Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320302 пъти)

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #240 -: 27-03-2012, 21:49:50 »

Здравейте ! Глупаво е да се правят анализи с приятни и не дотам изводи .. като се прави връзка между антропометрични мерки (ръст, тегло, обиколки и прочие) и състоянията на породен дискомфорт по време на гладуване. Няма абсолютно никакво значение дали човек е 50, 60 или 70 кг. От значение е степента на замърсеност на организма и "паник" сигналите, които изпраща организма за незабавно освобождаване от натрупаните токсини. Колкото по-замърсен е един организъм, толкова по-тежък е този период и толкова по неприятно и дискомфортно се чувства гладуващия. Нормални са нещата, които описвате- отпадналост, студени крайници и прочие. Не се фокусирайте в определени периоди. Не превръщайте дните в амбиции, за да не се разочаровате. Съсредоточете се върху това, в което сте се заели т.е. в самото гладуване. На мен винаги ми е по-приятно, а и съм по-пълноценна, когато следвам естествения ход на ежедневието. За това не мога да преценя дали е по-добре да сме изолирани или сред хора, да вършим нещата с обичайното темпо или да прекарам деня в леглото. Това вече е въпрос на лично решение. Желая Ви успех  :flowers2:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #241 -: 28-03-2012, 07:45:15 »


Катина
, ти как мислиш да се захранваш?
На 11-тия ден (или 1-ви ден захранване) мисля да изпия нялколко чайчета с домашен мед, в събота ще изляза до пазара и до Мола (имам някакви идеи). Аз нямам сокоизстисквачка и затова не мога да си правя сокове от моркови, но ще проверя на щанда на прясно изцедените плодове дали ще се намери сок от моркови. Май само от цитруси има. Може и да си настържа морков и да го сдъвквам хубаво. Накратко все още нямам точно изградена схема и затова ще импровизирам, спазвайки правилата. Ще пиша тук и по време на захранването.

Welcome 9-ти ден. Снощи заспах на Шампионска лига. През нощта сънувах, че ям бискитки и шоколадови бонбони (3-4 примерно), после сценария е ясен, стана ми гузно и си викам - сънуваш, ама не мога да се събудя - бях в някво междинно положение. За щастие наистина сънувах. Едно време прочетох Кастанеда. Ако бях почнала да се упражнявам в това да се будя в съня си друго щеше да е  :Content_4 - emotloader: .

П.П. 76 кг съм вече.
« Последна редакция: 28-03-2012, 07:48:05 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #242 -: 28-03-2012, 08:00:09 »

От значение е степента на замърсеност на организма и "паник" сигналите, които изпраща организма за незабавно освобождаване от натрупаните токсини. Колкото по-замърсен е един организъм, толкова по-тежък е този период и толкова по неприятно и дискомфортно се чувства гладуващия.

Това може само да ме радва. Значи организма ми не е бил толкова замърсен, колкото съм си мислела.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #243 -: 28-03-2012, 08:28:35 »

Днес започвам едно гладуване на вода, пък да видим докъде ще се стигне...Напоследък не мога да направя повече от еднодневно гладуване-замаено ми е,вие ми се свят и ми причернява.Искам да попитам-вие сещате ли се защо се получава така?Не знам дали не ми е нисък хемоглобина (имах си проблеми с него преди година) или пък причината е ниското ми кръвно налягане? Или може би е нещо друго? :surpris_25:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #244 -: 28-03-2012, 10:20:51 »

Днес започвам едно гладуване на вода, пък да видим докъде ще се стигне...Напоследък не мога да направя повече от еднодневно гладуване-замаено ми е,вие ми се свят и ми причернява.Искам да попитам-вие сещате ли се защо се получава така?Не знам дали не ми е нисък хемоглобина (имах си проблеми с него преди година) или пък причината е ниското ми кръвно налягане? Или може би е нещо друго? :surpris_25:
Пиеш ли някакви лекарства?
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #245 -: 28-03-2012, 10:22:25 »

Не,никакви,защо?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #246 -: 28-03-2012, 10:24:01 »

И аз реших да откарам и четвърти ден. Сутринта се събудих без сили, беше ми замаено, но сега съм ОК. Явно сутрините са ми по-трудни. Забелязах, че урината ми е много тъмна. Иначе налепи по езика почти нямам.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #247 -: 28-03-2012, 10:25:38 »

Не,никакви,защо?
Защото преди, когато пиех лекарства така не можех да гладувам и два дни
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #248 -: 28-03-2012, 10:30:23 »

Това,че урината е тъмна е нормално.Започна ли вече да се изхвърля нещо в резултат на гладуването?А ти клизми правиш ли?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #249 -: 28-03-2012, 15:24:58 »

