Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пъдпъдъчи яйца във Варна.  (Прочетена 58134 пъти)

ivka_007

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #60 -: 15-03-2012, 22:45:35 »

Здравейте,

И аз онзи ден си поръчах яйца от този човек. Пристигнаха вчера. Днес мъжо изпи 5 сурови яйца сутринта и тръгна на работа. След два часа се прибра и каза, че е повръщал два пъти. После вдигна Т до 39,3 С. Изяде един банан и пак повърна. Взе хапче за Т и в момента вече няма. Та въпроса ми е, има ли дори и малка вероятност да е от яйцата или е някакво съвпадение и просто е хванал някой вирус? Аз също изпих 5, дадох дори два жълтъка и на сина ни, който е на 1г и 3м, но на нас, Слава Богу, ни няма нищо. Много се притесних, защото давам и на малкия, а ако има някаква дори и малка опасност няма да давам..
Активен

ivka_007

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #61 -: 15-03-2012, 23:46:54 »

Ивка, ако не е тайна , малкият ваксинираш ли го ?

Сложихме само 3-те приема Пентаксим, и тези от родилното, други няма да слагаме.. Защо?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #62 -: 16-03-2012, 13:49:15 »

Ивка, нещата стоят така:
- От яйца ( каквито и да са )   тук -там някой по света прави алергична реакция.  Други имат алергия от мед, от глутен, от котки ,от пчели,  от аспирин, от народно събрание ...  Понякога това хората установяват дори в късна възраст - един  приятел до 60 годишна възраст не е бил пил аспирин, но когато отпи, щеше да умре на място, едвам го спасиха , оказа се точно алергия..  а знаем, половината хора по света го пият профилактично ..
Така че мъжът ти трябва да си го установи за себе си, възможно е да се е активирало нещо алергенно , понеже ги е пил сурови. Макар че , това е изключително рядко по отношение на пъдпъдъчите (може би само на теория) и никой никога не е чувал за такава алергия -нито производители, нито потребители, нито ветеринари, нито преподавателите във Ветеринарния..
Може и да е съвпадение, не знам какво е ял или пил мъжът ти и дали не е станала някаква реакция..
( И аз преди два месеца се "взривих " от едно бебешко сухо мляко, 14 пъти ходих до тоалетната, ще го помня до живот! :) )
 
Алергичните реакции се проявяват винаги на момента, така че  - щом при теб и детето няма нищо, значи тестът вече сте го направили  :)  
Но дори при мъжа ти да има алергия към някаква храна, това не значи , че за останалите тази храна не е добра.. Трябва ли светът да спре да яде пълнозърнест хляб, ако някой в село Тъпчилещово има алергия към глутена в брашното?  

Петьо ходи да ги изследва за  салмонела във ветеринарната лаборатория. Попадна на почтена към 50 годишна служителка, която му казала чистосърдечно , че няма смисъл да му взема парите, защото при тези яйца това е абсурд. ( както се и знае от запознатите) Казала му, че след като дъщеря й започнала да ги приема, се разделила със всички алергии, които я тормозели  до тогава..

Винаги е много важно на кой източник на информация ще повярваш. И дали този , който  се произнася   е компетентен ? Ето ,например , ако питаш лекарите , сигурно 99.9% от тях ще ти кажат, че да пиеш сурови яйца е  супер опасно, едва ли не безумие. ( Много смешно - те нямат представа за съседния ти орган и веднага звънят на колегата си от другото отделение с друга специалност..но стане ли въпрос да се унижи  нещо "алтернативно", веднага всички се консолидират и наскачват, грачейки  авторитетни заключения , като че ли в колежа само това са ги учили 6 години .:) :)  )  Но ти ги попитай - откъде са така сигурни , чуй отговора и  смехът е гарантиран ..:)  Да не забравяме , за тях е безумие всяка профилактика , различна от ваксина - прочистване, вегетарианство, суровоядство, тоест - всичко , което пише в този форум!  За тях хората, които  действително правят нещо за здравето си - са профани, а тези , които ги съветват - шарлатани.

