Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320528 пъти)

Useless

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #40 -: 09-07-2011, 23:21:04 »

Аз имам един такъв въпрос във връзка с гладуването. Може ли да ми споделите по времето на тези средно 3-10 дни с каква натовареност е точно деня ви. Питам, защото има дни, в които съм абсолютно в дисбаланс и се чувствам много отпаднала. Аз имам и ниска кръвна захар и това допълнително май ми влияе. Наскоро опитах да правя и няколко дни на сокове и избрах домати, обаче май направих голяма грешка. Корема ми не може нещо да го обработи като хората, имам чувството, че ще се гръмна  tooth. От други сокове не съм така обикновено. Пия откакто се помня поне по 500 мл грейпфрут на ден,особено сутрин, и докато съм жива съм се заканила да не спирам.  :Content_14:
Активен
Breathe with awareness!

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #41 -: 10-07-2011, 11:11:31 »


Съгласен съм, правя и това.   Но целта ми е да завърша 10  дни чист глад.   Не че не мога повече, но и не искам да правя дълъг глад точно когато цялата благодат от природата е около нас.  Дългото гладуване ми идва отвътре през Февруари- Март, когато  и без това няма нищо свежо за ядене.  А след тези 10 дни преминавам за 3-4 седмици на много лека плодово-зеленчукова веганска диета, плюс някое печено картофче и патладжанче.   Целта е да сваля трайно под 120 кг преди следващото гладуване- тази сутин бях 123,6.  Ако някой има добър /защо не и лош?/ опит в този следгладуваещ период моля да сподели.
Извинявай за въпросът, но след дългите гладувания от февруари и март, как стигна до 133 кг?!

[/quote]

Беше и по-лошо, бях стигнал до 145 кг през март т.г.   А стигнах до това тегло за 2 години, бях 116 по средата на 2009 и ги поддържах, после започнах да качвам.  Няма да се оправдавам, просто бях в някаква дупка дълго време и избивах с ядене.  Направих едно гладуване през пролетта на 2010, което даде добър ефект за половин година, но после всичко пак се обърка. 
Тази година е по-различна, защото съм предимно на веганско хранене, алкохолът е сведен до минимум и сега съм във  второто поредно гладуване от както започнах през март.  И твърдо съм решил да докарам работата докрай, което за мен означава тегло около 100-те.
« Последна редакция: 10-07-2011, 11:17:18 от V@Le »
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #42 -: 10-07-2011, 11:51:37 »

Аз имам един такъв въпрос във връзка с гладуването. Може ли да ми споделите по времето на тези средно 3-10 дни с каква натовареност е точно деня ви. Питам, защото има дни, в които съм абсолютно в дисбаланс и се чувствам много отпаднала. Аз имам и ниска кръвна захар и това допълнително май ми влияе. Наскоро опитах да правя и няколко дни на сокове и избрах домати, обаче май направих голяма грешка. Корема ми не може нещо да го обработи като хората, имам чувството, че ще се гръмна  tooth. От други сокове не съм така обикновено. Пия откакто се помня поне по 500 мл грейпфрут на ден,особено сутрин, и докато съм жива съм се заканила да не спирам.  :Content_14:
Здравий!
Моята работа е в офис, т.е. няма физическо натоварване.  Затова по време на това гладуване намирам  време да ходя на йога.  Помага много, защото асаните позволяват по-бързо да се освободим от натрупаните токсини и други гадости.
Ако имаш ниска кръвна захар просто не прави водни и сухи гладувания.  Веднъж в месеца да правиш по 2-3 дни на плодовеи чай с мед би било достатъчно.  Зеленчуци по време на този период обикновено не се приемат.  Някои класифицират домата като плод, така че той е подходящ също, но защо се е получил такъв ефект при тебе нямам идея.  Освен това аз обичам да ям плодовете цели или туку що нарязани а не смачкан и изцеден.     И ако ти е за пръв път, просто я карай по-леко и ако можеш ходи на йога или просто се разхождай на чист въздух.   Мисля че ще се справиш чудесно. 
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #43 -: 10-07-2011, 13:19:55 »



