Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320252 пъти)

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #160 -: 17-02-2012, 18:01:54 »

Цитат
как всичко се лекува и разни такива.... обаче искам да питам дали тия неща не са малко преувеличени с цел по-голям тираж примерно?
Да се надяваме, че не са преувеличени. Всъщност аз самият в момента гладувам и се надявам да се убедя във всичко което съм прочел. Реално погледнато дори и самата надежда която струи от тези книги е безценна. А до истината всеки сам трябва да стигне. И аз гладувам в момента и се чувствам страхотно. Това което забелязах при предходните ми гладувания бе, че по лицето ми се появи руменина, която нямам спомен да съм виждал от детските си години насам. Дори първоначално си помислих, че имам температура. Другото което забелязах е че точно тази обща умора за която говорищ изчезва. Аз я имах с години и добре знам колко е мъчителна. Успех с гладуването
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #161 -: 17-02-2012, 18:27:12 »

ами.... аз доста твои мнения прочетох, преди не знам си колко години си бил гладувал.... обаче тогава излекува ли нещо? и ако си се чувствал толкова добре тогава, защо не си продължил да гладуваш 1 ден седмично примерно или нещо от сорта, а се е стигнало чак до лекарства, затлачване и т.н. ? излиза, че не си осъзнавал колко важно е за теб гладуването, но пък тогава как изобщо си стигнал до там да го правиш, откъде ти е дошла тая идея  :surpris_23:
иначе и аз сега забелязвам някаква руменина по бузите си, чак се чудя какво става... но умората поне засега си остава, да речем съм на много ранен етап и няма как да очаквам това да се промени за ден-два... в някаква друга тема един потребител беше писал, че тая умора и отпуснатост се дължат на проблеми с кръвоносните съдове, кръвоснабдяването или нещо от сорта ..щото при другите органи ако има как да се сигнализира и да се разбере какъв е точно проблема, то явно при кръвоносните съдове е по-трудно :)
склонен съм да се съглася, защото винаги съм имал проблем с оросяването на крайниците - ръце, крака... и на моменти докато гладувам ми е доста студено :) сега в момента не ми е, ама да речем преди час ми беше... и такива работи :) примерно докато бях в университета преди години и имахме физическо, единствено аз бях с ръкавици в залата зимата и ръцете ми измръзваха въпреки ръкавиците и преподавателят ме попита - "толкова ли ти е студено, че си с ръкавици" ....понеже си е верно, че понякога правя маймунджалъци и явно това е изглеждало като един от тях, но наистина само аз бях с ръкавици от поне 30 човека и ръцете ми пак си измръзваха... така че се надявам с гладуването поне артерии, вени и т.н. да се прочистят, оттам нататък дали пак ще я чувствам тази умора ще видим... но се надявам наистина да успея с гладуванията да ги изчистя тези неща, пък дано не остана с празни надежди, но ще видим  :Content_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #162 -: 17-02-2012, 18:45:54 »

 Ако разчиташ само на храната за да си по-добре, тогава ще трябва да  продължиш да се храниш здравословно, едно гладуване няма да те прати в космоса.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #163 -: 17-02-2012, 18:53:04 »

Ако разчиташ само на храната за да си по-добре, тогава ще трябва да  продължиш да се храниш здравословно, едно гладуване няма да те прати в космоса.

какво имаш предвид като го казваш това? на какво друго трябва да разчитам според теб? :)
Активен
"няма грешки, има само уроци"

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #164 -: 17-02-2012, 19:02:28 »

на себе си. Ако мислиш че си само това, което ядеш, то това ще си.
« Последна редакция: 17-02-2012, 19:08:08 от توقف عن قتلى »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #165 -: 17-02-2012, 20:03:30 »

ами.... аз доста твои мнения прочетох, преди не знам си колко години си бил гладувал.... обаче тогава излекува ли нещо? и ако си се чувствал толкова добре тогава, защо не си продължил да гладуваш 1 ден седмично примерно или нещо от сорта, а се е стигнало чак до лекарства, затлачване и т.н. ? излиза, че не си осъзнавал колко важно е за теб гладуването, но пък тогава как изобщо си стигнал до там да го правиш, откъде ти е дошла тая идея 
Тогава гладувах за да отслабна и свалих близо 20 кг. Случайно покрай отслабването открих и благотворното влияние на гладуването върху общия тонус. Въпросът с лекарствата ми е много болен и не искам дори да се сещам за този период от живота си. Точно те са причината да не съм осъзнавал много неща. Иска ми се целият свят да може да погледне през моят поглед лекарствата. Бас ловя, че още на следващият ден всички медикаменти по света ще бъдат забранени. На повечето хора им звучи много крайно предполагам, а в действителност е повече от разумно. Що народ си е отишъл заради лекарите и техните лекарства, обаче никой нищо не признава и народът си се бута по аптеките и по болниците и това си е.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #166 -: 17-02-2012, 22:06:54 »

