Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320218 пъти)

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Да гладуваме заедно
« -: 02-07-2011, 14:27:36 »

Предлагам да използваме темата, като тези които започват някакъв вид гладуване или разтоварване да пишат тук ако искат да не са сами, както и да могат да споделят с други, които правят същото. Така ще може да се събираме за да гладуваме заедно и да си пишем кой как се чувства. Не че това не се прави и сега, но ако е в една тема ще е по-лесно да се намираме. А ако има достатъчно привърженици, може и да се отдели някакво по-специално място.
Ето аз от днес започнах със следната програмка:
Ден 1- една салата
Ден 2- кайсии
Ден 3 - вода
Дни 4 и 5 - сухо
Ден 6 - вода
Ден 7 - кайсии
После постепенно ще включа зеленчуци, но нищо съдържащо сол.

Целта ми е да поизчистя малко вода и ако може и 2 килца сланинка.  Трябва да намаля талията със няколко сантиметра.    А ако сега постигна успех, тогава ще направя това и още едно краткосрочно разтоварване в края на Август. После мисля да направя едно по-дълго гладуване през есента.  Трябва да сваля общо около 30 кила.   Трудна задачка...

Някой иска ли да погладува с мен?
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #1 -: 02-07-2011, 14:38:26 »

Вал,миличка,мога ли да те питам на какви килограми си в момента и колко си висока??? ^-^
« Последна редакция: 05-07-2011, 22:18:25 от Mep »
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #2 -: 02-07-2011, 14:43:01 »

Вал,миличка,мога ли да те питам на какви килограми си в момента и колко си висока??? ^-^
       Ако не е тайна! ако искаш мога да ти помогна без да гладуваш. Глад просто не е нужен! Повярвай ми!
 :flowers2:
« Последна редакция: 05-07-2011, 22:18:12 от Mep »
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #3 -: 02-07-2011, 15:08:23 »

Сега съм 133 и съм момченце и то доста голямо  :love_006 - emotloader:
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #4 -: 02-07-2011, 15:22:14 »

Пропуснах височината-  на тези килограми трябва да съм около 2 метра и половина, но за съжаление съм само 1 и 90  :Confus_3:
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #5 -: 02-07-2011, 15:32:19 »

Sorry, Вале, помислих те за жена,извини ме! чакай че  май се обърках, висок си 190см,и тежиш 133кг. правилно ли разбрах??? ??? ??? АКО Е така кажи аз мога да ти помогна, по много лесен начин и няма да усетиш спад. СПОКО, в ръцете на бив6а спортистка си така ,че не губиш нищо ,само можеш да спечелиш,и то адски много! :kisss: :kisss:
« Последна редакция: 05-07-2011, 22:16:54 от Mep »
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #6 -: 02-07-2011, 15:50:28 »

Ами казвай де!  Ама искам и по-бързичко да стане :)
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #7 -: 02-07-2011, 16:04:10 »

Не се срамувай да споделиш, аз след като се отказах от спорта щото се омъжих, забременях и напълнях значително! В момента когато се омъжвах бях 52кг. като забременях стигнах 98кг. После имаше периоди сваляне качване, дълги години, и на мене ми омръзна! дъщеря ми е вече 14годишна! И така,14 годишна борба с гадните килограми!!! От 3-ри години,сам вегетарианка, и суровоядка, аз съм висока само 160см а сега тежа 52-53kg.Отначало аз почнах с разделно хранене,и от момента на почването смазах 48кг,за 6-месеца!неусетих нищо кога ги свалих,просто се случи!но това ме доведе до вегетарианство и суровоядство! чувствам се ПЕРФЕКТНО,в отлично здраве,адски жизнена и енергична,СУПЕР!!!САМО ТЕ СЪВЕТВАМ КАТО бивш СПОРТИСТ, НЕ ГЛАДУВАЙ ТВЪРДЕ ДЪЛГО,тялото не бива да страда, защото в противен случай тялото изяжда мускулатурата! трябва да знаеш с какво и как да се храниш!АКО ТЕ ИНТЕРЕСУВА,АЗ МОГА ДА ПОМОГНА!!!!
 :whistling2 - emotloader: :whistling2 - emotloader: ^-^
« Последна редакция: 05-07-2011, 22:15:26 от Mep »
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #8 -: 02-07-2011, 16:16:45 »

