Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320256 пъти)

Gabarche

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #140 -: 11-01-2012, 23:24:46 »

Трудно ми се вижда  :essen: ще се преборя обаче.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #141 -: 11-01-2012, 23:36:52 »

Здравейте. Гладувам вече трети ден и ми е малко осбенно. Чудя се ще издържа ли още два три дни :essen:
Мисля че ме наболява и глава абе всичко ме боли... :Confus_3:
Според мен неприятните симптоми при гладуването се явяват като един вид абстиненция. Организмът до такава степен е привикнал с токсините в храните, че след като спре да ги получава се стига до синдром на отнемането както и при всички останали зависимости.
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #142 -: 12-01-2012, 01:39:17 »

Как смяташ да продължиш хранителният си режим след като приключиш със соковете? С какво се хранеше преди това? Аз съм на една ябълка и един портокал днес...засега. Относно зверският глад, ще ти кажа на мен какво ми помага в такива моменти. Преди време прочетох в един сайт едно от правилата на златното хранене, което гласи, че ако не си гладен за да изядеш една ябълка, то тогава изобщо не си гладен. Мисля, че е много по-добре да се вкара не един, а много плодове пред това да се натъпче човек с меса и теста.

Вече не гладувам :-[ , не съм приключила и със соковете обаче. Мисля да отложа същинското гладуване до новолунието, което е след една седмица, обикновено ми е много по-лесно тогава.
През деня си пия сокове, а вечер хапвам, каквото ми се яде (а това не са плодове  :Confus_3:) - салатки с много зелении, също ядки, семена, тахан, мед, сушени плодове иии тестените неща. Това са нещата които най-много ми липсваха и не издържах.
А по принцип се храня с растителна храна, от животинските само пчелни консумирам. Недостатъците: прекалявам с ядките, сладките неща, тофуто, други соеви глупости и тестените - хляб, крекери, солети.
Браво на теб, успех в плодуването!  :Content_22:

Активен

Gabarche

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #143 -: 12-01-2012, 09:58:58 »

Така... четвърти ден ми е днес от плодуването но реших да хапна половин морков половин краставичка и един домат. :essen: Въпроса ми е сгреших ли?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #144 -: 12-01-2012, 10:43:57 »

Така... четвърти ден ми е днес от плодуването но реших да хапна половин морков половин краставичка и един домат. :essen: Въпроса ми е сгреших ли?

Единственият ти "съдник" ще ти бъде самочувствието - ако се чувстваш добре, нямаш грижи :)
Но трябва да си наясно, че това ще ти позабави лекинко чистенето и оздравяването...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #145 -: 12-01-2012, 19:12:49 »

Така... четвърти ден ми е днес от плодуването но реших да хапна половин морков половин краставичка и един домат. :essen: Въпроса ми е сгреших ли?
Как ще си сгрешила? Зима е все пак, хубаво е да се подсилваш. И аз смятам, че е важно как се чувстваш ти. И пак ще се повторя, че щом храната носи щастие, леките и недостатъци не са проблем смятам. Пък и зеленчуците са си страхотна храна.
Активен

Spanaka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #146 -: 13-01-2012, 11:41:40 »

Габарче, аз приключвам, че се налага! Отивамам за салатки :essen:
 Леки и успешни 2 дена ти желая!
Активен
Моралът в поведението, започва с морал в храненето!

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #147 -: 13-01-2012, 20:28:38 »

Аз приключвам днес, че утре заминавам на едноседмично пътешествие и дори сурова храна, ще ми е трудно да ям. Но след като се върна започвам сначале. Поздрави на всички съфорумци
Активен

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #148 -: 17-01-2012, 15:51:43 »

А на мен днес ми е втори ден на сокове, основно от зеленчуци и кисели ябълки + зеленолистни доста+ хлорела и кориандър за изчистване от тежки метали. Това лято си отгледах сама на село кресон и кориандър и съм много доволна. Утре ще добавя и пшенична трева, по-скоро ще се пробвам да видя дали ще мине през сокоизтисквачката ми- горката, вярна ми е вече  почти 5 г.Колко я товаря. :laugh:В четвъртък е екадаши и ще карам на вода. Поздрави и много усмивки на всички и честит Антоновден. :)
Активен