Тогава гладувах за да отслабна и свалих близо 20 кг. Случайно покрай отслабването открих и благотворното влияние на гладуването върху общия тонус. Въпросът с лекарствата ми е много болен и не искам дори да се сещам за този период от живота си. Точно те са причината да не съм осъзнавал много неща. Иска ми се целият свят да може да погледне през моят поглед лекарствата. Бас ловя, че още на следващият ден всички медикаменти по света ще бъдат забранени. На повечето хора им звучи много крайно предполагам, а в действителност е повече от разумно. Що народ си е отишъл заради лекарите и техните лекарства, обаче никой нищо не признава и народът си се бута по аптеките и по болниците и това си е.
това обяснява нещата :) в смисъл защо се е стигнало до това дето не искаш да си спомняш... явно си го приемал тогава просто като вид диета гладуването и не си обръщал толкова внимание на другото, обаче нормално - човек прави грешки и се учи от тях понякога ;) обаче какво имаш предвид като казваш, че лекарствата са причината да не си осъзнавал много неща?! ако не е тайна де  :whistling2 - emotloader:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #167 -: 17-02-2012, 22:35:51 »

Ами докато разчитах на тях да решат проблемите ми, пренебрегвах всички останали методи за лечение. На практика е трябвало само да спра да ги пия и проблемите ми сами са щели да изчезнат и то на момента. Има здравословни проблеми при които лекарствата не само че не помагат, но дори ги създават или най-малкото затвърждават.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #168 -: 17-02-2012, 22:54:25 »

аха... ми да, обаче те хапчетата сами трудно могат да влязат в устата ти :) затова ми стана странно дето викаш, че хапчетата ти пречели да осъзнаеш нещата - но те като неодушевен предмет трудно могат да го направят - по-скоро тия дето стоят зад хапчетата и са те манипулирали да ги вземаш, или болното общество като цяло, което да се опиташ да излезеш от рамката и те изяжда с всякакви твърдения и неща дето трябва да те изплашат... но дори и така да е, всъщност това не ти е попречило според мен, а ти е помогнало да осъзнаеш нещата :) ако не беше вземал хапчета никога нямаше да кажеш да ги забранят.... така че човек се учи от опита и грешките си... аз примерно вече не се съобразявам дори и 1000 човека да ми кажат нещо дето смятат за правилно, ако аз не го чувствам като правилно и 10000000 човека да ми го кажат все тая :) важното е да не се изпада до крайности само, че тогава вече е малко опасно... примерно ако си наумя сега да направя 40 дни гладуване може да пукна, обаче покрай мен хорицата се притесняват, че след 1 ден гладуване ще пукна и едикакво си ще стане....  :Confus_34:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #169 -: 18-02-2012, 11:04:22 »

Здравейте. Искам да споделя,че днес ми е трети(непълен ден) от гладуването. Чувствам се страхотно, но болките в корема си остават и дори са по-изострени. Пих единствено сок от червени цвекло с цел да стартирам по-бързо очистващите процеси. Искам да питам водата по време на гладуване изворна или минимална трябва да е? Ако някой още гладува да сподели. Утре ми е ден с наложително физическо натоварване и това малко ме притеснява, но няма да прекратя започнатото въпреки това. Поздрави на всички съфорумци.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #170 -: 18-02-2012, 11:43:51 »

....... Пих единствено сок от червени цвекло с цел да стартирам по-бързо очистващите процеси. Искам да питам водата по време на гладуване изворна или минимална трябва да е? .........

