Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320279 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #400 -: 14-12-2012, 12:12:24 »

браво Кюна, това е голямо постижение за теб  :love_026:
Прави си клизми , така по-лесно ще изкараш кризите
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #401 -: 14-12-2012, 12:20:08 »

Благодаря!  :love_006 - emotloader:
За сега се чувствам доста добре, още не ми е дошло да се завия през глава и да не мръдна никъде и само да си охкам.

За клизмите се ослушвам нещо... Знам колко могат да ми помогнат, обаче... абе имам си разни неща дето ме спират и би било добре да успея да преборя тези стопери. Имам ужасен спомен свързан с клизмите и някак си за момента ми иде да стоя далеч от тях.
« Последна редакция: 14-12-2012, 12:24:48 от Кюна »
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #402 -: 14-12-2012, 12:24:23 »

Чая неподсладен, билков, не черен , нали ?  ;) Самопроизволни "вътрешни" клизми, тогава  tooth  Майчиния лист има слабително и очистително действие  :)
Активен

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #403 -: 14-12-2012, 12:31:15 »

Ако пийна дори зелен чай сигурно ще колабирам от кофеина, такова сърцепретупкване ми носи, че ум да ти зайде!  tooth
Пия точно слабителен чай с майчин лист и зърнестец и още нещо беше, забравих го сега. Но в интерес на истината след третия ден не съм имала позиви.
Чудя се дали да не врътна още една доза английска сол, въпреки, че ми беше много гадна като я пих първия ден, но ефекта се появи до половин час след изпиването. Бях даже изненадана, че подейства толкова бързо.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #404 -: 17-12-2012, 18:14:22 »

гарвана е страхотен! 2 дни на сухо  O0 само това исках да кажа :thankyou:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #405 -: 17-12-2012, 19:19:34 »

Браво на гарван!  :Content_14:

Аз се захраних на седмия ден на обяд. За съжаление дискомфорта, който изпитвах от гладуването доста ми пречеше на практиките на които бях, а те за момента ми бяха по-важни. Та така! Шест дни и половина на водица! Аз лично съм много доволна от себе си.  :Content_22:
На шестия ден вечерта яко повръщах, изкарах нещо от жлъчката, може би камъни или друго (какво?). Приличаха на мънички съсиреци, но плътнотъмнозелени.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Sissona

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • live it up!
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #406 -: 21-12-2012, 11:35:16 »

Кюна, аз трябва да си призная, че в момента в който гордо заявих гладуването си хич не ми се получи. Последното беше още в началото на постите и се състоеше от 3 дни на вода, ноо неправилно захранване. За щастие за сега съм стабилизирала положението и всичко горе долу се крепи на някакъв баланс, чувствам се добре.

Абе, жена, от къде я намираш тази вътрешна енергия да издържаш така стоически! Честно целувам ти нозете, че успяваш да издържиш толкова и си толкова силен дух! Само мога да черпя вдъхновение от теб! Благодаря ти, че те има. :)

За жалост май сезонът на гладуванията приключи и не само това, но и сезонът на великото хапване те първа чука на вратата - въпросът е как ще го приемеш: с пълни обятия или ще го оставиш да зъзне на студа отвън.:) Относно моята стратегия: ще гледам да успявам да се засищам с повече плодове през коледните празници, пък на пролет пак ще му мислим как да се чистим. :)
поздрави
Активен
Take me to the station
And put me on a train
I've got no expectations
To pass through here again

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #407 -: 21-12-2012, 15:29:47 »

