Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320323 пъти)

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #480 -: 09-06-2013, 21:12:24 »

Здравей, Диадема! Не съм се консултирала с никого, но не правя такова нещо за пръв път. И винаги преди това съм постигала резултатите, които съм гонила, така че нямам нужда от консултация. И сега съм убедена, че плодовият режим ще свърши работа при моите проблеми.
А ти за очите не е зле да прибавиш и упражненията на Норбеков, не знам какъв ти е проблема всъщност, но ще имаш полза от тях.
Стискам ти палци! И благодаря за компанията! :flowers2:
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Diadema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #481 -: 09-06-2013, 21:53:22 »

Чудесна компания! И аз благодаря! :)
Моят проблем е такъв, че за него навсякъде пише, че не се лекува с нищо друго, освен с операция. Откриха ми "перде" на едното око. А възрастта ми е такава, че не предполага да е поради нея. Казаха ми, че трябва да се оперирам. Понеже другото ми око е добре, вече почти половин година аз се "ослушвам". Правила съм едно единствено гладуване досега - преди доста години, защото имах проблем с коленете. Тогава ми помогна много бързо. Сега ще видим. Много се надявам, защото миналата седмица като реших да си препрочета пак книжката на Лидия Ковачева, открих, че там пише за подобно успешно излекуване. Има и логика, ако наистина на очите се отразява след 15-16 ден.
А за твоите болежки - със сигурност ще има ефект. Имаш изцяло моята подкрепа и  :Cherries, и  :Appetit_4::love_026:
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #482 -: 10-06-2013, 07:06:04 »

Здравей диадемче,

тъжно наистина, хора по на 20-30 години получават вече инфаркти, рак и какво ли не, та не ме учудва млад човек да има и перде.  :(

Не искам в никакъв случай да те обезсърчавам, но всъщност това, че на 16тия ден очите ще почнат да се лекуват изобщо, ама изобщо не е сигурно. Редът на повлияване на органите зависи от много фактори, като например общото здравословно състояние на организма, ако не сте правили никога или поне не достатъчно скоро друго пречистване, или ако помежду пречистванията се храните с лоши храни, нормално човек е дотолкова заталачен отвътре, че в мъките си да изчисти всичко едно по едно, гладолечението може изобщо да не успее да повлияе на очите в рамките на 20-дневно гладуване. От друга страна от собствените си гладувания съм забелязала, че понякога усещам промяна в общото състояние на очите още в първите дни, понякога много по-късно.. или никога, също така понякога зрението ми първо се влошава, после се подобрява, а понякога директно се подобрява. Миналото лято при гладуването ми очите много ми изсъхваха, въпреки поглъщаните огромни количества вода, не знам на какво се дължеше, дори им слагах кръгчета краставица отгоре от притеснение, в крайна сметка се оправиха към края на гладуването (общо 2 месеца продължи), може и да е било някакъв оздравителен процес на нещо си, за което не съм подозирала (примерно по причина на много компютър  :Confus_3: ).

За перде наистина не мога нищо конкретно да помогна, никого не познавам с перде, камо ли излекуван с алтернативни методи... Но съм позитивно настроена, че може да се оправи, макар, че си мисля, че само плодолечение не е достатъчно, трябва да е само на вода или дори сухо ако можеш да издържиш лятото. Освен това е добре да направиш други пречиствания на тялото (напр. шанка-пракшалана), за да му е по-лесно да стигне до очите по време на гладолечението. За цялостната диета е излишно да споменавам, че трябва да се промени, ти с какво се храниш по принцип, месо, млечни, бяла захар, кафе, цигари, алкохол употребяваш ли?
« Последна редакция: 10-06-2013, 07:08:36 от marulka »
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #483 -: 10-06-2013, 08:18:05 »

Диадема, билката очанка твърди ,че маха пердето лесно :) потърси си информация , срещал съм я в много книги и интернет. Надявам се да решиш бързо и безплатно този неприятен проблем :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #484 -: 10-06-2013, 12:28:41 »

Една друга билка има супер мощно действие- змийско мляко. Дядо ми си оправи пердето точно с нея,  беше на  около 85 г.  тогава! Изстискваше  сок направо в окото.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #485 -: 10-06-2013, 12:34:39 »

Да и това също , благодаря за техническата подкрепа :)
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #486 -: 10-06-2013, 14:38:35 »