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #149 -: 18-01-2012, 16:59:09 »

Днес ми е втори ден на сокове, чай, плюс половин лъжичка покълнал ечемик на прах с вода. Още веднъж се уверявам в това, колко по-леко и приятно е гладуването покрай новолунието.
Активен

Jorko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #150 -: 18-01-2012, 17:56:15 »

За такива като мен, които имат да чистят повечко, дали не е по-добре да се започне пречистване на новолуние ? Незнам как ще се справи организма на пълнолуние ?!? Особено с моите крайности по 20-30 дни...
Активен

Jorko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #151 -: 19-01-2012, 11:20:25 »

 Идеята ми е, първите две фази на луната да са нещо като подготовка, а последните две фази да са ударни(с включване на сухи и водни гладувания).
« Последна редакция: 19-01-2012, 11:22:35 от Jorko »
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #152 -: 19-01-2012, 17:36:04 »

За такива като мен, които имат да чистят повечко, дали не е по-добре да се започне пречистване на новолуние ? Незнам как ще се справи организма на пълнолуние ?!? Особено с моите крайности по 20-30 дни...

за тези 30 дни ще минеш през всички фази, така че според мен е по-важно в коя фаза ще почнеш захранването, а не в коя ще започнеш гладуването  :surpris_23:
все пак захранването е по-трудния и по-важен етап... :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Jorko

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #153 -: 20-01-2012, 09:26:21 »

Когато си на житен режим, захранването трябва да започне през последната четвърт. Това предполагам важи и за останалите методи за пречистване ?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #154 -: 20-01-2012, 11:14:06 »

Когато си на житен режим, захранването трябва да започне през последната четвърт. Това предполагам важи и за останалите методи за пречистване ?

това, което аз лично съм чел, (от Малахов) и в което намирам логика е, че захранването е добре да става през периоди на нарастване на луната...и съответно за гладуването са благоприятни периодите на намаляващата луна...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Faline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #155 -: 20-01-2012, 16:55:03 »

Нямам опит в толкова дълги гладувания и не знам... захранването в момента е трудно, защото не ми се яде изобщо, а при нарастваща луна е двойно по-трудно, защото не мога да се удържа от преяждане.

Вчера сутринта (3 ден) имах лека криза, с треперещите ръце и световъртеж, но мина бързо, след първия чай с мед. Почнах да пия и сок от артишок (купен). И разбира се, много сокове от други зеленолистни и зеле.
Днес ми е 4 ден и дори сок не ми се пие. Ходя на йога през ден, вчера ми притъмняваше понякога, но като цяло съм бодра.
1-ия ден теглото ми беше 60 кг (което е ненормално много за мен и всъщност послужи като сигнал за началото на режима). Днес (4 ден) съм 55 кг.  :peperudi:
« Последна редакция: 20-01-2012, 16:56:58 от Faline »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #156 -: 04-02-2012, 11:23:08 »

Аз започнах от вчера ново гладуване. Пия по 300 мг сок от зеленчуци сутрин(червено цвекло основно, морков, черна ряпа) и чай от жълт кантарион. Днес ми се пръска главата от болки, но този път няма да се отказвам. Ако някой прочете и има опит да пише какво прави в подобен случай срещу главоболието.
Активен

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #157 -: 16-02-2012, 13:22:59 »

За да няма главоболие- клизми. Преди началото на гладуването червата трябва да са чисти- иначе токсините от тях се всмукват обратно и ефектът от прочистването намалява.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #158 -: 17-02-2012, 15:39:39 »

За да няма главоболие- клизми. Преди началото на гладуването червата трябва да са чисти- иначе токсините от тях се всмукват обратно и ефектът от прочистването намалява.
това вярно ли е, може ли някой друг да даде мнение?  :surpris_23:

аз сега се мъча да гладувам и ще видим какво ще стане.... правил съм плодово-чаените щуротии... 14 дни и 21 дни, обаче това беше лятото и оттогава мина доста време.... за съжаление захранванията и работите след това ми бяха по-трудни, по-точно след като минат тия 10 дни захранване... идва ми такъв зверски апетит, че си нямате на идея.... как бях почнал да си вземам всеки ден по 2 големи дюнера на закуска и да съм още гладен...... и къде бях свалил кг до 64, преди 10на дни като се теглих бях 87кг (178см) :) преди 10на дни се разболях и като се знам какъв съм бронхита и антибиотиците не ми мърдат.... обаче на мен ми писна от тия хапчета и си викам ще се пробвам без тях да оздравея и така след като ми се бяха дояли свински пържоли и си направих няколко, на другата сутрин ми хрумна да гладувам и изкарах 4 дни без никакъв проблем, вероятно можех спокойно да изкарам 10, обаче не исках да се изсилвам, защото едно половин година съм го карал само на дюнери.. и от друга страна не знаех дали ще се справя със захранването и периода след него, който май ми се оказва по-труден :) за моя изненада засега се справям доста добре, просто реших да правя нещата по-разумно и да не се поддавам на това, че съм свикнал да тъпча... решавам ще изям 2 филии хляб - изяждам 2 филии... решавам ще изям 50гр бадеми и изяждам толкова... гледам да не ям повече отколкото ми се струва нужно :) същевременно ям сурови храни - салати разни и плодове, свалих 6кг, обаче още си изхрачвам дробовете.... което се надявам да е, защото се чистя... хапчета не смятам да вземам, ако ще да стане нещо хронично и 2 месеца да ме влачи това отхрачване....... сега съм решил всеки петък да карам 24 или 36 часово гладуване, а се чудя дали и сряда да не го правя.... съобразявайки се с християнските пости (сряда и петък са постни дни целогодишно), това че сега се случи да почват и постите е допълнителна мотивация за мен да продължавам доколкото мога със суровоядството или поне с постната храна като цяло :) мисля след 2-3 седмици да направя 10 дневно гладуване само на вода и да видим дали ще се изчистят токсините от тялото ми..... на мен по-голяма мотивация ми е здравето, а не свалянето на килограми, и точно затова не бях достатъчно удовлетворен може би от плодово-чаения режим, защото не усетих кой знае каква промяна от преди както се чувствах (въпреки че като се има предвид леката ми отнесеност може и в мен да е проблема)  :surpris_23: също така гледам и сол да не употребявам.... четох книгата на Пол Брег за гладуването докато гладувах 4 дни и това допълнително ме мотивираше, защото там пише доста страхотни неща като идеално здраве, колко различно и подмладен, възстановени сили и т.н. се чувстваш... как всичко се лекува и разни такива.... обаче искам да питам дали тия неща не са малко преувеличени с цел по-голям тираж примерно? щото като чета и мненията из форума оставам с впечатлението, че повече на килограмите се обръща внимание, отколкото на здравето и самоусещането като цяло... аз примерно чувствам някаква хронична умора и депресия... даже ми се струва това като някакво нормално състояние, стига да не почна целенасочено да се замислям... все хващам настинки, грипове и разни такива... дали гладуването може да се справи с всичко това? има ли съфорумци дето наистина целогодишно да гладуват... а не само от време на време като се сетят, и как се чувствате? каква е разликата от преди и сега? има ли разлика между това как се чувства човек само карайки суровоядство, или гладуването достига по-висок връх в здравето и излекуването?  :peperudi:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Flatline

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #159 -: 17-02-2012, 16:50:08 »

Цитат
как всичко се лекува и разни такива.... обаче искам да питам дали тия неща не са малко преувеличени с цел по-голям тираж примерно?

Виж как ги усещаш нещата :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.152 секунди с 25 запитвания.