Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320204 пъти)

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #540 -: 12-09-2013, 08:37:41 »

Мира, след като така и така употребяваш термина "лечебо гладуване" , защо да не минеш  директно към  него, а да се гъбаркаш с разни плодови диети, неправилно   ( и подвеждащо ) наречени "гладуване" от неспециалисти ?  :)
Те (диетите) си имат своите ползи, да, но не могат да се закачат на малкия пръст на истинската методика..
( само инфо да искаш..:)  http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7394.0 Ако не четеш руски , ще ти препоръчаме подходяща литература и на български , за нахъсване :)

Диетата с диня е добра, но се прави поне 7 дни. Тя е едно от прочистванията на бъбреците. А ако има камъни в тях, и по 2-3 седмици! Така че ако ще се прави с подове, в момента има смисъл да е на диня, все още се намират по пазара.
И аз тъкмо завърших едни 7 дни на диня, самочувствието е отлично,мога и още 7  :essen: 

Честно казано,смятах да направя няколко дни на плодове и чай,след което да премина само на вода.Мислех,че ще е по-малко стресиращо за организма,тъй като досега не съм гладувала повече от 24ч.Ще съм благодарна за подходяща литература,но не и на руски(не го разбирам изобщо).Имам нужда от голямо пречистване-физическо и духовно!!!!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #541 -: 12-09-2013, 08:44:03 »

Аз харесвам режима на плодове като един по-плавен преход към истинските гладувания.

Мира, вървиш правилната посока.  :Content_14: :Content_14:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #542 -: 12-09-2013, 08:51:18 »

Благодаря!Радвам се,че е така!
« Последна редакция: 12-09-2013, 08:55:31 от Мира-Мария »
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #543 -: 12-09-2013, 09:45:03 »

Само да вметна терминологично. Истинското гладуване е това само на вода. Всичко останало е приемане на някакви хранителни вещества с различен произход.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #544 -: 12-09-2013, 09:47:22 »

Само да вметна терминологично. Истинското гладуване е това само на вода. Всичко останало е приемане на някакви хранителни вещества с различен произход.

Ще се гладува тогава..... ;)Като че ли дори усещам нужда да е само вода.....
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #545 -: 12-09-2013, 10:25:57 »

Вчера говорих тъкмо с една приятелка, която между другото има и 9  гладувания по 20 дни само на вода. И няколко на плодове. И тя каза , че на вода й е много по-лесно. ( Първото й  20 дневно на вода е било преди 30 години, още по време на студенството-лекции, изпити..  :o  , но се е налагало - затворила е кървяща язва, която хирургът е държал да оперира спешно :) )
НО тя е с преобладаваща "кафа" !  Така че от там трябва да се почне, кафата могат от раз да минат на вода и изкарват много леко. Аз също като Дешев си позволих да противореча на моя приятел в Евпатория - д-р кмн В.Хрушчов , че трябва да става постепенно, а не от раз 15 дни(както той ми препоръча) ... , но той се разсърди и само дето не ме изгони . Наказа ме само като не ми взе пари за 3 часовият консулт ,включващ диагностика и лечебна процедура с един от най-добрите апарати "КСК Барс"(44000$) Каза "щом не вярваш, няма да ми плащаш" .  
За Д-р Хрушчов съм разказвал тук, уникална личност, натуропат, суровоядец, със стаж в лечебното гладуване 35 години! Приема по един пациент на ден в неговия луксозен , оборудван медицински център, за който не може никъде нито да се прочете, нито дори да се намери лесно , защото и табела даже няма  tooth
Ако не ми бяха дали неговите координати  от фирмата за производство на криосауни ( бях тръгнал да ги тествам една по една , а  при него има  такава..:) )  и аз по никакъв начин не бих могъл да попадна при него.    
« Последна редакция: 12-09-2013, 10:36:28 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #546 -: 12-09-2013, 16:53:02 »

И днес мина добре!Малко главоболие в следобедните часове,но нищо притеснително.За деня-3 ябълки,3чая с мед и лим.сок,около 4л.вода.Сутринта взех англ.сол и след нея изпих 3 ч с преварена топла вода.От утре съм на вода! :)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #547 -: 13-09-2013, 08:57:57 »

Аз се намесвам малко ни в клин, ни в рькава, но искам да питам hdeshev, как захранваш после? От колко почна?