За билката очанка и аз съм чувала, даже знам, че се продава на таблетки...Имам някакви спомени и за лозов сок, който се събира напролет. Аз имам проблем с очите по рождение и винаги са ми казвали, че не е  решим, но със системата на Норбеков постигнах голям напредък. Просто наистина трябва да се работи комплексно - храненето е само едната страна. Упражнения за очите, плюс визуализации, слънчеви упражнения - т.нар. "соларизация" (пак от книгите на Норбеков), "дишане през очите", задължително ставна гимнастика - състоянието на очите е пряко свързано със състоянието на шийния отдел на гръбначния стълб, наплискване сутрин на очите с леденостудена вода - по 12 пъти, упражнения за акомодация - гледане наблизо и надалече, взиране в една точка с отворени очи...И сигурно има още много други неща, които можеш да направиш. И най-вече вярвай, че всичко е наред, че нещата ще се оправят, само малко трябва да се поработи - всеки ден, трябва постоянство...
Хубав плодов ден!  :Cherries :Cherries :Cherries
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

Diadema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #487 -: 12-06-2013, 12:10:03 »

Благодаря на всички за добрите съвети!  :Content_22:
Вече 2 дена имам проблем с влизането в сайта и не можах да пиша по-рано.
Diva menta, как си, докъде стигна с гладуването? Специални благодарности на теб за подробните насоки! Ще си намеря книжките на Норбеков, че май само до тях не бях стигнала.
Хубав ден, изпълнен с доброта и цветни преживявания!  :)  :peperudi:
Активен

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #488 -: 12-06-2013, 15:30:17 »

Диадема, аз също имах проблеми с влизането в сайта, днес също, но форума е достъпен. Аз продължавам с черешите, но нещо не ми се ядат плодове, пък и тези купешките в момента не са ми никак вкусни. Една приятелка, която е запозната с китайската медицина и с Аюрведа твърди, че просто не ми се ядат сурови и студени храни, които допълнително изтощават бъбрека, който съхранява жизнената ни енегрия. Вероятно е точно така. Аз по принцип много обичам плодове и зеленчуци, но сега имам проблем - даже и водата не ми се пие, ако е студена, т. е. на стайна температура. Това лечение го започнах, бидейки доста изтощена физически и явно моята приятелка е права - тялото ми не иска студени храни...Ще видим. А и времето не ми помага никак да се стопля  :(
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #489 -: 12-06-2013, 16:26:01 »

Имаше проблеми с домейна на сайта и форума, но Мер ги оправи и би трябвало всичко да е наред за всички. Или да се оправи скоро.

Аз завършвам уверено третия ден сухо гладуване. Сега остава 3 дни да се захраня нормално и после да скачам на 4-ката.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Diadema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #490 -: 12-06-2013, 16:36:40 »

Привет! Имайки вече достъп до този прекрасен форум, да отговоря на всички отзовали се по темата...
Относно билките: Честно казано, притеснявам се да ползвам билки за накапване директно в очите, защото мисля, че може да се получи някоя инфекция.
Относно начина ми на живот и храненето - мисля, че в натовареното ежедневие, нещо съм пропуснала, което е довело до проблема ми. Вегетарианка съм вече 3-та година, не пуша, не пия алкохол, а вече 1 година и кафе почти не пия. Занимавам се с йога отвреме-навреме (прави сте да кажете, че това е много малко), но все не ми достига време. Карам и колело чат-пат. На компютър съм по 8-10 часа на ден, което за съжаление за момента не мога да променя, защото е свързано с работата ми.
Надявам се, че вярата и упорството ми ще си кажат думата и ще има ефект от сегашното ми гладуване само на плодове.

Diva menta, аз изядох череши, колкото не съм изяждала за няколко години взети заедно.  :Content_4 - emotloader:. Иначе в момента има хубави гръцки ягоди на пазара и дори български малини. Много се зарадвах като ги открих!  :) Между другото - май се оказва, че и авокадото било плод. Не съм сигурна, но на мен ми харесва идеята и мисля да си купя...
А твоето изтощение вече сигурно е на път да те изостави и така му се пада!  ;) Всичко е най-добре да се приема на стайна температура - и храна и вода. Аз вече почти винаги спазвам това правило. Тялото само си знае кое е най-правилно... За утре ти пожелавам ден с вкусни и зареждащи плодове и позитивни случки!
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #491 -: 12-06-2013, 22:22:04 »

