Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пъдпъдъчи яйца във Варна.  (Прочетена 58131 пъти)

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #20 -: 03-01-2012, 13:58:15 »

bpa, ти 100 яйца за колко време ги ядеш и усеща ли се промяна във вкуса като започнат да се развалят?
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #21 -: 03-01-2012, 15:54:43 »

bpa, ти 100 яйца за колко време ги ядеш и усеща ли се промяна във вкуса като започнат да се развалят?

Много зависи за изяждането... Ако ги направя на майонеза, може да ги изям и за 3-4 дена максимум :)  :essen: :surpris_23:
Но като си ги ям по 10-тина на ден, може да изкарам и 10 дена. Брат ми съвестно ми помага, и затова досега не съм усетил промяна във вкуса в посока развалено. А и те са доста трайни в сравнение с кокошите, защото ципата под черупката е много по-здрава и дебела, а и като ги държиш на хладно, нямаш никакви грижи за 10 дена  :pensif_29:.

Повече от 10 дена  не са се задържали при мен, а ако са се задържали, брат ми ги е изяждал след термична обработка.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #22 -: 11-01-2012, 14:57:27 »

Най-накрая дойде и моята партида! Не знам какво толкова се мусят хората на суровите яйца...На мен са ми вкусни  :essen:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #23 -: 11-01-2012, 21:02:36 »

Разбира се . Прекалено са се изфинили.. :)
(освен ако  изобщо не ги разбъркват, тогава наистина е блудкаво)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #24 -: 12-01-2012, 09:51:45 »

Ортодоксален приятелю, добре дошъл отново при нас! (С поредния си n-ти ник ,вероятно двайсет и втори..) Така или иначе тук хората те надушват , използвай си  своя си ник.  :)
Щом толкова се гордееш с поста , който изтрих, да го възстановя? Ама не виждам чак толкова особена съдържателност в това,  че  "суровите яйца са като жълти сополи" . Все пак си човек с две висши образования..
 Можи би  в някой форум ,където пишат второкласници ,  наистина би бил доста ценен, не знам :) .
« Последна редакция: 12-01-2012, 10:04:10 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #25 -: 12-01-2012, 10:17:27 »

 За другото си прав, "мини кокошките" наистина ги отглежда в клетки. Но аз и тук съм измислил вариант- Още днес ще му предложа да почне да ги отглежда  на свобода в гората .
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #26 -: 13-01-2012, 10:39:05 »

Ортодоксалният приятел  понеже ту се материализира , ту изчезва , да му отговоря все пак с няколко реда:

-Човече , думата "реклама" има друго значение.. Как ще "рекламирам" нещо , от което не получавам и стотинка? Не е хубаво да се говори лошо , когато истината за нещата е съвсем друга.
  Купувам си яйцата на същата цена, на каквато купуват и другите. А "производителят"  Петьо е толкова производител, колкото всеки втори човек на село, който си гледа животинки. Той не е сертифициран и не може да зарежда супермаркети. Продава на няколко човека само. В момента е даже на загуба!! А когато не е бил, е ставало въпрос за 100-150 лв на месец! Това ако е бизнес за теб.. Ела в Кичево да го видиш как живее, каква кола кара, как е облечен.. Ще го съжалиш! Това е съвсем друга порода човек. Човек с голямо сърце. В началото настоявах да му ги купувам по 20ст. ( за да не вземе и той да фалира като другите и да търся пак нов производител) Той вика - "Не.Аз съм си решил по 15ст.""  Това е остатъчно да прецениш един човек!    Познавам го вече много добре , всеки път като се срещаме да вземам "стоката" си говорим по половин час. Живее с 450  лв на месец (работи ,знаеш, - охрана) има семейство. Ако изкара някой лев от яйцата - това му е "печалбата". Съчувствам на човечеца, това е всичко. 
Няма пазар за тези яйца. Ако ти или някой друг намери пазар - Петьо на едро е готов да ги  дава по 7 ст. Продай ги по  20, по 30 ако можеш.. Това е вече бизнес, но няма пазар. 
 Не е добре да генерираш лошо в сърцето си . (особено без повод..)

