Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320202 пъти)

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #560 -: 19-09-2013, 23:17:11 »

Смесваш ги предварително в порцеланова малка съдинка и с четка за зъби действаш равно мерно , без много да натискаш, нежно и щателно :)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #561 -: 20-09-2013, 08:53:58 »

Ясно, разбрах добре. Багодаря за отговора.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #562 -: 20-09-2013, 12:08:26 »

Aз винаги се наспивам за 4-5 часа :) като заспя в 10-11 вечерта и в 3-4 съм кукуряк :)

Титанчо, евала  :)  ..винаги ли си бил така или е от суровоядството? Знам, че има хора, на които по принцип им е достатъчен по-малко сън.
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #563 -: 20-09-2013, 13:01:25 »

със сигурност има такива хора, дето и с каквото да се тъпчат просто си спят по- малко.
но пак със сигурност, ако човек приема повече свежи неща, количеството сън, което му е необходимо, ще намалее.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #564 -: 20-09-2013, 13:09:33 »

От суровоядството и веганството е, определено
Активен

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #565 -: 24-09-2013, 17:07:46 »

Здравейте,
аз от 5 дена започнах гладуването по метода на Лидия Ковачева на плодове и чай. Започнах защото ми откриха  кисти на яйчниците и искаха да ме оперират, а аз естествено не искам. Мисля да направя поне 10 дена първия курс, защото поне досега ми понася добре. След това 10 дена захранване и 10 дена съобразно хранене и да направя поне 3 такива курса за 3месеца.
Да, но сега лекарката иска да ме сложи на противозачатъчни за 3 месеца да блокира дейността на яйчниците и да изсуши кистите. На мен ми се искаше да видя дали има поне някакъв ефект от гладуването, но уви тя няма ехограф :-\ и ме праща на първи резултат поне след месец.
Та въпроса ми е дали може да се комбинира гладуването с противозачатъчни, ако някой от вас има опит? Ще се радвам и на всяко мнение по въпроса
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #566 -: 24-09-2013, 18:36:50 »

Не е добра идея - това са изкуствени хормони. Пречистването на организма влияе и на хормоналния баланс, а внесени хормони отвън по-скоро могат да объркат нещата.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #567 -: 24-09-2013, 21:38:10 »

Плодовата диета "Ковачева" също не е най-доброто..При условие, че съществува истинско гладуване, защо трябва да се избира по-слабоефективното?  :surpris_23:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #568 -: 25-09-2013, 13:53:15 »

Защото аз съм новак в системата и едва ли ще издържа повече от ден, а ми се иска да направя по-дълъг период, затова избрах на чай и плодове. Видя ми се добре като за начало, а и всяко кило ми е кът и съм в паника дори ако загубя 100гр. Да не казвам, че за 5 дни изгубих 4 кила, които се надявам искрено да си възвърна, но този път по здравословен начин.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #569 -: 27-09-2013, 07:23:48 »

мимими ти явно имаш объркан начин на живот, хранене ,движение, защо не опишеш тук с какво се храниш, какво пиеш, как и по колко спортуваш ? Така ще добием реална представа как можем да ти помогнем.
Активен

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #570 -: 27-09-2013, 11:17:30 »

Благодаря ти Титан, много мило от ваша страна.
По принцип работя на компютър по цял ден и се движа по-скоро в уикендите. Наистина не спортувам много от 4-5 години, а преди цял живот съм спортувала, но да си кажа честно не обичам спорта. Преди карах колело от време на време, но и това занемарих и мисля сега пак да започна и да се запиша на някакъв спорт, но засега лекарите ме съветват да избягвам физическо натоварване, за да не се спука кистата която имам. Но аз пак си започнах сутрешната гимнастика, която не е чак толкова натоварваща. Проблеми с теглото нямам, от нервните съм и хабя много енергия, но не с движение, само умът ми е постоянно в движение и гори много :Content_4 - emotloader: Затова обичам и да си похапвам, но не съм много от здравословните. Сурови зеленчуци и салати много не ям, от тук разбрах, че това е една от големите ми грешки, по принцип 3-4 плода на ден. Ям повече готвено, като избягвам пържено и мазно, но наблягам много на сиренето, кашкавала и киселото мляко, както и паста, картофи, а хляб почти само вечер. Ям месо, но почти само пилешко и използвам телешка кайма за ястията. Не пържа, всичко е варено, печено или задушено. Това е горе долу. Кафе 1 на ден с парче черен шоколад, наблягам повече на зеления чай и ментата. И последно - и задължително по една чаша червено вино вечер със сиренето. По принцип съм си от чревоугодниците и готвенето ми носи душевен комфорт, особено ако се депресирам, това ми е лекарството.
По принцип не мислех, че ще издържа дори и на гладуването с плодовете, направих един ден, защото реших отначало да правя по ден на седмица, но на втория ден реших да продължа защото чувството на лекота беше невероятно. Днес ми е 8-ми ден, но от обяд започвам захранването, защото от 2-дни чувствам слабост и ми се вие свят, като си направя зеленчуковия бульон се оправям. Може би, защото съм с ниско кръвно. Стряска ме и факта, че откакто съм на плодове и чай, за 5 дена загубих 4 кг. и сега съм 42кг, но сега 8-ми ден се задържах на това тегло. По принцип се движа от порядъка на 45-47кг за ръст 168см, в зависимост от психическото ми състояние: при стрес, напрежение и проблеми смъквам до 45-44кг, а когато съм спокойна и всичко е наред 46-47кг. Така съм била цял живот.
Активен

