Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Да гладуваме заедно  (Прочетена 320219 пъти)

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #20 -: 06-07-2011, 11:48:23 »

И аз благодаря.  Имах една книга, която четох преди година по темата за дошите.  Ще я потърся да я прегледам пак.   

Иначе мога да се похваля малко за две постижения:
1.  В крайна сметка направих едно денонощие сухо гладуване. Стана така, от понеделник вечерта минах на гладен режим, във вторник в 9 изпих 500 ml вода, и карах на сухо до тази сутрин, когато изпих една чаша топла вода.
2.  Днес показанията на кантара са 125,8, кото за сравнение миналата събота когато запичвах отчетох 133,3.

Продължавам на вода.   
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #21 -: 06-07-2011, 13:27:14 »

Явно съм Кафа и съм в беда.  Ето какво прочетох за дошата си:

"Когато Кафа е излязла от равновесие, това води до увеличаване на телесното тегло, хормонални нарушения, диабет, оттоци, болести на горните дихателни пътища, нарушение на микроциркулацията на кръвта, алергии, астма,слабост при събуждане, мързел, сънливост."

Верно е, ами сега? ???
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #22 -: 06-07-2011, 13:48:38 »

Между другото намерих и книгата, казва се "ИЗЦЕЛЕНИЕТО" от Дийпак Чопра.  Сега я препочитам.
Активен

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #23 -: 06-07-2011, 16:45:48 »

Всеки с проблемите си :). Аз продължавам трети ден на плодове, зеленчуци и мед. Странното е че от снощи имам почти нонстоп главоболие, а по тялото ми започнаха да се появяват пъпки. И с двете неща не съм се сблъсквал от години. Отдавам го на детоксикацията. Токсините при мен със сигурност са в повечко заради лекарствата, които съм приемал в последните години(за високо кръвно и т.н.). Продължавам смело напред, връщане няма.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #24 -: 06-07-2011, 17:19:15 »

Всеки с проблемите си :). Аз продължавам трети ден на плодове, зеленчуци и мед. Странното е че от снощи имам почти нонстоп главоболие, а по тялото ми започнаха да се появяват пъпки. И с двете неща не съм се сблъсквал от години. Отдавам го на детоксикацията. Токсините при мен със сигурност са в повечко заради лекарствата, които съм приемал в последните години(за високо кръвно и т.н.). Продължавам смело напред, връщане няма.

А ти правил ли си преди такова нещо?  Защото ако не си, наистина може да имаш нужда от по-плавна, но по продължителна детоксикация.   Т.е. както си започнал, лек разтоварващ режим само на плодове и чай /или просто вода/ с мед.  Щом ядеш и зеленчуци, то те да бъдат без сол и подправки.   Резултат от детоксикацията ще видиш и в тоалетната, също налепи по езика и миризма на потта, после всичко се нормализира, но ти трябват още няколко дни.   Това всичко го казвам от собствен опит, но при теб може и да е по-различно. 

Моята програма е друга, за мене е второ гладуване за тази година. Затова минавам на чист глад от третия ден - след 2 дни само на плодове.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #25 -: 06-07-2011, 18:17:48 »

аз почвам от утре сухо, така че ще се подкрепяме :)
това ще ми е третото сухо и 6-тото гладуване изобщо за тази година...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #26 -: 06-07-2011, 18:53:19 »

аз почвам от утре сухо, така че ще се подкрепяме :)
това ще ми е третото сухо и 6-тото гладуване изобщо за тази година...

Супер!  Досега правих едно дълго гладуване годишно.  Тази година ще пробвам поне 4, но по-кратки.  А ти по каква схема ги правиш тези чести гладувания?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #27 -: 07-07-2011, 09:06:16 »

аз почвам от утре сухо, така че ще се подкрепяме :)
това ще ми е третото сухо и 6-тото гладуване изобщо за тази година...

Супер!  Досега правих едно дълго гладуване годишно.  Тази година ще пробвам поне 4, но по-кратки.  А ти по каква схема ги правиш тези чести гладувания?

