Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320209 пъти)

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #440 -: 21-04-2013, 18:41:45 »

Пречистванията се правят преди забременяване. ( В случай , че последното е планирано, разбира се. )   
Здравей, Бате Бино!
И двете ми деца са очаквани и желани, но  така се случи че темата за пречистване на духа и тялото започна да ме вълнува точно докато ми предстоеше раждането на второто ми дете. Ето от къде невъзможността да съм се пречистила предварително.
Иначе не съм имала някакви здравословни проблеми като изключим някаква упорита кожна проява, за която не получих единодушно мнение и диагноза от много лекари. Носих я със себе си години наред и я преборих с 20 дневен курс по системата на Л.Ковачева. След няколко месеца направих още един курс. Това беше преди седем години. Преди три "случайно" открих "Земя на заем"...и така. :-)
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #441 -: 21-04-2013, 19:22:51 »

Здравейте пак и от мен.
@ЛиР, според мен е по-добре да изчакаш малко с гладуването. Ако си бременна, плацентата филтрира повечето гадости и може да се гладува, но през кърмата всичко отива право в детето. Явно вече не е съвсем малко, след като мислиш да го отбиваш, но аз бих отбила първо и след това да чистя.

Да споделя за мен: Днес ми е 9-ти ден и болките в кръса и в гърба вече почти отшумяха. Дори и да са останали някакви, моят праг на болка е толкова висок, че не ми правят впечатление. Обаче главата вече втори ден ме скъсва от болки. Първите два дни ме боля очаквано, но сега... По принцип не ям банани, но днес и банан изядох да ми поразмине малко, разхождах се, душ взех, не и не... направо не знам на кой свят съм.
При предишните ми гладувания, към средата на курса изпитвах слабост, но повторен пристъп на главоболие не съм имала. Чудя се дали не се дължи на факта, че тези дни готвих и сервирах на домашните и може да съм слюноотделяла повече от необходимото.
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #442 -: 21-04-2013, 19:55:13 »

Много точно си сложила кавичките на думата "случайно", Лир. Вече знаеш, че не е, а това е сериозна стъпка напред. Духовността е без алтернатива. В едно съм убеден - на прага на смърта няма атеисти. Поздравления.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #443 -: 21-04-2013, 19:58:02 »

Ей, твъда и непоколебима Лир много е неприятно когато изтълкуват думите по различен начин и един като напише нещо криворазбрано и айде отиде та се не видя  :Confus_3:
Колегите искат само да те предпазят от нежелани последствия така, че ти си прецени УСПЕХ :Content_14:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #444 -: 21-04-2013, 20:57:07 »

A, aз не знаех ,че кърмиш, изпуснал съм го някъде по диагонала. Докато кърмиш не е хубаво да гладуваш, а е хубаво само на прясна сурова растителна храна, богата на витамини и ензими , във фейсбук има много хранителни кооперативи, био ферми, които вече доставят пресни чисти зеленчуци. Възползвай се, прави си бадемово и конопено мляко , от Четвъртък пред Народния театър ще има био изложение и всеки ще може да си намери контакти за доставка на нови продукти.
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #445 -: 21-04-2013, 23:35:30 »

Да не би да го правят регулярно това изложение, щото вече беше и приключи?
Активен

ЛиР

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #446 -: 22-04-2013, 10:19:05 »

ni_ki 68, точно защото съм "колебима" се обърнах към вас за мнение и съвет. Ако бях непоколебима щях да си действам решително и тихомълком без да разберете за мен ;D

titan, благодаря и на теб. Не живея в България, но и тук се старая да си набавям био и продукти от малки производители. Отправила съм се точно към този начин на хранене. Имам периоди изцяло на сурова храна, но поради слаба информираност тогава плодовете имаха силно присъствие в менюто ми. Сега това отчитам като грешка. Ще съм на салата, кълнове и ядки докато назреят черешите. И така в очакване на момента на възможност за гладуване без тревоги и притеснения(че мога да навредя на детенце).