[/quote]
Беше и по-лошо, бях стигнал до 145 кг през март т.г.   А стигнах до това тегло за 2 години, бях 116 по средата на 2009 и ги поддържах, после започнах да качвам.  Няма да се оправдавам, просто бях в някаква дупка дълго време и избивах с ядене.  Направих едно гладуване през пролетта на 2010, което даде добър ефект за половин година, но после всичко пак се обърка. 
Тази година е по-различна, защото съм предимно на веганско хранене, алкохолът е сведен до минимум и сега съм във  второто поредно гладуване от както започнах през март.  И твърдо съм решил да докарам работата докрай, което за мен означава тегло около 100-те.
[/quote]
Разбирам. Аз не се заяждам с теб. Знам много добре какъв "бич" за организма е така наречената от теб дупка или депресията и как те предразполага към яденето. Бях сигурен за отговора ти. Ако си наложиш суровоядството като начин на живот, няма да изпадаш повече в дупки. Не като временна мярка, а като начин на живот. Защото така да сваляш и качваш...просто се залъгваш. И ако захранването ти е проблем(а незнам защо си мисля, че ти е), по добре изобщо не гладувай. Затова те посъветвах в началото по плавно да  я караш. Хрупкай си плодове и зеленчуци и бъди щастлив. Аз така правя в момента.
Поздрави и успех.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #44 -: 10-07-2011, 13:29:30 »

Разбирам. Аз не се заяждам с теб. Знам много добре какъв "бич" за организма е така наречената от теб дупка или депресията и как те предразполага към яденето. Бях сигурен за отговора ти. Ако си наложиш суровоядството като начин на живот, няма да изпадаш повече в дупки. Не като временна мярка, а като начин на живот. ..........

Здравей,  DeNiro !
Според мен само здравословното хранене не помага при изпадане в дупките.
Важно е и здравословното мислене!
Или и ти си имал предвид това под "начин на живот"!?
« Последна редакция: 10-07-2011, 13:42:12 от Ros »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #45 -: 10-07-2011, 13:40:01 »

Аз имам един такъв въпрос във връзка с гладуването. Може ли да ми споделите по времето на тези средно 3-10 дни с каква натовареност е точно деня ви. Питам, защото има дни, в които съм абсолютно в дисбаланс и се чувствам много отпаднала. Аз имам и ниска кръвна захар и това допълнително май ми влияе. Наскоро опитах да правя и няколко дни на сокове и избрах домати, обаче май направих голяма грешка. Корема ми не може нещо да го обработи като хората, имам чувството, че ще се гръмна  tooth. От други сокове не съм така обикновено. Пия откакто се помня поне по 500 мл грейпфрут на ден,особено сутрин, и докато съм жива съм се заканила да не спирам.  :Content_14:

Някъде четох, че се опитваш да се отървеш от депресията с гладуване. Опита ли вече? Ако да, сподели как ти се отрази.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #46 -: 10-07-2011, 13:51:15 »

Разбирам. Аз не се заяждам с теб. Знам много добре какъв "бич" за организма е така наречената от теб дупка или депресията и как те предразполага към яденето. Бях сигурен за отговора ти. Ако си наложиш суровоядството като начин на живот, няма да изпадаш повече в дупки. Не като временна мярка, а като начин на живот. ..........

Здравей,  DeNiro !
Според мен само здравословното хранене не помага при изпадане в дупките.
Важно е и здравословното мислене!
Или и ти си имал предвид това под "начин на живот"!?
Помага, дори идея си нямате колко много. Всичко е навързано."Здрав дух, здраво тяло" важи със същата сила и в обратният си вариант. Токсините в тялото, тровят и душата. Казват, че имало случаи на болни излекувани дори от шизофрения с гладолечение и лекарите, остават безмълвни пред този факт. Пречистването на организма, ни изпълва с позитивизъм, спокойствие, бистър и остър ум, както и с и здрав разум.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #47 -: 10-07-2011, 14:05:25 »

Помага, дори идея си нямате колко много. Всичко е навързано."Здрав дух, здраво тяло" важи със същата сила и в обратният си вариант. Токсините в тялото, тровят и душата. Казват, че имало случаи на болни излекувани дори от шизофрения с гладолечение и лекарите, остават безмълвни пред този факт. Пречистването на организма, ни изпълва с позитивизъм, спокойствие, бистър и остър ум, както и с и здрав разум.

