Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320325 пъти)

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #580 -: 30-09-2013, 21:05:41 »

да, почти толкова е ;D
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #581 -: 01-10-2013, 10:28:15 »

1. iskrena -Kaкво значи гладуване по Гайдурков, моля те обясни ни, че досега не съм срещал подобен термин.
    Бате ти Бино е постнал руски сайт, за гладуване, където пише, че кисти, миоми се лекуват 100 % , значи спазвайки режима на водно гладуване, има голям  % вероятност близо до 100 % да се излекува човек с такъв проблем.
    Тичането е едно , а бързото ходене е друго, мога да ти ги сравня със сексуални практики ама тук четат и   малоленти,  бързото ходене не помага, колкото и да се напъваш.
    Да, бирата е ВРЕДНА, ама и аз съм за бой, не е като наркотик, просто е приятна за пиене и понякога няма друго какво да се пие в някое кирливо заведение. Трябва в крайна сметка да я откажа.

2. Бате Бино - допуснал съм моментна слабост, нищо няма да пренаписваме, ще я спра - завинаги.

3. мимими - ти определено не можеш да излезеш от зоната си на комфорт, при такова мислене няма вариант да постигнеш сериозен напредък, съжалявам, че ти го казвам, но трябва да избереш или здравето си или вкусотийките си. Ям веган сладкиши, без никаква захар, приготвят се от фурми , тахан, ядки и др. подобни.
Активен

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #582 -: 01-10-2013, 12:45:37 »

Moже ли някоя рецепта за веган сладкиш?Много ще съм благодарна!От 11год съм вегетарианка,а от един месец  спрях всичко животинско(мляко,риба,яйца).Засега ползвам само мед понякога.Мисля,че веганите и него не употребяват.
Активен

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #583 -: 01-10-2013, 13:25:26 »

Мира, аз открих във форума има цяла тема с много вкусно изглеждащи рецепти. Аз си направих списък с продуктите и от другата седмица започвам с опитите.
Сега вече и вкусовите ми рецептори са доволни.
Активен

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #584 -: 01-10-2013, 18:26:02 »

Къде да ги открия и аз?
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #585 -: 04-10-2013, 10:46:10 »

Пети ден на водно гладуване... Понасям го сравнително леко. Като изключим зиморничавостта. Мисля да опитам минимум 10, максимум 14 дни. Ще видим как ще се наредят нещата с работата, че гладуването след десетия ден си изисква покой.
Досега равносметката за 2013-та:
едно 10-дневно, едно 8-дневно, едно 12-дневно и 4 триндевни гладувания.
Все още нямам сили за нещо повече от 10-14 дни.
Забелязах, че след 4-5 ден имунитетът се засилва. Но при захранването, независимо колко постепенно и "правилно" се прави - се появява "дупка" в имунната защита около 5-6 ден на захранването. Имам предвид в периоди на върлуващи инфекциозни заболявания: грип, варицела и т.н. Може би това е много фин момент за запазване на организма, защото тогава е най-слаб. След захранването всичко е наред. Поне скромните ми наблюдения при мен това показват...
Активен

viktoria_nc

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #586 -: 02-11-2013, 14:00:00 »

А аз се чудя защо се разболях вчера. 7-ми ден от захранване ми е . Всичко си беше наред и изведнъж усетих пробождания в гърлото. И сега съм зле, сода , чай компреси, трябва бързо да реша проблема без хапчета разбира се.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #587 -: 02-11-2013, 14:12:39 »

Щипка сода на езика на всеки два часа.
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #588 -: 13-11-2013, 19:25:00 »

Седемнайсти ден на чайчета и вода, в неделя или понеделник се започва със захранването.
Исках дъвка някаква, но нямаше без химии и затова дъвчих прополис - 2 пръчки по 10 грама. Това трябваше да го пропусна, но не успях да се въздържа. Гладен съм. Не знам как няма да преям. Замислил съм конопено брашно въпреки препоръките ви за плодове, защото много го харесвам и знам колко леко го усвоявам. Посял съм и поници от жито и овес, но виждам плесен в основата, мисля да ги оставя малко по-високи и да режа по-нагоре. 13 тавички са. Ще изсуша и смеля част от тях. Искам и овесени трици - правих преди дни една гъста каша от трици, смлени: лен, сусам и тиквени семки, малко стафиди и накиснат слънчоглед да хрупа... и не ядох. После нещо подобно, но със сок от ябълки. Казаха, че е много вкусно.
Май следващия път ще е чистото на вода.
Сега пия шипков чай, а вътре има разни вещества включително и захари, които трябва съвсем да ги няма при едно истинско гладуване - затова ме гризе...
« Последна редакция: 13-11-2013, 19:39:15 от route »
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #589 -: 13-11-2013, 22:14:31 »

Нещо не рабрах. Преди дни си си правил каша и не си я изял така ли? Нали си само на чай и вода, или..?