Благодаря още веднъж на всички за вниманието и отделеното време, за съпричастието и подкрепата!
Аз ще следя темата, а ще се "виждаме" и в други теми!
 :peperudi: :Content_22: :peperudi:
 

Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #447 -: 22-04-2013, 19:14:06 »

Здравейте пак,
Аз съм запленена от процесите, които се извършват в мен и мислех, последните 5 дни да направя на вода, но на дестилирана вода. Та исках да ви попитам, откъде се снабдявате с дестилирана вода. Че то не е литър-два, а всеки ден по една туба от коя аптека ще ми дадат...
Иначе ми се иска да полетя - не съм се чувствала така от години...  :peperudi:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #448 -: 22-04-2013, 20:11:42 »

Аз пия или девин изворна или витошка :) когато съм си налял достатъчно за гладуването :)А дестилирана ?? на тая , оято последно купих от аптеката пише,че не била за пиене , питай ги защо ?
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #449 -: 22-04-2013, 22:08:26 »

Не е за пиене защото има етикет на който някой е написал да не се пие, а иначе нищо и няма на водицата. tooth
Активен

Пипи80

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #450 -: 29-04-2013, 19:41:24 »

Здравейте и от мен  :)
От известно време ви чета и се възхищавам на волята и смелостта на хората тук!
Решила съм да направя гладуването част и от моя живот, но познавайки се  :) също така искам да направя това плавно...Четейки "виждам", че повечето хора тук практикуват по-дълги гладувания, аз обаче не искам да рискувам изведнъж с такива. Та по същество-имам притеснения със захранването след 1 или 3-дневно гладуване. Изчетох много статии, но пак не стигнах до твърдо становище с какво да се захраня-със салата от зеле и моркови или с ябълка и банан. И също ако може някой да ми отговори дали след 24 часово гладуване не е толкова страшно захранването..
Успех на всички!
Благодаря за чудесният сайт! :heart_2:
Активен

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #451 -: 29-04-2013, 21:01:03 »

До 3-4 дни гладуване не  е нужно специално захранване. За този период храносмилателната система още не е "превключила" на неработещ, пестелив режим, затова след това няма потребност от специално захранване - тя си функционира, както обичайно.
Активен

Пипи80

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #452 -: 29-04-2013, 21:04:26 »

Благодаря  :)
Активен

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #453 -: 30-04-2013, 08:15:58 »

Удряш две яки пържоли и нещата си идват на мястото...
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #454 -: 30-04-2013, 12:42:10 »

Здравейте пак и от мен,

Аз продължавам с олекотената форма на гладуване на плодове и чай. Днес ми е 18-ти ден и се чувствам все по-добре. Явно основните проблеми са ми били в гърба и в кръста, защото основно там имах болки, и все още продължават, макар и значително по-слаби. Но сънят и настроението ми са отлични, и тялото ми се движи много леко и движението ми доставя удоволствие вече. Хи-хи, не бях правила шпагат повече от 10 години, а сега си го правя идеално. :)
През последните дни изобщо не ми се ядат плодове, все са ми прекалено сладки, но хапвам по някоя ябълка, защото не правя клизми и ще взема да се задръстя, ако остана само на вода. Освен това, дали е на психическа основа, че вече ми поотшумяха болежките, но започнах да съм гладна и да си мисля за ядене. Първите дни изобщо не ми се ядеше и ни ми минаваше през ума, а сега от миризми и вид на храната и веднага ми потичат слюнки. Но тъй като през празниците е невъзможно да направя разумно захранване, още повече, че ще пътувам в чужбина, съм решила да изкарам до 6 май и тогава, вече у дома контролирано да се захраня, т.е. ще съм била на този режим 24 дни.
Започвам от сега да чета и да се подготвям за захранването.
Весели празници на всички!
Активен

del4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #455 -: 08-05-2013, 16:50:37 »

Здравейте! Гладувам 10-ти ден вече на вода. След 7-я ден обаче освен от червата и черния дроб, усетих едно разшлаковане в областта на носа и главата, съответно освен типичното чувство за синузит започнаха да се отделят и гъсти слузове, цветни храчки ,гърлото се зачерви. Предполагам, че е нормално, но ми се случва за първи път, затова ако някой е имал подобни симптоми нека сподели . Сещам се ,че имаше някъде в книга на Малахов приблизително описано как върви разшлаковането с дните на гладуване, но не мога да го намеря къде беше.Само си спомням, че най-бързо се повлияват червата, а след 6-я ден спонтанно се чисти и черния дроб.  Ако някой се сети, предварително благодаря! Иначе се чувствам добре, не съм на легло , не броя дните както преди.
Активен

nortifox

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 158
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #456 -: 08-05-2013, 21:02:25 »

Iggiberry как върви захранването, добре ли си. Сподели ако искаш....

