Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320258 пъти)

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #60 -: 16-07-2011, 08:31:54 »

 Здравей V@Le !
Реших да започна с лунната диета, защото към настоящия момент ми пасва.По принцип съм за плавност в преходите и за мен бива.Ето от тук се информирам:

http://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-lunata/lunen-kalendar-2011/

Ще се радвам, ако есента успея да стигна до по-сериозни срокове / и съответно резултати/ в гладуването/от мен зависи/.Ако имам и компания ще бъда и по-мотивирана ^-^
« Последна редакция: 16-07-2011, 08:38:11 от Ros »
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #61 -: 16-07-2011, 23:16:50 »

Здравейте ;D реших и аз да се включа,тъй като съм гладуваща. Днес ми е 36-и ден,минус 17килограма съм:) чувствам се супер,жизнена съм,като изключим,че мозъкът ми все още мисли за разни вкусотии,които аз сега няма да консумирам,за да се захраня правилно и да не кача пак. На 21 почва моето захранване,а гладуването ми ще е 40 дена:) аз определено съм кафа:)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #62 -: 17-07-2011, 08:21:02 »

Здравей Atanassia !
Браво на теб  :Content_14:
Определена имаш силна воля!Би ли споделила по-подробно какво ядеш и пиеш?Ще ми бъде интересно и полезно. :love_026:
Разбира се , ако желаеш!
« Последна редакция: 17-07-2011, 08:30:19 от Ros »
Активен

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #63 -: 17-07-2011, 18:10:45 »

Ros,Здравей :bleh  на 11-и юни започнах,първите 8 дена бях на череши,после смених на дини до ден днешен,с изключение на това,че преди 10 дена като бях на морето за 2 седмици си позволих 3 дена да съм на праскови и 5 на розови домати,защото когато бях на плажа,динята ми се скапваше много бързо. Иначе имах дни и с дини,и сега след като се върнах на 12-и юли продължих още 8 дена на дини. Това е до 20-и,на 21-и започвам захранване. Пия само вода,чай не,ако ми прималее ям малко истински мед:) това е. Но не искам да ти казвам,вече като видя диня и ми се гади tooth :Content_4 - emotloader: Ноември пак ще правя гладуване,но на ябълки,и ще е 30 дена,не 40 като сега:) Незнам дали разбра нещо,надявам се :surpris_23:
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #64 -: 17-07-2011, 18:55:47 »

Тези въглехидратни диети,неправилно наречени гладуване не са особено препоръчителни.Провокират и стимулират гъбични инфекции.При избор на такава диета е по-добре плодовете да са от по-малко сладките; ябълки ,сливи и подобни и в минимални количества.Колкото да не ти "прилошее".
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #65 -: 17-07-2011, 19:06:20 »

Atanassia здравей!
Благодаря ти за отговора на моя въпрос  :love_026:
Аз също карам на диня, но за сега по един ден.Разбрах те и определено намирам ценни ориентири за себе си.Твоят пример ме стимулира да те последвам до някъде.Аз вече се повтарям, но едно е да четеш на книга, друго е личния пример  ^-^
Желая на детето ти и на теб здраве и много късмет!

Atanassia

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 169
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #66 -: 17-07-2011, 20:41:53 »

Мерси Ros:)))
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #67 -: 18-07-2011, 15:23:51 »


   Ако искаш, следващото гладуване да го направим заедно!
ОО,благодарство за поканата - може и да се възползвам! :Cherries
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #68 -: 21-07-2011, 17:15:10 »

Здравейте на всички!Бойко,Вале,Де Ниро,до къде стигнахте с гладуването?.Предполагам,че се чувствате добре.Аз днес трябваше да съм на сухо-но уви-не винаги това ,което мисля се осъществява.Направих два плодови дни и един воден,но през това време почина наш познат и мисълта ми е насочена натам.Колкото и да искам,не мога да я отклоня.За сетен път се убеждавам,че ние сме това,което ядем/това май че беше подписа на Деси/,създаваме си проблемите най-вече с храната и на стресова основа...но пък и кадърните лекари изобщо не са често явление.В много случаи,дори да има шанс за по-добър изход от дадена болест,лекарите помагат това да не се осъществи.Не говаря за всичките-дано някой не се засегне.
Та,реших че сега не е подходящия момент за моето сухо гладуване.Въпреки всичко и с тези три разтоварителни дни/включващи и клизми и англ.сол/се чувствам добре.Продължавам с по-голям процент  сурово хранене,което от два месеца практикувам.
Пожелавам ви успешно завършване на гладуването!

