Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Холотропно дишане (Ребъртинг)  (Прочетена 23729 пъти)

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook

Какво знаете за него, вашето мнение ? Изпробвали ли сте го ?
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #1 -: 09-07-2009, 11:30:25 »

Аз имах нещо за ребъртинга вкъщи,ако го намеря, тук ще ти препиша каквото пише.
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #2 -: 11-07-2009, 19:26:32 »

theQueerN- IN GOOGLE we trust!!!

що ти не даде малко инфо след като отваряш тема?
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #3 -: 11-07-2009, 19:30:07 »

theQueerN- IN GOOGLE we trust!!!
що ти не даде малко инфо след като отваряш тема?
Логичен въпрос ;D ;) :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Nun

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 248
    • Моят Facebook
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #4 -: 11-07-2009, 19:52:14 »

Информацията която намерих е за ефектите и това къде се практикува, мен по- скоро ме интересуваше как се практикува въпросното дишане. Иначе ако има интерес, ще споделя информацията която намерих за ефектите му. :)
Активен
Имаме силата да променяме всичко и всичко зависи от нас, ние сме Бог!

enterosan

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 110
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #5 -: 17-07-2009, 05:31:03 »

Хубаво е и ако някой го е практикувал да сподели лично мнение, нали личният пример е най-силен
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #6 -: 19-02-2010, 21:30:26 »

Това да не е циркулационното дишане? (Наричат го още "дишане на щастието") Дето се използва за "очистване на полевата форма на живот"? Мисля, че е нещо от този тип (ако говорим за едно и също):

"Ето примерно как изглежда един сеанс на самовъзстановяване.

   1. Настройте се да се възхищавате от всичко, което чувствате.
   2. Включете музика, за предпочитане класическа, отпуснете се най-добре в легнало положение.
   3. Започнете да правите циркулационно дишане.
   4. Всичко, което ще почувствате във физическото тяло /силна локализирана болка/ и се появи във съзнанието ви /страхове, преживявания и пр./, за вас е само едно блаженство. Вие се къпете в безкрайния океан на разнообразно блаженство, чувствувайки го до най-малките подробности и детайли.
   5. Всичко, което правите – произволни движения, кряскане, смях и др./, води към очистване на вашето същество.
   6. Завършете сеанса за очистване само след като достатъчно количество психологически блокажи са били активизирани, излезли са на повърхността на съзнанието и премахнати от него. Като резултат ще се почувствате много по-добре, дори великолепно, придобили сте вътрешна свобода и лекота.

Започнете отначало своите занятия в продължение на 5 минути и постепенно във времето ги доведете до 30 минути, а на края до 1-2 часа. Трябва още да проявите търпение, последователност, редовност на занятията, за да можете след около половин година да се поздравите с краен успех. Той ще настъпи и по-скоро, ако успоредно с очистването на полевата форма редовно очиствате и физическото си тяло – паразитите в тялото, дебелото черво, черния дроб, кръвта, ставите и пр., използвате редовно молитвата. Сложно ли е? Възможно, но друг път просто не съществува. "

Пробвала съм няколко пъти да правя... Нещо не се получи и много ме изтощаваше самата процедура (физически). Веднъж в здравен център ДАР попитах един природолечител дали е подходящо и той каза "Ауу, не, мойто момиче, много си слабичка, това не е лека процедура, а и сега е зима, изчакай поне април някъде, ще е по-подходящо!", та се отказах...
Но иначе съм чела доста добри отзиви за него, сигурно при всички положения си струва да се опита ;).
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!

TTT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 28
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #8 -: 02-01-2011, 20:44:41 »

Пробвах го, дишах около 30 мин интензивно (без да  спирам или задържам духа си) изтощително е, имаше ефект, ръцете ми станах хладни,пръстите се свиха,чуствах се странно,изпитах лека дисфория и после леко щастие, след като станах бавно ми се въртеше свят бях замян зашеметен и доволен, около 1 час е нужен за достигане до по високи нива, халюцинации излизане от тялото и сичко хубаво , ще си играя на пролет
Активен

iv

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #9 -: 30-01-2011, 19:12:40 »

Това е  метод измислен от руския психолог Гроф . Аз лично съм много доволна първият път е винаги неприятен заради блокираната енергия http://www.holos-bg.com/2009/12/blog-post_03.html
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #10 -: 12-03-2011, 21:47:06 »

Този метод като че ли има повече отрицатели , отколкото подържници. Хипервентилацията  цели да се изкриви съзнанието  и там вече  какво ще се случи , никой не може да гарантира.  Много малко е изследван методът и не се знае какви могат да са последствията във времето.  Не  е шега работа , особенно имайки предвид , че  в началото Гроф е използвал  халюциногена ЛСД  за да предизвика халюцинациите, които са му необходими... Ама го забранили  и се наложило да намери друг инструмент и това е всъщност  недоимъчното дишане, което Гроф нарича ( за  авторитетност най-вероятно ) - холотропно.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Petko

