Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладуване при висока кръвна захар  (Прочетена 9192 пъти)

Дуся

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте,
Току що се регистрирах. Аз съм нова във всичко и затова ми трябват вашите съвети. В този сайт влизам от няколко месеца и е страхотен. Мисля, че съм вече достатъчно мотивирана да променя тотално начина си живот. Накратко за мен. От няколко години напълнях с около 20кг. като много се поддувах от различни храни. Започнах да ходя по болници за установяване на някаква диагноза. Кръвно 130-140/160, захар 7-9, Миналата година установиха /след ходене по мъките при различни срециализирани болници/ аденом на лявата надбъбречна жлеза, която произвежда кортизол 10 пъти над нормалното. От една седмица ми се върти в главата за лечебното гладуване и след като четох статията на Мер и вашите коментари, мисля да започна от утре. Прочетох и книгата на Л.Ковачева Гладът приятел и лекарство и сега още повече ми се иска да започна гладуването.
Въпросът ми е при високата захар /между другото не пия никакви лекарства - регулирам я само с храна и отвреме на време спорт/ мога ли да правя омекотения вариант с плодовете или да карам само на вода и чай. Или пък на зеленчукови сокове. Колко дни трябва да го правя? Правила съм един път подобно гладуване /6-7 дни с плодове през месец септември/ и се чувствах много добре.Тогава отказах и цигарите.   
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #1 -: 13-06-2011, 12:21:10 »

здрасти и добре дошла !
За тази захар лично аз няма да се ангажирам с мнение, тъй като не съм много запознат. Но щом си успяла да я регулираш без лекарства, значи ще успееш и без храна - по време на пълния отказ от храна, организма намалява дейността на всички органи и жлези до минимум...
Много важен съвет, който мога да ти дам, е задължително да вземеш очистително преди началото на гладуването, да изчакаш да подейства, след което да направиш и клизма, и ако си предпочела пълния глад (което и те съветвам да направиш, за 3 или 7 дена, колкото издържиш),
та, ако предпочетеш пълния глад, прави клизма всеки ден, ще се изненадаш на съкровищата, които се крият  в теб :)
прочети всичко писано тук във форума, има доста писано по въпроса, потърси и руски източници, те са най-напред в тази материя...

Здравейте,
Току що се регистрирах. Аз съм нова във всичко и затова ми трябват вашите съвети. В този сайт влизам от няколко месеца и е страхотен. Мисля, че съм вече достатъчно мотивирана да променя тотално начина си живот. Накратко за мен. От няколко години напълнях с около 20кг. като много се поддувах от различни храни. Започнах да ходя по болници за установяване на някаква диагноза. Кръвно 130-140/160, захар 7-9, Миналата година установиха /след ходене по мъките при различни срециализирани болници/ аденом на лявата надбъбречна жлеза, която произвежда кортизол 10 пъти над нормалното. От една седмица ми се върти в главата за лечебното гладуване и след като четох статията на Мер и вашите коментари, мисля да започна от утре. Прочетох и книгата на Л.Ковачева Гладът приятел и лекарство и сега още повече ми се иска да започна гладуването.
Въпросът ми е при високата захар /между другото не пия никакви лекарства - регулирам я само с храна и отвреме на време спорт/ мога ли да правя омекотения вариант с плодовете или да карам само на вода и чай. Или пък на зеленчукови сокове. Колко дни трябва да го правя? Правила съм един път подобно гладуване /6-7 дни с плодове през месец септември/ и се чувствах много добре.Тогава отказах и цигарите.   
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #2 -: 13-06-2011, 15:17:09 »

Здравей и от мен!
Като им имаш нарушена гликемия на гладно-(кръвна захар между7и9 на гладно) те съветвам да изследваш т.нар. глюкозен толаранс- това е един тест с натоварване с определено количество глюкоза за да се види как реагира стойността на кръвната захар. дори и личния ти лекар да не иска-мисля,че се прави във всяка частна лаборатория.Така ще стане ясно дали рискуваш много с приема на по-голямо количество сладки плодове.Но дори и да не го направиш те съветвам да провеждаш гладуването с чай и зеленчукови сокове или с несладки плодове.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #3 -: 13-06-2011, 15:24:58 »