Аз не бих се захранвала с трици. На измит стомах чиста фибра да му вкараш, при това не от най-меката, не ми се струва хич добра идея. Може да умираш за друго, но в името на здравето ти давай плодове.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #590 -: 13-11-2013, 23:30:16 »

Точно така - на вода и чай, тогава направих някои неща за гости.

Ще оставя тогава триците на страна, а за конопа какво ще кажеш? Може ли кокос и ананас? Ами семената? За фино настърганите моркови и ябълки се знае. Ще ги мина през сокоизстисквачката и ще смеся сока с другото.

Просто май няма да успея да започна само с разредени сокове...
« Последна редакция: 13-11-2013, 23:43:46 от route »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #591 -: 15-11-2013, 08:21:17 »

Здравей route,
Би ли сподели идеята/целта на това гладуване, което правиш?
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #592 -: 15-11-2013, 13:06:02 »

Да разбира се.
Една от причините е недобрата храна, която ядох през последните няколко месеца - дори хляб и шоколад за няколко дена, консерви от боб, леща и подобни... дори 2-3 бири омаах. Пържени фъстъци също. И любимото ми кокосово мляко - от по-гъстото, но и то е в консервени кутийки. А накрая си ядях овеса с ананасов натурален сок. Това не беше в бг, трудно ми е с цените в ЕU, а и продуктите им по бакалиите са със малък избор за хора като мене. Имат си обаче маче и рукола, соеви кълнове, плодове и зеленчуци, намират се и овесени неща, тофу (особено вкусно е немското с бадеми и сусам),... в Италия има не скъпо конопено брашно, в Сърбия има дори сурови трици - много трудно се усвояват, не са като тези тук. Там има и фрии гмо соя, но във преработената форма, която добре знаем. Всичко това си оказва своето нездравословно въздействие и още тогава бях решил, че ще е глад след това.
Аз съм така вече - като ям подобни неща и не съм добре.

Това не е първият ми пост - преди ок 6 месеца направих нещо като 14 дена, захранване 7-9 дена, и пак 7 дена глад. Това е за тази година, миналата е с някакви по-малки. Сега за първи път ми е 20-21 дена и добре, че свършва...

Сега наближавам 68 кг, бях 78 като започнах, като си поддържах ок 75 кг при ръст 188. За първи път ми е да преодолея едно специфично изтощение, нямам сили за физически усилия, но ще се възстановят.
Друго което е - исках да видя какво означава качество на глюкозната усвяемост, или както го наричат профитата. Това се постигало при спорт или глад.
Но и исках да се захраня с много поници, а и предните не ги правих както трябва. Не успях да си навредя досега, надявам се, че и сега няма да се разсипя.
Миналия път си махнах и болки от коленете.

Искам маче и рукола, но няма да им давам по 2 лв за 100 гр на тарикатите, и за това си ми трябва място да ги сея.
« Последна редакция: 15-11-2013, 13:20:05 от route »
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #593 -: 15-11-2013, 13:10:10 »

Да разбира се.
Една от причините е недобрата храна, която ядох през последните няколко месеца - дори хляб и шоколад за няколко дена, консерви от боб, леща и подобни... дори 2-3 бири омаах. Пържени фъстъци също. А накрая си ядях овеса с ананасов натурален сок. Това не беше в бг, трудно ми е с цените в ЕU, а и продуктите им по бакалиите са със малък избор за хора като мене. Имат си обаче маче и рукола, соеви кълнове, плодове и зеленчуци, намират се и овесени неща, тофу (особено вкусно е немското с бадеми и сусам),... в Италия има не скъпо конопено брашно, в Сърбия има дори сурови трици - много трудно се усвояват, не са като тези тук. И любимото ми кокосово мляко - от по-гъстото, но и то е в консервени кутийки. Всичко това си оказва своето нездравословно въздействие и още тогава бях решил, че ще е глад след това.
Аз съм така вече - като ям подобни неща и не съм добре.

Това не е първият ми пост - преди ок 6 месеца направих нещо като 14 дена, захранване 7-9 дена, и пак 7 дена глад. Това е за тази година, миналата е с някакви по-малки. Сега за първи път ми е 20-21 дена и добре, че свършва...