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2359
    • facebook
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #11 -: 19-03-2011, 18:34:52 »

Бате Бино, тук мненията ни съвпадат на 100% :Content_14: Не съм го пробвал, понеже е супер неестествено, а и съм чувал, че предизвиква поражения на нервната система, които били трайни. Мнението и на водещи йоги е такова. Даже са имали пресконференция навремето, когато е дошъл някакъв такъв "специалист". Обяснили са, че е доста опасно и след това някои неща не могат да се поправят :)
Активен
“Постоянното развитие е природен закон и този, който постоянно се опитва да поддържа своите догми, за да изглежда последователен, изпада в затруднено положение.” Махатма Ганди


“Най-важното нещо при храненето е да ядеш с благодарност.” Петър Дънов

Кюна

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
    • на кръстоПът
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #12 -: 01-01-2013, 23:31:26 »

Това да не е циркулационното дишане? (Наричат го още "дишане на щастието") Дето се използва за "очистване на полевата форма на живот"? Мисля, че е нещо от този тип (ако говорим за едно и също):

"Ето примерно как изглежда един сеанс на самовъзстановяване.

   1. Настройте се да се възхищавате от всичко, което чувствате.
   2. Включете музика, за предпочитане класическа, отпуснете се най-добре в легнало положение.
   3. Започнете да правите циркулационно дишане.
   4. Всичко, което ще почувствате във физическото тяло /силна локализирана болка/ и се появи във съзнанието ви /страхове, преживявания и пр./, за вас е само едно блаженство. Вие се къпете в безкрайния океан на разнообразно блаженство, чувствувайки го до най-малките подробности и детайли.
   5. Всичко, което правите – произволни движения, кряскане, смях и др./, води към очистване на вашето същество.
   6. Завършете сеанса за очистване само след като достатъчно количество психологически блокажи са били активизирани, излезли са на повърхността на съзнанието и премахнати от него. Като резултат ще се почувствате много по-добре, дори великолепно, придобили сте вътрешна свобода и лекота.

Започнете отначало своите занятия в продължение на 5 минути и постепенно във времето ги доведете до 30 минути, а на края до 1-2 часа. Трябва още да проявите търпение, последователност, редовност на занятията, за да можете след около половин година да се поздравите с краен успех. Той ще настъпи и по-скоро, ако успоредно с очистването на полевата форма редовно очиствате и физическото си тяло – паразитите в тялото, дебелото черво, черния дроб, кръвта, ставите и пр., използвате редовно молитвата. Сложно ли е? Възможно, но друг път просто не съществува. "

Пробвала съм няколко пъти да правя... Нещо не се получи и много ме изтощаваше самата процедура (физически). Веднъж в здравен център ДАР попитах един природолечител дали е подходящо и той каза "Ауу, не, мойто момиче, много си слабичка, това не е лека процедура, а и сега е зима, изчакай поне април някъде, ще е по-подходящо!", та се отказах...
Но иначе съм чела доста добри отзиви за него, сигурно при всички положения си струва да се опита ;).

Закачам се за този пост, защото много ме досмеша с това определение "дишане на щастието". Имам шест около едночасови сесии в рамките на два месеца. Бих го нарекла всичко друго, но не и щастливо преживяване, въпреки, че в две от сесиите се чувствах доста щастлина. Самото дишане наистина си е тежко, всеки път се чувствам като прегазена. Правила съм го с обучен фасилитатор, не съм пробвала сама. Мъжа ми си е правил самостоятелни сесии (сам със себе си, без музика), също си е било тежко преживяване. Аз лично не бих се пробвала самосиндикално без фасилитатор.

В интерес на истината на малко хора бих го препоръчала. Преди да го пробвам не съм чела нищо по въпроса, оставих се на вътрешния ми глас да ме води. Не съжалявам и смятам да не остана само с тези шест дишания! Извадих много интересни и ценни неща на повърхонстта. Но пак казвам, не всеки би го издържал. Тук доста добре работят естествените филтри на всеки човек. Когато съм разказвала на хората какво ми се е случвало по време на сесиите ме гледат така все едно съм се подложила доброволно на изтезания на Инквизицията.  tooth Не всеки би могъл да се справи с нещата, които изважда от съзнанието си и разваря от скритите му килери, нито би могъл да преживее без психическа травма чисто физическите усещания, които могат да се появят.