много зле е работата при мен ...между чука и наковалнята съм... от една страна съм болен сигурно повече от седмица от не знам и аз какво точно, нещо като си поемам въздух имам чувството, че се задушавам в някаква степен, уж дробовете ми са горе-долу чисти обаче някак се чувствам сякаш не го абсорбирам целия въздух едно такова странно усещане, кашлям доста и т.н. ...същевременно 3 дни на сух глад изобщо не ми помогнаха с това нещо, което може и да е нормално предвид времето и че ми се налага да излизам и не стоя само вкъщи... от друга страна не искам да се лекувам с хапчета... не съм вземал ниаккви, обаче и да гладувам сега не смея понеже следват празниците... ето вчера бях на сух ден ...до вечерта, ама като се събрах с едни приятели ометох сумати ядки, че се изкуших нещо и вдъхнових здраво да лапам :Confus_3: :Confus_3: пък си представям на коледа и нова година какво ще го бъде... и отделно ванко има имен ден след нова година и като ида и там ...излиза, че мога да гладувам към 10ти януари някъде, ако съм още жив дотогава :surpris_22: в същото време докторката-гладница пуреловче пак ме е блокирала и не мога и нея да я питам какво да правя... как е най-добре да постъпя... и всъщност не знам какво ще направя, както и да е, просто имах нужда да се оплача малко това е ..вече съм малко по-добре, мерси :thankyou:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #408 -: 22-12-2012, 11:36:39 »

Ей, ще ви начукам канчетата!  :Confus_3: tooth Стига сте се оправдавали с празниците, много молим!!!  :pensif_29:

Сисона, не се отказвай! Това е цеката (поне моята). Преди да стигна до тук бая падания и провали имах, и още много сигурно ще имам. И бих казала, че до тоя връх дето съм тръгнала да го изкачвам в момента още доста има. А после и да сляза благополучно трябва, без да се пречукам.
Дето има една приказка: "Единствения сигурен начин да не успееш е да се откажеш!" :pensif_29:

Аре, стига съм размахвала нравоучително пръст.

Гарванче, кашляш ли, гърло боли ли те или имаш само това задушаващо усещане?

Моето следващо гладуване ще е към края на януари.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #409 -: 22-12-2012, 12:33:27 »

ами да... кашлям, въпреки че гледам да не го правя, защото много ми се раздразват дробовете... а гърлото леко ме боли само, одеве ме болеше повече, ама сега не чак толкова... ама карай, ще изтърпя още 2 седмици да съм болен явно и тогава почвам по-здраво с гладуванията... въпреки че си е малко кофти, щом като 3 дни на сухо не ми помогнаха да се отърва, явно нещата не са чак толкова прости :Content_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #410 -: 22-12-2012, 18:06:50 »

Би могъл да опиташ да попиеш малко отвара от широколист живовляк.

Моята рецепта е следната (под моя имам предвид рецептата, която аз използвам):

Една супена лъжица от билката (изсушена и натрошена) се слага в 250 мл кипяща вода. Вари се около 10 мин., след което оставям да покисне поне два часа. Това е дозата за един ден, като се разпределя на три приема, и се пие около 20 минути преди хранене. Може да се подслади с мед след като изстине.
Може да се съхранява в затворен стъклен съд в хладилника до 48 часа след приготвянето.
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

usmiwka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #411 -: 15-01-2013, 20:03:07 »

Здравейте.
Днес ми е 7-ят ден от плодово-разтоварителния режим (по Лидия Ковачева).
Проблемът е, че само 2 пъти от началото съм ходила по голяма нужда.
По принцип имам лениви черва, но четох, че  особено при гладолечението
може да се стигне до отравяне на организма, ако задържането е по-дълго.
Пия отвара от ленено семе, слабителен чай, 2 пъти правих и клизма, но няма резултат.
Можете ли да ме посъветвате нещо?...
Благодаря.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #412 -: 15-01-2013, 20:18:05 »

Усмивке, аз бих те посъветвала, първо - да се усмихнеш, второ - да се успокоиш и трето - да мислиш позитивно. :love_026:
Забрави за: 

....................................................... но четох, че  особено при гладолечението
може да се стигне до отравяне на организма, ако задържането е по-дълго.