Сега наближавам 68 кг, бях 78 като започнах, като си поддържах ок 75 кг при ръст 188. За първи път ми е да преодолея едно специфично изтощение, нямам сили за физически усилия, но ще се възстановят.
Друго което е - исках да видя какво означава качество на глюкозната усвяемост, или както го наричат профитата. Това се постигало при спорт или глад.
Но и исках да се захраня с много поници, а и предните не ги правих както трябва. Не успях да си навредя досега, надявам се, че и сега няма да се разсипя.
Миналия път си махнах и болки от коленете.

Искам маче и рукола, но няма да им давам по 2 лв за 100 гр на тарикатите, и за това си ми трябва място да ги сея.


Нещо не мога да се ориентирам с копчетата явно... ще ме прощава бате Бино...
Действието е почти инстинктивно, долу в ляво, без да гледам в копчето, като целта ми е да натисна "запази"... каква магия!
« Последна редакция: 15-11-2013, 13:17:29 от route »
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #594 -: 15-11-2013, 14:13:24 »

За конопа не знам, не сьм информирана. Кокосьт е много мазен, горещо те сьветвам да започнеш с нещо друго. За кои семена питаш?

По-добре да спреш глада по-рано от предвиденото и да захраниш както трябва и постепенно отколкото да гладуваш по-дьлго и накрая да "освиниш" историята.

В коя дьржава си или пьтуваш?

За триците пак да подчертая, че те не се усвояват. Просто преминават през тракта.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #595 -: 15-11-2013, 14:37:39 »

Route напълно подкрепям думите на catalina.....
""По-добре да спреш глада по-рано от предвиденото и да захраниш както трябва и постепенно отколкото да гладуваш по-дьлго и накрая да "освиниш" историята.""
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #596 -: 15-11-2013, 14:44:22 »

Route, според мен е добре първите 2-а дни от захранването да консумираш само сокове.След това: "метличката"-салата от зеле и моркови.Продължи с плодове и зеленчуци и след това включи и другите храни.Успех!
Активен

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #597 -: 15-11-2013, 14:51:43 »

Каталина, права си за кокоса - не е за начало. Семената за които говоря са лен, сусам, слънчоглед, люцерна, всичките киснати или на кълнове. Е то си пише, че не са за първи-втори ден, а са добре за по-нататък.

Защо да прекъсвам, след като съм на края и дори вече със си приготвил тревата - остава само да я изрежа вдругиден и да помисля как да махна евентуалния мухъл от основата - може би ще я натопя в перхидрол... все ще измисля нещо. Ще си я изцедя, остатъка ще изсуша, и в кафемелачката. Ще ми дойде отлично - дори може би ще ми подскаже как да са другите храни - сокове. Вече споменах за ябълките и морковите (тука малко не съм на 100% за кореноплодите - имаше някаква приказка, че който се докосва до кореноплоди още не е достатъчно силен. А това не съм си го обяснил).

Добре, няма да е нищо твърдо първи, може би и втори ден.

Триците ще си ги ям нататъка, защото аз усвоявам част от тях, но пък са термично обработени. А пък суровите минават така, както казваш.

Тука накъде се говореше, че храната е наркотик - май наистина е така, но нали това е един от моментите в който се борим с тази си зависимост.

Аз сега съм си тук, в бг.
 

Ники и Каля, мисля и на вас отговорих. Установих, че дребните листенца като рукола и подобни са по-добри от зелето, което също харесвам.

Всъщност не си спомням някой да е споменавал, че е включвал хлорофил в големи количества при захранване.
« Последна редакция: 15-11-2013, 15:04:34 от route »
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #598 -: 15-11-2013, 16:18:47 »

Триците по принцип са чиста фибра т.е не се усвояват. Ако твоите трици са смесени с нещо, може да усвояваш нещото, но триците самите-не.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

route

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #599 -: 15-11-2013, 19:00:41 »

С нещо и без нещо,... с чиста вода само, овесените трици си ги харесвах много. Доколкото знам техните фибри могат да се усвояват, за разлика от пшеничните, с които може би ги съпоставяш. Дори ми действаха енергийно - това си е стабилна храна според мен.
Или казваш, че имат овкусител, както немските евтини овесени ядки? Ама те пък направо си ухаят. Нищо чудно да са вложили от специалните им вещества.

Имах сили да отида на 10 км и се върна с 10 кг на гърба, познайте с какво - ръж и малко лимец, от производител. Само, че е неочистен и трябва да измисля нещо да махна люспите - сещам се за платнена торба в която да го мачкам. Ако успея ще си взема още десетина кг.
Утре ще ходя за нахут. Дано имат.

« Последна редакция: 15-11-2013, 19:34:54 от route »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.068 секунди с 23 запитвания.