До преди няколко месеца бих стояла далече от тази техника сигурно. :)
И също смянам, че е много важно с какво намерение пристъпваш към холотропното дишане... както и към каквото и да било друго нещо. :)
Активен
“...можеш да промениш живота си буквално за секунди, като вземеш единственото решение никога да не се връщаш към начина, по който си живял, каквото и да ти струва това.”
~Робин Шарма~

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #13 -: 06-04-2013, 20:32:58 »

Бате Бино, само да поясня, че това което пишеш за хипервентилацията се отнася само за холотропното дишане. Защото циркулационното дишане , което Малахов описва в книгите си ( то си е древно йогистко дишане разбира се) не  води до хипервентилация. Даже той изрично го подчертава! 
Това са съвсем различни видове дишане. Казвам това само за да внеса яснота, защото май някои (включително и ти) ги бъркат двата метода.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #14 -: 06-04-2013, 21:23:02 »

 Теди, написаното от мен се отнася за холотропното. (каквато е и темата). Ти къде видя  да съм споменавал нещо за  циркулационно дишане.. ::)?
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #15 -: 07-04-2013, 01:01:57 »

Не знам какво е нито холотропно, нито циркулационно дишане, но ми направи впечатление в по-горни постове, че се споменава хипервентилация - да, това е наистина проблем. Изпитал съм го на собствен гръб, когато се борех с един неустановен задух ( в последствие се оказа неврогенен), от който и сега страдам понякога.
Има един руски доктор - Бутейко, който опитно е установил, че при съвременния начин на дълбоко дишане в кръвта остава по-малко въглероден двуокис от необходимото, което предизвиква много болести. Разработил е система с промяна начина на дишане така, че да се повиши нивото на въглероден двуокис и по този начин да се преодолеят редица сериозни здравословни проблеми. Напр. за диабета той обяснява, че при твърде високи стойности на кислорода в кръвта за сметка на въглеродния двуокис, се блокират рецептори, имащи отношение към инсулиновата чувствителност. Когато начинът на дишане се промени, нещата се оправят от самосебе си, без да е необходимо друго лечение.
До подобни изводи с дишането са стигнали и други руски автори, а прилаганите от тях методики са близки по своята същност.
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #16 -: 07-04-2013, 11:02:20 »

Моля да бъде извинена тогава. ами защото в един разговор със sabinka ти я препращаш  към тази тема, а тя пита за циркулационно дишане, та затова реших, че ги бъркаш. Но явно не е така  :)
Активен

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #17 -: 07-04-2013, 13:12:41 »

 този ви разговор със сабинка излиза на търсачката в гугъл (за циркулационно дишане)
 не че съм се ровела в архивите   ;D
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #18 -: 07-04-2013, 14:08:12 »

Няма проблем, Теди. Истината е , че наистина не съм запознат с видовете дишане  :-[  Нито съм практикувал достатъчно, нито съм се задълбочавал кой знае колко.( нещо не ме тегли..:)  но знам , че не съм прав )
 Изчел съм книжката на Бутейко, а по практиката: наложи се да  дишам  "по Стрелникова" всяка сутрин 20 дни , защото  това беше част от противопаразитната програма  по  Семенова ( в клиниката по народна медицина ,   Крим - http://www.byd-zdorov.com/index.php?id=8 )  Който  жадува за комплексно прочистване и силни усещания ( да го осмукват пиявички , да го жилят пчелички..)  да не отлага записването си . Тъкмо и ще подиша циркулационно.  :Dormir_13 - emotloader:  
« Последна редакция: 07-04-2013, 14:13:34 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Tedi Goat

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
Re:Холотропно дишане (Ребъртинг)
« Отговор #19 -: 07-04-2013, 18:01:17 »

 Ами бате Бино, то наистина малко ли видове дишания има, че да ги знаем всичките   :)
 За това холотропно дишане, знам само информативно от интернет.
 Запозната съм само с някои видове дишане които от време на време правим в йогата, но оттам знам,че е нормално да има индивидуални предпочитания, тъй че щом не ти е харесало това дишане, сигурно не е било подходящо за теб. Интересно, аз принципно си мислех, че повечето техники идват от древните йоги, ама май не е така. Напр. сега си спомних, че преди няколко години ми попадна книга на руски автор от която малко попрочетох - той се излекувал от много болести чрез „ридаещо дишане” (това на пресекулки, когато плачем, т.е. сами да имитираме такова дишане – все едно плачем) (В тази книга беше споменат и Бутейко и неговото плитко дишане )   Въобще видове дишания колкото искаш!
Бате Бино, тази клиника изглежда страхотно, но предполагам не е по джоба на всеки, правят ли промоции?  tooth

« Последна редакция: 07-04-2013, 18:17:28 от Tedi Goat »
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.