Искам и аз да пробвам, но не сьм чела как се захранва и не знам как да почна. 3 дни сухо ми изглежда страшно. Трябва да намеря време да прочета дипломната на бате Бино, да се информирам.

ПП. Много ми харесва новата ти снимка с шапката. В сравнение с предната изглеждаш много отслабнал.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #548 -: 13-09-2013, 11:15:14 »

catalina, благодаря! "Дипломната работа" е само за запознаване с методиката и мотивиране :)
Конкретно за сухото  -  ВСИЧКО!,  вкл. препоръки , схеми и пр...
ТУК:
http://filonov.net/
За съжаление е на руски. За който може да го чете обаче , това е най-пълната и перфектно представена информация за тази методика. Не съм попадал на друг блог, в който блогърът да е дал повече от себе си! (Без значение какво представя..)
Така прецизно, задълбочено  и завършено да е изпипано , че просто повече няма накъде. Това е цяла книга.
Шапка долу пред Филонов!  
« Последна редакция: 13-09-2013, 11:22:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #549 -: 13-09-2013, 11:21:32 »

Днес съм  първи ден на  вода,чувствам се ок,но имам натрапчив горчив вкус.Знам,че е нормално,организма се чисти,но мога ли да ползвам вода за уста(Листерин например),кога евентуално преминава това усещане?Много ще съм ви признателна за съвети и инфо.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #550 -: 13-09-2013, 12:35:44 »

Според мен вида и продължителността на гладуването се избират съобразно натравянето на организма и от каква болест искаш да се отървеш. Наскоро срещнах една дама, която е била излекувана от нелечима болест навремето лично от Лидия Ковачева с едномесечно гладуване на вода и след това 40 дни захранване с бульон. Доста драстично но е било наложително.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #551 -: 13-09-2013, 12:51:01 »

Тихий, вида и продължителността на гладуването се избират съобразно това, какво искаш да получиш от тази методика  ;)
Като "благата" от нея съвсем не са само на ниво физическо тяло и  подобряване на здравето.. :)
Ето виж тук (с тъмния текст)  как хубаво го е казал проф.Ангелов  - http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=6533.0

Постига се точно това,  за което ти винаги ( много правилно! )  насърчаваш и никога не даваш конкретни препоръки как да се осъществи   tooth -  "изчистване на мисли, съзнание" и т.н... :)

За тежки болести ( когато нещата са "или аз или болестта" ) 30 дни не са много, казват специалистите.
Аз лично като вата съм далеч от тоя блян, но кой знае, има и изненади на тоя свят  :angel:
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #552 -: 13-09-2013, 13:15:16 »

Благодаря бате Бино. Колкото до това, че не давам конкретни препоръки, смятам , че дори е вредно. В духовните преживявания, напътствията са неуместни.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #553 -: 13-09-2013, 18:48:33 »

Аз се намесвам малко ни в клин, ни в рькава, но искам да питам hdeshev, как захранваш после?
От колко почна?

Почнах с вода и сокчета. Сега след обяд забърсах и някоя круша и малко диня. Първите 2 дни ще съм на плодове. После обикновено на третия ден почвам със зеленчуци. Четвъртия добавям пасиран сварен картоф. Петия вече може нещо бобово или ядки, но малко. Солта чак след петия ден. Мазнините ги избягвам, така че тях няма да ги вкарваме.

...
ПП. Много ми харесва новата ти снимка с шапката. В сравнение с предната изглеждаш много отслабнал.

На снимката съм около 70 кг. Иначе снощи кантарът каза 62.  :surpris_22: :surpris_22: Толкова малко не съм бил никога. Не се притеснявам от това де, при мен качването е лесно.