Калоянски всяко гладуване при всеки протича строго индивидуално
така ,че радвай се на процесите/кризачки ,които се появяват от  време на време, посрещай ги с усмивка и на мисли  кой ден какво трябва да стане....Успех и споделяй :Content_14: :Content_14: :Content_14:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #457 -: 11-05-2013, 06:18:37 »

Браво Калоян, напълно нормално е, организмът ти се чисти , изхвърля всичко гадно. Колкото по-малко се движиш по време на гладуването, толкова повече енергия ще имаш да се пречистиш по-добре. Аз за съжаление понякога съм зависим от работата си и прекъснах в 12 тия ден поради липса на енергия, наложи се да работя, докато гладувам. Следващото ми гладуване ще бъде някъде в планината с чиста планинска вода и без телефон :) Надявам се да е като се постопли и да не съм се загубил  някъде из горите tooth.

Пипи 80, риск няма, все едно да кажеш "Много е рисковано да оздравея бързо"  tooth  tooth  tooth. Като ви чета , такива "умерени" и ми идва да рева от смях. Преди да почнеш да гладуваш май е по-добре да излезеш от рамката, която социума ти е поставил, за да спре развитието ти :) Това става с четене на точните книги с цел надъхване и осъзнаване на модела :) А за захранването недей мисли , ти погладувай 10-15 дни , а аз ще ти пратя схеми на захранване и правила за ядене :)
Активен

Iggiberry

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 126
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #458 -: 13-05-2013, 14:11:56 »

Здравейте отново,

Много работа тези дни и не успях да се отчета.
Успешно завърших плодогладуването на 23-тия ден. Вече почти се и захраних. Захранването започнах със салатки няколко дни и после включих и зърнени храни и ядки.
Аз не съм суровоядка, и вегетарианка не съм. Даже преди да гладувам менюто ми се състоеше основно от месо, яйца, млечни и зеленчуци. И много кафе...
Сега вече ми е 10-ти ден от захранването и засега не съм изпитала нужда да ям нищо животинско - основно ям салата, супички от лапад и коприва и ядки и семена.
Бях свалила точно 10 кг, от които почти веднага върнах 1.5кг и до сега са си все така, не съм качвала повече за сега.
По отношение на болежките и оплакванията ми: Болките в ставите са със значително подобрение, само леки остатъци от болка в едното коляно и рамото (преди бяха непоносими тези болки) и скованост в кръста. Докато гладувах сковаността в кръста беше напълно изчезнала, а сега се върна леко. Много по-добре е от предишното положение, но все пак има какво да се желае. Иначе сънят ми е отличен, както и настроението, среднощните изпотявания и топли и студени вълни през деня не ги усещам. Цикълът ми, който преди беше непоносима болка, този път го преживях без болкоуспокояващи - нещо, което не ми се е случвало от години.
Като цяло се чувствам много по-добре, но и си давам сметка, че с едно гладуване няма да се разминат нещата, затова от сега си гледам календара кога ще мога да направя отново дълго гладуване, но този път определно мисля да е на вода. В същото време се опитвам да забременея и малко се опасявам как всички тези промени и очиствания ще се отразят на овулация, цикъл и плодовитост.
Това от мен, ако мислите, че мога веднага нещо да подобря, включвайте се.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #459 -: 13-05-2013, 14:32:29 »

И аз да се включа - 8-ми ден на сок, и се чувствам прекрасно! Мисля поне 30 дни да изкарам.  :Content_22:  :peperudi:
Активен
Psychonaut
 

Страницата е създадена за 0.12 секунди с 23 запитвания.