Чудесно, но от казаното остава (поне у мен ) противоречиво впечатление - от пълно възхищение почти до отрицание  8) Първоначално вдигаш летвата, както с уменията и краткия опит, който си натрупал,така и с идеята зад която заставаш - да гладуваш. В същото време - способностите и стремежа, усилията ти да бъдат оценени - в учението. Не сериозен си, прощавай. Обаче аз съвсем не се шегувам и в двете посоки. Бъди полезен за себе си, като правиш нещата в симбиоза, без неоправданото ти извинение - "да припадна" - звучиш като жена  :Confus_3:  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
(Ще си позволя една вметка: Имам слонска памет! Според теб на какво се дължи  ??? )  Успех !!
ами това означава само, че си крайна и не можеш да доловиш отделните нюанси в нещата :) гладуването може в една посока да ми дава възхищение, а в друга отрицание... всичко зависи в перспективата на какво го гледаш :) животът е цветен и всичко е възможно... след като аз намирам някаква логика за себе си и не виждам проблем в казаното от мен, може би трябва да освободиш съзнанието си за различни възможности и гледни точки :) дали съм несериозен не знам, но бях прав - гладуването сериозно попречи на подготовката ми за държавния изпит като се чувствах изтощен... вчера и оняден щях да полагам главоломни усилия и бях решил да чета нон-стоп, ама как да стане - чета половин час и заспивам за 2...  много бързо се уморих, може би понеже това не са чак толкова общи неща и трябва да съм концентриран, за да разбера и запомня колкото мога повече :) квартирата ми е пък по една улица към стадиона в търново дето е под доста голям наклон, има доста изкачване и да не ти казвам какъв зор виждам докато я изкача тази улица и как се задъхвам и полагам последни усилия докато катеря.. важното е, че вече шести ден оцелявам... както и че все пак си взех изпита с четворка, въпреки факта, че дори и не подозирах за съществуването на темата дето се падна да пиша по нея, единствено аз стоях 4 часа да мисля и пиша до последно, въпреки че първите 1-2 часа дори не си бях написал името и темата и се чудех дали да не предам празен лист. ама като стоиш повече време почваш да се сещаш някакви работи и да се чуди човек откъде успях да ги измисля 5 страници, абе дори и гладуването не можа да повлияе на гениалността ми и вземането на изпита с една дума.. може да ми ръкопляскате  :thankyou:
въпреки че на моменти се чувствам заминаващ си от този свят и на път към отвъдния, гладуването продължава докато отиването ми на оня свят не стане факт  :pensif_29:
другиден ми предстои другия държавен изпит, ще изнасям някакъв урок пред комисията... звучи по-лесен от тоя дето мина, обаче като се има предвид факта, че мразя да стоя пред повече хора и че ме изпитват, няма да се учудя ако сбозя работите и стане по-труден тоя изпит... за оценката не ми пука особено, надявам се на тройка и дано да изкарам поне толкова, на повече ще се радвам :) успех на всички гладуващи  :fluretaa:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #250 -: 28-03-2012, 15:32:58 »

обаче със сигурност няма да стане оная работа дето си бях наумил да редувам водно със сухо... поне на тоя етап наистина имам чувството, че ще пукна ако не пия вода, съжалявам  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #251 -: 28-03-2012, 15:55:29 »

ами това означава само, че си крайна и не можеш да доловиш отделните нюанси в нещата :) гладуването може в една посока да ми дава възхищение, а в друга отрицание... всичко зависи в перспективата на какво го гледаш :) животът е цветен и всичко е възможно... след като аз намирам някаква логика за себе си и не виждам проблем в казаното от мен, може би трябва да освободиш съзнанието си за различни възможности и гледни точки :) дали съм несериозен не знам.........
Някак ... не съм дълбоко убедена, че искам да асоциирам тези думи със себе си. Но след като явно вече имам достатъчно общо с написаното, ща не ща - ще ги приема. Не ми се коментира!
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #252 -: 28-03-2012, 16:42:33 »

Е, аз приключих. От раз ми изчезнаха всички сили и взех да залитам. Направих 4 дни и съм доволен от себе си. Успех на останалите
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #253 -: 28-03-2012, 19:24:05 »

purelove, не мога да се съглася с тебе.
Разбира се, че килограмите имат значение. Ако си 70 килограмов човек на 165 см например, има първо бая да изгори тялото при вътреклетъчното хранене, преди да усетиш глад, дискомфорт и т.н. в сравнение с човек същите сантиметри, но 50 кг. Просто няма база за сравнение. Тези параметри си оказват влияние. Хубаво е, разбира се, да сме над тези неща, но физиологията си казва своето.

