Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Семейството на Крисс  (Прочетена 50885 пъти)

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #120 -: 26-01-2010, 23:32:12 »

Розовото и с бледо зелено- резеда е много хубаво  :Content_22: или с люляково лилаво- но става много бонбонено  tooth

Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #121 -: 27-01-2010, 13:23:03 »

Майка ми си е боядисала розово с резеда спалнята- паднах като я видях ,хубава е комбинацията за детска иначе , и синъо с розово пак става - само гледай да са пастелни цветовете , че съм виждала едно тъмно турско синъо на стена която пребоядисаха след няколко седмици  tooth 
Цветовете който харесваме идват вътре от нас само трябва да е замислим кое как ни действа и каква е целта на помещението , днесвната ни е прасковено пак със жълто - ярки цветове за стаите който ползваме през деня - но вечер си трябват по спокойни цветове според мен . И училищата се правят със зелени цветове ако сте абелязали - зелена дъска / ако не е черна - при нас бяха зелени / завесите бяха зелени и чиновете ... Мисля, че се концентрираме на този цвят...
Вчера следобед имах много силно главоболие - направо ме срина , неможех да заспя дори и накрая изпих един нурофен , немога да се сетя даже кога последно посегнах към хапче - но какво ли не пробвах - измих си главата, пих вода , разтривах постоянно без никакъв резултат - направо ми се гадеше от болка


Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #122 -: 27-01-2010, 13:56:51 »

Вчера беше екадаши и влиянието на луната е най силно. Задържа се вода в горната част на тялото и респективно в главата. Прочети повече за да разбереш даки е това. Дават сухо гладуване за изчистване в този ден. Не го препоръчвам,а споделям,да не скокне някой да ми търси сметка  :laugh:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #123 -: 27-01-2010, 14:34:25 »

Криси, а може болката в главата да е от урочасване- лекувам го като гася запалени кибритени клечки в чаша вода и после пия на три глътки и мажа слепоочията, между веждите и минава  :)
Активен

Keit

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 105
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #124 -: 27-01-2010, 15:34:54 »

Даниела, Крис :flowers2:
Активен
С желание всичко се постига!

Val

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 519
  • "Бог е дал на хората храната,дяволът - готвачите!"
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #125 -: 27-01-2010, 20:06:49 »

Вчера беше екадаши и влиянието на луната е най силно. Задържа се вода в горната част на тялото и респективно в главата. Прочети повече за да разбереш даки е това. Дават сухо гладуване за изчистване в този ден. Не го препоръчвам,а споделям,да не скокне някой да ми търси сметка  :laugh:
леле къде бил ключа за палатката? На мен пък ми се случи нещо много странно, което сега вече си го обяснявам и аз с екадаши. Цял ден ходих по задачи, разходих се и пеш щото нямаше вятър и ставаше за разходка. Та, така цял ден не хапнах нищо - просто грам не ми се ядеше. Пих чай и фреш. Вечерта като се прибрах си направих салата копър, авокадо, краставици, лук, защото предния ден бях само на плодове и викам днес да хапна. Като си взех два, три пъти от купата и ми стана гадно, повдигна ми се - ужас направо като все едно съм се натровила.  :surpris_22:Чак се уплаших какво може да ми има. Все пак аз съм вече 6-ти месец на сто процента сурово без грам никакви прегрешения и досега дори и при очистителни кризи не ми се е повдигало така.Салатките не бяха кофти, сол отдавна не употребявам - викам си какво ще ми е станало. Та, явно просто си е било ден за без ядене tooth Поне се успокоих.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #126 -: 27-01-2010, 22:29:53 »

Нещата, които съм забелязал, че причиняват мигрена са доста, но ще опитам да изброя по-важните от тях:
1)дишане на сух въздух
2)ако едната ноздра е била продължително запушена и човек е дишал през другата (в такъв случай за да се избегне главоболието трябва да се отпуши тази, която е била запушена и да диша през нея, а да запуши другата докато усети подобрение)
3)схващане на врата
4)скорошно подстригване (в близките две седмици)
5)голяма температурна разлика между главата и краката (примерно ако запалиш печка в стаята топлия въздух отива горе, а краката остават долу на студеното. При подобна ситуация на човек може и да му се доспи)
6) ако наскоро си се изкушила да запалиш цигара