Съгласна съм напълно с това, което си написал, но всичко е много индивидуално.Освен това има дупки и дупчици

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #48 -: 10-07-2011, 14:15:46 »

Помага, дори идея си нямате колко много. Всичко е навързано."Здрав дух, здраво тяло" важи със същата сила и в обратният си вариант. Токсините в тялото, тровят и душата. Казват, че имало случаи на болни излекувани дори от шизофрения с гладолечение и лекарите, остават безмълвни пред този факт. Пречистването на организма, ни изпълва с позитивизъм, спокойствие, бистър и остър ум, както и с и здрав разум.

Съгласна съм напълно с това, което си написал, но всичко е много индивидуално.Освен това има дупки и дупчици
Ще перефразирам. Пречистването на организма не може да те предпази от дупките, каквито и да са те като мащаб, но след него много по-бързо и адекватно, ще излизаш от тях или въобще няма да влизаш.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #49 -: 10-07-2011, 14:38:59 »


Става това, в което истински вярваш!Може да излъжеш всеки друг, но не и себе си!
« Последна редакция: 10-07-2011, 14:51:45 от Ros »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #50 -: 10-07-2011, 17:27:13 »


Става това, в което истински вярваш!Може да излъжеш всеки друг, но не и себе си!

То това ясно като бял ден.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #51 -: 11-07-2011, 09:24:26 »

... Пия откакто се помня поне по 500 мл грейпфрут на ден,особено сутрин, и докато съм жива съм се заканила да не спирам.  :Content_14:

Това му е лошото на сокчетата, че може да попрекали човек без да се усети. 500 мл сок са 4 грейпфрута, ти можеш ли да изядеш наведнъж 4 грейпфрута? Освен това не е толкова невинен като ябълка или черешки напр. Има достатъчно инфо, особено за опасната комбинация с лекарства.
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #52 -: 11-07-2011, 23:26:08 »

... Пия откакто се помня поне по 500 мл грейпфрут на ден,особено сутрин, и докато съм жива съм се заканила да не спирам.  :Content_14:

Това му е лошото на сокчетата, че може да попрекали човек без да се усети. 500 мл сок са 4 грейпфрута, ти можеш ли да изядеш наведнъж 4 грейпфрута? Освен това не е толкова невинен като ябълка или черешки напр. Има достатъчно инфо, особено за опасната комбинация с лекарства.

Да, ама нали топи мазнините.
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #53 -: 11-07-2011, 23:37:29 »

... Пия откакто се помня поне по 500 мл грейпфрут на ден,особено сутрин, и докато съм жива съм се заканила да не спирам.  :Content_14:

Това му е лошото на сокчетата, че може да попрекали човек без да се усети. 500 мл сок са 4 грейпфрута, ти можеш ли да изядеш наведнъж 4 грейпфрута? Освен това не е толкова невинен като ябълка или черешки напр. Има достатъчно инфо, особено за опасната комбинация с лекарства.

Да, ама нали топи мазнините.
Да, ама въглехидрати?  ;) Поне със сламка ли го пиеш?
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #54 -: 14-07-2011, 09:58:48 »

Здравейте на всички!Бойко,Вале,Де Ниро,до къде стигнахте с гладуването?.Предполагам,че се чувствате добре.Аз днес трябваше да съм на сухо-но уви-не винаги това ,което мисля се осъществява.Направих два плодови дни и един воден,но през това време почина наш познат и мисълта ми е насочена натам.Колкото и да искам,не мога да я отклоня.За сетен път се убеждавам,че ние сме това,което ядем/това май че беше подписа на Деси/,създаваме си проблемите най-вече с храната и на стресова основа...но пък и кадърните лекари изобщо не са често явление.В много случаи,дори да има шанс за по-добър изход от дадена болест,лекарите помагат това да не се осъществи.Не говаря за всичките-дано някой не се засегне.
Та,реших че сега не е подходящия момент за моето сухо гладуване.Въпреки всичко и с тези три разтоварителни дни/включващи и клизми и англ.сол/се чувствам добре.Продължавам с по-голям процент  сурово хранене,което от два месеца практикувам.
Пожелавам ви успешно завършване на гладуването!
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #55 -: 14-07-2011, 15:23:23 »