За другото също - аз също предпочитам да не излизам от естествения си ритъм на живот, от ежедневието. Но, това отново много зависи. Зависи какво ти е ежедневието. Разбира се, не е едно и също да тичаш по цял ден /буквално по цял ден/ и да седиш в офис по цял ден. Отново няма база за сравнение. Не е маловажно, а и Пол Брег го подчертава. В крайна сметка - самият организъм минава на друг режим, хубаво е да съобразим ежедневието с този режим, ако това ежедневието по принцип е крайно натоварващо и т.н.

Гарване,честито!  :Content_14: Страхотна новина. Много добре те разбирам за ученето и гладуването, не забравяй, че умствената работа е много по-натоварваща и изтощителна от физическата. Когато аз уча за изпит, огладнявам през час!

ДеНиро, поздравления! Четири дни не са малко! За мене е много важно да знаеш кога точно да спреш, а не да се инатиш или да се запънеш като магаре на мост! :flowers2:
Активен

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #254 -: 28-03-2012, 20:07:56 »

fabricia, споделих моето лично становище по въпроса, въз основа на това което ми е "минало през главата",   без да го съотнасям до прочетеното в литературата........ Тече 26-тото ми подред по-дълго гладуване ( като зад числото стоят само тези над 20 дни). Отделно съм провела не малък брой от по  5-7 дни, гладувам и всяка седмица по 1 ден (обикновено през уикенда). Когато се реших на тази крачка - да гладувам- бях 132 кг (т.е. първото ми гладуване). А последното, което тече в момента - 45 кг и половина. До ден днешен не съм намерила подобна връзка с теглото. Да, загубата от теглото е значителна,когато изходните килограми са повече, но и дискомфорта е по-голям, заради причините които по горе посочих. ( Физиологията се разбира, не се тълкува ..... )  :whistling2 - emotloader:
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #255 -: 29-03-2012, 07:17:39 »

Направо ти се възхищавам,Purelove :flowers2:.На тези млади години вече си със сериозен стаж в гладуването. Може ли да те попитам какво те накара да започнеш да се занимаваш с гладолечение (ако не е твърде лично, разбира се)?Иначе при мен кг си оказват влияние-когато съм по-слаба гладувам по-трудно.А тази замаеност, която получавам мисля,че е от ниския хемоглобин.Другата седмица ще отида до джипито да ми пусне една пълна кръвна картина. :Content_22:

DeNiro, поздравления. :thankyou: 4 дни не са малко.Сега е добре да поддържаш темпото и след време ще можеш да направиш и повечко.А сега обажда ли се колита?
« Последна редакция: 29-03-2012, 07:20:08 от Kalia »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #256 -: 29-03-2012, 07:23:26 »

Няма никакъв колит вече  :). При все че се захраних подобаващо снощи.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #257 -: 29-03-2012, 07:29:32 »

Това е супер.Дано да се е излекувал.Сега трябва да се внимава какво се яде. :Appetit_4:
Активен

sis

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #258 -: 29-03-2012, 07:50:46 »

Purelove ти си истински маратонец в гладуванията. Това, което си постигнала звучи като фантастика.
Според мен имаш изключителна воля и мотивация, искрени поздравления! Много малък процент от хората са способни на това, което ти си направила. Опитът ти е огромен и затова бих попитала, каква е схемата на най-доброто захранване според теб и винаги ли се захранваш по един и същи начин. Предварително благодаря и ти желая всичко най-добро!
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 10
« Отговор #259 -: 29-03-2012, 07:57:39 »

Здравейте на всички.

Аз започвам ден 10. И вече започвам да се чудя дали е нормално да се чувствам толкова добре и пълна с енергия. Вчера ми беше много динамичен ден, след работа трябваше набързо да обиколя няколко магазина, бързах, мерих дрехи, носех чанти, после се прибрах, свърших доста работа из нас, накрая гледах един страхотен филм.

Днес се събудих със същата енергия. По едно време ми мина мисълта да не сомнамбулствам нощем и да си ям разни вкусотийки от хладилника (и на сутринта нищо да не си спомням)  tooth, ама кантара всеки ден ме показва надолу, а и хладилника е пълен. Вече съм 75кг. Явно тялото ми от 4-5 дена си е влязло в режим да се храни от самосебе си, чиста съм и затова не ми се яде нищо, енергична съм и харесвам живота около мене.

А дали да не направя и 11-ти ден :) . Утре ще го мисля, ама натам отиват нещата.

Purelovе, 132кг... не мога да повярвам, че си била толкова. Сега си много нежна. Ти си доказателство, че няма невъзможни неща. Успешен ден на всички :) :) :) .
Активен
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 23 запитвания.