Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320224 пъти)

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #200 -: 16-03-2012, 23:11:45 »

Има много схеми за захранване, всеки може сам да избере тази, която пасва на неговите вкусови предпочитания и продуктите според сезона. Аз лично при едно 20 дневно гладуване (на вода) включвам първо плодови сокове разредени с вода около 3-4 дни и след това около седмица "твърди" плодове според сезона. Обожавам лятото особено разбити на шейкъра с лед, един вид плодово фрапе. След този период постепенно включвам и зеленчуци, като гледам колкото може по-разнообразни да са. Порциите трябва да са малки, изключително важно е да не  преяждаш. Хубаво е да се избягва термичната обработка в началото. При плодово-разтоварителния режим на който си ти в момента, мисля че не е проблем да включиш кълновете и ядките не по-рано от 7-8 ден. Използвай пресни подправки - магданоз, копър и т.н. Заменяш оцета и слънч. олио със сока на прясно изцеден лимон и зехтин. Можеш да увкосяваш със сол, но ако можеш и без нея , чудесно.  :thankyou:
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #201 -: 17-03-2012, 22:18:06 »

Дали може да ям поници?Сложила съм слънчогледово семе и ленено семе за поници.Не искам да копувам зеленчуци защото са натъпкани с боклуци,а в нашата градина има само няколко моркова останали,целина на глави която е,зелена салата и спанак.След това излиза коприва и лапад.И така докато бабите от селата започнат да изкарват и нещо друго на пазара(надявам се че те не торят с химии).А за оцет онзи ден настъргах ябълки,сложих ги в буркан,добавих мед и вода и сега ще чакам да получа истински ябълков оцет,който мисля да използвам за салати и маринати.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #202 -: 20-03-2012, 14:49:16 »

някой прави ли разтоварване сега покрай новолунието?
почнах неделя само на вода и продължих вчера и днес на сокчета.
много приятно върви, мисля да карам така до петък
 :peperudi: :Content_22: :peperudi:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #203 -: 22-03-2012, 10:43:19 »

Здравейте,
Най-накрая да пиша след като вече съм почнала. Днес ми е трети ден на вода. Първият ден мина нормално. Вторият ми беше малко странно, нямах живинка, а през нощта спах лошо, будих се на няколко пъти. Към момента се чувствам добре, ама стомахчето ми е празно и си го усещам. Установих, че глада е като отрезвяването, мисълта ти се изчиства и вместо проблеми започваш да виждаш само решения. Надявам се да направя 5 дни. Мотивират ме постовете тук, където хората си изкарват без проблем 5 дни. Значи и аз би трябвало да мога. Каня се от 100 години да го направя, най-накрая почнах.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #204 -: 22-03-2012, 11:07:07 »

Здравейте,
Най-накрая да пиша след като вече съм почнала. Днес ми е трети ден на вода. Първият ден мина нормално. Вторият ми беше малко странно, нямах живинка, а през нощта спах лошо, будих се на няколко пъти. Към момента се чувствам добре, ама стомахчето ми е празно и си го усещам. Установих, че глада е като отрезвяването, мисълта ти се изчиства и вместо проблеми започваш да виждаш само решения. Надявам се да направя 5 дни. Мотивират ме постовете тук, където хората си изкарват без проблем 5 дни. Значи и аз би трябвало да мога. Каня се от 100 години да го направя, най-накрая почнах.
Поздравления. На мен все третият ден ми се проваляше.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #205 -: 22-03-2012, 12:26:26 »

Дано и на мен не ми се провали. Тъкмо го преполових, но ми е едно леко отпаднало. Все още не ми се вие свят като ставам, на работа съм, но не ми се прави нищо. Не ми се говори, искам спокойствие. Аз днес ще го изкарам, ама утре май ще ми е по-критичен. Донякъде съм и любопитна.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #206 -: 23-03-2012, 08:25:07 »

