Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320456 пъти)

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #260 -: 29-03-2012, 08:01:23 »

Относно захранването, тя вече го е казала:

Има много схеми за захранване, всеки може сам да избере тази, която пасва на неговите вкусови предпочитания и продуктите според сезона. Аз лично при едно 20 дневно гладуване (на вода) включвам първо плодови сокове разредени с вода около 3-4 дни и след това около седмица "твърди" плодове според сезона. Обожавам лятото особено разбити на шейкъра с лед, един вид плодово фрапе. След този период постепенно включвам и зеленчуци, като гледам колкото може по-разнообразни да са. Порциите трябва да са малки, изключително важно е да не  преяждаш. Хубаво е да се избягва термичната обработка в началото. При плодово-разтоварителния режим на който си ти в момента, мисля че не е проблем да включиш кълновете и ядките не по-рано от 7-8 ден. Използвай пресни подправки - магданоз, копър и т.н. Заменяш оцета и слънч. олио със сока на прясно изцеден лимон и зехтин. Можеш да увкосяваш със сол, но ако можеш и без нея , чудесно.  :thankyou:

Иначе и на мене ще ми е от полза, ако има да допъниш още нещо по въпроса със захранването.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #261 -: 29-03-2012, 08:22:56 »

Kati_na,ти гладуване само на вода ли правиш? Ако е така,малко ти завиждам :Content_14:.През тези дни изхвърли ли нещо вследствие на гладуването? За захранването-трябва да се захраниш доста внимателно.Първите 2-3 дни пресни плодове и зеленчуци и то на малки порции.Трябва да се вслушваш в организма си-как реагира на дадена храна.Аз направих грешката първия ден да се напукам с прясно зеле и хубаво,че стомаха ми се обади веднага, иначе щях да изям доста голямо количество.След това цял ден бях като болна кокошка и нищо не ядох. tooth
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #262 -: 29-03-2012, 09:09:53 »

ДА изцяло само на вода. Не съм изпила дори глътка чай.
Това е първото ми гладуване на вода и предполагам последното :) .
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #263 -: 29-03-2012, 09:22:34 »

А защо ти е последното гладуване на вода? Иначе на плодове ли правиш?
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #264 -: 29-03-2012, 09:48:05 »

Защото смятам отсега нататък да се храня здравословно и балансирано и да не изпадам в крайности. Аз съм здрава, не пия лекарства, нямам никакви оплаквания, сега гладувах с цел едно ново начало :) . Началото съвпадна с първа пролет, мислех да са 3 дена, станаха 10.
« Последна редакция: 29-03-2012, 09:49:41 от kati_na »
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #265 -: 29-03-2012, 14:31:24 »

От абсолютно значение според мен е как прекарваш времето си по време на гладуване. Едно е да си седиш у дома със скръстени ръце и да си се съсредоточил върху гладуването и съвсем друго е да трябва  да работиш в същото това време. Все си мисля, че примерно едни 7 дни на един гладуващ и същевременно работещ човек се равняват сигурно на едно 20, че и горница дни на човек отдал се изцяло на начинанието и на релакс. Мен лично много ме натоварва каквато и да е физическа активност, като например изкачване на няколко стълби или ходене на повече от 500 метра, представям си ако трябва да извършвам какъвто и да е физически труд. Същото си мисля важи и за кг. Все отнякъде енергията трябва да идва. Може да е от слънцето или от изгарянето на мазнини или и от двете заедно, но излишните мазнини определено имат значение.
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #266 -: 29-03-2012, 14:34:12 »

Така е,с повече килограми е по-лесно.А и затова е гладуването с плодове и чай-то е по-малко натоварващо и може да си работи спокойно човек. :weight_lift:
Активен

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #267 -: 29-03-2012, 22:42:26 »

Имам въпрос към дамите. Интересува ме трябва ли непременно да съобразя водното гладуване с месечния цикъл тоест да не съвпаднат и т.н. Също искам да попитам на вас влият ли ви пречистванията върху месечния цикъл? На мен след 14 дни на плодове след това ми пропусна цял път а не ми се беше случвало преди :( и уж всичко ми било наред...
Активен

Kalia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 274
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #268 -: 30-03-2012, 07:16:42 »

Ами ако не се чувстваш много отпаднала по време на цикъла може да си гладуваш спокойно.При мен се получи така, че при последното ми гладуване от 20 дни имах цикъл 2 пъти :Confus_3:,но не се отказах. Мисля, че при теб нещата ще се нормализират, само трябва да изчакаш.Успех! :flowers2:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 11
« Отговор #269 -: 30-03-2012, 08:27:41 »

Ще направя още един ден на глад. Ден 11-ти. Вече ми е леко сдухано и не ми е гот, но ще го направя и този ден, защото съм на принципа, че когато човек прави нещо (независимо какво) трябва винаги да даде "+1" от себе си.