Аз се изложих. Не знам защо гладът не ми понесе. Преди беше друго. Гладуването ми помогна много преди години. А сега ми беше отпаднало, сърцето ми прескачаче и това ме изплаши, а може би не  трябваше. Лидия Ковачева пише, че който най-трудно понася гладът, най-силно се нуждае от него. Ще опитам още веднъж от днес. Надявам се този път да се получи. Ще пиша. Поздрави на всички съфорумци
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #69 -: 01-08-2011, 16:02:11 »

Няма такова нещо, въобще не си се "изложил".   Опитал си, но не ти е допаднало.   Важното е да не се тъпчеш с боклуци. 
А тези, които искат да направим заедно едно по-дълго гладуване през есента биха ли предложили подходящ период? Например  общо 21 дни,  вкл., подготовката и захранването ? Някъде Октомври - Ноември?
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #70 -: 01-08-2011, 16:47:10 »

Няма такова нещо, въобще не си се "изложил".   Опитал си, но не ти е допаднало.   Важното е да не се тъпчеш с боклуци. 
А тези, които искат да направим заедно едно по-дълго гладуване през есента биха ли предложили подходящ период? Например  общо 21 дни,  вкл., подготовката и захранването ? Някъде Октомври - Ноември?
Аз съм"ЗА". Надявам се да съм се подготвил дотогава. Ти кажи с какво се храниш в момента. Да не вземеш сега да мяташ пържоли и омлети. Ако някоя вредна храна почне много да те изкушава си помисли как ще се чувстваш след като я изконсумираш. Това помага много. Успех
Активен

triedin

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #71 -: 01-08-2011, 20:10:04 »

Аз съм"ЗА". Надявам се да съм се подготвил дотогава.
И защо е нужно да се подготвяме?Давай от сега.И без това от днес започват Богородичните пости...
Шегувам се  :)
Просто след един разговор с приятели /аз поне ги приех за такива  :) /си мисля дали да не пробвам някакъв период на гладуване.Преди години го направих ей така,без подготовка или там каквото е необходимо.Вярно,че бях в някакво мнооого странно състояние / онова,което не знам наистина как да го обясня на Весо в една друга тема  ;) / и целта ми беше просто експеримент със самия мен.Вярно е и че, каквото и да си бях наумил тогава го осъществявах просто за миг.Но това е минало и не знам дали сега бих се справил,но си струва да пробвам.Просто за идеята.  :)
 В същото време си мисля и как едно по-дълго гладуване да бъде използвано за някакъв анализ или статистика.Т.е. някакви изследвания в началото и края на гладуването.Убеден съм,че ще има промяна в много от изследваните показатели.За съжаление много съм предубеден към белите престилки/да ме извини Malina  :) / .От друга страна, гледайки наскоро едни филмчета за покълване на семена,например http://www.youtube.com/watch?v=9nvAzt9sWIg&feature=related ,натрапчиво си мисля за подобен клип,но  заснемайки през определен период човешкото око от много близък план.Технологично знам как да го осъществя,но ми липсват все още някои елементи.Любопитно ми е да видя какво ще се получи.И като клип, и като поле за изява на добър ирисодиагностик.Шантаво си е ,но защо пък не :)
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #72 -: 01-08-2011, 21:06:35 »

Харесва ми идеята ви за съвместно гладуване!Има нещо "заразително" в нея.Мисля да се присъединя към вас ......и докъдето стигна! ^-^

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #73 -: 01-08-2011, 23:07:09 »

