Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Семейството на Крисс  (Прочетена 50941 пъти)

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #140 -: 02-02-2010, 23:23:00 »

Ей заради такива безмислени разпри, ми е добре като съм толкова далече.
Крис, мъжът ти е хубаво да поговори с родителите си.
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #141 -: 11-02-2010, 12:24:00 »

Вчера бяхме на кино с мъжо - гледахме Аватар , и аз мечтателката веднага ми се прииска да живея на тази планета  :heart_2:

Всички малко се суполивим - направих на малката даже бира с лимон и фруктова захар че  покашля мако, нядявам се да се изчистим скоро ...
Иначе закуската беше :

сокче морков ябълка и червено цвекло + ядки микс и нарязана ябълка
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #142 -: 12-02-2010, 10:48:36 »

Да споделя само - дадоха ми вчера идея за лек за кашлица: мед + зехтин + ракия / аз слагам от прополиса разтворен в спирт / , веднага дава резултат - малката има някаква сутрешна кашлица - изкашля се два пъти след като и дадох това и спря
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #143 -: 22-02-2010, 16:58:19 »

Нещо  не ми се хапва тези дни - паднах  още едно килце - а аз съм 45 и кило е много .
Ходих на сауна, но не съм се прегрявала - като стана 84 градуса си я спрях иначе досега не съм се потила толкова през живота си - много се очудих , съгреших и се мазах с медец в сауната / пестеливо уж  :Confus_3: /


Намерих едни бонбонки и ви пуснах тема в линкове - намерих ги и в онлайн магазин .

Иначе съм гроги - имаше големи премеждия тази седмица с шейните , карахме без път накадето ни видят очите . Обаче се позагубихме и то в едно дере - нагоре много голям байр надоло две дерета се пресрещат. Запалихме всички по една свещ днес  ,а вчера кой каквато молитва знаеше си я каза - свечеряваше се вече никаде наблизо няма подслон  :o :Confus_3:
Накрая успяхме по чудо да се измъкнем обратно по нанагорнището / а сняг - два метра и то мек и потъваш поне до чатал като ходиш /  още по странното беше че си изкарахме и шейните с нас а ги бяхме отписали чак за лятото да ги търсим каде са  tooth
« Последна редакция: 22-02-2010, 17:05:54 от kriss »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #144 -: 05-03-2010, 22:22:05 »

Крис, къде изчезна, пак ли с шейната си някъде  :Content_22:
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #145 -: 08-03-2010, 10:54:33 »

Немога да се завърна  tooth   
Намерихме се с едно момиче от моето училище  - междо другото е почти изцяло слънцеяд / живее в Норвегия /  и толкова хубаво прекарахме / толкова ми е ентосиазирано още че немога да свържа добре изречение  :Confus_3:

Няма случайни неща - точно в момент в който бях кривнала от пътя си се срещнахме за да ми напомни накаде съм тръгнала.

Тъкмо бях се навила да започна да се катеря от това лято и тя ме пита каде имало места за катерене при нас и дали ставали да се пуска с парапланер / аз и затова се навивам отдавна / - мисля си, че явно трябва да видя нещо и от високо и аз и затова я срещнах ...

Пиеме си кафето на един връх близо 2000 метра / в. Свобода / ;D  гледката е супер - Стара планина , Рила - Пирин , че и Бяло море се виждало от там казват , насреща има ливади без край - караме докато ни свърши безина / малко ми е гузно задето замърсяваме въздуха да си кажа  :-[ /   но пък немога без това вече



Тази зима за пореден път ми излиза херпес - вече не ги броя колко пъти но са около десеттина , и най накрая разбрах какво го провокира, след тридневно гладуване ми излезе пак и се замислих че досега  винаги при започване на гладуване ми излизаха / явно раздяла с храна е конфликта ... или поне така си мисля /


Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #146 -: 08-03-2010, 13:46:46 »

Какво слънце има в Норвегия? Тя направо си е на диета. А през полярната нощ какво прави?
« Последна редакция: 09-03-2010, 00:45:35 от Zloqd »
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #147 -: 08-03-2010, 21:47:24 »

 tooth  Знам ли и аз какво е слънцето там - пък е слабичка може да не и стига  , това което ми сподели е че не се насилва - постепенно намалява апетита ... не говорихме много , повече карахме  ;D
Активен

