Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Абе какво стана с гаджетата веганки и вегетарианки ?  (Прочетена 22338 пъти)

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

А щом и приказката за канарчетата не минава значи най-добре да си мълча. Аз не съм толкова изобретателен да измисля такова нещо.

Всъщност биех натам, че изобретателността не е толкоз водеща при запознанство. Добре, хубаво, умее да развлича, но не всеки това търси у партньор. Наблюдателността принципно си е бонус качество, но в случая човекът сам се издъни като показа в колко далечен от моя свят живее. Аз лично... може да съм сбъркана, но повече би ме грабнало някой да отпочне с извинение, че въобще ме e заговорил. Да се види, че е наясно, че нагазва неканен в нечие лично пространство - в днешно време кой ли се усеща?
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

А след извинението? Това с канарчетата ми е тъпо много и на мене.
За улични/тролейни/сякви случайни запознанства трябва да можеш много бързо да преценяваш хората дори с няколко погледа.Всъщност външния вид издава страшно много.Всичко-дрехите,обувки прическа дали е с раница,дали е с колело,сякви дрънкулки гривни герданчета,очите пък колко много казваааат.Но най-много------чертите на лицето.Дънов има една книжка на тази тема не помня заглавие нещо като "лицето-огледало на човешката душа"нз.    Ама аз съм се специализирала вече улавям и фините честоти на хората.Веднъж казах на една продавачка че има много силно положително излъчване.дали не и направих деня хихи.

Абе я се отпуснете O0
Активен

Discworld

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 258

какво ще кажеш и как ще го кажеш почти няма значение,човек като те погледне един път знае дали си му приятен или не и вече е решил дали ще те допусне за контакт,на улицата и в градския транспорт е абсурдно да се запознаеш с някого,може да питаш единствено за часа или за домашните любимци,тъпо е,но е неутрално,не е агресивно,не те излага и се чувстваш по-комфортно,другият човек също усеща това и той има свободата да ти отклони вниманието без излишни драми или в краен случай да ти обърне внимание,което според мен няма как да се случи,ако е нормален.като толкова имате желание да се запознаете с някой-регистрирайте се в големи форуми и ходете на форумните срещи,ходете на уроци по танци,на йога,може даже езиков курс да запишете,когато има желание-има и начин.разбира се като отидете на някой курс тактиката от градския транспорт от вратата-за краката не важи,опознавах лека-полека хората и те теб,нещата или се случват или не,но наистина ли има нужда да ги повтарям тези клишета?

а това за сайтовете за запознанства ако чакате жените първи да ви пишат направо отивайте в манастир
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Аз лично... може да съм сбъркана, но повече би ме грабнало някой да отпочне с извинение, че въобще ме e заговорил. Да се види, че е наясно, че нагазва неканен в нечие лично пространство - в днешно време кой ли се усеща?
И аз не обичам да нагазвам в чуждо лично пространство (защото ставам обект на негативни енергии и защото не правя на другите това, което не искам да ми правят). И правилно съм забелязал, че общуването с момичетата (поне с по-специалните на които бих обърнал внимание) става по протокол. Не го ли уцелиш от първия път - край: ако човек е настойчив следва отговора "имам си приятел". Та затова предпочитам да си мълча... Така ничие самочувствие няма да пострада.

Люба, в доста случаи върху лицето на човек е написано коя зодия е и какви стремежи и ценностна система има. В спирала има хубави книги от Николай Дойнов (ще трябва да намеря време да ги прочета).

Диск, уверил съм се, че не става със сайтове. Там пишеш на някой а той не само, че не отговаря, а дори не си прави труда да ти види профила. Че то отвън са само общи неща: снимка, населено място и години. Как ще разбере що за човек съм ако не кликне? Дори няма чат (или поне навремето нямаше като си правех труда да влизам).
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

Разбира се звучи идиотско да се запознаваш с  хората по улиците,но аз лично съм срещнала доста ценни за мен хора именно така.Само че аз съм била активната страна едва след като съм напълно сигурна че човека ме допуска до себе си,което е сложно определение.
Злояд,ти ме разби чак и зодията...но може би.Сестра ми като се запознае с някой първо го пита не за името,ами-ти да не си Рак/Скорпион... etc. така че съм склонна да го вярвам.
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Цитат
А след извинението?

