Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320242 пъти)

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #520 -: 25-07-2013, 15:29:58 »

Задържане да не върви нагоре или надолу? Аз от около 2 месеца съм ограничил мазнините (особено концентрирани - хич) и засега не мърдам нагоре. Да са живи и здрави Тита и другите 80/10/10 фенове из форума!  O0

Сега остава да си събера книжката на Макдугъл от един приятел, който май няма намерение да я чете, и да я прегледам пак.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #521 -: 25-07-2013, 19:17:02 »

Както чета, на път сме да станем форум за контрол на телесното тегло. Хахах
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #522 -: 25-07-2013, 22:33:24 »

Аа, аз по-горе съм си казал за какво гладувам. Това с теглото е страничен ефект.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Силвия

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #523 -: 26-07-2013, 17:56:13 »

Това е линк на групата за гладолечение в социалната мрежа https://www.facebook.com/groups/320245678111694/
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #524 -: 28-07-2013, 02:41:37 »

Някъде между четвъртия и петия ден на сухото гладуване съм и не мога да спя през нощта, та реших да се оплача.  :whistling2 - emotloader:

За разлика от предното гладуване, нямах чак такава обширна разходка със събуждане на различни болежки из тялото. Може пък да съм ги излекувал (а дано!) предния път. За сметка на това с адска сила се върнаха болките отляво на гърба (според мен) над бъбрека. Под реброто едно такова, залагам на нещо на белия дроб. Цял ден ме мъчиха. Тъпа болка, която просто не престава. При натиск на мястото на гърба боли направо нетърпимо. И към 8-9 часа вечерта изведнъж болката изчезна.

Чудя се дали това не е отзвук от едно бронхо-преживяване преди две зими, когато от една настинка изведнъж влязох във филм с болки в дроба отляво, няколкомесечни кашлици и осезаема болка при натиск отзад на гърба. Тогава не отидох на доктор но като нищо съм се бил обзавел с бронхит или пневмонийка. Влачих я няколко месеца и първите ми контакти с Тодикамп я излекуваха почти веднага (писал съм в темата за Тодикамп). Сега обаче се питам дали излекуването е било пълно и какво е останало там.

Все пак радвам се, че постоянната болка вече я няма и при натиск почти не ме боли. Дано утре да отшуми съвсем и да я пишем излекувана.

А сега и нещо забавно. И на предното гладуване и на това упорито сънувам Кока Кола. Не съм пил кола от години, но сънувам миризмата ѝ и как я пийвам с огромен кеф. Кажете ми после, че няма пристрастяване към това нещо!

Също така доближавам 66 кг - рекорда ми за най-ниско тегло (висок съм 1.75 м) и може и да сляза по-надолу. Почвам да приличам на концлагерист.  :angel:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #525 -: 29-07-2013, 11:25:22 »

Някъде между четвъртия и петия ден на сухото гладуване съм и не мога да спя през нощта, та реших да се оплача.  :whistling2 - emotloader:

За разлика от предното гладуване, нямах чак такава обширна разходка със събуждане на различни болежки из тялото. Може пък да съм ги излекувал (а дано!) предния път. За сметка на това с адска сила се върнаха болките отляво на гърба (според мен) над бъбрека. Под реброто едно такова, залагам на нещо на белия дроб. Цял ден ме мъчиха. Тъпа болка, която просто не престава. При натиск на мястото на гърба боли направо нетърпимо. И към 8-9 часа вечерта изведнъж болката изчезна.

Чудя се дали това не е отзвук от едно бронхо-преживяване преди две зими, когато от една настинка изведнъж влязох във филм с болки в дроба отляво, няколкомесечни кашлици и осезаема болка при натиск отзад на гърба. Тогава не отидох на доктор но като нищо съм се бил обзавел с бронхит или пневмонийка. Влачих я няколко месеца и първите ми контакти с Тодикамп я излекуваха почти веднага (писал съм в темата за Тодикамп). Сега обаче се питам дали излекуването е било пълно и какво е останало там.

Все пак радвам се, че постоянната болка вече я няма и при натиск почти не ме боли. Дано утре да отшуми съвсем и да я пишем излекувана.