добре е човек при възможност да си следи кръвното

По време на екадаши поетата храна не може да се усвои пълноценно, защото в червата се отделят токсини и това само претоварва организма.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #127 -: 28-01-2010, 11:56:30 »

И при мен имаше гадене - още не съм готова за трето дете и направо не ми се искаше да си помисля от какво е  :Confus_3:
Имам схващане на врата и мускулна треска - един бой даже ще ми дойде много добре  tooth
Бяхме на вилата кадето се отопляваме с камина и има голяма разлика - на високо и ниско
Такаче почти всички изброени - даже и на запушено бях едната вечер ама ...  :surpris_23: как да кажеш на десет човека да не палят - общо взето усетих колко си претоварих тялото . Наруших си режима на лягане - ставане , намръзнах се хубаво и се изтощих до крайност - на два пъти ме втресе яко , но си  загрях краката  веднага със вряла вода с лайка и сода под одеалце загъната...



Да споделя и мъжа ми има разни проблеми - адско главоболие го мъчи ежедневно , дясната половина на главата го заболява . И винаги следобед започва - ходи при професор в Пловдив , който му казал че му бил ясен и му изписал да пие нещо блокиращо произвеждането на хистамин / от това го боляло главата  но не са му правили някакви изследвания/  и противоалергични Ксизал
Аз веднага му обясних , че ми се струва абсурдно да не те разпитат за начина ти на хранене- режима ти и да казват веднага колко си ясен .
Не може да заспива и има доста стресиращо ежедневие - и лекарят му казал че с тези хапчета тъкмо щял да заспива добре  :surpris_22: , с него са си като се върне ще ги погледна колко  "добри"  са  :Confus_3:
« Последна редакция: 28-01-2010, 12:01:34 от kriss »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #128 -: 28-01-2010, 12:45:40 »

Тия хапчета ми изглеждат като някаква зарибявка.
Накарай половинката да види дали има проблеми с врата,дали има запушване на едната ноздра ,  ако работи на едно място да провери дали е на течение, дали спи на течение, да се прегледа за изкривяване на носната преграда при специалист и ако не е някое от тези да си прави джала-нети.
Ако не помогнат да мине на скенер (поне ще е спокоен ако греша).
« Последна редакция: 28-01-2010, 17:44:04 от Zloqd »
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #129 -: 28-01-2010, 14:07:04 »

Той по принцип има счупване на носа- и си е правил скенер преди време , искаха да го оперират - но пък като се консултира  друг лекар каза , че нямало нужда от операция. Тогава искаше да спре хъркането си - но му казаха че нямало начин - да свиквал и той и аз   :surpris_22:  Исках да кажа , че преградките в носа са му доста криви - иначе визуално не му личи хич  tooth  
Сега ги видях наобед лекарствата - даже три вида са му дали / веднага го бъзнах че се почва с дядовските историй  :Confus_3: - обичам да се шегувам а той как не разбира от шеги значи  ::) /
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #130 -: 28-01-2010, 14:13:03 »

И днес имах леко прилошаване - ама от глад може да е било . Издържах до обед на чай и като ми прималя си хапнах лъжица мед , няколко бадема със две сини сливи - след час изпих един фреш портокал / ама около 400 мл. / и след още половин час / преди десет минутки/ си хапнах салата домат и краставица , зелена чушка и магданоз
Имах и конско от мъжа ми - да съм вземела да пия поне по един айрян  tooth ,пък аз му казах да и пие той айряните и да не ме мисли толкова  :Confus_3:

Едвам си обличам дънките - откаде ги лепя толкова тез килца нямам идея. Намалих и сините сливи повече на мандаринки карам вече, аха падна пак кило две без глад - но май няма да се получи така .
Не можах да започна чернодробно пречистване и от мързел може би а и от хайманосване тези седмици , и направо ще си правя житният режим от трети май , дано не ме изкушава нищо. Незнам защо когато реша да гладувам винаги ми се дояжда нещо - че и като на автопилот го карам докато се усетя и имам в ръката нещо което дъвча , било то ябълка или мандарина  :Confus_3:
« Последна редакция: 28-01-2010, 14:18:57 от kriss »
Активен

Angie

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 839
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #131 -: 28-01-2010, 15:20:53 »

Крис , я си направи един тест за бременност преди да си почнала с пречистващи процедури ;)....(при бременност такижа не се препоръчват)
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #132 -: 28-01-2010, 15:36:03 »

 :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader: :Content_4 - emotloader:
      :sorcerer - emotloader: :sorcerer - emotloader:   :sorcerer - emotloader: :sorcerer - emotloader:
  На жената така и се гадеше от житния режим и сега малката кара четвърти месец :laugh:
« Последна редакция: 28-01-2010, 15:38:20 от benato »
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #133 -: 28-01-2010, 17:05:34 »

А не  - остава и цветна бременност да карам  :Confus_3: , хич ама хич не съм подготвена - пък и не е честно  :o
/ Ще си повредя клавиатурата заради вас - вместо да си глътна глътката чай - я изплюх  :Content_4 - emotloader: /
Те децата са най - голямото щастие , но са и голяма напаст  :pensif_29:  
Пък и ми се иска къща с дворче на село - там да шетат не по апартамента като затворници милите  :-[

Заминавам след малко пак на вилата - утре малката е междусрочна ваканция - и веднага да се възползваме . Тъкмо ме зарадва мъжа ми - мислех ,че ще е зает - така се радвам когато ходим нагоре / все едно ми казват айде в рая  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: /
« Последна редакция: 28-01-2010, 17:15:04 от kriss »
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #134 -: 28-01-2010, 17:51:06 »

То е близо до акъла, че счупване на носа не се лекува с медикаменти. Сигурно му ги дават, за да се повиши прага на болката (и оттам пристрастяване и всичките странични ефекти) без да отстранят причинителя.
Ученика на Свами Дев Мурти все още е в България (до 7-ми февруари). Дайте 20 лева и идете на консултация.
Телефоните за връзка са тука http://www.swamidevmurti.org/page10.html  - най-отдолу. Йогата говори развален английски и развален български, но все ще се разберат някак си.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #135 -: 01-02-2010, 16:19:09 »

Нещата, които съм забелязал, че причиняват мигрена са доста, но ще опитам да изброя по-важните от тях:
1)дишане на сух въздух
2)ако едната ноздра е била продължително запушена и човек е дишал през другата (в такъв случай за да се избегне главоболието трябва да се отпуши тази, която е била запушена и да диша през нея, а да запуши другата докато усети подобрение)
3)схващане на врата
4)скорошно подстригване (в близките две седмици)
5)голяма температурна разлика между главата и краката (примерно ако запалиш печка в стаята топлия въздух отива горе, а краката остават долу на студеното. При подобна ситуация на човек може и да му се доспи)
6) ако наскоро си се изкушила да запалиш цигара

добре е човек при възможност да си следи кръвното

По време на екадаши поетата храна не може да се усвои пълноценно, защото в червата се отделят токсини и това само претоварва организма.

