантност. Ала тази толерантност има смисъл само ако се проявява от всички участници в разговора, а не е изискване само към някои от тях.
Активен

purelove

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #666 -: 24-01-2014, 20:01:58 »

Не съм искала да обидя целенасочено някого.
Вечно за нещо някой ни е виновен - я недолюбваме чуждите езици, защото смятаме, че не ни се отдават, я нямаме време за нещо друго. В случая последното. Дадох пример с личния си живот, за да окуража момичето, че всичко е в нашите ръце и не зависи пряко от часовниковия механизъм, когато вършим нещата мотивирано и с желание.  Социално ангажиран човек съм, който следва естествения ход на ежедневието си, но правя всичко възможно  "нямам време" да не присъства в живота ми. Върша всичко гърди до гърди с децата си,защото за мен връзката с децата е важна. Не съм казала, че правя нещата по най-добрия начин и нямам претенции той да е правилния. НИТО ЖЕЛАЯ НЯКОЙ ДА МЕ ПОЛЗВА ЗА МЕРИЛО.   Единственото ми желание беше да насърча жената да изгради правилната за нея стратегия и да върви по своя път. Тук всеки споделя частици от себе си непрекъснато. И личния опит е най-ценната информация в този форум. Никога не съм имала претенциите, че споделям нещо ценно. Всеки е достигнал различен етап от развитието си. Тук сме се събрали , за да се учим един от друг КАК да жиеем. По-благородно нещо от това едва ли има....


Всеки има право на всичко, но не да обижда и наранява хората, които са му подали ръка и отделили от времето си. В крайна сметка абсолютно никой на никого с нищо не е длъжен тук. Всеки доброволно решава по кои въпроси да вземе отношение и какво да сподели.

Но ето в замяна аз получих енергийна инвестиция от негативизъм! Никой тук (вкл и аз) не очаква подаръци и бонбони. Само човешко отношение и възпитание.  Това е.
« Последна редакция: 24-01-2014, 20:04:29 от Л.M. »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #667 -: 24-01-2014, 20:27:10 »

" Обичай убиеца и жертвата по един и същи начин." - Безценно!
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Shine

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #668 -: 24-01-2014, 22:43:49 »

И през двете ми бременности не съм напълнявала, нито съм имала киселини, затова не натрапвам мнение за това. Но тъй като и двете си деца кърмех дълго ми се случвало да гладувам нееднократно от по 1-2 дена, поради факта, че не одобрявам лекарствата и предпочитам най-естественото средство на природата да поправи нещата – гладуването. Наблюдавала съм детето и неговите реакции, доколко е спокойно и енергично след поредната порция кърма – мога да кажа със сигурност, че това по никакъв начин не е повлияло нездравословно на детето. Затова съм склонна да се съглася с Роми, че явно природата си знае работата и не превръща млечните жлези в отделителен орган за токсини. Не така стои въпроса със спокойствието  на майката – детето усеща и реагира по свой начин. Затова е необходимо на кърмачката да се създаде спокойна и ведра атмосфера и повече положителни емоции.
Колкото до постовете на ЛМ винаги съм ги следяла с интерес и съм се учила от знанието и, защото то идва от извора, от приложени в живота й практики, не е отвлечено и теоретично, и именно заради това е ползотворно. Както и тя казва, а и аз съм се убедила – движението и  укрепването на мускулния тонус влияе на цялостното здравословно състояние на човека, и не е необходимо само за отслабването. Затова отделям по 30 минути дневно, вкъщи между домакинстването и другите задачки време за упражнения. Веднъж като преодолееш инерцията на липсата на движение всичко става лесно. Това естествено го знаеш видимо си се справяла много добре, явно сега ти трябва съвсем малко подкрепа и насърчение. Имаш го от нас! Всяка майка е минала по този път не се съмнявай, че и ти ще успееш. Дано съм била от полза.  :love_006 - emotloader:
« Последна редакция: 24-01-2014, 22:46:45 от Shine »
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #669 -: 24-01-2014, 23:24:53 »

Интелигентни момичета сте, защо трябва да си говорите по махленски.. няма смисъл. Ако някой има да сподели нещо и да бъде полезен, ОК, но другото не го разбирам - с тези заяжданици и надговаряния. Само се натоварвате негативно излишно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #670 -: 25-01-2014, 01:34:35 »

Shine, натуралната медицина казва , че няма вътрешни механизми , които да попречат на един затлачен организъм да се опитва да се детоксикира. ВСЯЧЕСКИ, вкл. и чрез кърмене. Тук сработва вече инстинктът за самосъхранение на принципа - "мил си ми , но аз съм си по-мил" :)
Но тя и официалната медицина  е на това мнение  - знаем, че при нейните лекарства изрично се указва дали стават за бременни и кърмачки. Идеята е понятна - отровите от лекарствата да не отиват в бебето.
Даже според мен по това бихме могли да се ориентираме кои са най-токсичните лекарства - тези които не са препоръчителни  за бременни :)
« Последна редакция: 25-01-2014, 01:39:15 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #671 -: 25-01-2014, 13:29:36 »

Общоприето схващане в медицината е, че тялото постоянно отделя вредни вещества чрез кърмата. Също така се смята, че количеството на тези вредни вещества в млякото зависи от количеството вредни вещества поети от майката с храната. Значи, не само и не толкова по време на гладолечение или по време на други очистителни процедури, а преди всичко в хода на обичайния хранителен режим на майката се замърсява нейната кърма. Така смята науката.