Редувай,2 дни на плодове,1 ден на вода,1 така ,след последния 2-ри ден на вода,на другия ден карай на топла вода,но не вряла!и на 6-ия ден плодове, на 7-ия само зеленчуци!Итака ако ти хареса,можеш да продължиш,не повече от 10 дни, после не е лошо,в един от дните да вкусиш,сирене ,и малко яйца,,а(но варени само 3-ри мин),с ядките внимавай защото колкото са полезни,толкова и мазни,помежду храненията може,но по веднъж на ден,или,си ги смели с пасатор, и си ръси върху зарзавата, когато ползваш ядки в салатата, не слагай друга мазнина никаква! НАДЯВАМ СЕ ДА УСПЕЕШ, ТАКА КАКТО УСПЯХ АЗ! ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ!  :kisss: :kisss:
« Последна редакция: 05-07-2011, 22:12:39 от Mep »
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #9 -: 02-07-2011, 16:59:18 »

Гери, много благодаря, няма проблем да го направя така, ако съм те разбрал правилно.  Нещо се обръркват дните- виж дали е това:
1-ви и 2-ри ден - плодове
3-ти ден - вода /вероятно пак топла/ 
4-ти и 5-ти ден - плодове
6-ти ден - топла вода
7-ми  зеленчуци


Някъде прочетох, че си се занимавала с карате.   Аз от доста време ходя на бодибилдинг, но там са предимно месоядни.   От 4 месеца не ям месо и го замених с ядки.  Ама стана точно това, което не трябваше-в началото  бях само на плодове и свалях бързо, но като включих ядките и спрях процеса.   После спрях ядките, но включих сирене и препечен хляб.   Същата работа-не качих повече, но свалянето спря, а имам още много излишни килограми. 
Затова сега искам пак да мина само на плодове и зеленчуци поне за 10 дни.  А после ще търся съвети от  съфорумниците, които също обичат да вдигат железа, да видим какво да ям като пак тръгна към залата.

Ако някой започва гладуване нека се обади за си правим компания!
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #10 -: 03-07-2011, 19:39:54 »

ЗДР ВАЛЕ да така е правилно си ме пазбрал!Това е не консумираи мн ядки,пре4ат на отслабването,за6тото са мн мн мазни!Калори4ни !Консумираи предимно мн мн плодове и мн мн зелен4уци,в проми6лено коли4ество може6 да ги яде6,без ОГРИЗЕНИЯ!!! ;) ;) ;)ОТ ядки гледаи да си прави6 само сурови сладки6и,като ти се прияде!от маслата,само Зехтин,и 6арлан,ни6то друго.и не пове4е от 1 суп. л.в салата! ако не6то иска6 да знае6 питаи,без проблем 6те ти помогна! :kisss:
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #11 -: 04-07-2011, 21:13:16 »

Здравей V@le. Прочетох ви и реших да се включа и аз. Днес беше моят 1-ви ден на подготовка към гладуването, което смятам да предприема. Под подготовка имам предвид, че няколко дена, ще бъда на плодове, преди да премина към същинското гладуване, което ще бъде само на вода. Чел съм и Лидия Ковачева и отчасти Пол Брег. Това, което не бих сторил е да включа сирене или яйца в какъвто и да е вид гладуване. Това са мои убеждения разбира се. Днес хапнах около 300 гр. череши и три резена(малки) пъпеш и се чувствам добре. Също изпих и два чая съответно с по една супена лъжица био пчелен мед всеки. Трудно е само в началото. По-често си припомням в такива моменти, че колкото по-трудно организмът ми понася гладуването, то толкова по-силно се нуждае от него. Успех
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #12 -: 05-07-2011, 06:01:57 »