Сокът от червено цвекло дразни по-осезаемо лигавиците на вътрешните органи, през които преминава/особено прясно приготвения/.Препоръчва се да престои до 2 часа в хладилник....Изворната вода е за предпочитане.
« Последна редакция: 18-02-2012, 12:05:43 от Ros »
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #171 -: 18-02-2012, 13:13:39 »

има продават някакви живи води, преминали през обратна осмоза и разни такива... с много ниска минерализация, аз от тая вода си взех едни 10на литра, но всъщност изпих 3 чаши чешмяна вода, защото исках топла вода, щото някъде бях чел колко много енергия организма използва, за да затопли изпитата вода до телесната температура :) а то целта на гладуването е да се пести подобна енергия и да може организма да се бори с токсините..... а от вчера на обед до сега някъде го карам без вода даже - не съм умрял още, значи се издържа :) досега само без вода не бях пробвал ни един ден.... но го направих, благодаря  :thankyou:
мисля да прекратя сухото гладуване с вода, сол и лимонов сок.... ама искам да питам една щипка сол и 1 лимон се изстисква, или друго количество някой знае ли ???
и също искам да питам как точно човек ги чисти тия токсини.... то ужким ги чисти, ама те не остават ли в тялото, по какъв начин се изхвърлят  :surpris_23: щото би било странно да е само през езика - щото нищо не плюя все пак... а за уринирането почти не го правя или ако го правя е в някакви минимални количества и се чудя дали тия токсини не си остават пак в тялото и дали не трябва да използвам друг метод да ги махам - нещо хлорела, трифала и разни такива добавки ?  :Confus_34:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #172 -: 18-02-2012, 14:06:13 »

Това за червеното цвекло беше ценна информация. Аз си знам за престоят иначе и го чакам 15-на минутки в хладилника, но щом дразни лигавиците, няма да пия повече, нали точно с червата имам проблем.
Относно чистенето на токсините, доколкото знам не се осъществява само чрез езика, а и чрез урината, клизмите(никак не съм запознат с въпроса, но това съм прочел), съответно и чрез кожата. Затова са полезни душовете. Не бой се, майката природа си знае работата и няма да останат в теб със сигурност. Затоплянето на водата е неизбежно и не мисля, че консумира чак такава енергия. То ако е така, аз какво да кажа като ме очаква тежък физически труд утре сутринта. Воля и надежда трябва по време на гладуване. Аз бях на голям кръстопът тази сутрин дали да не ходя на изследвания вече. Но предположих, че за подобни изследвания, ще ме карат да се нахраня за да могат да направят снимка и т. н., което означава, че трябва да прекъсна гладуването, а с него и лечебните процеси, които са стартирали. Затова продължавам на инат и това е. Острите болки от сутринта изчезнаха и това ме обнадеждава.
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #173 -: 18-02-2012, 21:10:33 »

Днес ми е 12 ден глад на вода и втори ден без вода,още не съм изпитал ацидозните кризи за които пише,мисля да направя 5 дена без вода и после ще видим как ще се чувствам,дали да продължа още малко на вода:  :Content_22:поздрави на заедно гладуващите
Активен

mihaela

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #174 -: 27-02-2012, 09:49:25 »

Днес ми е втори ден на вода. Вчера нямах никакви проблеми и издържах без проблем. Денят ми бе динамичен (пазаруване и чистене в нас). Едва привечер езикът ми започна да нагарча. Измих си зъбите и го изчистих с четката за зъби.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #175 -: 27-02-2012, 10:49:19 »

на мен днеска ми е първи ден на сухо.... ще пробвам да тримиря и да си взема богоявленската вода сряда  :thankyou: след туй мисля да изкарам поне още 5 дни на вода.... ама може да станат и 12, ще видим как ще се чувствам и какво ще измисля, че то като гледам постоянно си променям идеите  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #176 -: 27-02-2012, 14:05:06 »

Измих си зъбите и го изчистих с четката за зъби.
Каква паста за зъби използваш? Не ти препоръчвам да я използваш, ако е от рода на сенсодин,лакалут и т.н, както и разните води за уста. Вземи си на билкова основа от био магазин, ако държиш да ги миеш с паста. Или опитай със сода. (поне на мен в началото малко или много чрез слюнките ми дразнеше на лигавицата на стомаха..)
Активен

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #177 -: 27-02-2012, 14:09:38 »

Аз прекъснах днес. 6 дни, но колкото толкова  :bleh Продължавам на сок  :Cherries :Appetit_4: tooth tooth
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #178 -: 27-02-2012, 22:43:50 »

Аз прекъснах днес. 6 дни, но колкото толкова  :bleh Продължавам на сок  :Cherries :Appetit_4: tooth tooth

 :Content_14:
Бравос !


Само не разбрах какво стана с DeNiro...загуби се тоз човечец :surpris_23:

Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #179 -: 27-02-2012, 23:43:19 »

Искаше ми се поне 10-12 дни, но ме "стресна" кантара  tooth tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.105 секунди с 23 запитвания.