Всъщност при тези стойности на кортизол и доказан аденом поставиха ли ти диагноза Кушинг/ и с какво те лекуват?/- в такъв случай гладуването е спешно наложително но резултатите ще дойдат по-бавно, трябва много упоритост
« Последна редакция: 13-06-2011, 15:26:55 от malina »
Активен

Дуся

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #4 -: 13-06-2011, 17:50:13 »

С поставена диагноза "Кушинг" съм. Искат да ми правят операция - да махнат надбъбречната жлеза, но аз упорито отказвам. Убедена съм, че алтернативните методи ще помогнат, но все още се бълтая на къде да се насоча. Започнах с йога, но където живея няма такива курсове. Купила съм си един диск и отвреме на време практикувам по него. Ходих на курсове по дишане, но от известно време спрях, трябва да започна отново. Трябва да си отворя чакрите, но нещата не се получават бързо и лесно. Мислех, че съм изчела много неща, но като чета /от около шест-седем месеца само ви чета разговорите/ във форума коментарите имам чуството, че нищо незнам :surpris_25:
Благодаря за съветите! Сега се пъхам в сайта да прочета как се прави клизма. Между другото от днес съм на малко диня, един грейпфрут и чай. Чувствам се добре, спи ми, но снощи си легнах късно.
Да попитам, може ли се спортува по време на гладуването. Ако карам на плодове, мога ли да си изстисквам сок от кълнове, да ги ям или нещо такова. Или трябва да спазвам стриктно диетата. Когато гладуването е на вода или сухо е ясно. 
Страхотни сте всички :fluretaa:Зареждате ме с енергия и си мисля, че ще успея с ваша помощ ;) Мисля, че в болницата ми правиха такъв тест, но трябва да погледна в документите и епикризата.
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #5 -: 13-06-2011, 19:31:04 »

Изследван ли ти е АКТХ-т.е. дали се касае за тумор на хипофизата и вторичен на надбъбрека или аденома на надбъбрека е първичен? Сигурно са ти правили скенер или ЯМР на глава.
Сигурно това е момента да замълча,(защото съм с промит от медицината мозък) и защото нямам почти никакъв опит в "нетрадиционните" методи на лечение
Моля другите да ти отговорят
Мнението на традиционната медицина е че Кушинга е сериозно, бързо прогресиращо и животозастрашаващо заболяване което за няколко години води до екстремно затлъстяване, ексцесивно високо кръвно налягане,тежка остеопороза, тежка кардиомиопатия и последващата я сърдечна недостатъчност и смърт..Лечението с медикаменти е само палиативно(не помага) а самите медикаменти са много токсични.Доказан аденом се оперира операцията е лека и проблема се решава кардинално(особено ако е доказан тумор на надбъбрека без такъв на хипофизата)Жив късмет е че са визуализирали тумора, в повечето случаи не може да се открие
Гладуването със сигурност ще помогне, прчистванията също , но заболяването е сериозно....
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #6 -: 13-06-2011, 21:42:23 »

За първи път чувам за тази болест  :(
Аз не съм голям специалист , но мисля че е по-добре да започнеш гладуване със сокове от зеленчуци.
успех Дуся и не се предавай  :love_026:
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #7 -: 13-06-2011, 22:02:24 »

Това е хормон-продуциращ тумор на надбъбречната жлеза. Бедата е че този хормон(кортизол) е много агресивен и ти скапва цялата обмяна за кратко време
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #8 -: 13-06-2011, 22:33:36 »

Дуся, навремето една жена дойде на едни курсове точно с някакъв проблем в щитовидната жлеза. Лекарите са и обещали черно бъдеще, но тя упорито правеше упражнения и праолно се хранеше и за една година се излекува напълно . Нито един лекар не повярвал след това ,че това е възможно . Така че , според мен , започвай пречистване , гладуване , правилно хранене и всичко ще си дойде на мястото
Активен

malina

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 267
Re:Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #9 -: 14-06-2011, 07:11:39 »

Абсолютно съм съгласна с теб.
Като изреждах всички тези страхотии казах, че това е единственото, което знам по въпроса..за съжаление, а също и че няма много време,болестта е гадна, трябва да се захваща сериозно, с продължително гладуване
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #10 -: 14-06-2011, 07:44:36 »

