Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320238 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #80 -: 27-08-2011, 06:05:47 »

Аз на 4-ти септември мисля да започна гладуване само на вода за 8 дни. Предния път изкарах само 5, като ми повлия магически и сега  мисля да увелича  :weight_lift:
Активен
Psychonaut

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #81 -: 27-08-2011, 18:10:42 »

Смятам да започна гладуване края на 2012г някъде по средата на глобалния финансов световен колапс. Може и по рано ако неудържимо желая да придобия жлъчни камъни или друга "далавера"

Орто, предлагам една идея.  Няма нужда да чакаме чак до края на  2012 година, защото до тогава този световен финансов колапс може и да се размине.  Да организираме едно мощно световно гладуване, та да видиш тогава как световните финанси ще колабират още тази година... 8)

Супер яка идея  :Content_14: :Content_14: :Content_14:

Само да не ни усетят световните финанси, че ще почнат да ни тъпчат насила като френски патки за огушване  tooth И после да ни накарат да си плащаме ...  :Confus_3:

Иначе съм "ЗА". Почвам и аз от другата седмица едно кратко гладуване за "отскок", само дето още не съм определил началната дата. 
« Последна редакция: 27-08-2011, 18:16:01 от eula »
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #82 -: 27-08-2011, 21:34:13 »

Аз този път съм го планирала спрямо луната. 4-11 е 2-ра фаза и уж минавало по-леко и ползотворно.
Активен
Psychonaut

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #83 -: 27-08-2011, 22:09:21 »

Аз наскоро  правих 40-дневно гладуване,затова моето следващо такова ще е ноември месец за 30дена на ябълки :surpris_22: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #84 -: 28-08-2011, 06:32:12 »

Уау, поздравления за волята... :surpris_22: 40-дневните са още много далече от мен ...
Активен
Psychonaut

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #85 -: 28-08-2011, 14:56:37 »

Мерси,ами аз нямах период на адаптация,направо почнах,но този път гладуването ми беше успешно,защото бяхме доста хора,не бях сама,и така,като знаеш,че има и други като теб,като се подкрепяте е много,много по-лесно!!! :Content_22: :peperudi: ;)
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #86 -: 31-08-2011, 08:40:23 »

От 4 до11 звучи добре- и аз ще се включа, имам нужда!
Активен

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #87 -: 31-08-2011, 10:12:23 »

Аз наскоро  правих 40-дневно гладуване,затова моето следващо такова ще е ноември месец за 30дена на ябълки :surpris_22: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:

Atanassia, ти под "гладуване" плюскането на 800 грама плодове на ден ли имаш впредвид?! Защото 40 дена на вода доста нанагорно ще ти дойдат. Аз съм го докарвал до 25 дена на вода като работя едновременно, но никак не е лесно и преятно изживяването.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #88 -: 31-08-2011, 10:29:31 »

През моите скромни 5 дни на вода също ходех на работа. Трудното беше да стигна до там, иначе бях изненадващо работоспособна.
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #89 -: 31-08-2011, 11:25:30 »

И аз мисля да направя едно кратко гладуване септември...може да започна заедно с теб Теодорче, сам е много по-трудно  :D Аз мисля да започна с 2-3 дни сухи и да продължа на вода до 10 дни....
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #90 -: 31-08-2011, 12:13:31 »

За сухо гладуване съм чела много малко, защото ми се вижда съвсем непостижимо...Какви са предимствата? Предполагам чистиш шлаки по-бързо? Какъвто и опит да споделиш, все ще е от полза  :angel: Току виж съм опитала...
Активен
Psychonaut

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #91 -: 31-08-2011, 13:09:41 »

За мен най-лесно е сухото гладуване, но за по-кратки периоди естествено 2-3 дни  ;D
ето темата във форума- http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1328.0
И аз мислех, че е много мъчително, но за мен е удоволствие, и го правя веднъж в седмицата. Опитай един ден, може пък за теб също да се окаже лесно  ;) сега е малко топло и е по-трудно но се издържа  ;)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #92 -: 31-08-2011, 13:19:34 »

Mерси много! Ще видим как ще потръгне гладуването, може и да се реша да опитам поне 1 ден. Този път ще е по-леко, понеже съм пуснала отпуска и отивам сред природа. Вече даже нямам търпение  :Content_22:
Активен
Psychonaut

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #93 -: 31-08-2011, 14:05:14 »

Аз наскоро  правих 40-дневно гладуване,затова моето следващо такова ще е ноември месец за 30дена на ябълки :surpris_22: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Appetit_17: :Appetit_17: :Appetit_17:

Atanassia, ти под "гладуване" плюскането на 800 грама плодове на ден ли имаш впредвид?! Защото 40 дена на вода доста нанагорно ще ти дойдат. Аз съм го докарвал до 25 дена на вода като работя едновременно, но никак не е лесно и преятно изживяването.