Иначе в момента има хубави гръцки ягоди на пазара

Не мога да си спомня точно къде, но някъде из сайта "Агронет" четох, че всички тези ягоди са ГМО, дори и в България вече ги отглеждат. След като ги наберат, ги пръскат с някакъв препарат, от който започват да миришат много хубаво.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #492 -: 16-06-2013, 18:18:49 »

Устисках със захранването и 3-те дни "почивка". Черешите излязоха много сполучлив плод за прокарване след 3 дни на сухо.  :Cherries :Cherries :Cherries

Днес съм на първия ден от 4+4.  :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #493 -: 17-06-2013, 15:55:46 »

Днес ми е 2-ри ден гладуване на сухо. Такава криза ме тресна, че бях на ръба да се откажа. То не беше гадене, световъртежи, прималявания. Едва се прибрах от морската градина.  :fun_096:

Полежах и подремнах малко и сега нещата са чувствително по-добре. В момента само ми парят очите като от преумора, но не ми се спи. Продължавам, като се надявам тази вечер и утре да ми е по-леко.  :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #494 -: 17-06-2013, 21:49:18 »

...Продължавам, като се надявам тази вечер и утре да ми е по-леко.  :weight_lift:

Тц, не стана.  :Confus_3: Продължиха прималяванията и се уплаших, че няма да изкарам вечерта. Капитулирах и сега подпийвам вода и сокчета от грейпфрут и лимон. Утре - на плодове.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Diadema

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #495 -: 18-06-2013, 01:49:02 »

Христо, защо се зориш толкоз, да не стане по-зле това, което искаш да лекуваш?!  ???

Diva menta, как си ти? Караш ли на плодове още!  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #496 -: 18-06-2013, 08:28:48 »

Да знаете , че има местенца, където се гладува СУХО и дружно :) Аз отдавна съм мераклия, ако има и други , може да се отиде организирано ( и по-евтино, и по-весело. от 5 до 11 дни - на който колкото му сърце иска  :) ) .  Най-близкото такова местенце е Украйна. Има един спец от Русия , който дори е сертифициран от МинЗдрав на Русия  да провежда такива сухи гладувания, казва се Леонид Щенников. (с личен рекорд 25 дни сухо!)  Една от ученичките му провежда такива семинари на различни места в Украйна ( Анна Якуба се казва  http://syhoegolodanie.com  )  

Ето дневника на друг негов ученик, който изгладувал 11 дни сухо при - 20 градуса , през зимата! :
http://kmvy.livejournal.com/26171.html
Истинското очистване започвало след 7мия ден (на сухо) .. :-[

Още една симпатична дама-   д-р Олга Швед   ( http://crt-belovodie.ru/doctor_2.html )
и нейният дневник по 11 дневно сухо по метода "Щенников"  ( това е доктор за пример според мен..)
 http://crt-belovodie.ru/diario.html

« Последна редакция: 18-06-2013, 08:47:33 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #497 -: 18-06-2013, 21:53:17 »

Аз съм си мазал ъгълчето на окото със сок от змийско мляко и след 2-3 минути започва едно лютене - направо не мога да си държа очите отворени а и да ги затворя пак не помага и това състояние ме държи по 10-15 минути. Не бих рискувал да си капна директно в окото.
Когато моя кромид лук направи глави ще си мацна на слепоочията от млечния му сок да видя какъв ще е ефекта (в дългосрочен план разбира се, то се знае, че ще ме подлюти).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

diva menta

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #498 -: 19-06-2013, 16:59:29 »

Диадема, аз захраних. След като дни наред се чуствах толкова изтощена и акъла ми беше все в храната, реших да не се мъча повече. Видно беше, че нещата не са както трябва. Даже си мислех, че при това положение вместо да излекувам нещо, мога да си навредя. По-нататък, живи и здрави, ще му мисля. А първия домат беше толкова сладък :essen:
Активен
Когато вятърът огъваше бамбука, той се заливаше от смях...

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #499 -: 21-06-2013, 09:38:45 »

От днес на вода.. не издържах вече  tooth    ..в последно време нямам много енергия и явно съм се позадръстила.. но това, че вече трудно понасям цикъла, не мога да го преживея.. та реших да отпразнувам този повод с едно лятно почистване  tooth
..колкото до мен, гладувам рядко, поради липса на воля основно, но пък много бързо се зарибявам като почна  tooth ..не пия лекарства, рядко закусвам, но пък не си подбирам много добре храната на практика, оставам си само с добрите намерения  ;D  ..та така, време ми е да започна от някъде - с едно каскадно водно.
 
това е за сега :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 23 запитвания.