Няма схема - като имам време и възможност, тогава... по принцип отдавна си мечтаех да имам време и възможност да правя такива дълги гладувания - още от 9-ти клас :)
и ето - възможността ми се предостави, но не по начина и при обстоятелствата, които си представях...
правиха ми операция от аноректален абцес през ноември, но я направиха с краката, и от тогава до сега продължава да ми тече гной от дупката, която ми направиха в задника  :surpris_25: :'( :o :( >:(
при първото ми гладуване за годината, което беше през януари - 14 дена на вода, дупката ми се затвори на 13-тия ден, но като се захраних, отново почна да събира гной и трябваше да се дупча с игла, за да я дренирам да изтече... след това през февруари направих 5 дена сухо, на 2-рия ден се затвори дупката, и на 2-рия ден от захранването пак почна да събира гной... след това през март 16 дена на вода - същата история...след това през април пак 5 дена сухо, пак същото... стигнах до извода, че ми трябва по-продължителен период сухо, затова сега съм си поставил за цел 11 дена... :pensif_29: :Confus_3: :whistling2 - emotloader:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #28 -: 07-07-2011, 15:02:11 »

Извинявай, че изказвам мнение без да си питал, но ако от операцията ти е останало някакво чуждо тяло (конец от марля например), няма как да се оправи с гладуване, макар и сухо. От интервенцията може и косъм да се е "обърнал" и да расте навътре. Имах такъв на лицето (без да знам), няколко месеца ходих с голяма, гнойна, течаща пъпка. Накрая ми писна и я разчовърках по-сериозно с една игла, направо се уплаших от размера на косъма, който излезе от раната.
На твое място бих отишъл (в друга болница) да направят ревизия на операцията.
Както решиш де, задника си е твой, но представи си че не ти мине и след тези 11 дена сухо (пепел ми на устата)!
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #29 -: 07-07-2011, 16:14:49 »

Нещо подобно имах и аз преди доста години, но отказах да ме оперират.  След някакво време се отвори и започна да гнои.  Приложих същото- гладна диета /не не суха/ , но после когато започнах да ям, пиех разхлабителни чайове и избирах подходяща храна за да не се втвърдява акото.  Така за около година всичко изчезна и никога не ме е спохождал повече такъв проблем _ :Confus_3:  Само че акам поне веднъж на ден и не допускам запек.  Е стана малко лайняна темата .....ама дано да помогнем :surpris_23:


 
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #30 -: 07-07-2011, 18:03:34 »

Извинявай, че изказвам мнение без да си питал, но ако от операцията ти е останало някакво чуждо тяло (конец от марля например), няма как да се оправи с гладуване, макар и сухо. От интервенцията може и косъм да се е "обърнал" и да расте навътре. Имах такъв на лицето (без да знам), няколко месеца ходих с голяма, гнойна, течаща пъпка. Накрая ми писна и я разчовърках по-сериозно с една игла, направо се уплаших от размера на косъма, който излезе от раната.
На твое място бих отишъл (в друга болница) да направят ревизия на операцията.
Както решиш де, задника си е твой, но представи си че не ти мине и след тези 11 дена сухо (пепел ми на устата)!


Благодаря за изказаното мнение, радвам се, че го изказа, въпреки че не съм питал, аз ценя твоите мнения...та по темата - ако СЛУЧАЙНО не мине след тези 11 дена,тогава с чиста съвест ще отида на операция, да се види какво точно има... но няма да си простя, ако отида на операция без да съм опитал 11-те дена...защото според светилата в тази област проблемът е механичен - тоест  - формиралата се фистула (канал от инфектирана тъкан към повърхността на кожата) се подхранва от пряк контакт с фекалии...
такъв пряк контакт с фекалии 11 дена няма да има, така че има време да зарастне...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #31 -: 07-07-2011, 18:04:22 »

Нещо подобно имах и аз преди доста години, но отказах да ме оперират.  След някакво време се отвори и започна да гнои.  Приложих същото- гладна диета /не не суха/ , но после когато започнах да ям, пиех разхлабителни чайове и избирах подходяща храна за да не се втвърдява акото.  Така за около година всичко изчезна и никога не ме е спохождал повече такъв проблем _ :Confus_3:  Само че акам поне веднъж на ден и не допускам запек.  Е стана малко лайняна темата .....ама дано да помогнем :surpris_23:


 

благодаря за споделения опит, наистина запекът е много противопоказен в такива случаи :Confus_3: :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #32 -: 07-07-2011, 22:09:27 »

Момчета-браво,много сте нахъсани!Пожелавам ви да извлечете максимална полза от гладуването или плодовото разтоварване.Аз ще ви настигна някъде другата седмица :)по време на екадаши и пълнолунието.Както и преди ,мисля да комбинирам- първо на плодове,след това сухо.Успех на всички ви!
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #33 -: 08-07-2011, 05:55:07 »