Въпреки това обаче, досега не съм чул за лекар или друг специалист, който - базирайки се на подобни схващания - да е препоръчвал на някоя майка отказ от кърмене. Затова неотдавна тук споменах, че по въпроса за полезността от кърменето съществува единодушие между общественото мнение, науката и здравните власти.

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7463.msg68056#msg68056

Макар че, нито конвенционалната, нито натуралната медицина засега не могат да обяснят на какво всъщност се дължи тази безспорна полезност? От своя хилядолетен опит човечеството е разбрало, че колкото по-дълго децата биват кърмени, толкова по-здрави и устойчиви на заболявания са като възрастни. А резултати от съвременни изследвания дори установяват устойчива зависимост между продължителността на кърменето и запазването на мозъчните функции до късна възраст.

В крайна сметка, милиони жени по света кърмят и много от тях живеят в мизерия и лишения, хранят се оскъдно, често със замърсена и некачествена храна и вода, но въпреки това чудото на кърменето остава.
:Content_22:
« Последна редакция: 25-01-2014, 13:31:35 от Роми »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #672 -: 25-01-2014, 15:42:34 »

Роми , разбира се , кърменето никой не отрича. ( не говорим за тези "лауреати", които твърдят , че адаптираните млека били по-добри..  tooth ,защото ги има и такива )  Говорим за това, че  кърма от "токсична" мама е по-малкото зло! Тоест - кърменето си е задължително, въпросът е , че подронва здравето на детето , ако майката не се замисля как живее и какво хапва. Лошото в случая е , че проблемите се проявяват по-късно във времето и никой няма да се хване да търси причинно-следствена връзка, защото не е лесно  да убедиш когото и да е , че за болест възникнала 10 или 15 години след кърмаческата възраст, е виновен именно здравният статус на майката отпреди 15 или 20 години   :surpris_23:  
Ето например, малко хора знаят на какво се дължи това, че  все по-голям процент родилки вдигат кръвно в последният месец. Това означава само едно - бъбреците не смогват да си вършат работата предвид повишените от бременността изисквания към тях! което автоматично означава , че част от токсините ще си търсят друг път навън..  ;)
« Последна редакция: 25-01-2014, 15:48:53 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Роми

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #673 -: 25-01-2014, 17:42:18 »

Цитат
Говорим за това, че  кърма от "токсична" мама е по-малкото зло!

Всъщност, не говорим за никаква хипотетична "токсична мама", а за конкретен жив човек, който се обърна към нас за подкрепа.


Цитат
въпросът е , че подронва здравето на детето , ако майката не се замисля как живее и какво хапва

Приятелю, разговорът започна от притесненията на една майка (kariani), която очевидно се замисля как живее и какво хапва. Аз опитах да разсея нейните притеснения и да я насърча да кърми. А ти?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #674 -: 25-01-2014, 17:56:29 »

Аз излязох извън конкретиката.  Ти остана в нея  tooth Всеки от нас беше полезен с нещо, поне такова е впечатлението ми . 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #675 -: 25-01-2014, 23:14:37 »

Здравей kariani,

По вьпроса за киселините и поврьщането ми се струва (без да сьм специалист), че явно тялото ти се опитва да покаже, че сега не му е момента да правиш това, което си решила. Може би наистина би трябвало да отложиш за малко и след време да пробваш пак.

По вьпроса за кьрменето сьм по-добре информирана. Болките в грьдите, както ги описваш могат да бьдат резултат от запушен канал. Пробвай горещи душове и крьгообразни масажи. Нормално е гьрдите да са меки, това не е показател за количеството на кьрмата. Около 4ия месец лактацията се регулира и започаш да произвеждаш точно толкова, колкото е нужно на детето и сьс сьстава, който му е нужен за неговата вьзраст, температурата и влажността на вьздуха на мястото, в което живеете. Кьрмата е идеалната храна. Ако пьтуваш някьде, сьстава й се променя и тя винаги се нагажда кьм нуждите на детето в момента.

Бих те насьрчила да не спираш кьрменето, а ако можеш и искаш д го продьлжиш максимално. Ако дохранваш с АМ е нормално да понамалее кьрмата, защото си заместила част от изсуканото от теб с друго. Ако желаеш да продьлжиш може да се вьрнеш по обратния пьт и постепенно да намалиш АМ (което всьщност се прави от преработено краве мляко) и да увеличиш предлагането на гьрда, което ще увеличи и лактацията.