Вече съм в четвъртия ден. Тази нощ сънувах, че ям меденки и по едно време докато ги ям се усещам, че гладувам и ми стана много гадно, че съм си провалила по този начин гладуването. Абе кошмар. След това обаче се събудих и осъзнах, че е само сън. Беше към 3:30ч. До 4:55 се въртях, пуснах си лап-топа и си свалих няколко филмчета. Тази сутрин се чувствам добре. Нямам енергия за трениране, само за живеене. Днес ще си пия топла водичка.
Активен

kokolqja

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #207 -: 23-03-2012, 10:36:00 »

Браво на теб!Това със сънуването и аз съм го правила когато отказвах цигарите.Сънувах все че пуша.Желая ти успех с начинанието и после ще даваш съвети кое как става(за захранването).
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #208 -: 23-03-2012, 19:38:25 »

първи ден... колко време ще иде не знам още.. най-много да ми помогне да се издъня на държавните си изпити гладуването, като например да припадна докато си изнасям урока, ама ще видим  :sorcerer - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #209 -: 23-03-2012, 19:39:03 »

то като се замислих, май и при двата варианта ще се издъня... то не става само с акъл, трябва и учене  :pensif_29:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #210 -: 23-03-2012, 23:24:29 »

първи ден... колко време ще иде не знам още.. най-много да ми помогне да се издъня на държавните си изпити гладуването, като например да припадна докато си изнасям урока, ама ще видим  :sorcerer - emotloader:
Чудесно, но от казаното остава (поне у мен ) противоречиво впечатление - от пълно възхищение почти до отрицание  8) Първоначално вдигаш летвата, както с уменията и краткия опит, който си натрупал,така и с идеята зад която заставаш - да гладуваш. В същото време - способностите и стремежа, усилията ти да бъдат оценени - в учението. Не сериозен си, прощавай. Обаче аз съвсем не се шегувам и в двете посоки. Бъди полезен за себе си, като правиш нещата в симбиоза, без неоправданото ти извинение - "да припадна" - звучиш като жена  :Confus_3:  :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
(Ще си позволя една вметка: Имам слонска памет! Според теб на какво се дължи  ??? )  Успех !!
« Последна редакция: 23-03-2012, 23:31:58 от purelove »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #211 -: 24-03-2012, 16:56:41 »

Аз съм вече в пети ден. Примерно вчера докато бях на работа се чудех дали ще имам сили днес да се разхождам, т.к. времето е страхотно. Имах големи съмнения честно казано. Обаче днес се събудих, не ми е отпаднало, не ми се яде и имам сили. Излязохме с малкия, ходихме пеш до пазара, после с трамвая до Мола, където бая обикаляне, че на всичкото отгоре и голямо пазаруване. Едва носих тежките чанти и затова си хванахме такси до нас. Оставихме багажа и излязохме в парка, той си игра с децата, а аз си седнах на пейката (да събирам витамин Д на слънце) и към 2 часа си четох книжка. Наистина не мога да повярван колко добре се чувствам днес, а си мислех, че ще припадам. Ще взема да направя още 2 дена. Да станат общо седмица.

Наистина съм впечатлена.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #212 -: 24-03-2012, 17:02:22 »

А отколко време се занимаваш с гладуване,kati_na?
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #213 -: 24-03-2012, 17:09:37 »

Ами само миналата година съм правила едно 20 дневно такова на ябълки и чай с мед. Сега ми е за първи път чисто и го карам ден за ден. Първоначално ми беше трудно да повярвам, че човек може да изкара 10 дена само на вода, но в този форум хората го доказват, прочетох дневниците и статиите... поне хиляда пъти съм започвала гладуването и по една или друга причина още на първия ден съм го спирала, макс на втория. Сега съм вече на пети ден, затова ми е интересно, самонаблюдавам се.