Момчета-браво,много сте нахъсани!Пожелавам ви да извлечете максимална полза от гладуването или плодовото разтоварване.Аз ще ви настигна някъде другата седмица :)по време на екадаши и пълнолунието.Както и преди ,мисля да комбинирам- първо на плодове,след това сухо.Успех на всички ви!
Благодаря Lindorina! Чакаме те!   
Днес правя вече 5 дни чисто гладуване, от които нещо като 2 х 24 ч сухо / т.е. изкарах едно денонощие без вода, после изпих една чаша топла вода и изкарах още едно денонощие без вода/. 
При започването на диетата бях 133,3 кг, тази сутрин кантара посочи 124,6.   Продължавам... 
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #34 -: 08-07-2011, 15:37:16 »

Момчета-браво,много сте нахъсани!Пожелавам ви да извлечете максимална полза от гладуването или плодовото разтоварване.Аз ще ви настигна някъде другата седмица :)по време на екадаши и пълнолунието.Както и преди ,мисля да комбинирам- първо на плодове,след това сухо.Успех на всички ви!
Благодаря Lindorina! Чакаме те!   
Днес правя вече 5 дни чисто гладуване, от които нещо като 2 х 24 ч сухо / т.е. изкарах едно денонощие без вода, после изпих една чаша топла вода и изкарах още едно денонощие без вода/. 
При започването на диетата бях 133,3 кг, тази сутрин кантара посочи 124,6.   Продължавам... 




бравос и от мен, дерзай, ти поне имаш "запас" за много дълго време, без проблем можеш и 40 дена да направиш от раз, стига да не получиш прекалено силно и интензивно отделяне на отрови, което всъщност е най-големия проблем на дългите гладувания... съветвам те когато си на водно гладуване да включиш и клизмите, ползата от тях е ОГРОМНА, в това ще се убедиш сам, когато примерно на 8-ми ден чист глад правиш 5-та поредна клизма, и отново виждаш, че има какво да чистиш...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #35 -: 09-07-2011, 09:57:12 »

Момчета-браво,много сте нахъсани!Пожелавам ви да извлечете максимална полза от гладуването или плодовото разтоварване.Аз ще ви настигна някъде другата седмица :)по време на екадаши и пълнолунието.Както и преди ,мисля да комбинирам- първо на плодове,след това сухо.Успех на всички ви!
Благодаря Lindorina! Чакаме те!   
Днес правя вече 5 дни чисто гладуване, от които нещо като 2 х 24 ч сухо / т.е. изкарах едно денонощие без вода, после изпих една чаша топла вода и изкарах още едно денонощие без вода/. 
При започването на диетата бях 133,3 кг, тази сутрин кантара посочи 124,6.   Продължавам... 




бравос и от мен, дерзай, ти поне имаш "запас" за много дълго време, без проблем можеш и 40 дена да направиш от раз, стига да не получиш прекалено силно и интензивно отделяне на отрови, което всъщност е най-големия проблем на дългите гладувания... съветвам те когато си на водно гладуване да включиш и клизмите, ползата от тях е ОГРОМНА, в това ще се убедиш сам, когато примерно на 8-ми ден чист глад правиш 5-та поредна клизма, и отново виждаш, че има какво да чистиш...


Съгласен съм, правя и това.   Но целта ми е да завърша 10  дни чист глад.   Не че не мога повече, но и не искам да правя дълъг глад точно когато цялата благодат от природата е около нас.  Дългото гладуване ми идва отвътре през Февруари- Март, когато  и без това няма нищо свежо за ядене.  А след тези 10 дни преминавам за 3-4 седмици на много лека плодово-зеленчукова веганска диета, плюс някое печено картофче и патладжанче.   Целта е да сваля трайно под 120 кг преди следващото гладуване- тази сутин бях 123,6.  Ако някой има добър /защо не и лош?/ опит в този следгладуваещ период моля да сподели.
« Последна редакция: 09-07-2011, 10:00:02 от V@Le »
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #36 -: 09-07-2011, 09:58:07 »

V@Le , като "гледам" колко си ентусиазиран ще взема и аз да се присъединя/макар и на фланга/.И без това от вчера съм основно на кайсии и пъпеш.Днес ще съм на диня и не знам още какво/не съм решила/.
Но си признавам предварително и без бой  ^-^, че за гладолечението съм повече теоритик и търпя критика за НЕпрактикуването/основна причина да съм сред хората, от които искам да се уча в тая посока/.
« Последна редакция: 09-07-2011, 10:12:13 от Ros »
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #37 -: 09-07-2011, 10:14:32 »

