Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320329 пъти)

kikaha1

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #360 -: 19-11-2012, 02:35:49 »

Sorry purelove, не мислех че споделеното от мен ще засегне толкова дълбоко и лично някой от пишещите тук, а аз просто искам да споделя моя път - не ангажирам никого с това което правя нито пък казвам че е най-доброто за постигане на лично щастие. На тоя етап аз съм ОК, и смятам да продължа докато тялото ми не поиска нещо друго.
Какво целя ли ? - със сигурност не е сваляне на килограми(бил съм и 75 , както и 105) и в предния пост съм си го казал, по-скоро е премахване на някои козметични проблеми - лек себореен дерматит(пърхот) който изчезва  още на 5-6 ден без да се къпя с H&S шампоан, с "т. нар. от мен гладуване" не похърквам вечерта и жена ми е много доволна,имам шум в ушите(двустранен нервус акустикус 50%) който субективно намаля при тая "диета",  и най-накрая имам гъбички на безименния пръст на крака ми - от 5 години не мога да ги премахна с никакви средства и се надявам да ги редуцирам с това "гладуване"
Нарочно поставям думата "гладуване" в кавички защото ми е ясно че не се вписвам в представата на хардлайнерите за "класическо непоемане на калории". Да, аз приемам между 6-10% от препоръчителния дневен прием на калории за моето тегло и за сметка на това леко увеличавам физическата активност, това за 99,9% от моите познати е "чиста лудост" както казва и purelove  :bleh , но се чувствам добре. Мога и спокойно да мина без сутрешното кафе или чай (без захар - вече 5 год не ползваме захар у дома) както и без вечерната бира или вино, но това е просто задоволяване на чисто емоционалното удоволствие от вкуса, като да изпушиш цигара след добро похапване(спрял съм цигарите от 7 месеца  :Content_14:) не е физическа необходимост.
Това е моят начин - не поемам твърда храна(и съответно не ходя по-голяма нужда  :bleh) но си запазвам част от удоволствието с приемането на определени напитки. Може да изкарам така много време (скоро ще мина досегашния ми рекорд от 22 дни) и се надявам това да е благотворно за моето тяло. За мен "диетата" или "гладуването" са приятна част от живота, начин за самоусъвършенстване а не нещо неприятно като "горчивия сироп за кашлица"
Желая повече усмивки и късмет на всички  :love_028:
Активен

ivan ianev

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 133
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #361 -: 19-11-2012, 08:40:52 »

А бе kikaha1, ти да не си хипар? Гледай да не разнообразиш режима с някоя и друга ракийка. За цигарите разбрахме, но да не пафкаш чат-пат по някое джойнтче? Не че имам нещо против употребяващите /то си е техен избор/, но съчетано с гладуването... За щастие експериментираш само върху себе си. Хубаво е да се навърта някой около теб, за да не те изпуснем като участник във форума.
Желая ти успехи и ... Наздраве!  tooth
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #362 -: 19-11-2012, 11:45:35 »

Законно и демократично е  kikaha1 да си прави тези режими . Още повече ,че му се отразяват добре.
Само че защо ги е описал в тази тема?  Няма връзка с темата, по -сетне ще трябва да ги преместим в някоя посока.  ( Самата идея - защо точно трябва да сме осведомени за точно такъв "режим" - също не ми е понятна     ??? )
« Последна редакция: 19-11-2012, 11:49:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #363 -: 19-11-2012, 13:19:50 »

kikaha1, радвам се, че експериментираш и постигаш резултати. Стъпил си на пътя, което е по-важното от това, че си дал на вятъра да те духне 2-3 крачки встрани. (Повечето хора изобщо не стъпват.) Искам само да ти кажа, че има вече доста книги за гладуването, където предните експериментатори са писали за техните грешки. Прехвърли 1-2, за да няма после рев "аа, увредих си здравето с тия гладувания".
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #364 -: 19-11-2012, 15:43:42 »

Sorry purelove, не мислех че споделеното от мен ще засегне толкова дълбоко и лично някой от пишещите тук, а аз просто искам да споделя моя път - не ангажирам никого с това което правя нито пък казвам че е най-доброто за постигане на лично щастие. На тоя етап аз съм ОК, и смятам да продължа докато тялото ми не поиска нещо друго.
Не драматизирам, по-скоро въртя търговия с доверие. :))) Да кажем, че съм човек с традиции и дефиницията "гладуване" ми е нещо познато. Само и единствено поради тази причина се включих "протесно" по темата, за да не направят някоя кавър версия на твоя модел останалите съфорумци .. Взех отношение .. и заради спектъра на моралните ценности .. Но са прави и останалите събеседници - всеки разполага с живота си еднолично и щом си решил да се "самоубиваш" - твоя си работа!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #365 -: 19-11-2012, 17:06:02 »

purelove, почвай с "търговия с влияние" и ще си готова за конституционен съдия (чувам било модерно напоследък).  tooth tooth

А по темата, чак "самоубиване" си мисля, че е прекалено. Сега ще видите като kikaha1 си направи дневник и ни натрие носовете с правилно [1] хранене.


