Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320236 пъти)

Diadema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #500 -: 21-06-2013, 15:52:56 »

Diva menta, винаги е най-добре човек да слуша тялото си. Правилно си решила. Важното е да няма насилие или... винаги само ахимса.  ;)
Zzaska, добре си решила и ти. Успех!  :flowers2: А волята е нещото, което май наистина трябва да се тренира, все повече се убеждавам в това. Днес на мен ми е 17-ден само на плодове. Оказа се, че не било трудно! Не вярвах! Преди време дори като съм слушала за разни познати, им се чудех как издържат.  :)
Но това не е гладуване всъщност, това е едно приятно разтоварване.
До скоро! 
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #501 -: 27-06-2013, 23:23:26 »

Диадема, захранваш ли вече? Как се чустваш? Какви резултати постигна - много ми е интересно...
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #502 -: 28-06-2013, 07:27:36 »

Да се включа и аз в тези топлини с едно плодуване - днес ми е четвърти ден на плодове.Този път реших да го направя с...джанки -има много сега в момента, а и са безплатни ;).Да спомена,че някои правят плодуването с череши в този сезон, но за мен явно този плод не е много удачен.Ако изям малко повече и...лошо... :Confus_3:.А иначе -вече започнаха да се отделят гадни слузчета от стените на дебелото черво и сега ми поолекна определено. :Content_22:
Активен

Diadema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #503 -: 29-06-2013, 21:30:13 »

Diva menta, благодаря. Добре съм. :) Днес ми е петият ден от захранването. Всичко мина нормално. Един единствен ден ми се виеше свят, иначе нямах проблеми. Проблемът с очите ми обаче засега остана. Стигнах до извода, че с един път няма как да се оправи... може би. Ще видим. Сега захранвам много внимателно и като минат 10-те дни, ще изчакам още малко и ще отида на очен лекар и ще си пусна кръвна картина. Ще пиша дали резултатите са ОК и дали има промяна на очите. :-) Свалих няколко кг., не знам колко, но са достатъчно да се чувствам лека и по-уверена в себе си. ;)
Kalia, желая ти успех! А защо караш само на един вид плод? Сега има много, избирай си и хапвай на воля :Cherries  :Appetit_4: и бъди  :love_007:!
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #504 -: 29-06-2013, 22:03:52 »

Аз да докладвам за ефекта от лука - тези дни го експериментирах върху себе си:
Дори и еднократно намазване на слепоочията с млечния сок на червен лук води до забележимо избистряне на ириса.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #505 -: 30-06-2013, 18:36:53 »

Като четох книгата на Димитър Станев "Самолечние с вода", ми направи впечатление, че той споделя за ползата от гладолечението (само на вода) по отношение на очите. В продължение на много години той прави периодични гладувания на вода и клизми - обикновено за 6 дни и още 5 захранване, но понякога и по-дълги. Споделя, че няколко години след като е започнал, напълно е махнал очилата си - не е имал вече никаква нужда от тях. И други хора са потвърждават такива резултати. Явно, за да се постигнат обаче, трябва упоритост и търпение - не става с един-два пъти гладуване. Освен това той подчертава, че при гладуване само на вода, клизмите са много важни за правилното изхвърляне на натрупаните отрови в организма.
Има един интересен момент от описанията на неговите гладувания по отношение на проблемите с очите. От очите му е започнало да излиза нещо, което той нарича пясък - твърдо и грапаво като песъчинки, като неговото обяснение е, че вероятно този пясък се е натрупал в очните му дъна, докато е работил две години в Африка. Оставям настрана интерпретацията на проблема, но така или иначе резултатът е бил отличен - зрението му се е възстановило напълно.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #506 -: 01-07-2013, 09:53:36 »

Ето снимки  на  "вълкът в кошарата"  : :)  
https://www.dropbox.com/s/kakj4a8iijv9f1h/DSC01230.JPG
https://www.dropbox.com/s/99lq8v9brhrx4yg/DSC01231.JPG
https://www.dropbox.com/s/i4my8o9im8ycnzx/DSC01232.JPG
Митко Станев си ходи без очила в къщи. Вярно, има и  лупичка , която се вижда  там на масата, но сигурно я ползва само за "дребните шрифтове"  от разни промоции..  tooth
  Прави впечатление доброто състояние на кожата му -без характерните за тази възраст ( 85) пигментации, висящи бенки и др. образувания, свидетелстващи за силна зашлакованост.
( "Старостта настъпва , когато петната започват да се виждат  през ръкавиците ти" :) )
Както и буйната "растителност" по главата му, определяща го като тип "вата".
(Моят дядо имаше даже още по-гъста и по-сива  на 90)
Виждат се  и достатъчно на брой зъби в добра форма .
Съгласен съм, че има доста хора , за които може да се каже , че изглеждат и по-млади на своите 85  и без 40 г. на глад и клизми , но първо  - това си е "отделна дарба" , и второ   - те най-вероятно не са били "пътници" още на 45 , както е било при Митко Станев. 
« Последна редакция: 01-07-2013, 10:04:22 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #507 -: 01-07-2013, 22:29:02 »

Сполай му!

Бате Бино, втората и третата снимка не се отварят - дава съобщение за грешка.