Shturcho

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #148 -: 23-04-2010, 14:43:02 »

 :Content_14:
много интересен дневник Крис..:)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #149 -: 12-05-2010, 05:59:45 »

 :thankyou: Ами какво да правя като липсвам , опитам се да  се осамотявам с млките коокото е възможно по дълго в планината  , последно пак изкарах 8 дни само с малката - че баба и я е научила на много вредни навици - тя вместо да и купи чанта ябълки ягоди вече или нещо полезно я черпи с шоко бисквити шоколад / така полезното краве мляко с какао  :Confus_3: ивече сладолед ....
Не казвам на мъжа си да говори с родителите си защто и той като тях е станал непокист - да казва вредно е това и това но аз ще го ям и толкова - а това че дава пример  на малката вече иска месо защото баба и я уббеждава ,че животните били за това и  като гледа как баща и си хапва ....  :surpris_25:  / Видяхме в планината едно мъртво птиче и аз дай веднага да и покажа колко и се яде месо и казах - изяж го - това е месо  :Confus_3: Имахме дълаг разговор как трябва да се уважава телцето на всички живи същества - погребахме си птичето - ама като си дойдохме тук пак си иска - е да но яде зеленийки и даже намила лук както никое дете сигурно  ;D  всеки ден си изяжда един прсен лук с хляб / дядо и и бил казал така  ::)  /



Направих си тази година градинка на вилата - мястото е мнооого високо - но садих тикво картофи и боб ,
имам малко домашни ягоди , от няколко години но градушката не ги оставя да узреят , иначе диви съм разсадила мноооого и като си ги плевя и поливам стават почти колкото домашни ягоди - иначе гората отзад има и малини и боровинки в изобилие - киселец вече се намира и лобода , глухарчетата са готови
В саксия съм си сложила магданоз и хрян

Хванал ми се е и кестен - а е 1700 метра високо и незнам дали ще отцелее  там .


Иначе за себе си да споделя че не се чувствам много добре в последните месеци - все нещо ми се случва .Сега съм с някаква слуз в дробоветеи немога да си я изкашлям сума ти време - пробвах с хрян и лимон , но ес е чисти въобще . Нямам болка нито ми се възпалява гърло нос .... само от дробовете чистя - не се храня с млечни да кажа само - не ме изкушават толкова . правя си много чай сутрин по кана две изпивам .
Опитвам се да правя и дихателни упражнения - но веднага ме закашля - едвам си пълня дробовете с въздух изцяло   - вече мисля че има разлика по чисти са но по някое време през деня / сутрин рано като стана особенно / все още ме напъва нещо

Два дена ползвам едни хомеопатични за това и може и от т
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #150 -: 12-05-2010, 07:41:32 »

 :kisss:Бравооооооооооооооо!!!! :flowers2: :flowers2: :flowers2:И да знаеш ...много ти завиждам...за боровинките...аз се опитах да насадя на село..но ...не уцеляха...искат си планината.
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #151 -: 12-05-2010, 11:21:51 »

И при нас не се получиха на село - хванаха се но нито цъфнаха нито вързаха и накрая си изсъхнаха .

Много приятели вече срещнах който ми споделят че няколко месеца след отказа на месо са рухнали физически - една с липса на бе 12,  друга с анемия ... обясних им че надали е само от липсата на месо - а може би грешно са си направили диетата. Тъкмо търся за б 12 каде беше писано във форума за да принтна и да занеса повечко информация ...
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #152 -: 12-05-2010, 16:25:27 »