Напълно съм съгласен с Андрей. Такова "чудо" като гладуване с плодове и чайове, подсладени с мед НЯМА!  tooth То и самото описание на такова "гладуване" се разминава тотално с идеята за пречистване на организма чрез отказ от храна. За съжаление доста хора имат предвид именно такъв режим, наложен вероятно от автори като Лидия Ковачева и нейната "омекотена" форма на гладуване  :surpris_23: Вероятно се има предвид факта, че практикуващите плодово-чаени диети (защото това е нищо друго ами чиста плодово-чаена диета  tooth), изпитват ГЛАД докато се подлагат на този режим и формално наистина "гладуват".  tooth tooth tooth
Но то и като станеш от масата наполовина сит пак си в режим "гладуване", та тогава къде е тънката граница?  :surpris_23:

За мен гладуването означава само едно нещо - лишаване от всякаква храна за определен период от време!  :pensif_29:

Това беше само да уточним понятията :)

Иначе всеки си е свободен да си "гладува" както и когато намери за добре.  :essen:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #94 -: 31-08-2011, 14:48:24 »

Като се изключа от идеята за храна изобщо, при мен е по-ефективно, но понеже имам склонност да се тъпча  :Confus_3: 800 гр ги изяждам на едно ядене... Пълният пост точно това ми помогна да отуча.
Активен
Psychonaut

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #95 -: 31-08-2011, 18:47:38 »

Е каквото и да е, не можеш да го наречеш плюскане. Да си оправим термините, като го наречем "пречистване с плодове", а?
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #96 -: 31-08-2011, 21:35:15 »

Да, плодуването не е глад наистина, но дава чудесни резултати. Моят съпруг не  е дори вегетарианец, но поне веднъж в годината прави 10 дни на ябълки, без чай и мед...за две години въстанови нормалните си килограми(отслабнал е 25 кг.), и вече няма проблеми с хемороидите, не боледува от настинки и грип  :Content_22:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #97 -: 31-08-2011, 22:09:49 »

Андрей,АЗ  НЕ ПЛЮСКАМ,а се храня,и да моето гладуване беше на череши,диня и 4дена на домати,чай не съм пила,мед само в началото 1с.л. на няколко дена,защото ми падаше кръвното. Вода-много. И хайде да не се обиждаме,защото всеки,който е постигнал нещо се гордее с това,както и аз. Освен това не аз съм решила така да бъде,а човек излекувал хиляди хора по този начин! Аз се гордея от това,което постигнах това лято,чувствам се супер,свалих 20кг и съм веганка вече. Така,че...... :whistling2 - emotloader:
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #98 -: 31-08-2011, 22:11:48 »

А също така Андрей,аз нямам болни амбиции да изкарам 40дена на вода! Това ще  стане поне след 2 години,когато придобия опит първо с тези ПЛОДОВИ ДИЕТИ!!! :Content_4 - emotloader:
Активен

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #99 -: 31-08-2011, 22:52:38 »

Е каквото и да е, не можеш да го наречеш плюскане. Да си оправим термините, като го наречем "пречистване с плодове", а?

"Плюскане" е малко не на място наистина, по-точно е прием на определено количество плодове. Аз също съм му голям фен и го практикувам често в последователни разтоварващи дни или за 1 пълна седмица като подготовка за 5-7-10-дневно истинско гладуване. После захранването ми е пак с плодове и чайове. Приложено подходящо има много добър ефект. Но въпреки всичко за мен "пречистването с плодове"  :) не е гладуване в смисъла, който влагам аз.

Ясно е, че всеки разбира различно гладуването, а и темите в раздела са от рода на "Гладуване с..." и някаква храна, т.е. има глад, но има и папкане  tooth

Лошо няма стига да има резултати  :Appetit_4: :Cherries :essen:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 24 запитвания.