Това гладуване мина много леко, чак не можах да повярвам.  :weight_lift: Нямаше непоносими кризи, нямаше странни болки в гърба. Е, дискомфорт имаше, но това, което ме бодеше при предните две гладувания отляво някъде в белия дроб, сега не се обади и направо мога да го пиша излекувано (а дано!). Чудя се откъде дойде по-лекото протичане на глада. Имам няколко теории:

  • По-хладно е. Предните пъти гладувах в ужасните жеги.
  • Почнах нова работа и гладувам докато работя. Когато си имаш занимавка, много не се замисляш, че си гладен или жаден.
  • Може да съм се поизлекувал и/или изчистил от предните гладувания и затова сега да ми е било толкова леко. Сигурно след още едно гладуване ще ми светне едно ореолче на главата.
  • Просто съм извадил късмет. Дотук всяко гладуване минава съвсем различно от предишните и сигурно ми е дошъл ред за по-леко преживяване.

Така като гледам най-вероятно всичко по-горе е оказало влияние.

Екземата не ме боли или сърби и е останала под формата на 2 корички на две места на средния и безименния пръст. Виждам, че коричките почват да се белят и скоро ще паднат. Ще видим дали ще избие пак след това.

Толкова от мен. Отивам да чета сайта на Филонов.  :Content_22:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #554 -: 14-09-2013, 23:05:44 »

Днес съм  първи ден на  вода,чувствам се ок,но имам натрапчив горчив вкус.Знам,че е нормално,организма се чисти,но мога ли да ползвам вода за уста(Листерин например),кога евентуално преминава това усещане?Много ще съм ви признателна за съвети и инфо.
Листерин е сериозна химия, има природни алтернативи - напр. "Сантамент". Виж тук: http://santament.com/. Отдавна го знам, но от няколко дни го използвам - засега написаното се оправдава, ще видим занапред как ще е. Още след първата употреба джобовете по венците спряха да се обаждат. Люти много, но не колкото листерина. Въпросът е да издържиш първата една минута, след това се свиква (жабуренето трябва да е 2-4 минути). Един час след това не ядеш и не пиеш нищо - това разбира се ако го използваш за лечение, иначе може и по-малко да чакаш.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #555 -: 15-09-2013, 04:41:12 »

Аз само си изстъргвам езика с лъжица и след това си измивам зъбире и венците със сода и кокосово масло
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #556 -: 15-09-2013, 22:00:59 »

Аз само си изстъргвам езика с лъжица и след това си измивам зъбире и венците със сода и кокосово масло

Titan-е, смайваш ме - какви са тези постове в 5  и нещо сутринта? :surpris_22:Аз по това време най-често спя  :)
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #557 -: 15-09-2013, 22:23:31 »

Аз само си изстъргвам езика с лъжица и след това си измивам зъбире и венците със сода и кокосово масло

Titan-е, смайваш ме - какви са тези постове в 5  и нещо сутринта? :surpris_22:Аз по това време най-често спя  :)

сигурно е на сухо..  сух глад де  tooth  ..аз по време на него се наспивам за 4-5 часа
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #558 -: 19-09-2013, 18:42:40 »

Aз винаги се наспивам за 4-5 часа :) като заспя в 10-11 вечерта и в 3-4 съм кукуряк :)
Активен

catalina

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 188
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #559 -: 19-09-2013, 21:44:12 »

Извинете ме, че сьм Оф топик, но да питам Титан: содата и маслото предварително ли са смесени или топиш пьрво в едното после в другото? Предполагам с прьсти тьркаш? Изчиства ли се добре хльтнатината между два зьба?

В документи, които четох за поддрьжката на зьбите пишеше, че почистването на плаката е вьзможно единствено по механичен пьт т.е пастата за зьби е не непременно необходим аксесоар, това което чисти реално е четката.
Активен
Не разбирам твърде много ли знам или недостатъчно...
 

Страницата е създадена за 0.107 секунди с 23 запитвания.