Забравих да вметна, че имам лош дъх и бял налеп по езика, сутрин и вечер си го чистя с четката. Даже в петък мислех да си купя дъвки, НО НЕ ГО НАПРАВИХ, т.к. знам, че не трябва, само ще ми раздразнят стомаха. В този случай добре че живея сама :) .
« Последна редакция: 24-03-2012, 17:13:24 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #214 -: 24-03-2012, 17:12:06 »

А да, и всяка вечер преди лягане си взимам много горещ горещ душ и спя с пижама, вълнени чорапи и 2 одеала... като бабичка съм  tooth. Ама усилията си заслужават.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 6
« Отговор #215 -: 25-03-2012, 14:03:50 »

Вече съм в ден шести. Днес дори отидох в залата и направих 1 час пътека, но за железа определено нямам сили, после в парка си дочетох книжката и сега си почивам в нас. Само дето ме мързи да чистя, а това е лошо... Утре съм на работа и ми е ден 7ми, дано да нямам проблеми с концентрацията и да не ми е отпаднало. Абе уикенда беше добре. Само дето все още си ми е студено и ходя с елек в нас и вълнени чорапи естествено  :bleh .
Активен

fabricia

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #216 -: 25-03-2012, 16:47:07 »

Кати, много хубаво, че споделяш. :flowers2:

Аз също в момента правя 10-дневно гладуване, днес ми е пети ден.
Глад не чувствам особено много, но пък си се чувствам отпаднала /може би и защото ми дойде, пък винаги като ми дойде съм като парцал два дни, независимо дали ям или не/
За мене това е първото 10-дневно, иначе си гладувам от няколко месеца всяка седмица по един ден, а отделно съм правила три дневно. Но беше зимата и беше в пъъъъъти по-зле. Заради студа основно. ЕДвам го издържах да свърши. А сега ми доста по-леко, особено когато прекарвам по около 6-7 часа от деня навън на слънце.

Много се смях на това, което си писала, тъй като и аз имах третия ден май един сън, че ям бисквитки, от тези, които правя на сина ми, и в един момент се усещам, че гладувам и направо полудях, много гадно ми стана.  :Content_4 - emotloader:


Вече съм в четвъртия ден. Тази нощ сънувах, че ям меденки и по едно време докато ги ям се усещам, че гладувам и ми стана много гадно, че съм си провалила по този начин гладуването. Абе кошмар. След това обаче се събудих и осъзнах, че е само сън. Беше към 3:30ч. До 4:55 се въртях, пуснах си лап-топа и си свалих няколко филмчета. Тази сутрин се чувствам добре. Нямам енергия за трениране, само за живеене. Днес ще си пия топла водичка.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #217 -: 25-03-2012, 20:37:15 »

Леле, 10 дена, аз май няма да мога. Когато почнах идеята ми беше да направя 3 дена. После станаха 5. Сега се целя към 7. Ако и след седмия ден продължавам да се чувствам добре ще направя още 3. Ама в момента наистина ми се струва невъзможно. Не ми е отпаднало, само ми е едно такова празно отвътре, червата и стомаха... няма нищо в тях. Сега съм с една нощничка, върху нея едно горнище на пижама и вълнени чорапи естествено. Оп - и две одеала по подразбиране.

Добре си ми беше уикенда, ама времето се развали и утре е понеделник. И съм на работа.
« Последна редакция: 25-03-2012, 20:39:53 от kati_na »
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #218 -: 25-03-2012, 20:41:15 »

Много се смях на това, което си писала, тъй като и аз имах третия ден май един сън, че ям бисквитки, от тези, които правя на сина ми, и в един момент се усещам, че гладувам и направо полудях, много гадно ми стана.  :Content_4 - emotloader:

За щастие от тогава повече такива сънища не съм имала  :whistling2 - emotloader:.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 7
« Отговор #219 -: 26-03-2012, 12:01:08 »

Ето че съм в ден седми. Сутринта хич не ми се ставаше като видях мъглата отвън. Обаче имах хубаво настроение и енергия. Станах с кеф, приготвих се за работа и не чувствам никакъв глад и отпадналост. Аз май и утре продължавам...  :thankyou: .

Активен
 

Страницата е създадена за 0.202 секунди с 24 запитвания.