Вакуум от сученето на празна гьрда не може да се получи.

Ако се бориш за подобряване на лактация е супер важно да почиваш много и да спиш добре, което ми е ясно точно колко е трудно с малко дете на рьце, но се жали доколкото това е вьзможно. Пий лактогонни чайове и яж жито и ядки.

Ако решиш да се откажеш от кьрменето, това е твое право и никой няма да право да те упреква.

Дано да сьм успяла поне малко да бьда полезна.

Поздрави
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

Rainy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #676 -: 26-01-2014, 01:37:22 »

Изчетох темата с интерес... Със сухо гладуване се срещам да пръв път. Звучи ми стресиращо, признавам. Но не е и задължително, така че няма проблем. Много благодаря за споделянията, безценни са.

Направи ми впечатление, че някои от съфорумците не ползват умишлено горещи чайове при гладуването с вода. Защо, какъв е проблема (когато няма добавки, разбира се)? С какво се различава от една преварена вода, например? Някога ще го пробвам, категорично. Това за очите ме впечатли дълбоко... Всъщност, докато прочета темата, от „някога“ преминах на „скоро“. Края на февруари, началото на март.

С клизмите имам голям проблем, не мога да се преборя да ги пробвам и това е, а знам че трябва. Ще чета... Снимките от видеото на Dr Hiromi Shinya ме потресоха... За добро, имам предвид. Каква е алтернативата, английска сол?

И друго, което искрено ме диви – аз съм правила 20 дневно гладуване с плодове по Лидия Ковачева – пардон, ние го наричате олекотенон храннене :) ама мекотело верно звучи пресилено... хахаха... – всъщност, мисля че дозата плодове беше по-малка от зададеното, защото не обичам много. Не мисля че надскачаха 500 грама, никакви свръхсладки от сорта на банани – аз и не обичам... И никога не съм имала така наречените кризи на детокса. А организмът ми катеторично не е от чистите. На какво се дължи това? На излишните килограми? Стана реч, че може би не е от това... Може би защото не е чисто гладуване. Извинете, ако въпросите не са на точното място. Просто се питам.

Поздрави.
:)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #677 -: 26-01-2014, 09:07:42 »

Истински детокс не тръгва ако ядеш, пък било то плодове. Затова и си нямала сериозни кризи. Ако не се чувстваш подготвена за гладуване, мини на прясно изцедени сокове веднъж дневно, обикновено сутрин. Успех.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Rainy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #678 -: 26-01-2014, 11:48:22 »

Благодаря ти за отговора. Разделям се с доста свои илюзии тук :)

Не, считам се наистина в състояние на духа - а и на тялото - позволяващо гладуване. Соковете ще ги използвам за захранване. Трябва да се информирам още повече. Вероятно не съм подготвена за 5+ дни, и то най-вече относно клизми. Но смятам, че 1, след това 2 дни гладуване са една добра подготовка. Лошото е, че детокса явно започва след 4-5 ден, но  съм на принципа бързай бавно.

Ще ми кажете ли защо горещият чай не е за препоръчване (без абсолютно никакви добавки)?
Поздрави :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #679 -: 26-01-2014, 14:55:45 »

Той Тихия почти ти отговори , Rainy :)  Чаят затруднява организма да си превключи на тотално ендогенно хранене. А това е основната цел  на класическото гладуване.
НО това е идеалният вариант! Извън "идеала" има още доста степени на "ограничен прием на хранителни вещества" - "гладуване" със сокове, с билкови чайове, ограничен прием на калории ( по Алексеев)..и др. ,  като всички тези методики ,макар и по-слаби като ефект, си имат своето приложение , че дори и предимства! Например при деца! В момента изучавам методиката на лекарят-натуропат и биохимик с голяма практика Марва Оганян. Тя лекува децата изключително само по този начин: оставя ги на билкови чайове с мед и лимон. ( и клизми :( )  От няколко дни( при по-леки състояния)  до няколко месеца! Разказва за едно тежко болно дете , което било отписано. След 4 месеца на този режим то било излекувано. По този начин  на организма се осигурява клетъчно хранене , без да се ангажира храносмилателната система, което силно разтоварва органима  , който вече със спестената енергия започва да се самовъзстановява.
"Гладуването" със сокове  и чайове освен това те държи достатъчно работоспособен, особено ако си тип вата!
Тоест , за наистина ангажирани хора, (гледащи малки деца, болни родители , взели кредити..   и т.н.) от които се изисква  да бъдат във форма, е много по-добре да останат на сокове и чайове отколкото да не направят нищо..
Тъкмо ще наберат опит, ще си разтоварят шлаките  малко или много ( при това -плавно и постепенно ! а не рязко като при класическото гладуване)  и когато някой ден станат вече по-свободни , ще могат смело " да скочат в джаза" , тоест - в истинското гладуване .   :essen:
« Последна редакция: 26-01-2014, 15:00:29 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 23 запитвания.