Това, което ми направи силно впечатление като четох книгата, е, че този човек е имал невероятна воля и кураж - не е имал, като нас, достъп до много информация и е действал на сляпо. При всички неща, които е описал като преживявания да се чудиш, че не се е отказал още първите пъти - то не е било болки, то не е било чудо. При това не е имало кой да му каже кое колко е нормално и дали с това не идва края. Макар, че май на два пъти точно това си е мислил, но не се отказал. Това е то пример...
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #508 -: 01-07-2013, 23:12:01 »

Да, определено! В подобни случаи винаги се сещам за крилатата фраза на нобеловия лауреат Нилс Бор - "Застанали сме пред една безумна идея. Остава да видим дали е достатъчно безумна за да бъде истинна"
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #509 -: 02-07-2013, 14:38:03 »

...
Бате Бино, втората и третата снимка не се отварят - дава съобщение за грешка.
...

При мен се отвориха. Слагам ги и на друго място, където се надявам да ти се отворят:

http://i.imgur.com/3qmMNct.jpg
http://i.imgur.com/WGD9Rch.jpg
http://i.imgur.com/TnOpl2N.jpg
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #510 -: 04-07-2013, 05:10:29 »

Бързам да се похваля с първото ми 5-дневно сухо гладуване!  :weight_lift: :weight_lift:

Вчера ми беше петия ден и днес съм буден от 4:00. Повъртях се малко, писах из форума, легнах пак и към 5:00 видях, че няма да се спи и окончателно се изстрелях от леглото. Пих вода -- най-хубавата чаша вода през живота ми.

Мога да се похваля и с резултати. Екземата се сви доста и почти изчезна. Не съм я победил на 100% и тук-там има остатъци, които после може би ще се разраснат, но съм много обнадежден. Интересно беше да се наблюдава по време на гладуването. На 3-тия и 4-тия ден доста ме сърбя и почнаха да избиват малки пъпчици на оригиналните места, от които тръгна (една от сгъвките на средния ми пръст) и то по същия начин какво в началото на проблемите ми с нея. После пъпчиците изчезнаха и коричките на раните се обелиха -- отдолу със здрава кожа. През някои от дните ме боляха различни части на тялото: въртя ме дясното коляно; единия ден усещах тъпа болка в долната челюст на едно място, където подозирам издънка на един зъболекар; последния ден имах постоянен дискомфорт, граничещ с болка отзад на гърба в областта на бъбреците. Всичко от тези неща мина в границите на един ден, но беше интересно като разходка из проблемните области на тялото ми.

Планът за следващите дни е захранване:

  • Ден 1: вода и сокове
  • Ден 2: плодове. Ще издиря къде продават още череши, че много добре раздвижват канализацията, а после подхващам дините и пъпешите!
  • Ден 3: плодове и зеленчуци
  • Ден 4: плодове, зеленчуци, варен и пасиран картоф
  • Ден 5: като предния, но с малко ядки или кълнове
  • Ден 6 и нататък: постепенно вкарване на сол. Концентрираните мазнини съм ги спрял от няколко седмици (след предишните гладувания) и продължавам да ям без допълнително омазняване.

Също така планирам да си продължа практиката с еднодневните гладувания всяка седмица. Ще следя и екземата (все едно имам друг избор) и, ако почне бързо да надига глава, най-вероятно скоро ще има ново 5!
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #511 -: 04-07-2013, 06:59:41 »

Благодаря за снимките, Ицо! Сега всичко е наред.

Поздравления за резултатите от гладуването. Аз пробвах два дни и половина само са плодове и зеленчуци в малки количества, но се почувствах зле. Това явно трябва да се прави при по други условия - с облекчен дневен режим откъм ангажименти, иначе не става.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #512 -: 04-07-2013, 07:45:19 »

Ицо , колко дни най-много си правил гладуване само на вода ?
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #513 -: 04-07-2013, 12:21:42 »

...Аз пробвах два дни и половина само са плодове и зеленчуци в малки количества, но се почувствах зле. Това явно трябва да се прави при по други условия - с облекчен дневен режим откъм ангажименти, иначе не става.

Аз в момента съм, така да се каже, между две работи и мога да почивам вкъщи, ако ми стане зле. А то си става. Втория и петия ден бяха доста тежки. Но пък останалите дни минаха леко и си мисля, че можех и да работя, ако се налагаше.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #514 -: 04-07-2013, 12:22:57 »

Ицо , колко дни най-много си правил гладуване само на вода ?

10 дни ми е най-многото на вода.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Gabche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #515 -: 18-07-2013, 08:55:21 »

Хайде започвам и аз от днес :) това  ми е второ гладуване, :)) първотоо беше 5 дена сега ми се иска да направя поне 10 :) някой, коойто е почнал на скоро :)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #516 -: 18-07-2013, 17:54:24 »

Почването е много по-лесно от свършването, каквото и да значи това.
Все пак ти желая успех.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Gabche

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #517 -: 18-07-2013, 20:49:06 »

Да така е. :)
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #518 -: 25-07-2013, 11:46:42 »

Днес ми е втори ден сухо гладуване и целта е поне 5 дни (ако може и повече). Стискайте ми палци.   ;D  :Content_22:   :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #519 -: 25-07-2013, 14:01:39 »

аз да спомена само за 6 дни 6 кг :) сега пробвам нови методи за задържане на теглото , когато изпробвам и анализирам всичко ще публикувам същественото :) успех на всички
Активен
 

Страницата е създадена за 0.193 секунди с 24 запитвания.