[1] Да не се бърка с "правилния" футбол на националния ни отбор.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #366 -: 19-11-2012, 19:28:22 »

purelove, почвай с "търговия с влияние" и ще си готова за конституционен съдия (чувам било модерно напоследък).  tooth tooth

А по темата, чак "самоубиване" си мисля, че е прекалено. Сега ще видите като kikaha1 си направи дневник и ни натрие носовете с правилно [1] хранене.


[1] Да не се бърка с "правилния" футбол на националния ни отбор.

Ха-ха! Добрата новина е , че нямам подобна амбиция ( а и съм се ориентирала към книжовните занимания)  :bleh
Колкото до "самоубиване" - ами няма по-хубаво нещо от "маскираните" слова, които хем оцветяват основната мисъл, хем засилват ефекта  tooth tooth
P.S Иначе лично аз съм привърженичка на емоционалното самоубийство - от свръхдоза чувства и радост  :) :love_007:
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #367 -: 20-11-2012, 15:19:37 »

Здравейте отново,
аз успешно приключих моето 10 дневно гладуване - само на вода.
До 7 ден не се чувствах особено добре, но въпреки това ежедневните задължения си вървяха. Не вярвах, че до последно ще мога да прехврърям какви ли не храни през ръцете си без ниго за миг да ми се дояде :D...но беше факт. Сили за лек спорт също успявах да извадя. Особено критичен ми беше 7-мия ден, но след него до края се чувствах идеално - дори и главата спря да ме боли. Отслабнах с 6 кг. /станах 47-48/ - премахнах разни наслагвания около коремната област и се надявам да мога да ги заменя оттук насетне с нещо по качествето и мускулесто:)
Сега съм само на плодове и зеленчуци и се чувствам доста добре :Appetit_4:
Вече от личен опит  мога да кажа, че с плодуване се губи много повече мускулна маса, отколкото с чисто гладуване само на вода и изобщо ефекта е несравним.
Абе гладуването си е направо безценно!:)
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #368 -: 20-11-2012, 16:16:10 »

Браво Фрешче,
Аз НАЙ-НАКРАЯ започнах, безсрочно.
Днес ми е втори ден.

Вчера ми беше ден 1 и направих сухо гладуване. Просто никаква вода не ми се пиеше през целия ден. До момента все още не съм пила никаква вода и ще гледам и днес да го направя сух. Чувствам се добре, не изпитвам никакъв глад към момента, ама аз преди да почна гладуването бая храна изядох, така че е нормално да не ми се яде. Отново мисълта ми е чиста и започвам да гледам на живота от правилната му страна.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 3
« Отговор #369 -: 21-11-2012, 09:10:46 »

Направих 2 дни на сухо гладуване. Днес започвам ден 3. Вода още не ми се пие, но смятам да започна да пия топла водичка. Точно 75кг съм тази сутрин. Вчера ми дойде и цикъла, така че наистина съм на пълно пречистване. Мисля от утре да започна и да тренирам - нещо леко: стречинг или йога сутрин, преди работа.

Отивам да си сипя топла вода.
Активен

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #370 -: 21-11-2012, 09:52:51 »

kati_na, противопоказно е по-дългото от 48 часа гладуване по време на менструация !!
(Добре е да се избягва гладуване и преди този период)
Активен

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #371 -: 21-11-2012, 10:43:24 »

kati_na, и аз като да съм чела нещо подобно, но май само веднъж и не си спомням даже къде е било. Според мен е най-важно да се самонаблюдаваш и да преценяваш в зависимост от това как се чувстваш. На мен откровенно казано ми се е случвало доста пъти да гладувам докато съм в цикъл. Да не говорим, че по принцип при мен периода между два цикъла е доста дълъг, а като гладувам - става като по учебник поне в повечето случаи. Та никога  не мога да го изчисля, така че да не съм в или да не съм преди. :). А все пак гладуванията ми е по-важно да ги съобразя с цикъла на луната все пак:)

Даже сега при 10 дневното ми гладуване се получи пак така, че половината от времето бях в цикъл - не съм имала проблем никакъв. Да не говорим, че поне при мен като гладувам нещата минават моного по-бързо, леко и безболезнено :D
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #372 -: 21-11-2012, 16:25:43 »

Вече от личен опит  мога да кажа, че с плодуване се губи много повече мускулна маса, отколкото с чисто гладуване само на вода...