Ето тук  http://www.baby.ru/community/view/22622/forum/post/65630   двама руски доктори  "авторитетно" указват , че употребата на тези яйца ( сурови) безусловно била вредна за всяка възраст и  извънредно опасна , защото ще се озовеш в болницата с чревна инфекция..
Но кой знае защо не са успели да уплашат  никой ( ако се съди по отзивите ),още по-малко хората, които си ги ползват от години ..
 Ето какво казва един от тях:
" не съм съгласен с авторите!!! От ранно детство съм пил, пия и ще пия сурови яйца и децата ми пият и ще пият!!! И вас съветвам. И никой никога не се е заразявал от нищо!"
" Не согласен с авторами комментариев!!! С раннего детства пил, пью и буду пить сырые яйца и дети мои пьют и будут пить сырые яйца!!! И Вам советую пить сырые перепелиные яйца!!! И никто никогда ничем не заразился!
Просто элементарные правила гигиены соблюдать надо, а именно?


Неслучайно те питах за ваксините. Понеже казваш "ако има и най-малка опасност от яйцата, ги  спирам..."
Та ти прочете ли листовките на ваксините?  Възможните странични реакции от тях ?  :sorcerer - emotloader:,  Мисълта ми е, че човек рискувал с ваксина не би трябвало да се бои от нищо ! :)  Той вече де факто е "ваксиниран" от страх :)

Но аз пак  да кажа, не уговарям никого нито за яйца , нито за пържоли.. :)
Петьо е приятел и ме увери, че дори и всичките му клиенти да се откажат и да остана само аз, за мен винаги ще има яйца, дори византийско да стане :)     Така че, за мен  би трябвало да е безразлично кой колко употребява , правя го само заради личната си убеденост в тяхната полза.  
« Последна редакция: 16-03-2012, 14:00:08 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ivka_007

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #63 -: 16-03-2012, 21:59:41 »

бате Бино, благодаря ти много за отговора. Аз също мисля, че не е от яйцата, защото на нас с бебето нищо ни няма. По скоро в момента върлува някаква чревна инфекция ли е какво е точно, не знам и явно е от това. Иначе не вярвам мъжо да е алергичен, защото не за първи път пие пъдпъдъчи яйца, но сега се наплаши и сирурно ще спре. А и майка му и баща му са лекари и ела да видиш какво настана :)))))))))
Единствено ме притеснява да не са стари яйцата. Колко яйца изкарва на ден Петър от тези пъдпъдъци?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #64 -: 16-03-2012, 23:22:47 »

Аа, лекарите да , това съсловие което толкова често успява да ме разсмее :)
Разбирам, че съмненията ти ще продължат,  каквото и да кажа :) 
Много яйца има , птичките са към 600.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

ivka_007

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #65 -: 17-03-2012, 20:00:26 »

Аа, лекарите да , това съсловие което толкова често успява да ме разсмее :)
Разбирам, че съмненията ти ще продължат,  каквото и да кажа :) 
Много яйца има , птичките са към 600.

Благодаря ти много за инфото! :love_026:
Активен

shofilev

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 376
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #66 -: 18-03-2012, 01:27:49 »

Ivka, макар че няма да е много по първоначалния ти въпрос, но все пак да споделя.
Както бях написал в темата "Суровоядство и язва", жена ми от няколко месеца има проблеми с храносмилането и доскоро не можеше да яде нищо сурово - имаше диария с неизяснен произход. Сега не само че започна да се храни със сурови храни и няма диария, но и консумира почти всеки ден по един жълтък от сурово кокоше яйце (няма откъде да вземем пъдпъдъчи засега), при това тя е с наскоро отстранен жлъчен мехур (на такива хора им казват, че въобще за жълтък от яйце не бива и да си помислят). Откакто започна с това хранене няма диария вече трета седмица.
Това потвърждава предходния коментар на бате Бино - много зависи кой и на каква база дава оценки и мнения за опасно/безопасно, вредно/полезно...
Активен

hristoforis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #67 -: 15-12-2012, 13:30:02 »