А сега и нещо забавно. И на предното гладуване и на това упорито сънувам Кока Кола. Не съм пил кола от години, но сънувам миризмата ѝ и как я пийвам с огромен кеф. Кажете ми после, че няма пристрастяване към това нещо!

Също така доближавам 66 кг - рекорда ми за най-ниско тегло (висок съм 1.75 м) и може и да сляза по-надолу. Почвам да приличам на концлагерист.  :angel:

Браво  :Content_14:  ..това с колата и на мен ми се е случвало, много коварна напитка  tooth   ..поне на сухото ме измъчват мисли за сокчета и плодове, не като на водното - бургери и цаца  tooth   
..аз напоследък правя по 2 дни сухо, много се изкушавам и прекъсвам  :surpris_25:  ..но пък ефект винаги има и съм много доволна ..странното е, че изглежда съм чиста. Никога не съм имала сериозни болежки, дори от грипът винаги ми е понасял леко.. а и не усещам гаден вкус в устата, когато гладувам, което е хубаво. Ама ми действа прекалено успокояващо, а аз искам да гладувам главно заради пречистването на духа ..забелязах, че много силно ми влияе гладуването - изчиствам се от негативни мисли, чувства, спомени, задръжки.. все едно не ги е имало, а и интуицията ми много се изостря.. от което направо съм във възторг  tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #526 -: 29-07-2013, 11:40:35 »

Аз завърших 5-цата и сега пия сокчета и вода по познатата схема на захранване. Последният ден нищо не ме боля, за сметка на това направо за момент помислих, че ще пукна от жажда. Вечерта чак едва говорех. Ще видим нататък как ще се гладува, че тези преживявания почнаха да ми идват екстремни. Или ще намалям сроковете или ще карам на вода.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #527 -: 30-07-2013, 10:58:49 »

най-добре карай на вода
Активен

analizator

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #528 -: 31-07-2013, 02:54:56 »

И аз споделям мнението на Титан. Краткото сухо гладуване е полезно но от дъгото сухо гладуване няма полза защото накрая организма се бори да оцелее и спира да се лекува 
Активен
Първият признак на състаряването е да мислиш повече за миналото отколкото за бъдещето! Децата мислят за бъдещето!
"Анализатор"

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #529 -: 09-09-2013, 11:17:32 »

Втори ден сух глад. Играя пак за петица точно преди да замина на море.  :whistling2 - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #530 -: 10-09-2013, 16:29:05 »

Втори ден сух глад. Играя пак за петица точно преди да замина на море.  :whistling2 - emotloader:

..колега, Вие смятате да моржувате ли?  tooth
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #531 -: 10-09-2013, 17:21:08 »

Втори ден сух глад. Играя пак за петица точно преди да замина на море.  :whistling2 - emotloader:

..колега, Вие смятате да моржувате ли?  tooth

Далеч съм още от моржуването, макар че след филма за Порфирий Иванов, почвам да се замислям. А, и се надявам в Гърция да не е такава полярна обстановката като тук.

Иначе третият ден минава подозрително леко. Чак се озъртам подозрително и се чудя какви мъки може да ме нападнат вероломно. Само колената ми треперят странно и имам леки болки, но това с мед да го намажеш.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #532 -: 10-09-2013, 19:46:28 »

Привет на всички!
Много ми се иска от утре да опитам да гладувам,не,не да опитам,а да го направя.Мисля да е с плодове(не повече от 800гр.) и чай с мед ,редуване на всеки 2ч,вода-2-3литра.А евентуално на 19,20 и 21.09. да е само на вода.Има ли някой за компания?
Активен

wheat grain

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #533 -: 10-09-2013, 21:39:48 »

Аз мога да те подкрепя в начинанието ти.Фен съм на системата на ЛИДИЯ КОВАЧЕВА.Само че,дай повече инфо за себе си и опита ти в пречистванията  на организма си.
Активен

salvaje

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 303
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #534 -: 10-09-2013, 22:39:38 »

Далеч съм още от моржуването, макар че след филма за Порфирий Иванов, почвам да се замислям. А, и се надявам в Гърция да не е такава полярна обстановката като тук.