като "гледам" колко си ентусиазиран ще взема и аз да се присъединя

Между другото, и аз покрай всички се въодушевих и вчера почнах водно. Заразни сте, ей! :D
Ама не предупредихте, че ефектът бил и опияняващ като след няколко чашки ;D А може и слънцето да си е казало думата  :Content_22:
« Последна редакция: 09-07-2011, 10:19:16 от Мемория »
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #38 -: 09-07-2011, 14:51:17 »

Момчета-браво,много сте нахъсани!Пожелавам ви да извлечете максимална полза от гладуването или плодовото разтоварване.Аз ще ви настигна някъде другата седмица :)по време на екадаши и пълнолунието.Както и преди ,мисля да комбинирам- първо на плодове,след това сухо.Успех на всички ви!
Благодаря Lindorina! Чакаме те!   
Днес правя вече 5 дни чисто гладуване, от които нещо като 2 х 24 ч сухо / т.е. изкарах едно денонощие без вода, после изпих една чаша топла вода и изкарах още едно денонощие без вода/. 
При започването на диетата бях 133,3 кг, тази сутрин кантара посочи 124,6.   Продължавам... 




бравос и от мен, дерзай, ти поне имаш "запас" за много дълго време, без проблем можеш и 40 дена да направиш от раз, стига да не получиш прекалено силно и интензивно отделяне на отрови, което всъщност е най-големия проблем на дългите гладувания... съветвам те когато си на водно гладуване да включиш и клизмите, ползата от тях е ОГРОМНА, в това ще се убедиш сам, когато примерно на 8-ми ден чист глад правиш 5-та поредна клизма, и отново виждаш, че има какво да чистиш...


Съгласен съм, правя и това.   Но целта ми е да завърша 10  дни чист глад.   Не че не мога повече, но и не искам да правя дълъг глад точно когато цялата благодат от природата е около нас.  Дългото гладуване ми идва отвътре през Февруари- Март, когато  и без това няма нищо свежо за ядене.  А след тези 10 дни преминавам за 3-4 седмици на много лека плодово-зеленчукова веганска диета, плюс някое печено картофче и патладжанче.   Целта е да сваля трайно под 120 кг преди следващото гладуване- тази сутин бях 123,6.  Ако някой има добър /защо не и лош?/ опит в този следгладуваещ период моля да сподели.

разбирам те напълно, и за мен е грях да се гладува точно по това време на годината, и не бих го направил, освен ако не бях в ситуацията, в която съм... иначе горещо ти препоръчвам да наблегнеш на физическите упражнения - дали ще е бягане, бързо ходене, дълги разходки, плуване, йога - всичко е добро и резултатно...
а за следгладуващия период - създай си навика да се храниш винаги сам, и да обръщаш внимание САМО на храната, и да ДЪВЧЕШ докато глътнеш храната без да усетиш...аз пробвах това с бананите - с тях е най-лесно, защото колкото и да ги дъвчеш, все са сладки, и установих, че ми е адски трудно да изям повече от 2 банана по този метод, а иначе като ги гълтам на две-на-три сдъвкани,мога да опаткам без проблем 6-7 големи... с две думи- като дъвчеш дълго, хем икономисваш храна, хем не се тъпчеш, хем се насищаш с много малко...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Да гладуваме заедно
« Отговор #39 -: 09-07-2011, 20:39:42 »


Съгласен съм, правя и това.   Но целта ми е да завърша 10  дни чист глад.   Не че не мога повече, но и не искам да правя дълъг глад точно когато цялата благодат от природата е около нас.  Дългото гладуване ми идва отвътре през Февруари- Март, когато  и без това няма нищо свежо за ядене.  А след тези 10 дни преминавам за 3-4 седмици на много лека плодово-зеленчукова веганска диета, плюс някое печено картофче и патладжанче.   Целта е да сваля трайно под 120 кг преди следващото гладуване- тази сутин бях 123,6.  Ако някой има добър /защо не и лош?/ опит в този следгладуваещ период моля да сподели.
[/quote]
Извинявай за въпросът, но след дългите гладувания от февруари и март, как стигна до 133 кг?!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.072 секунди с 22 запитвания.