аз приключих моето, 3-ти ден захранване съм, няма да спамя тук, за който се интересува - подробности - в дневника ми
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #56 -: 15-07-2011, 06:52:18 »

аз приключих моето, 3-ти ден захранване съм, няма да спамя тук, за който се интересува - подробности - в дневника ми

Моля те bpa, как можа да го кажеш,  че ако ти спамиш тогава какво да кажем за тези, които копират и пействат във форума цял екран с всякакви дивотии ? 

И аз приключих и даже вече съм във ваканция.   Доста леко и приятно мина това гладуване.  Това, което беше най-важно за мен освен детоксикацията беше да намаля теглото си.  От началото свалих общо 11 килограма, като след захранването върнах 3-4 /това е от водата/.   Понастоящем отново свалям, но с много по-бавно темпо, но предимно сланинка  ;) Сега съм на плодове и салати, както и малко млечни продукти.   Според моите разбирания, трябва да минат около 3 седмици след спирането на гладуването за да установя каква е трайната промяна в теглото. 
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #57 -: 15-07-2011, 07:12:01 »

Здравейте на всички!Бойко,Вале,Де Ниро,до къде стигнахте с гладуването?.Предполагам,че се чувствате добре.Аз днес трябваше да съм на сухо-но уви-не винаги това ,което мисля се осъществява.Направих два плодови дни и един воден,но през това време почина наш познат и мисълта ми е насочена натам.Колкото и да искам,не мога да я отклоня.За сетен път се убеждавам,че ние сме това,което ядем/това май че беше подписа на Деси/,създаваме си проблемите най-вече с храната и на стресова основа...но пък и кадърните лекари изобщо не са често явление.В много случаи,дори да има шанс за по-добър изход от дадена болест,лекарите помагат това да не се осъществи.Не говаря за всичките-дано някой не се засегне.
Та,реших че сега не е подходящия момент за моето сухо гладуване.Въпреки всичко и с тези три разтоварителни дни/включващи и клизми и англ.сол/се чувствам добре.Продължавам с по-голям процент  сурово хранене,което от два месеца практикувам.
Пожелавам ви успешно завършване на гладуването!


Много благодаря Линдорина! Съжалявам за лошите неща, които си преживяла. За лекарите много си права, а понеже и аз имам здравословни проблеми, след като лекарите не ми помогнаха с нищо, аз си се оправям по мой си начин и така стигнах до "земя-на-заем".   Ако искаш, следващото гладуване да го направим заедно!
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #58 -: 15-07-2011, 12:33:20 »

Привет на всички гладуващи  :Content_22:  !
Възхищавам се на всички, които имат волята да си помогнат сами - в случая с гладуване, било то сухо или водно  :love_026:!
Аз продължавам, макар и с малки крачки след вас.Днес съм пак на диня и пъпеш/на 08.07 преди/.Съобразявам се с фазите на луната/15.07-пълнолуние/.Мисля другия месец вместо 24ч. при съответната фаза да правя 36ч./.И така постепенно да удължавам времето на плодове/да използвам благодата на сезона пълноценно/.Есента ще мисля за по-сериозно пречистване.
     Уважавам опита ви и ви вярвам/заради резултатите, които споделяте - не само тук, а в сайта изобщо/.
« Последна редакция: 15-07-2011, 12:57:41 от Ros »
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #59 -: 16-07-2011, 08:11:28 »

Здравей Рос,
Това с фазите на луната не съм го пробвал още.  Мисля да се присъединя към тебе след като го практикуваш редовно.   Освен това и аз планирам едно "мощно"  гладуване през есента.  Тогава е и най-доброто време за по-дълги ежедневни разходки необходими за тези от нас, които имат тлъстинки за сваляне.
Сега можеш ли да ми кажеш в кои фази на луната гладуваш, и какви са основните правила, които спазваш?
Активен
 

Страницата е създадена за 0.087 секунди с 24 запитвания.