Аз съм"ЗА". Надявам се да съм се подготвил дотогава.
[/quote]
И защо е нужно да се подготвяме?Давай от сега.И без това от днес започват Богородичните пости...
Шегувам се  :)
Просто след един разговор с приятели /аз поне ги приех за такива  :) /си мисля дали да не пробвам някакъв период на гладуване.Преди години го направих ей така,без подготовка или там каквото е необходимо.Вярно,че бях в някакво мнооого странно състояние / онова,което не знам наистина как да го обясня на Весо в една друга тема  ;) / и целта ми беше просто експеримент със самия мен.Вярно е и че, каквото и да си бях наумил тогава го осъществявах просто за миг.Но това е минало и не знам дали сега бих се справил,но си струва да пробвам.Просто за идеята.  :)
 В същото време си мисля и как едно по-дълго гладуване да бъде използвано за някакъв анализ или статистика.Т.е. някакви изследвания в началото и края на гладуването.Убеден съм,че ще има промяна в много от изследваните показатели.За съжаление много съм предубеден към белите престилки/да ме извини Malina  :) / .От друга страна, гледайки наскоро едни филмчета за покълване на семена,например http://www.youtube.com/watch?v=9nvAzt9sWIg&feature=related ,натрапчиво си мисля за подобен клип,но  заснемайки през определен период човешкото око от много близък план.Технологично знам как да го осъществя,но ми липсват все още някои елементи.Любопитно ми е да видя какво ще се получи.И като клип, и като поле за изява на добър ирисодиагностик.Шантаво си е ,но защо пък не :)
[/quote]
Това за изследванията и клипа е много добра идея. Въпросът е че ако целиш с него да докажеш нещо и да провоираш зрителят, си мисля че няма да пожънеш успех. Всичко опира до интелект, който при по-голямата част от хората, за съжаление е на изключително ниско ниво. Останалата част пък си казват"Ок де, то е ясно, че суровоядството, гладуването, спорта....имат ефект, ма аз и така съм си добре, защо да се мъча и да се лишавам от вкусотиите, които си хапвам".
    Но го направи, защо пък не наистина. "Никога не се колебай да правиш промени"(забравих кой го беше казал). Относно гладуването и на мен ми се иска да го започна отсега, но не искам да се разочаровам за N-ти път в рамките на няколко седмици. Сега съм изцяло на сурова храна десети ден. Чувствам се отлично и това ме устройва засега. Ефектът е същият, какъвто навремето изпитах при гладуването.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #74 -: 07-08-2011, 14:49:51 »

Супер, тогава давайте предложения кога да започнем.  Аз си мислех да не е сега в летните месеци, но и да е достатъчно топло и светло навън за да се комбинира с ходене или колоездене или нещо такова.   Освен това гладуването всеки си го прави както му е комфортно, водно, сухо, чай и плодове- кой както може, за да няма ексцесии... :surpris_22:

Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #75 -: 07-08-2011, 16:51:55 »

И аз ще гладувам наесен, така че може да се синхронизираме. Предпочитам да е октомври и то по-добре в началото, че да е още топло.  :weight_lift:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #76 -: 07-08-2011, 21:31:06 »

Смятам да започна гладуване края на 2012г някъде по средата на глобалния финансов световен колапс. Може и по рано ако неудържимо желая да придобия жлъчни камъни или друга "далавера"
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #77 -: 07-08-2011, 22:34:56 »

Ортич, и да се заяждаш, и да не се, не би ме отказал. Предполагам с другите положението е същото.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #78 -: 08-08-2011, 07:53:09 »

Ортич, и да се заяждаш, и да не се, не би ме отказал. Предполагам с другите положението е същото.

 :Content_14:

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #79 -: 27-08-2011, 01:27:37 »

Смятам да започна гладуване края на 2012г някъде по средата на глобалния финансов световен колапс. Може и по рано ако неудържимо желая да придобия жлъчни камъни или друга "далавера"

Орто, предлагам една идея.  Няма нужда да чакаме чак до края на  2012 година, защото до тогава този световен финансов колапс може и да се размине.  Да организираме едно мощно световно гладуване, та да видиш тогава как световните финанси ще колабират още тази година... 8)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 23 запитвания.