Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Рафаело  (Прочетена 26922 пъти)

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Рафаело
« Отговор #20 -: 09-07-2009, 23:30:45 »

Мерси много, Мая! Даже не знаех за този здравословен магазин. Ама в Плд не се задържам много. Явно е същото като софийското кокосово масло, чудесно е, че го има и в Пловдив.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Рафаело
« Отговор #21 -: 10-07-2009, 14:08:14 »

Escorial, благодаря за информацията.

Мая, на теб - също. Не знах, че са се нароили толкова магазини за здравословни храни в града. Напомня ми за времето когато го обикалях почти целия, за да се сдобия с овесени ядки, а на повечето места вдигаха рамене или ми подаваха какаов крем 'Миша' с овесени ядки.  :) Нещата вървят в правилна посока.  ;)

инката1988

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 86
Re:Рафаело
« Отговор #22 -: 30-12-2009, 20:34:40 »

Радулче, можеш ли да ми споделиш къде в сф да намеря ценното кокосово масло :) Бонбоните Рафаело са ми едно от най- големите изкушения
мнооого благодаря за рецептата  :Content_14:
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Рафаело
« Отговор #23 -: 16-01-2010, 02:01:46 »

Здравей, Инка!  :Content_22:
Не знам отдавна ли си ме питала, нямах възможност известно време да посдещавам форума. Кокосово масло в София се намира в здравословния магазин срещу Съдебната палата и в магазин Слънце и Луна. Във втория, разбира се, е с няколко лева по-скъпо. Сигурно го има и на други места, но аз оттам се зареждам :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Рафаело
« Отговор #24 -: 16-01-2010, 10:39:36 »

 Радула, на пазара на младост 1 в диетичния и диабетичен магазин има едно кокосово масло във формата на кубче и струва 3 лв...
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Рафаело
« Отговор #25 -: 16-01-2010, 13:09:22 »

Че какво ще е това кокосово масло за 3 лв?? Не бих си купила, честно казано....
А Младост ми е много далече, не знам здравословните магазини там.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Рафаело
« Отговор #26 -: 16-01-2010, 18:47:45 »

Симончето казва че е във формата на кубче, а не на куб, което ми подсказва че никак не е голямо...и може дори да се окаже по-скъпо на килограм.
Активен

SiMoNcheTo

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348
Re:Рафаело
« Отговор #27 -: 16-01-2010, 19:13:48 »

 фирмата е landkost kokosfett 250 gr , може би е куб :) аз не съм виждала скъпото и не знам кое колко е надеждно
Активен
Мисълта е там, където ни боли!

rima

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 512
Re:Рафаело
« Отговор #28 -: 19-02-2010, 15:22:43 »

Стърготини всеки може сам да си направи много лесно. Достатъчно е да попаднете на хубав кокосов орех. Аз от три опита един успешен имам, но станаха много хубави стърготини. Въобще тази рецепта на Деси, винаги съм я правила с домашни стърготини - много по вкусни и ароматни са. А и маслото им си е в тях  :Appetit_17:
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Рафаело
« Отговор #29 -: 21-02-2010, 13:26:20 »

Rima, благодаря ти за идеята :flowers2: Досега не съм си правила тези бонбонки, защото не мога да си намеря кокосово масло. Но днес си купих кокос, забърках една доза "Рафаело" и на всички в къщи им се усладиха :essen:
Деси, чудесна рецепта :flower:
Активен
С желание всичко се постига!

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Рафаело
« Отговор #30 -: 22-02-2010, 09:58:05 »

Много се радвам, че ви е харесала моята рецепта! В интерес на истината аз съм правила тези бонбонки само един път и те се получиха страхотни.
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Рафаело
« Отговор #31 -: 26-02-2010, 15:25:24 »

Каква вкусотия само!!! Днес режима ми отиде на кино  :Confus_3:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Рафаело
« Отговор #32 -: 11-03-2010, 14:00:25 »

Жена ми ги направи,и станаха невероятни,като оригинала,но полезни :Appetit_17: :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Рафаело
« Отговор #33 -: 11-03-2010, 23:57:48 »

Аз ги правя вече рети път..миналата седмица 40 бонбона 3ма човека и изядохме за 1 вечер... :essen:
Активен

Alexandrina

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Рафаело
« Отговор #34 -: 09-11-2011, 17:19:35 »

И аз ги направих преди малко, на мен обаче ми излязоха 20. ;D Може би съм ги направила по-големи от колкото Деси и за това.

Симонче, този kokosfett евтиния не го купувай. Аз също се подведох в началото. Тук , в Германия се продава също във всеки магазин, но това е фет, а не ойл. И като го опиташ няма нито вкус , нито мирис на кокос, незнам как е обработвано или дали не е по-скоро палмово масло.. После си купих студено пресовано kokosöl, което е от скъпичките варианти и това е маслото, което Деси ползва в рецептите. Именно то придава този хубав мирис и вкус.

Така че мисля, че тези кубчета не влизат в работа :)

А бонбонките са супер, благодаря, Деси!
Активен

Joy

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Рафаело
« Отговор #35 -: 17-02-2014, 12:20:38 »

Какво хначи "две ванилийки"??? Ванилин ли ползвате? :o Това е супер-вредна химия, абсолютно несъвместима с суровоядство.
Активен

klav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 35
Re:Рафаело
« Отговор #36 -: 18-04-2014, 14:08:42 »

Стърготините от кокос знам, че ги обработват с нещо, за да останат бели.
Истински суровите, които тук съм намирала на много малко места са жълтеникави.
Другите, които са бели не знам колко са сурови, първо заради обработката и след това заради сушенето.
Не само стърготините, но и много сушени плодове, всъщност не са сурови. Защото много производители използват по-високи темеператури на сушене, за да се изсуши по-бързо продукцията.
Температури, които за съжаление убиват енизимите :-(
Чувала съм, че стандартно използват 60 градуса за сушене, а понякога и повече. Направо си ги пекат.


Аз сама си правя кокосови стърготини,купуваш си кокос взимаш млякото пииваш си го! На кокоса белиш само черупката а кафявата ципа я оставяш защото е много полезна и има протеини.Самия кокос го настъргваш с ренде и оставяш на вестник после го покриваш с още един лист и така съхне толкова колкото прецениш сама.Никога не сами пожълтявали стърготините,остават си бели.
Активен
"Да познаваш другите е мъдрост.
Да познаваш себе си е просветление.
Да управляваш другите изисква сила.
Да управляваш себе си – нужна е мощ."

Дао Дъ Дзин

radost98

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re:Рафаело
« Отговор #37 -: 09-07-2014, 14:56:09 »

Рецептата е страхотна, благодаря много Деси  :Content_22: И между другото поздравления за блога ти, съвсем скоро попаднах на него. Едно прекрасно местенце точно като земя на заем  ;)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.163 секунди с 23 запитвания.