А не забравяй, че всичко зависи от теб!  :)



« Последна редакция: 15-01-2013, 20:24:39 от Ros »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #413 -: 15-01-2013, 20:20:08 »

Ако си на цитрусови плодове - те са само вода и ще чакаш доста време да се напълни дебелото черво за едно ходене по голяма нужда.
При истинско гладуване изпражненията се абсорбират от червата, но признаците за излишък от токсини в тялото са налепите по езика и зъбите и лошият дъх и това е временно явление. Естествено остъргването не е излишно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

usmiwka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #414 -: 15-01-2013, 21:07:01 »

T.e., да разбирам, че няма място за притеснения?

Благодаря ви! :flowers2:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #415 -: 16-01-2013, 12:14:34 »

Ако си на цитрусови плодове - те са само вода и ще чакаш доста време да се напълни дебелото черво за едно ходене по голяма нужда.
При истинско гладуване изпражненията се абсорбират от червата, но признаците за излишък от токсини в тялото са налепите по езика и зъбите и лошият дъх и това е временно явление. Естествено остъргването не е излишно.

Нещо си в грешка, изпражненията се компресират, а не се абсорбират и в крайна сметка излизат , но затова е по правилно , според мен, да се очисти организма о всякакви храни с разхлабително и тогава да се гладува.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #416 -: 16-01-2013, 13:00:08 »

За какво самоотравяне говорим при гладуване с плодове? ::) Може би след 20-ия ден...
Самоотравяне може да се получи при водно гладуване, ако не се правят клизми или ако организма е много затлачен.Също и при сухо такова.
Иначе след като червата са лениви при плодовото гладуване започват да се отлепят налепи от тях към 10-11-и ден.Би било хубаво да има по едно изхождане на ден,а най-добре е да се правят клизми през вечер.
Активен

usmiwka

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #417 -: 16-01-2013, 19:05:00 »

Благодаря ви много за отговорите.
Преди гладуването пих разхлабващи чайове и 2-3 дни бях на доста лек хранителен режим.
Днес ми е 8-я ден. Продължавам до 20-тия, пък ще видим.
 :thankyou:
Активен

edena

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #418 -: 17-04-2013, 18:38:35 »

Здравейте, в момента правя първото си гладуване и вече направих 9 дни - целта е профилактична, а и за сваляне на няколко килограма. :) Започнах го по-скоро инцидентно и без да съм много наясно, първите дни бях на плодови сокове (не изстискани за жалост, а концентрати), както и малко прясно мляко. Едва след това започнах да чета по-подробно по темата и спрях всичко освен водата и по един чай с мед на ден последните 4-5 дни. Първоначално си бях поставила за цел 10 дни, но сега се замислям дали да не удължа с още няколко дни, прочетох че след 10-я ден започват важни процеси в тялото и се изкушавам - същевременно ми се хапва от време на време и постоянно чувствам стомаха си празен, което си е нормално. Какво ще ме посъветвате - да удължа ли още малко и колко  : :whistling2 - emotloader:
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #419 -: 17-04-2013, 18:58:03 »

ХАхахаха , значи викаш беше на плодови сокове , не изстискани , а концентрат  tooth  tooth  tooth.
Карай само на вода, без нищо друго колкото можеш да издържиш. Най-хубаво е да си стоиш у вас и на терасата да дишаш с пълни гърди и да правиш някои крия упражнения, като бавно вдишване и бързо издишване- вдишваш бавно и вдигаш същевременно ръцете нагоре и после рязко издишваш и рязко ръцете надолу, 20 пъти почивка 20 пъти , почивка 20 пъти продължителна почивка до вечерта и пак  tooth сутрин и вечер. Не се движиш много да няма излишна загуба на енергия и топли дрехи.Принципно жените не издържате много на глад, затова внимавай как ще се захраниш при излизането от глада, първия ден винаги е сок, разреден на половина с вода :) Вторият ден сок, без разреждане третият плод и т.н.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.104 секунди с 23 запитвания.