- За клетките си прав. Кофти е да живееш в клетка, но специално за питомните пъдпъдъците това МАЙ не е толкова проблем, както за други животни. Щом пеят постоянно и се размножават.. Аз не бих пял, но те пеят, при това силно :)   ( може да се проучи , има литература бол )

- породата на птиците. Да, вероятно има и други породи, които снасят още по-полезни яйца. Обаче струват скъпо  и няма кой да ги купи. И после да купи едни още по-скъпи яйца. Ще фалира следващия месец. (Така че не може да се разглежда като вариант. Само си чешем езика.)

- Смеските , с които се хранят. Да , и аз не знам какво има вътре. И няма как да разберем на практика. Но няма и алтернатива май - И Петьо , а и предния производител,от когото вземах,  се мъчиха да си правят сами фуража! (което пак Е ПОКАЗАТЕЛНО ЗА САМИЯ ЧОВЕК! - иска да знае с какво си храни пилетата, ) Мелиха разни семена, смесваха.. ОБАЧЕ ПТИЦИТЕ СПИРАХА ДА СНАСЯТ. Не снасят по цял месец! А повече да чака кой ще си позволи.. не е рентабилно. За мен няма обяснение. Питах доцента. Той също май не успя да даде задоволителен отговор. Затова им дава смески , обаче добавя разни семена и от себе си. Това е положението, друг вариант - някой ден като си ги завъдя сам. :)

- Кокошите яйца от свободни кокошки. Сравнение за хранителност и полезност - само в лабораторията.
 Но сурови са леко опасни . Може да прихванеш разни болести.  Аз лично не рискувам. Докато пъдпъдъчите - никога никой не се е заразявал от нещо! Аз за 2 г. толкова яйца изпих , как едно не се случи да е развалено..
  А и кокошите са потенциално аллергизиращи. Докато пъдпъдъчите - не.

Стига толкоз, че пак ще кажеш - тоя толкова изписа , няма как да не взима някой лев от това .  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #27 -: 13-01-2012, 13:00:24 »

Aз вече 3-ти ден пия по 8 на ден и мога да кажа, че съм много доволна. Преди стомаха ми се подуваше от огромното количество плодове/зеленчуци и не винаги успявах да се заситя качествено, но яйцата решиха този проблем.
Активен
Psychonaut

DeNiro

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 649
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #28 -: 13-01-2012, 21:48:00 »

Виждам, че вече във форума се говори и за животински продукти.  Честно казано не разбирам защо суровоядството трябва да се ограничава само до растителната храна. Това за мен си е закостеняло мислене. Какво и е на животинската храна в суров вид(изключвам млякото)? Например, какво имате против суровата риба? И оставете простотиите с паразитите. Има прясно месо, има фризери, има сигурни източници на храна, винаги има начини. Четох за изследвания на д-р Уестън Прайс в тази област. Племената с най-дълголетните жители са се хранели именно със сурови животински продукти.
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #29 -: 15-01-2012, 11:35:24 »

Духовната страна на въпроса
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #30 -: 15-01-2012, 11:41:26 »

Aз месо, било то и сурово, не бих яла, много бавно се разгражда и само ми бави метаболизма...
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #31 -: 15-01-2012, 11:46:13 »

Само за това ли Теодорче ? Ти откъде купуваш пъдпъдъчите яйца ? ние ще трябва да употребим черупки :)
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #32 -: 15-01-2012, 20:00:53 »

Бавният метаболизъм причинява достатъчно и изобщо не е за пренебрегване. Иначе аз и черупките ям, само ги накисвам във вряла вода за дезинфекция. Взимам ги от въпросния Петър.
Активен
Psychonaut

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #33 -: 22-01-2012, 23:00:37 »

Бате Бино, толкова подробно е обяснил всичко, че чак да му се прияде на човек. :)Аз съм решила да си взема и да пробвам, но преди това ще помоля най-учтиво  бате Бино да даде мнението си по следните въпроси, които ме вълнуват. Може ли да се вярва , че въпросните яйца могат да се употребяват спокойно в суров вид от бременни жени? След като имат малко детоксикиращ ефект,т.е очистват кръвта и се борят срещу някои тежки метали, това няма ли да навреди по някакъв начин на плода? Доколкото съм чела за тях и от други източници, навсякъде пише, че няма опасност от салмонела. И второто ми питане е дали приемайки ги всурово състояние, си набавяме и  Б12 ? :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #34 -: 23-01-2012, 10:25:20 »

Учтиво отговаряме на Сабинка . :)
1. Не само "може" , но и трябва да се употребяват  от настоящи, от бивши и от бъдещи бременни . :) както и от кърмачки. ( Ние употребявахме и продължаваме. Опасност никаква. Полза - значителна . )
2. Точно вит. B12 май не открих ( http://www.sunduk.ru/receipts/prods/p10440.htm) Но други откриха , че той се произвежда в дебелото ни черво, както "незаменимите" аминокиселини, вит.С и още няколко други "низгвернати" ... Обещал съм да спусна информация скоро.