Добро заключение , Де Ниро. (а и никът ти е добър)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #13 -: 05-07-2011, 07:28:10 »

Hi De Niro! Радвам се, че вече не съм сам.  Днес съм в третия ден, изкарах два дни на плодове- 5-6 кайсии, две праскови, едно манго и една ябълка, като не смесвам плодовете.   Аз също съм изключил яйцата и сиренето, като и всичко останало.   Сега ми предстоя няколко дни на вода, а може да пробвам и 1-2 денонощия сухо гладуване.
Това, което постепенно бих добавил след  9-тия ден  са домати, краставици и чушки.  Успех и от мен.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #14 -: 05-07-2011, 08:24:13 »

Ако правилно съм разбрал тежиш 133 кг, не си гладувал и искаш да предприемеш гладуване на вода. На твое място бих се замислил. Защо не си караш на ядки, плодове и зеленчуци известно време? При чистото гладуване от организма рязко излизат много токсини. Почти никой не обръща внимание на този изключително рисков момент. Някой казват, че токсините започват да излизат след седмица. От личен опит смятам, че този процес може да започне и доста по-рано, когато организма е силно интоксикиран от неправилно хранене, лекарства..... Затова и искам да премина плавно към гладуване.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #15 -: 05-07-2011, 10:42:22 »

Де Ниро, прав си , но трябва да се има предвид, че Вале е явно чиста "кафа". (най-облагодетелственият тип за яко гладуване)  Организмът му по природа има голяма енергия и такива срокове няма да го съборят изобщо, дори да възникне и някаква прочистваща реакция. Голям потенциал , това е. Ще видиш, че като го завърши, ще докладва за много добро самочувствие  ;)
 За чистата "кафа" 3-5 дни на  вода от раз и достигане постепенно до 30-40 е същото както за    една "вата" да почне от половин ден и стигне до 5-7 .. Аз съм такъв тип и ми е голям зор гладуването, веднага пада тока в батерията, но си налагам да не се предавам.
Един мой приятел е чиста "пита" и реши първото му гладуване да е 7 дни на вода без никакви приготовления . Аз на втория ден вече се оллюлявам като ходя , а той до 5ия ден ходеше да вдига щанги , вика "Абе нещо ми е паднала май силата, много странно " :)
Можеш ли да си преставиш.  
Много е важно да се хвърли един поглед на Аюрведа и типовете.
 Огромна разлика има в енергетиката на различните типове хора.
(Ето нашият премиер е пита-кафа. Не коментирам личността му ,но никой не може да отрече ,че има колосална работоспособност. Това е абсурт за една чиста вата .Такъв беше навремето Жан Виденов ,който го помни.)
  Обаче в случая не трябва да се слага равенство м-у енергетика и здраве. Не е задължително да има причинно следствена връзка, макар, че по принцип каффа много по-рядко се оплакват от нещо, в сравнение с вата.  Просто тялото произвежда различна по количество енергия.  
Като си спомня , дори и като ученик ми правеше впечатление , че имам много по-малка физическа  издържливост от болшинството. Когато имаше спортен празник и цялото училище отиваше на стадиона , изпадах в ужас, защото знаех че на дългото бягане пак ще съм един от най-последните от випуска и какво ли ще кажат мацките .. :)
 Като не може да се говори за токсемия или болест, просто организъм.  
(Обаче съм забелязал , а и няколко доктори също,  че тези с по-малкото енергийка изкарват по-дълго от "здравеняците" . Причината според тях вероятно е в този тестостерон ,от който идва всъщност и цялата енергия , ако остане неизразходен, почва да прави разни бели из организма . Но може и да е друго . Дядо ми също беше  вата и уж все хремав, все настинал ,все хилав и неразположен.. а на 90  се оплакваше само от пърхут и гъбички по пръстите на краката. )
« Последна редакция: 05-07-2011, 10:45:40 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #16 -: 05-07-2011, 16:32:58 »