Това е смешно,за няколко месеца да получат липса на В12 ;D Как го разбраха? Това е мит.
Анемията си я е имала,няма начин да спреш месото и хоп,анемия ;)
Истината е,че някой мадами си мислят,че като спрат месото и нагъват банички,пици,спагети,сладки,кашкавали и млекца,тъпо мюсли,се хранят много здравословно и са направили голяма работа. А то само им расте гъ.а tooth
По добре да ядеш месо,но да спазваш някави правила.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #153 -: 12-05-2010, 17:03:29 »

benato, именно. Тръгнеш ли да "заместваш" месото, в следствие прекомерната употреба на млечни, соя, както и неправилните комбинации, гарнирани с достатъчни дози кофеин, желязодефицитната анемия ти е гарантирана. Но за няколко месеца това няма как да стане.
Б12 е единствения витамин от групата Б, който се натрупва в организма. Трябват години за да се изчерпа запаса и това става главно при нарушено усвояване на хранителни вещества в червата. Много месоядни страдат от пернициозна анемия, точно пореди нарушение обмяната на веществата.
По-скоро въпросните хора са вярвали, че месото е жизненоважно, било ги е страх и ги е човъркало, та са отишли да си направят изследвания, които са им установили стари проблеми.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #154 -: 24-05-2010, 17:38:59 »

Не знам какви са тези митове и легенди с Б12... това нещо или се съдържа и другаде освен в месото, или е просто един мит, че е абсолютно необходимо.В индийските щати, където е преобладаващо вегетарианско, се наблюдава недостиг на Б12. Е, и? Хората си живеят и нищо им няма. На мен да не би да ми има нещо?Дрън дрън. А Крис на теб като ти чета постовете и малко ми се вдига адреналина и искам да дойда и да тегля едно конско на свекърите ти  :Confus_3: Дерзай, децатати рано или късно ще пораснат и ще почнат сами да разбират ;)
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #155 -: 15-06-2010, 15:13:54 »

От няколко дни нямам никакъв апетит - с малко диня или краставица карам цял ден / че чак преяла се чувствам от динята tooth /

Ходихме си на село - хапнахме от всички треви , малките си хапнаха и листенца от невен - казаха че бил най приятния от всичките .
Имаше пресни тиквички , ягоди, малини вишни... всеки ден къпане със слънчева вода / по няколко пъти / имаше и една кална баня  ;D


Имам си реколта вече - пресен лук, керевиз , покълнаха ми всички картофки и бобчета . Толкова много им се радвам - даже и оградка им измислих, че се рита топка редовно на ливадата...

В Търново са открили нов био магазин /- в нашият комплекс /също и център за неконвенционална медицина - стана ми приятно и затова ви споделям ...

Тези дни пак се качваме на вилата - има малко комари в повече, но като се сравнят с условията и жегата тук  :Confus_3: ще направя снимчици на градинката следващият път / картофите ми са разхвърляни из целият двор наляво надясно по няколко гнезда - и съм ги заградила с бели камъчета всяко ;D
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #156 -: 01-08-2010, 12:18:45 »

Исках да покажа колко красива салатка видях на детски рожден ден :
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs077.snc4/35212_132338570137075_100000827973389_150504_2696362_n.jpg


Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #157 -: 01-08-2010, 12:38:10 »

 :Content_14: Прекрасна е
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #158 -: 07-09-2010, 12:09:04 »

Пиша за да ви се похваля нещо важно - БРЕМЕННА СЪМ  ;D   търся и приемам съвети всякакви . Мъжо отдавна ме навива за мъжко да сме пробвали вече , и ето че му се получиха опитите - ще видим само дали е оцелил пола ,  да не станем четири жени  tooth


Сънувах нещо от рода на сусамово песто - раздавах на всички и си хапвах с голям апетит, като се сабудих реших, че трябва да си направя . Много ми се яде и ангелска супичка и от нея си правя - повече ми се пие течността киселко и приятмно ми е - иначе гледам да не съгрешавам много с храната
Активен

Buku

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 897
  • :)
    • юнак-паликлечко
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #159 -: 07-09-2010, 12:41:47 »

ЧЕСТИТО!!!! :flowers2: :love_006 - emotloader: :flower:
Чудесна новина! Съвет не мога да дам, тъй като не съм компетентна по въпроса  :-[... Освен - колкото може повече положителни емоции и най-вече любов! Стискам палци да се похвалиш, като му дойде времето  :kisss:.
Активен
Мойсей казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
------
Господи като си прибрал грешните, вземи прибери и смешните!
 

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 22 запитвания.