И аз цяло лято се канех да почвам контрастни душове и все не намерих смелост да ги почна, а сега есента и зимата пък съвсем няма да е намеря сигурно...  ;D

Обикновено, септември в Гърция е доста топъл и приятен, а и избягваш августските тълпи по плажовете. Приятна почивка. :)
Активен
Now I lay me down to sleep
I pray the raw will make me freak

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #535 -: 11-09-2013, 06:06:51 »

Аз мога да те подкрепя в начинанието ти.Фен съм на системата на ЛИДИЯ КОВАЧЕВА.Само че,дай повече инфо за себе си и опита ти в пречистванията  на организма си.

Благодаря за проявения интерес!На 36год съм,вегетарианка от 11год(не консумирам само месо),имам само една детоксикация на миналото пълнолуние(за 3дни с диня).Общо взето съм абсолютно начинаеща.Нямам конкретен здравословен проблем,който спешно ми налага да гладувам,искам за по-добро здраве и дух да започна да прилагам лечебния глад.А в интерес на истината се замислям да махна постепенно и другите животински храни-мляко,сирене,яйца и риба.От време на време пушех през последната година,искам да изчистя тая отрова и гадост ,от 06.09.не съм запалвала цигари и имам огромното желание да е forever! :)
Ще се радвам да ми дадете идеи как да практикувам с гладолечението.

Хубав ден на всички!
Активен

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #536 -: 11-09-2013, 13:49:27 »

Привет на всички!
Много ми се иска от утре да опитам да гладувам,не,не да опитам,а да го направя.Мисля да е с плодове(не повече от 800гр.) и чай с мед ,редуване на всеки 2ч,вода-2-3литра.А евентуално на 17,18,19.09. да е само на вода.Има ли някой за компания?


Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #537 -: 11-09-2013, 18:15:39 »

Мира, давай смело, ако е утре, аз съм за компания - на мен ще ми е последния ден от серията.

Да чукна на дърво, при мен четвъртия ден минава много гладко и спокойно, че даже ставам в 5:30 сутринта и работа успявам да свърша. Дано и утре да е така!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Мира-Мария

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #538 -: 11-09-2013, 18:32:59 »

Мира, давай смело, ако е утре, аз съм за компания - на мен ще ми е последния ден от серията.

Да чукна на дърво, при мен четвъртия ден минава много гладко и спокойно, че даже ставам в 5:30 сутринта и работа успявам да свърша. Дано и утре да е така!

Aз започнах днес и ще се радвам на компания и добри съвети! :)
Започнах сутринта с 2ч.преварена топла вода(пия я от години),като в едната сложих 1ч.л. мед и лим.сок.За деня съм изяла 3 ябълки и около 4ч.чай с мед  и лимон,разпределени на около 2 ч.Водата е около 4 л.изворна.
В следобедните часове имах главоболие,леко чувство за отпадналост,но всичко отмина.Чувствам се добре. :)
Чудя се дали всяка сутрин да взимам английска сол-какво е мнението ви?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #539 -: 12-09-2013, 08:01:42 »

Мира, след като така и така употребяваш термина "лечебо гладуване" , защо да не минеш  директно към  него, а да се гъбаркаш с разни плодови диети, неправилно   ( и подвеждащо ) наречени "гладуване" от неспециалисти ?  :)
Те (диетите) си имат своите ползи, да, но не могат да се закачат на малкия пръст на истинската методика..
( само инфо да искаш..:)  http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=7394.0 Ако не четеш руски , ще ти препоръчаме подходяща литература и на български , за нахъсване :)

Диетата с диня е добра, но се прави поне 7 дни. Тя е едно от прочистванията на бъбреците. А ако има камъни в тях, и по 2-3 седмици! Така че ако ще се прави с подове, в момента има смисъл да е на диня, все още се намират по пазара.
И аз тъкмо завърших едни 7 дни на диня, самочувствието е отлично,мога и още 7  :essen: 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.212 секунди с 23 запитвания.