Hi De Niro! Радвам се, че вече не съм сам.  Днес съм в третия ден, изкарах два дни на плодове- 5-6 кайсии, две праскови, едно манго и една ябълка, като не смесвам плодовете.   Аз също съм изключил яйцата и сиренето, като и всичко останало.   Сега ми предстоя няколко дни на вода, а може да пробвам и 1-2 денонощия сухо гладуване.
Това, което постепенно бих добавил след  9-тия ден  са домати, краставици и чушки.  Успех и от мен.
Това с доматите, краставиците и чушките звучи добре и направо си ги почвай и без глад ако ме питаш мене. С това "сухо гладуване" ме озадачи вече. Освен за кг-те, трябва да се мисли и за здравето и то на първо място за него. Моята теория за здравето е много проста. Представи си, че се връщаш назад във времето....да речем в началото на старата каменна епоха(палеолитът). Какво си представяш:пещери, вода, растения и животни(плячка). Девствената природа, ухаеща на свежест и изпълнена с много живот. По този начин е сътворен да живее homo sapiens. Без тенджери, без огън, без мазнини, без житни и зърнени култури, брашна и тестени храни, без картофи, без гной(мляко и масло), без бобови култури, без пресовани рафинирани растителни масла, без алкохол. Но вода е имало в изобилие - сиреч сухото гладуване не е полезно. Ако е било, то нямаше да я има и водата.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #17 -: 05-07-2011, 17:06:11 »

De Niro, Това за сухото гладуване и аз не съм убеден, затова го споменавам само като възможност- ще се опитам да не пия вода за един ден, но ако не ми понася няма да се напъвам.  Но ще остана поне 3-4 дни само на вода, вече единия почти го изкарах.    През последните години правих по едно 3-седмично гладуване на пролет, но до следващия път целия ефект го губя.  Затова тази година реших да намаля продължителността до 10-на дни за сметка на честотата.   Така че това ми е второ гладуване за тази година, а първото беше преди 3 месеца.  Трябваше да сваля общо около 40 кила, като приключа сега, ще трябва да съм постигнал половината от таргета ми.  До края на годината ще направя още 2-3 такива гладувания /по-скоро вече пречиствания/.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #18 -: 05-07-2011, 17:21:49 »

Бате Бино, за това с "дошите" може и да е така, наистина свалям бързо и мога да издъжам на продъжителен глад.   Но за съжаление това не помага, защото трудно започвам.   И въобще не ми е кеф да гладувам :surpris_25: 
Но тази година е по-различно.  Много отдавна не бях започвал гладуване сам, т.е. не съм при д.р Емилова или на друго подобно място.  Искам да кажа, че тази съпричастност от членовете на форума е нещото без което нямаше да започна сам  :thankyou:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #19 -: 06-07-2011, 08:40:30 »

Благодарим, Вале.
Това с дошите, не "може" , а на 101% е така. Лекарите аюрведисти го вземат под внимание  вече няколко хилядолетия :)

По отношение на сухото. Има една крилата мисъл: "Не е нужна вярата , която повдига планини там ,където има техническата възможност да се повдигне планина"  
Удачно е човек да умува и да се мъчи сам да стигне до някакви логичини изводи, но при положение ,че има защитени редица докторски дисертации и достатъчно клиничен опит, защо да не се ползва наготово? :)
Бедата е ,че не са на български и трябва да се рови по руските източници. Но то и без това голяма част от познанието е заключено зад девет врати и току така не можеш го засече в интернет :)
Една определена част от научните разработки можеш да разгледаш само в определени библиотеки, където те разпитват подробно "за какво точно ще го ползвате? " , ако изобщо решат да ти го дадат  :)

Открай време си е било така. А и така е трябвало да бъде. Защото едно познание може да се употребява с различни цели ..:)
("благородните метали не винаги се използват за благородни цели " :) )
« Последна редакция: 06-07-2011, 08:43:45 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.15 секунди с 22 запитвания.