Здравеи,Ивче!Ако притесненята ти са основани на това ,дали бати Петар яицата му се харчат барзо и дали не е попаднало някое яице което да не е годно,мога да препорачам един лубител,които се занимава с този вид птици и ги гледа само за себе си и за прятели.Тои сащо е от Варна.Има само 100 бр.,от които всеки ден има около 30-40 яица,които не  остават.Дава тарелката от по 12 бр.за 1,50 лева.Хранят се с готови смески в комбинаця с такива смлени от него самя.Ако това това е по добря варянт за теб ,давам ти телефона му:0899742135 :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #68 -: 15-12-2012, 17:33:25 »

hristoforis, защо , приятелю , избра точно този непочтен  начин за да рекламираш яйцата на твоя "лубител"? Не смяташ ли, че е доста  по-мъжкарско  да си  пуснеш  отделна темичка, където да си похвалиш твоя човек ( като "по добря вариант") , а не да цапаш по чистото име на Петър?  ("Петар")
( Така написано от теб, посланието е ясно какво е ...)
 Да не говорим, че е смешно дето  си загрижен за   "Ивчето" , (която е купила от Петьо два пъти по 30 яйца), а не за мен, дето за година и половина съм взел от него повече от 7000 яйца ..  От всичките 7000 яйца само две от тях са били развалени!
Само за сведение, Петьо също остана с около стотина пъдпъдъка - "за прятели" ,както казваш , и вече няма за свободна продажба! Включих се в негова защита , защото въпросът е принципен. Не обичам някой да  хвърля съмнения  върху друг, когото дори не познава. ( Кофти принцип е , не за друго :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hristoforis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #69 -: 15-12-2012, 22:36:24 »

Zdravei Bate Bino!
Znam che na latineca  ne e e etichno da se pishe,zashtoto foruma e na balgarski,no ponege me kritikuvash za pravopisni greshki,za tova i ot tozi moment shte pisha samo na latineca ,pak koito iska da chete,koito niama gelanie si e v negovo pravo!Znai samo edno ,che az giveia v UK,kompa mi e kupen ot tuk i niama klaviatura na kirilica.Greshkite sa dopusnati tochno poradi tazi prichina che polzvam programi ,koito sa ne do tam perfektni.
Da vseki koito bi prochel saobshtenieto bi si pomislil taka,no priemi moite nai iskreni izvinenia-ne sam go napravil umishleno.Shto se otnasia do vaprosat na Ivka kam teb,e absolutno umesten,i do kato v nein otgovor davash broika na proizvoditelia za 600 broia,sega izvednag stanaha na 100.Osven tova me podrazni fakta-zashto li imam chuvstvoto che tazi tema siakash e izcialo posvetena na Bati Petio.Choveka go znam i naistina poviarvai ,niamam nishto protiv nego,dori dalboko uvagavam takiva entusiasti,koito sa v pomosht na horata.Tozi chovek koito preporachah e s invalidna pensia,bezraboten i e s nelechima tegka bolest.Prosto iskah da pomogna ,kakto i ti na Bate Petio v cialta tazi tema.Yavno si lichi che si reklamnoto mu lice.Imai v napredvid obache che spored ruskite specove po otnoshenie na horata otglegdashti poveche ot 500 padpadaka -se schita veche za malak biznes,a ne za chovek lubitel.Razbira se niama nishto losho v tova.Vseki shte napravi pravilna precenka za dumite mi vkluchitelno i ti,i vseki da gi interpretira po svoiat si nachin,niama problem!Ne beshe pravilno po nachina po koito podredih mislite si,naistina izviniavai.Ako Vie reshite che ima oshte edin chovek koito mogete da podkrepite pokrai Bati Petio i che ima miasto za vsichki pod slanceto-go napravete,..ako ne-zdrave Gospod da dade na vsichki Vas i na Bati Petio,zashtoto v kraina smetka ot takiva hora kato nego vseki bih kazal koito misli za zdraveto si- ima nugda  ot nego.Nikogo ne sam iskal da zasegna,ili da otnema pravoto na niakogo!Tova e priatel!Niamam ni nai malkoto namerenie da sporia s teb za kakvoto i da bilo ili za dumite si!Qstani sas zdrave!
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #70 -: 15-12-2012, 23:58:38 »

hristoforis ,  винаги съм казвал, че трябва нещата да се изговарят достатъчно подробно  за да няма после необходимост от доизясняване :)
Вече се понаместиха  :)
Рекламните лица , приятелю , все вземат по някой лев за услугите си .. не са като мен, дето даже не съм си и правил устата..
Да , хваля Петьо , защото преди да стигна до него, се занимавах с трима несериозници, без уважение нито към мен , нито към пилетата си! Просто исках да спестя и на другите разочарованията..
А ако мислиш ,че Петьо е по-богат от твоя човек..  (досега два пъти съм му услужвал с по 100лв,)
Работи охрана на пристанището , а жена му  работи в детска градина, имат две деца.  