Ето част от пост дори в културистичен форум:  " Повторяю, от перепелиных нет алергических реакций. И холестерина они содержат намного меньше. Всё испробовано на личном опыте.
Я употребляю перепелиные яйца месяцами (по 2-3 месяца, потом перерыв). ОРЗ не болею (вобще), гемоглобин выше среднего, член стоит колом. Какие ещё вопросы?
"
(членът му бил като кол  на човека :) )
http://www.ironflex.com.ua/phorum/index.php?showtopic=2042&st=10

Ако знаеш руски и имаш време , можеш да четеш на воля. Ето го руския голям пъдпъдъчи форум:
http://perepel.com/forum/viewforum.php?f=10
http://www.perepelka.com/
« Последна редакция: 23-01-2012, 10:27:04 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #35 -: 23-01-2012, 10:41:11 »

Тук в друг форум обикновени хора споделят за ефекта от тези яйца.
http://dv0r.ru/forum/index.php?topic=3831.msg211458#msg211458
(надявам се да се разбира, специално този текст не е труден и за незнаещите руски.)

"От себя добавлю (уже писала Наталье на страничке Ларисы) еще несколько отзывов:
- моя годовалая дочь в пользу перепелиных яиц отказалась от куриных (домашних!);
- мой муж - аллергик, острая, соленая пища, куриные яйца дольше 3-х дней - вызывали обострение,  пьет перепелиные каждый день уже 8 месяцев, сезонная аллергия прошла незаметно, ушла изжога;
- кум - с хроническим гастритом - на полгода забыл о регулярных обострениях;
- соседка забыла о постоянных простудах своей дочери;
- знакомая рассказывала о мужчине, который имел проблемы с зачатием ребенка, и после регулярного употребления перепелиных яиц жизнеспособность (активность) его половых клеток (сорри за интимные подробности) возросла до 98%
."
[/u]
"У меня нормализовалось давление после употребления сырых перепелиных яиц в течение нескольких месяцев. Когда же избавилась на зиму от перепелок, давление снова стало подниматься. Так что на днях получаю заказанные перепелкины яйки и теперь уж не буду избавляться от перепелок. Просто держала их не там, где надо."
« Последна редакция: 23-01-2012, 10:52:18 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #36 -: 23-01-2012, 11:53:04 »

"Младите" не сме го учили като задължителен по програма - все едно чета разбъркана кирилица.
Бате Бино, ти се караш като постне някой на английски, обаче за руския не ти прави впечатление...  :pensif_29:
Активен
Psychonaut

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #37 -: 23-01-2012, 14:17:07 »

 Не се карам , Теодорче , а напомням какво се изисква от администратора на сайта.  Един път съм постнал и аз в нарушение, за последно ще бъде. Но виждам, че на английски линковете валят..  
Сравнението между двата езика е неуместно, знаеш на всички "млади" , които не сте го учили , родителите ви или по-големи братя и сестри го знаят до един и за секунди ще ви го преведат.  Ама колкото да ме хванеш натясно..
(Принципно си права.)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #38 -: 23-01-2012, 15:21:07 »

E, не ми е цел да те хващам на тясно, просто се дразня като не разбирам нещо.  tooth А и като цяло мисля, че в момента английския е много по-универсален език, защото го говорят и млади и стари и всякакви. Но за който не го разбира, сега виждам какво му е и подкрепям постването с превод(или поне на важната част).
Активен
Psychonaut

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пърдъпъчи яйца във Варна.
« Отговор #39 -: 23-01-2012, 15:36:31 »

Английският не е универсален език , говорят го много малко хора , но предимно млади. А виж руският е друга работа, всички сме го учили в училище задължително и много хора го знаят добре. Е дори и Стоичков каза очен многа , но това е друг въпрос  tooth  tooth  tooth.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.567 секунди с 23 запитвания.