Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Абе какво стана с гаджетата веганки и вегетарианки ?  (Прочетена 22337 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Сегашната младеж винаги е много по-калпава!  :)

“Нашата младеж обича разкоша, тя е глупаво възпитана, надсмива се над началството и съвсем не уважава възрастните. Нашите днешни деца станаха тирани, те не стават, когато в стаята влезе възрастен човек, влизат в пререкание с родителите си. Направо казано, те са много лоши.”
- Сократ (470-399 г.пр.н.е)

“Загубих всякаква надежда относно бъдещето на нашата страна, ако днешната младеж утре поеме в свои ръце управлението, тъй като тази е непоносима, невъзможна, просто ужасна.”
- Хезиод (720 г.пр.н.е.)

“Нашият свят достига критичен стадий. Децата вече не слушат родителите си. Ясно е, че краят на света не е много далеч.”
- египетски жрец, 2000 г.пр.н.е.

“Тази младеж е развратна до дъното на душата. Младите хора са немарливи и коварни. Те никога няма да приличат на младежта от миналите времена. Младото поколение на днешния ден не ще успее да съхрани нашата култура”
- намерено в глинено гърне в развалините на Вавилон, датирано е от 3000 г.пр.н.е.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Ей, бате Бино, разсмя ме с твоите цитати!...
Ами, то младежта все е калпава, защото като станем възрастни май забравяме какво сме мислели и правили като млади. И вече гледаме с други очи от друга позиция.
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

„Половината от живота ни губят родителите, а другата половина — децата.“ — К. Дероу

А сега за разведряване:


Един пита дядо си:
- Кой месец е най-подходящ за сватба?
- Нонтемвър.
- Но такъв месеца няма!
- Именно!

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Роси, трябвало е да пита и баба си. :)   За да стане още по-голяма дилемата  :)
( От моите наблюдения, жените са по-склонни да поемат това предизвикателство :))
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

"........................ а другата половина — децата.“ — К. Дероу

 Бате Бино,тази част се осмисля на по-късен етап/когато застанеш "от другата страна"/.Няма как да се обясни, докато  сам не  "дойдеш на този акъл" .Имаш време   ^-^
« Последна редакция: 03-07-2011, 09:32:40 от Ros »
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Сегашната младеж винаги е много по-калпава!  :)

“Нашата младеж обича разкоша, тя е глупаво възпитана, надсмива се над началството и съвсем не уважава възрастните. Нашите днешни деца станаха тирани, те не стават, когато в стаята влезе възрастен човек, влизат в пререкание с родителите си. Направо казано, те са много лоши.”
- Сократ (470-399 г.пр.н.е)

“Загубих всякаква надежда относно бъдещето на нашата страна, ако днешната младеж утре поеме в свои ръце управлението, тъй като тази е непоносима, невъзможна, просто ужасна.”
- Хезиод (720 г.пр.н.е.)

“Нашият свят достига критичен стадий. Децата вече не слушат родителите си. Ясно е, че краят на света не е много далеч.”
- египетски жрец, 2000 г.пр.н.е.

“Тази младеж е развратна до дъното на душата. Младите хора са немарливи и коварни. Те никога няма да приличат на младежта от миналите времена. Младото поколение на днешния ден не ще успее да съхрани нашата култура”
- намерено в глинено гърне в развалините на Вавилон, датирано е от 3000 г.пр.н.е.

Така е бате Бино, така е  :Content_14:.............по технологии вече сме в матрицата, но по манталитет сме си още в старата ера.... :)
Не съм забравил какво съм правил като млад, но съм притеснен от това, че децата ги закрепостяваме в тази матрица, и ако по-будните го разбират, те едва ли ще имат шанса да променят нещо, когато порастнат.
А за масата - дали с хляб и зрелища, или с молове и чалга индустрията ще се погрижи, въпросът е какво да направим за защитим децата, които имат енергията да направят обществото по-отговорно към земята на която живеем.

Ето например аз бях обзет от чувство на надежда, когато за първи път влезох в сайта zemianazaem.  Затова по-късно се регистрирах и във форума.  Но във форума има нещо, което ми направи впечатление, образно казано спада тонуса.   Все по-рядко влизат основните "играчи", а в същото време се регистрират много нови, било те гаджета, веганки или вегетарианки.   Ти се нуждаят от вас по-знаещите, затова се регистрират.  А много от тях остават незабелязани и се отдръпват.  А някои питат: "Абе какво стана с гаджетата веганки и вегетарианки ?"

Що се отнася до мен лично  zemianazaem ми помага да променя в себе си това, което не ми харесва. Малко по-малко, но се случва, затова благодаря на всички съфорумници. 
А що се отнася до твоя пост до Гери, бъди по-снизходителен, струва ми се, че тя е добронамерена!

Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря , Вале. Наистина има някакъв спад във форума. Но трябва да се има предвид , че има и някои обективни причини да не влизат много често "основните играчи" , както казваш. Някои от тях си имат свои сайтове и блогове , а тези ,дето влизаме по-често - нямаме.
Други (като Петко) наблегнаха много здраво на фейсбук. ( Казват ,че е доста по-гъвкава и удобна система. Вярвам им , аз още не съм се закачил и там.)  И на мен много ми липсват, но какво да направим.
Добронамереността , Вале ( макар ,че се съмнявам да я има там, където я визираш) е необходимо и недостатъчно условие за да си част от определена група.
Иска се и друго..
Трябва да се знае , че този форум е по-висока класа от средната. Личи си от самите постове на членовете му. И от взаимоотношенията между тях. И както всеки друг, си има своята форумна дисциплина. Ако се олаби, класата му ще падне, ще се превърне в една обикновена говорилня, където никой не зачита нищо,  а само се драка , при това на развален български..
Мъчим се , но явно няма как муха да стане част от пчелното семейство :)  
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

И миналото лято беше доста пуст форума. :Content_22:
Мисля, че ние (новите членове) трябва да полагаме повече старание за да обогатяваме това чудесно място. Защото наплива на нови съфорумци е голям а в ядрото на форума стоят няколко души, които се опитват да отговорят на всички въпроси, да подържат интереса, да добавят нова информация, да трият арогантни постове и какво ли още не. Благодаря ви за това, което правите!
Активен

Ели

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
  • Beauty is in the eye of the beholder

Мисля си, че лятна летаргия е обзела форума, затишие пред буря / ама хубава  :) /.
Бате Бино, за мен фейсбук, като формат и форума са несъизмерими. Няма как това, което се случва тук, да се пренесе в същата форма там. Не мисля, че е по-гъвкаво, просто е друго.
А за хората, които липсват на всички ни, мисля че никой, който е оставил част от себе си в този форум не може да го напусне веднъж завинаги, все по някакъв начин ще надзърта какво се случва тук или на сайта, а пък и може да се появи по някое време... Поне така си мисля... / много мисля, ей  tooth /.
Активен
Истината е една, мъдрите я наричат с различни имена.

Каквото отвътре, такова и отвън.

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Сурат-тефтера куца и форумът ни е по-добър. Но и синия сайт има някои предимства. Не виждам скоро Гергана да направи песен и за "Земя на заем" като тази за фейсбукtooth tooth tooth

Добре, след като вкарах поп-фолк в темата, остана само да забъркаме малко кеч и Гошо от Почивка, за да направим голям шлем.  :sorcerer - emotloader:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

недей и да чакаш... гарвана никаква песен няма да напише скоро  :thankyou:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Мисля, че ние (новите членове) трябва да полагаме повече старание за да обогатяваме това чудесно място. Защото наплива на нови съфорумци е голям а в ядрото на форума стоят няколко души, които се опитват да отговорят на всички въпроси, да подържат интереса, да добавят нова информация, да трият арогантни постове и какво ли още не. Благодаря ви за това, което правите!

Браво, Пете! И аз да благодаря на ядрото на форума - Бате Бино, Веско, Христо!  :love_026:
Вие поддържате мястото живо и заради вас предимно още влизам. С удоволствие и аз (като един от по-новите) щях да поема свойта част по обогатяването, ако не беше най-големият ми принос, че повече чета, отколкото пиша. :)
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Фейсбук чисто и просто не е форум. Няма търсачка за нечии писания. Потъне ли веднъж нещо в дълбокия архив, невъзможно е да бъде открито, ако не ти е минало край очите при самата поява. Така че там е за моментно споделяне на моментни състояния. Песни, цитати, линкове, снимки... които минават и заминават с настроението, което са носели.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Благодаря за одобрението. И на Меморийка , и на Петя и на всички. Съгласен съм, Ели , много хубаво си го казала. То май е подобно на феномена на престъпника - винаги се връщал на мястото на престъплението  :)
Меморийка , Весковците са двама :)
Значи казвате, да не нагазваме и във фейсбука , че ще вземе да ми хареса и да остава по-малко време за форума  ? :)
Явно там наистина си има други достойнства, тук си има тукашните. :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Добронамереността , Вале ( макар ,че се съмнявам да я има там, където я визираш) е необходимо и недостатъчно условие за да си част от определена група.
Иска се и друго..
Трябва да се знае , че този форум е по-висока класа от средната. Личи си от самите постове на членовете му. И от взаимоотношенията между тях. И както всеки друг, си има своята форумна дисциплина. Ако се олаби, класата му ще падне, ще се превърне в една обикновена говорилня, където никой не зачита нищо,  а само се драка , при това на развален български..
Мъчим се , но явно няма как муха да стане част от пчелното семейство :)   
Бате Бино, май се оказа прав за добронамереността.    :Confus_3:  Поне опитахме...но...
Vis consilii expers mole ruit sua (Horatius) - Сила без ум пада под тежестта на собственото си тегло (Хораций)

Но за сметка на това гаджетата се появиха и в тази тема  :flowers2:
Активен

zzaska

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54

..аз получих странно изкривяване.. като чета форума, много често ми се иска да сложа "like", а няма къде   :surpris_23:  tooth
Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

хахахаха абсолютно!  :bleh
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

fidana

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

:peperudi: Титан, ожени се за мен!  :flowers2:  :peperudi:
Активен

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

 tooth моля, представи се първо :bleh...титан толкова лесно няма да го дадем  :pensif_29:
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

титане,признай си,че това е твоя регистрация tooth
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.