Злояде  :fluretaa: в четвъртък много ме боля главата и мен- след като те прочетох установих при мен от какво е главоболието
- краката ми бяха ледени, а бузите горяха от духалката до мен, и не бях яла почти нищо през деня  tooth един топъл душ, шушонки, топъл чай,  мандарини и малко аромотерапия с жасмин и бях като нова за операта вечерта  :peperudi:
« Последна редакция: 01-02-2010, 16:21:07 от Даниела »
Активен

kriss

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 229
  • обичам те ... живот
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #136 -: 02-02-2010, 11:39:56 »

 Утре започвам житният режим - изминаата седмица се подготвях , пробвах няколко дни само на житце , ябълка и орехи - опитвах отвреме на време и мандаринки , краставичка ... но мисля че ще се справя без проблем тези дни.
Започвам режима от утре , но и днес хапнах  покълнало жито и малко сок от морков и магданоз /даже и малката само това яде и то чак в 11 часа /
Покрай изкарването с баба си и двете ми се суполивят и кашлят - но тя им пържи мекици , прави им варени картофи със сирене и шпек салам / много е кофти да не можеш да разчиташ на близки - майка ми никога не би им дала месо ако аз не разреша - а свекъра и свекървата само гледа да ги назобят скришом , всеки път си казвам, че ще гледам да се разминаваме с тях , за да не си правят каквото си искат с децата ми , но като опра до тяхната помощ или като се засечем на вилата съм безпомощна :(
Немога да им забраня категорично да ядат нещо - обяснявам , карам се понякога в отчаянието си ...
Даже свекъра ми ми държа такъв тон този уикенд - категоричен каза че децата ще ядат месо , все едо са негови. Изнервих се до крайност и се посдърпахме - опитах се да му кажа с тон, че не е той който ще казва как да си гледам децата - най малкото защото не са негови - после защото той по принцип никога не е гледал / свекърва ми е отгледала сама сина си - чак сега като голям започна да контактува с баща си повече /  

Носи на децата вместо мандаринки примерно  по един шоколад и някакви калпави бонбони / вече няколко пъти съм изхвърляла неща в огъня даже директно за да види, че няма да им дам да ги ядат , но той пак си носи - и малките си искат ...

Наоплаквах се ...но мисля да взема мерки не само да се плаквам -пък дано с времето да видят и да осъзнаят че съм права. Иначе се хвалят наляво и надясно как са ни здрави децата , и всички казват че по калени деца от мойте не са виждали . Но си мислят , че това няма връзка с храненето и начина на живот - как се ядосвам на безотговорни хора значи - безотговорни и към себе си и към околните
Решила съм да не ходя скоро на вилата ни за да не се засичаме , ще си карам житният режим вкъщи , и да видя докога мога да издържа без любимите ми полянки  :surpris_25:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #137 -: 02-02-2010, 11:50:14 »

Дааа,много неприятно,но е работа и на мъжа ти да им каже ясно,кое и как ще става и кой гледа децата.Правят се на добри,а ти си лоша,че не им даваш боклуци :Confus_3: Трябва ти много търпение с такива хора и железни нерви :surpris_23:
Успех с режима утре. :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vladi

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #138 -: 02-02-2010, 12:32:16 »

Крисс, съжалявам за неприятностите. Не оставяй яд или други негативни мисли да ти провалят режима.  :kisss:
Споделям изцяло мнението на Бенато - моят опит също показва, че тъкмо с търпение и железни нерви (Бенато, чудно попадение!  ;)) ще постигнеш напредък. Мъжът ми не е по приказките, но когато станах инициатор на подобен разговор със свекитата, изслуша ме и ме подкрепи напълно, въпреки че намира убежденията ми за крайни.

Родителите ми се съобразяват с мнението ми, макар от време на време да ми напомнят аз да хапвам месце.   :D
« Последна редакция: 02-02-2010, 12:57:51 от vladi »
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Семейството на Крисс
« Отговор #139 -: 02-02-2010, 13:55:44 »

Криси свекърите няма да се променят, моите са същите,родителите ми също... не се ядосвай...и при нас тъпчат сина ми, и уж е спортист, а има малко излишни килограми, но на тях не им пука...последно като бяхме при тях цял ден не спряха да ни карат да ядем  :Confus_3: А в училищ знаеш каква храна ядат....Аз успявам единствено да го примамвам с вкусни кълнове- обича от грах, салати и сладкиши  :)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.085 секунди с 22 запитвания.