в книгата на моя познат -натуропатът кмн д-р Хрушчов (суровоядец ,гладуващ и гладолечител от 35г) се разказва, че със строго суровоядство се лекува дори бъбречна недостатъчност ( доста по-лошо от Кушинг май)  а пък ако се донади и глада ...
Ако избереш (поради сложността на заболяването)  да си под наблюдението на специалист, мога да ти препоръчам  именно този доктор, защото в БГ не съм чувал да има такъв , хем толкова опитен в истинското гладуване (на вода) , хем с възможно най-точната измежду компютърните диагностики ( КСК "БАРС" 45000$ , има и още няколко апарата, например за безконтактно изследване на кръвна картина  ) .  Докторът приема по един пациент на ден, така че  няма опасност да те "претупа"  :)
Минусът е ,че е в град  Евпатория ,Крим,(Украйна)   но всички плюсове на едно място , знаем, не се събират :)
« Последна редакция: 14-06-2011, 07:48:26 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Дуся

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #11 -: 14-06-2011, 16:34:03 »

Здравейте,
Късно снощи Ви писах по-подробно за заболяването ми, но незнам защо не се е публикувало във форума. Няма значение, тази вечер или утре ще преповторя нещата. Все още съм на работа. Бате Бино заинтригува ме твоя познат д.р Хрушчов. Дай ми по-подробна информация. И какво означава под наблюдението на специалист? Трябва ли да съм там докато гладувам, аз така го разбирам.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Гладуване при висока кръвна захар
« Отговор #12 -: 14-06-2011, 18:36:09 »

Ами правилно си разбрала , Дуся, специалистът е той :)  
(  Под "специалист" имам предвид лекар )  
 Ако се спреш на този метод за лечение - лечебния глад,  имаш два варианта - или под наблюдение на лекар-натуропат (гладолечител) или под наблюдение на други опитни хора или лечители , които не са лекари.  Такива има достатъчно и у нас, но с оглед твоето заболяване може би ще си по-спокойна ако си при компетентен лекар. (това ти трябва да прецениш)
Понеже не познавам и не съм чувал да има у нас доктори, прилагащи лечебен глад , затова те насочвам към най-близко намиращият се .( за когото аз знам)
Иначе  за в Русия мога да ти дам координати на поне 15 специализирани в гладолечението клиники , центрове или  санаториуми. ( не е като да няма избор,  както при нас :)  )
 Докато у нас, (пак да кажа ,че ти си отскоро )  традиции в гладолечението  нито е имало , нито има , нито ще има  както е тръгнало..,  да не говорим, че и Закона за Здравето не го разрешава.  :police:
Русия е първата и  единствената страна , в която този метод  получава научна обоснованост още през 1960г , от  проф.Ю.Николаев (впоследствие са защитени още десетки докторски и кандидатски дисертации )   а понастоящем е признат от тяхното МинЗдрав за пълноправен лечебен метод и дори се преподава в центрове за допълнителна квалификация на лекари ! Например от проф. дмн. Алексей Кокосов)
( Ще пиша подробно за този метод съвсем скоро , защото такава информация на български до момента няма )
Пояснявам- методът изключва всякакви псевдонаучни "побългарявания"  от сорта на плодове, сокове, чайчета и прочие гъделчета на леля Емилова , и на другата ученичка на Л.Ковачева - Вергиния Георгиева. То си е съвсем друг метод -плодова диета ли ,сокотерапия ли , няма значение.... който си има своята обосновка и лечебен ефект,  но не бива да се свързва с понятието "гладуване" . От гледна точка на физиологията няма нищо общо! Механизмът му е съвсем друг. Под лечебно гладуване трябва да се разбира - на вода, сухо и на урина (по Малахов, Армстронг и др.)  
 
Така че ако стабилно заложиш на този метод , ще ти дам повече инфо . (има и други методики , но при закучени и сложни състояния този е май най-добрият)  Естествено , не върви от дистанция да се провежда каквото и да е лечение. Поне първия път трябва да се отиде. Но си струва. (Аз пътувам километри само за да общувам  с този човек .Все едно отиваш на семинар :) )


 


« Последна редакция: 14-06-2011, 18:40:49 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))
 

Страницата е създадена за 0.157 секунди с 24 запитвания.