П.П. Вече съм 74кг и за първи път от година съм с клинче и поличка над колената. Кеф. Ама инак не ми е кеф. Но всяко усилие си заслужава. От утре започвам да се захранвам.

Хубав ден.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #270 -: 30-03-2012, 19:01:44 »

вече 8 ден съм на глад, това ми е най-дългичкото засега  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Ден 12
« Отговор #271 -: 31-03-2012, 09:38:27 »

Аз ще гладувам и днес, ден 12-ти. Чувствам се добре и не ми е отпаднало, а е и събота, ще си прекарам целия ден в нас.
Активен

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #272 -: 31-03-2012, 09:43:31 »

след два дни на плодове за подготовка, сега съм втори ден на вода и общо взето се чувствам отвратително  :Confus_3: :) нещо като 7ми или 8ми ден на плодове(само с това мога да сравня, опитът ми се изчерпва с едно пречистване на плодове). Ясно е че има доста токсини да излизат :) целта ми е 5 дни на този етап. Ако има някакво значение съм 174см започнах 60кг сега съм 58кг.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #273 -: 31-03-2012, 10:35:08 »

слънчоглед, добре си си на кг нищо ти няма, дано да издържиш 5 дни, че нали след 3 ден почва повече да се чисти организма... аз отначалото и аз се чувствам супер отвратително, държавни изпити имах (и нищо не успях да чета за тях както планирах, защото бях супер уморен), като излизах навънка едвам се прибирах до квартирата си супер уморен, едвам едвам поемащ си въздух, чувствах се като 90 годишен старец с бастун и всичките му екстри... ама какъв по-добър начин да усетиш как се чувстват старите хора  :pensif_29: и все пак днеска ми е 9 ден.... вероятно ако продължавах да си седя вкъщи щях да продължа да гладувам, но преди малко взех да размислям дали да не го спра след малко гладуването, че утре съм вече на работа, а съм доста изтощен вече... още явно не ми е достатъчно пречистен организма, за да мога да правя по-дълго гладуване в среда изискваща повече активност, но и това ще стане с времето :) засега тия 9 дни ми се виждат добре... инак преди 2 месеца бях 87 кг, сега съм 69.3кг, 178см височина  :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

sunflower8

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #274 -: 31-03-2012, 10:50:14 »

черен гарван, моите поздравления за това, че си се справил и с изпитите, аз не мога и да си помисля, когато ми дойдат заверките да гладувам. И аз мисля, че с времето ще се получат нещата. Дано издържа наиситна :) психически съм много положително настроена :) няма да се натоварвам излишно физически, за да може цялата енергия да се използва за пречистването, но и няма да се залежавам де  ;D , че колкото повече лежиш толкова повече ти се лежи.
успех с това, което решиш да направиш  :)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #275 -: 31-03-2012, 10:56:30 »

благодаря ти, слънчоглед  :Content_22:
спирам го... ей сега сложих един домат и чакам водата да клокне, че да го залея с нея и след това се връщам към хищническите си инстинкти  tooth
хмммм, и какво мислиш да правиш, за да не се залежаваш? щото мен ходенето на не много големи разстояния ме изтощава и задъхва и става зле работата.. затуй предпочитам да си лежа май, ама понеже това не е възможно следващите дни, а се чувствам изтощен - затова и спирам  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #276 -: 31-03-2012, 17:20:22 »

Вчера си купих портокали и утре ще си направя фреш :) .

Активен

purelove

  • Гост
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #277 -: 31-03-2012, 17:43:48 »

Успех със захранването, Кати  :flowers2:
Днес сутринта ходих до зеленчуковата борса. Запасих се солидно с портокали, грейпфрути, ябълки, лимони и круши. Сряда или четвъртък започвам. :essen:
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #278 -: 01-04-2012, 07:46:20 »

Мерси Purelove  :flowers2: .

А може ли да пиша в тази тема как се захранвам или не? Все пак темата е "Да гладуваме заедно", а не "Да се захранваме заедно" :) . Направих 12 дена глад. Минаха леко за мен. Мога да направя още 2 примерно за да ми станат 2 седмици, но все пак реших да не предобрям нещата. След малко ще си направя чаша фреш от портокали с 3 бучки лед и ще си я пия бавно през деня.

Целувки.
Активен

kati_na

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 192
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #279 -: 01-04-2012, 08:24:24 »

Ето това ми е за целия ден, чашка портокалов сок, даже мисля след малко да ходя в залата и да тренирам:





« Последна редакция: 01-04-2012, 08:31:59 от kati_na »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.097 секунди с 23 запитвания.