И аз така. Като съм се замервал получавах средни стойности:
при гладуване - 1:7 (мускулна маса:телесна мазнина)
при плодуване - 1:4

При гладуването тялото си ползва от резервите от всичко точно толкова колкото му трябва, а когато вкараме плодния въглехидрат започва да компенсира като изяжда мускулатурата. Почти съм сигурен обаче, че тези стойности не са толкова силно изразени при пита и вата

В никакъв случай обаче не подценявам системата на Лидия! Тя е безценна в случаите когато имаме прекалено наднормено тегло или прекалено поднормено тегло. В единия случай може да се получи прекомерна и опасна интоксикация, а в другия силно отслабване и така да не може да се достигне до по-дълбоко пречистване.
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #373 -: 24-11-2012, 11:25:55 »

днеска ми е втори ден... чудя се дали да изсилвам нещата или не... вероятно мога да изкарам и трети, ама допреди седмица пак тъпках закуски и дюнери и май по-добре да си го карам кротичко  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #374 -: 24-11-2012, 11:55:08 »

както и да е...докато го мисля изпих един фреш и сега ям ябълка, реших да го карам постепенно тоя път.. че май всеки път се изсилвам и после все минавам пак към дюнерите  :thankyou:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Freshcheto

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #375 -: 24-11-2012, 13:43:32 »

....човек не трябва да се насилва...колкото изкара - толкова. Защо обаче след това трябва да се почва с дюнери..!? ???
то процеса на очистване продължава и след самото глауване стига човек да се придържа към суровата храна.
вече почти месец съм на очистващ режим - 10 дни водно гладуване и почти толкова след това само на сурова храна...Мисля от понеделник да вкарам малко растителни протеини в храна си и да почна да работя върху поотслабналите ми мускулчета:)
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #376 -: 24-11-2012, 14:16:55 »

И аз направих едно кратко "гладуване"- 5 дни на  плодове, по две три малки ябълки на ден, чай и лимонов сок...просто хванах някакъв грип и е време да се стегна. Вчера- банани, ябълки и круши и  една краставица. Днес направих  чудесно карфиолено пюре с малко бадеми за обяд  :Appetit_17:
Успех на гладуващите !!!
« Последна редакция: 24-11-2012, 14:18:38 от Даниела »
Активен

blakov

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #377 -: 24-11-2012, 14:33:23 »

И аз така. Като съм се замервал получавах средни стойности:
при гладуване - 1:7 (мускулна маса:телесна мазнина)
при плодуване - 1:4

Мен ме интересува, къде и как го правиш това замерване?

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #378 -: 24-11-2012, 16:20:34 »

хаха, фрешче, не ме разсмивай ..кога съм казал, че трябва след това да се кара с дюнери ...така просто правя аз, ужасно са ми вкусни това е истината, особено тия дето ги правят до нас... ако ги нямаше тия до нас лесно щях да мина и без дюнери, че на други места не ме кефят толкова ..ама тия си ги обожавам яката и мога да ги тъпча всеки ден по няколко пъти, въпреки че поне гледам да се ограничавам до 1 макс 2 в редки случаи  :whistling2 - emotloader:

точно това е проблема, че принципно не е добре да почвам с дюнерите и този път мисля така да направя... няма да го карам само на сурово... обаче ще гледам да ям сурово, хляб и манджи и същевременно да гладувам по няколко дни когато си реша ..и като ми се свие достатъчно стомаха и се поизчистя малко да направя дълго гладуване :) просто сега 1-2 дни да гладувам и после трябва да изям цяло агне, може и живо... ужасно съм гладен, просто ужасно  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #379 -: 24-11-2012, 16:52:01 »

И аз така. Като съм се замервал получавах средни стойности:
при гладуване - 1:7 (мускулна маса:телесна мазнина)
при плодуване - 1:4

Мен ме интересува, къде и как го правиш това замерване?

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=5305.msg52742#msg52742
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 23 запитвания.