За съжаление , оказва се , че място под слънцето за НЕСЕРТИФИЦИРАНИ  производители на (сравнително) еко-яйца - НЯМА. ( другите ,индустриалните, и те са пътници..)  Това е може би най-неблагодарния бизнес. То даже не е бизнес..а някакво КАХЪРНО занимание!
Не случайно се наложи да пускам обява навремето, защото все попадах на хора , които са гледали , но са се отказали.

Нека да разкажа за който има интерес:
Коварното на този "бизнес" е , че трябва да имаш ПОСТОЯННИ клиенти.  А такива при Петьо ( за година и половина) сме само аз и Димето от форума. ( но тя взема малко)
Какво се случва на практика:
- решаваш да продаваш пъдпъдъчи яйца.
- пускаш реклами тук-там  
- кацнат няколко клиента
 - ти се обнадеждиш и увеличаваш броя на птиците  за да има и повече яйца, нали така?
 - В един момент обаче какво се случва - тоя клиент се отказал , другият и той се отказал или пък взема когато му кефне.. Обаче птиците са си живи , снасят и искат да ядат! А те ядат здравата и по цял ден !!  
 - Започваш да се изпотяваш нощем: трупат се яйца,(веднъж при Петьо се бяха натрупали 3500) застояват, а парите за храна хвърчат. Каквото си изкарал в "добрият период"  - отива за покриване на загубата в периодите на застой!!  Мъка! На практика инвестираш , без да знаеш дали ще си върнеш вложеното!
- Накрая със скъсани нерви зарязваш всичко..
- Купуваш си "Дедова усуканица" , натряскваш се и искаш да забравиш думата "пъдпъдък"..

Причината е банална -  клиентела просто няма! Дори за по 15 ст на яйце.  А себестойността на едно яйце ПРИ ДРЕБЕН ПРОИЗВОДИТЕЛ е около 10ст. като в тези 10 ст.   НЕ ВЛИЗА ТРУДА ТИ!
 Затова и Петьо сведе бройката до минимум.( да , точно "сега изведнъж"   :) )
 Умори се да губи.. Вече "външни" клиенти и да искат - яйца няма. Разчетено е  само за постоянните.

Затова, от този момент ако се появят желаещи , така или иначе те ще бъдат насочвани към ТВОЯ ЧОВЕК .
 Естествено , и сега без намек за комисионна.. Но и него го чака същото, горкият,   ако тези клиенти не са постоянни..
Затова си позволявам да му препоръчам ако има възможност, да включи (или да се пренасочи към ) производство на някой еко плод или зеленчук. Веднага ще му намеря двайсетина редовни клиенти , като единият ще съм аз. Със сигурност ще изкара повече от колкото с яйцата!
 
« Последна редакция: 16-12-2012, 00:11:13 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

hristoforis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #71 -: 16-12-2012, 01:46:46 »

E,..blagodaria vse pak za razbiraneto!Za tozi vid biznes si prav,i az sam zapoznat ot chasti s nego i ako nie balgarite biahme po luboznatelni i informirani,sigurno shtiahme samo padpadachi iaica da konsumirame.No vig s ostatachnite kolchestva iaica,ima pone niakakvo vremenno reshenie na problema.Petio moge da sterilizira v marinata i v burkani vsichki ostatachni kolichestva .Taka shte se zapaziat za po dalgo vreme,a i sa dobro meze s aperativ na masata.Tova sashto e reshenie,makar i za opredeleno vreme.Ako te zatrudniava,moga i az da ti nameria niakoi recepta.Tuk v UK za parvi pat vidiah strilizirani iaica v burkani ot turska firma,samo che biaha kokoshi,a az predpochitam da sa ot padpadak-kakto razbirash!Tozi biznes moge bi za UK shte e po podhodiasht,zashtoto ne e razprostranen po verigite magazini,kakto e vav sluchaia s BG,a tuk mnogo dargat na organik hranite ,makar che malko hora mogat da si go pozvoliat zaradi visokite ceni!Blagodaria i za otzivchivosta,shte go vzema pod vnimanie ,zashtoto rano ili kasno dobrite dela se vaznagragdavat!Leka vecher!
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #72 -: 16-12-2012, 02:43:51 »