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #571 -: 27-09-2013, 11:21:52 »

Забравих да кажа за водата, към 1,5л на ден на принципа 30мл за килограм тегло и 1,5гр сол на 1л. вода за поддържане на солево минералния баланс, като солта която употребявам е само морска йодирана или хималайска
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #572 -: 27-09-2013, 12:36:07 »

За месото мога да кажа,че на повечето кланични животни се дава естроген-хормон,който преминава в месото и "храни" кисти и миоми.
Мими,46 кг на ръст 168 см ми бие на доша вата-за тях гладуването е по-трудно.Защо не започнеш с еднодневни сухи или на вода гладувания-по 1 ден на седмица.Повече от 2-3 дни сух глад според мен не е удачен вариант за теб-едно,че сухите гладувания са за по-чисти организми,друго-ако си доша вата доста ще се озориш.Мисля,че трябва да промениш и режима си на хранене.То ако започнеш да гладуваш редовно режима ще се промени от само себе си де... ::)
Активен

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #573 -: 27-09-2013, 14:31:42 »

Калия, мерси много за съвета. Смесен тип доша съм Вата-Пита. Аз затова и започнах с плодовите, да не е съвсем драстично от началото, а и да си кажа честно, така преоткрих сладостта на плодовете. Но може да пробвам с водно или сухо както казваш един път седмично, а като се поизчистя да напредна до 2-3 дни. Така бавно, но славно ще напредна малко по малко. А за храненето трябва да си слушам тялото, а не главата и се надявам както казваш да се промени от самосебе си, че досега никога не му се е прияждало суров зеленчук и все се мръщи на салатата.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #574 -: 29-09-2013, 19:47:04 »

Здравей, лично аз смятам,че ако не промениш начина си на живот тепърва ще има много изненади с негативен уклон. Разбирам отлично,че си роб на вкусовите си рецептори, но все пак помисли за организма си като цяло. За да не пиша дълги безсмислени постове ще кажа само ,че не ям никакви животински продукти и храната ми е 80% сурова и само бобовите и картофите са ми термично обработени, както и пастата и кьопоолуто :)хляб 1 път в месеца , малко ръжено хлебче от слънце и луна. Пия основно вода и фреш и налива бира, но ограничено , днес направих огромната грешка да пия една малка бира от бутилка Стела Артоа и главата ме сцепи - никога повече бутилирана. А относно движението ти трябва сериозно натоварване, тия карам колело до другия тротоар не помагат. Тичане по 30 минути мин. + физически упражнения със собствено тегло или тежести. Гладуването на вода ще ти оправи кистата , но трябва да намериш воля отнякъде назаем :)
« Последна редакция: 29-09-2013, 19:48:45 от titan »
Активен

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #575 -: 29-09-2013, 23:06:51 »

а защо тичане?
бързото ходене не върши ли работа, ако е по повече от час?

защо на моята приятелка не й се махна миомата след гладуване по Гайдурков?

наливната бира полезна ли е и сигурно ли е, че в нея няма гадости?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #576 -: 30-09-2013, 08:03:23 »

Ето , да припомним една стара тема за бирата  :Appetit_17: ( има и за "живата" вътре, прочетете да видите  кое и е "живото"  tooth )
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=996.msg19883#msg19883
Ама ще трябва и нея да пренаписваме, защото виждам, че преди 3 години титан се хвали , че я е отказал, а в момента пак пие  :pensif_29:
А възможно е проблема да не е в темата, а в наркотичното въздействие  на бирата, най-пристрастяващият алкохол!
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #577 -: 30-09-2013, 09:11:32 »

на мен изобщо не ми изглежда толкова баш пристрастяваща  ;D, не е кой знае какво   :)
Активен

mimimi

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #578 -: 30-09-2013, 11:13:17 »

Благодаря ви за отговорите,
Титан, ти напълно ме успокои с картофчетата и пастата, мои любими храни. Промяна на режима във всеки случай ще има, но не се минава на суровоядство така веднага. За мен реших първо предиобедна и следобена закуска само с плодове и морковчета, защото си обичам соленичкото и никакви чипсове и сандювчета и зеленчукова салатка с всяко ядене. За сиренето, виното и биричката, според мен са добри в умерени, количества и да не се прекалява. И в трите има жива култура и полезни свойства, а пък и знаем до какво води прекомерната употреба. Специално за бирата - освен коремчето и до гъбични инфекции. Да ти кажа и аз съм така с бирата, ако е от бутилка ефекта е друг, защото е по-концентрирана. Да не кажа, че на една приятелка майка й се натрови с бира от бутилка и проверката показа следи от киселина използвана при почистването на бутилките! А и бирата в жегите се замества идеално с айрянче.
Да продължа с режима, по 1 разтоварващ ден на седмица, и по-дълги гладувания поне 2 пъти в годината или при здравословен проблем, воля имам особено като става въпрос за здраве. Както и един месец в годината режим с прочистване от слуз, черен дроб и бъбреци. Спорта, като оправя кистата се записвам задължително, а иначе колелото ми е задължително поне 1час 2 пъти на седмица.
Титан, искам да те попитам - ти никакви сладкиши ли не ядеш?
И да ви кажа честно, захранването върви трудно, постепенно увеличавам порциите, но си оставам гладна след ядене, и 3-ти ден вече се храня, а съм вече 41 кг ???
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #579 -: 30-09-2013, 20:54:22 »

Пастата не ли е почти толкова полезна колкото и белия хляб  :surpris_23:?
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak
 

Страницата е създадена за 0.134 секунди с 25 запитвания.