...giveia v UK,kompa mi e kupen ot tuk i niama klaviatura na kirilica.Greshkite sa dopusnati tochno poradi tazi prichina che polzvam programi ,koito sa ne do tam perfektni.
...

Не се сещам за популярна операционна система, която да не поддържа кирилица. Това, че ти не искаш да потърсиш или питаш как се прави е отделна дискусия. Оставям ти постовете в темата, заради подозрението, че някой може да се прежали, да прочете шльокавицата и да попадне на добър производител на яйца. Подобни постове извън темата най-вероятно ще бъдат изтривани.
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

hristoforis

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #73 -: 16-12-2012, 04:31:12 »

Ami preporachvam ti g-n "Global Moderator"da si kupish Laptop ot UK, da si instalirash kakvato si iskash programa na Cirilik i da vidish dali vsiaka bukva na latineca ,otgovaria na kirilicata?,..i shte ti pogelaia kasmet.A shliokavicata kato spirtna ili bezalkoholna napitka ne mi e poznata na vkus,...no shte pitam niakogo ot blizkite sela okolo Varna i moge bi shte opitam,no kakto se vigda ti dosta rabirash ot neia-da ne bi da ia proizvegdash?Ta na vaprosa-dali shte triesh postovete ili ne,ni nai malko me trogva-reputaciata e tvoi problem ,ne moi!Moge bi si ima prichina da ne sam v BG,ama ne zaradi prekrasnata ni  rodina,...a zaradi "prekrasnite hora"v neia!
Активен

стефан

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #74 -: 16-12-2012, 04:47:26 »

Колега,не са ти виновни ората,по-вероятно точно тук да намериш съмишленици!Съвет от мен,лепи си буквички на клавиатурата за да ти е по-лесно.И на 2-та ми лаптопа(от UK и Дубай) съм така.А наздраве,и умната с шльокавица ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #75 -: 16-12-2012, 10:47:11 »

 Да, hristoforis , за латиницата не си прав. Всички сериозни български форуми имат неприязън към нея и забрани за използване в правилата си!    И ти, живеейки точно в Англия, по-добре от нас знаеш, че на съответното място се спазват съответните правила! (Англия е държавата с най-много камери в света, нема лабаво..Полицейщина - свирепа ,макар и да не я усещаш. Живял съм там достатъчно .. )  
А по отношение на това , че не си се сработил с хората в родната ти държава, и си  предпочел чужденците,  се сещам за една поговорка :   " Ако баща ти не е оставил наследство, не се надявай на вуйчо си"  tooth

Сам ще се убедиш (и ще ми се обадиш да ми благодариш :) )  че дори и в Англия , "нормални са само хората , които недостатъчно добре познаваме"  tooth

    
« Последна редакция: 16-12-2012, 10:49:37 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #76 -: 16-12-2012, 11:09:04 »

Znam che na latineca  ne e e etichno da se pishe,zashtoto foruma e na balgarski,no ponege me kritikuvash za pravopisni greshki,za tova i ot tozi moment shte pisha samo na latineca ,pak koito iska da chete,koito niama gelanie si e v negovo pravo!Znai samo edno ,che az giveia v UK,kompa mi e kupen ot tuk i niama klaviatura na kirilica.

Поста ми е извън темата, но не може да се допуска шльокавица при положение, че кирилизацията е елементарна.  :Confus_3:

Ето ТУК има фонетична кирилизация на Wista и Win 7, a ТУК е кирилизацията на същите операционни системи, но по БДС. Ако си с Windows XP, то ОТ ТОЗИ САЙТ можеш да си свалиш кирилизатора за XP.
А Христо Дешев ти го е казал, че поне засега няма популярна ОС, която да не поддържа кирилица малко или много.
Успех в кирилизирането на тези тъй сложни лаптопи от UK.  :)
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

xITSOx

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
    • youtube
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #77 -: 02-01-2013, 21:30:30 »

Здравейте :)
Ще пиша малко извън темата, защото в досието на суровите храни не видях да има нещо за пъдпъдъчите яйца. Искам да попитам как ги консумирате? Цели или само жълтъка? Четох в една от книгите на др. Гайдурков, че суровите жълтъци са най-добрата животинска храна, но имаше съвет да не се консумират белтъците. Знам, че термично обработените белътци се денатурират и по-добре без тях, но какво ще кажете за суровите такива? Миналата седмица един приятел ми даде малко яйца от неговите пъдпъдъци и реших малко животинска сила да вкарам в тялото си и да видия тези студени крайници ще се стоплят ли най-накрая. Видях, че сте писали за консумация на до 7 жълтъка на ядене - това не е ли много голяма доза? Аз тази седмица хапнах 3 пъти по два жълтъка на ядене. Искам да разбера дали мога да включа и белтъците. А видях, че и черупките също може да се консумират стрити на прах и ще пробвам следващия път.
ПОздрави :)
Активен
Total Liberation

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #78 -: 02-01-2013, 22:46:49 »

Здравейте :)
Ще пиша малко извън темата, защото в досието на суровите храни не видях да има нещо за пъдпъдъчите яйца. Искам да попитам как ги консумирате? Цели или само жълтъка? Четох в една от книгите на др. Гайдурков, че суровите жълтъци са най-добрата животинска храна, но имаше съвет да не се консумират белтъците. Знам, че термично обработените белътци се денатурират и по-добре без тях, но какво ще кажете за суровите такива? Миналата седмица един приятел ми даде малко яйца от неговите пъдпъдъци и реших малко животинска сила да вкарам в тялото си и да видия тези студени крайници ще се стоплят ли най-накрая. Видях, че сте писали за консумация на до 7 жълтъка на ядене - това не е ли много голяма доза? Аз тази седмица хапнах 3 пъти по два жълтъка на ядене. Искам да разбера дали мога да включа и белтъците. А видях, че и черупките също може да се консумират стрити на прах и ще пробвам следващия път.
ПОздрави :)



Здравей !
Включвай ги смело - консумирал съм доста дълъг период от време - около месец поне - цели пъдпъдъчи яйца по минимум 4 на ден, и не съм имал проблеми, така че можеш смело да експериментираш.
Доколкото съм чел, и Бате Бино е бил на този режим, че и малко повече натоварен дори...

И аз съм чел, че когато са сурови белтъците, няма проблем... а и личния ми опит го потвърждава...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пъдпъдъчи яйца във Варна.
« Отговор #79 -: 03-01-2013, 09:27:40 »

Итсо, отговор  на въпроса ти има. Той е даден от доц. Генчев от катедрата "птици" в Старозагорския ветеринарен. Ходих лично при  него, отдели ми цели два часа да си говорим за пъдпъдъците, много любезен мъжага.
.
Когато се говори за "антивитаминни свойства" на белтъка , се има предвид ,че в белтъка съществува един протеин - авидин,който образува комплекс с биотина , като го инактивира. Но за 6-7 яйца дневно не било проблем. БИОТИН- това е вещество, известно като витамин В7 или вит.Н. (Витамин В7 играе роли на кофактор и катализатор на жизнено важни за човешкия метаболизъм химични реакции. Включва се в състава на редица ензими (като коензим), които участват в:
•   синтеза на мастни киселини
•   глюконеогенезата (създаване на глюкоза от не захароподобни вещества)
•   метаболизма на есенциалната аминокиселина левцин
•   преобразуването на фолиевата киселина (витамин В9) във форма използваема от тялото

Тоест - не е съвсем пълно щастието ( и този път  tooth ) но като цяло било по-добре да се пият, отколкото да не се пият. ( белтъците)
Естествено, може да има и друго мнение, но аз лично спрях да нищя ..:)  , ти можеш да продължиш.  :) 
« Последна редакция: 03-01-2013, 09:29:47 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.213 секунди с 24 запитвания.