След извинението сигурно бих наострила уши за каквото и душа му да иска да споделя.:) Щом си имам будно съзнание насреща, вече ме е спечелил наполовина. И отново с клишетата, обаче си е вярно, че най тежи искреността. И естественост. Най-обикновен, непринуден, простодушен приятелски разговор. Един вид мостра какво би било след 2 години улегнало познанство. Какво повече му трябва на човек?

Цитат
Всъщност външния вид издава страшно много.

Добре, съгласих се. Но си мисля, че моят вид би трябвало да издава, че въобще не ми се занимава със свалки и игрички, пък се е случвало да ме занимават.  :surpris_23: Явно някои субекти не улавят и далеч не-фините хорски честоти, ей на това ме е яд.

Цитат
уверил съм се, че не става със сайтове. Там пишеш на някой а той не само, че не отговаря...

Добре, явно говориш от опит и те разбирам. Но не смятам, че това е капацитет за генерален извод. Всъщност даже по пътя на логиката следва обратното - нали се оказа, че много от хората в нашия форум сме били и по сайтовете. Значи имало и свестни там. Просто не се е случило да се засечем. Аз навремето на всеки цивилизован поздрав отговарях, а понякога и с любезен отказ и пожелавах успех. И съм заговаряла първа, колкото и да е нетипично. А какъв профил си бях спретнала... Да речем просто, че си просех бойкота. :)

Цитат
какво ще кажеш и как ще го кажеш почти няма значение,човек като те погледне един път знае дали си му приятен
Обратното също важи. На улицата на подхвърляния тип "Привет, мадам!" дори не се обръщам да проверя дали човекът е лицеприятен.
« Последна редакция: 28-06-2011, 22:05:51 от Мемория »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Злоядев, ти май лесно се даваш :)  Ти си физик и си толкова навътре в доста сложни материи, а си  направил погрешен извод за една  толкова проста - сайта за запознанства :)
 трябва да ми се обадиш да ти влея една сериозна доза надежда по отношение на този род запознанства. Има немалък шанс да намериш това, което търсиш ( или поне нещо подобно :)  )  обаче трябва голяма упоритост и сериозна инвестиция на време. Както е казал народецът -хубавите работи стават бавно.. 
Чудя се дали да не публикувам едно писмо от архива си , да видите ти и другите песимисти, че се намира  върхово качество и по тия местенца :)
     
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Няма смисъл да вадиш писмото от архива. Какво гарантира, че тези сайтове все още са това, което са били навремето. Просто съм достатъчно умен да се отказвам навреме от неща в които въпреки хвърлените усилия няма никакви резултати. А аз наистина съм вложил немалко време там, което можех да оползотворя и по-добре. Когато я срещна тогава... в края на краищата не гоня влак.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

На мен поне ще ми интересно четивото, давай насам! :)
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155

обаче си е вярно, че най тежи искреността. И естественост. Най-обикновен, непринуден, простодушен приятелски разговор. Един вид мостра какво би било след 2 години улегнало познанство. Какво повече му трябва на човек?
:heart_2:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

На мен поне ще ми интересно четивото, давай насам! :)
По-добре Бате Бино да ти го изпрати на лични, защото на тази дама дето го е писала специално за него може да не и стане много приятно да си види кореспонденцията публикувана някъде.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Предполагам, че не е нещо толкова издайническо и съкровено колкото оригинално или задълбочено. Но евала за кавалерското отношение, прав си принципно! Аз мойта кореспонденция си я пазя зад девет пароли в десета. :-[
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Злоядев, твое е решението, естествено. Съгласявам се с него всякак, но веднага се съгласявам, ако си висял повече от мен - 3 години по няколко часа всеки ден.
Имах предвид -ако не си, да повисиш още малко,може пък да нацелиш нещо  :)  
Нещо като пациента, дето питал хирурга - дали има шанс операцията да бъде успешна. "О, несъмнено" - казал хирургът, " Статистиката показва , че в 1% от случаите операцията е успешна. Досега 99 души са ми умрели, значи за теб има огромен шанс" :)  
« Последна редакция: 29-06-2011, 08:47:01 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

много сте зле бе... естесвено, че има свестни в сайтовете... ама 90% като ми видят профила и бягат надалеч  tooth tooth tooth
аз съм писал доста съобщения над 1 час.... не знам колко странични, така че ...едва ли само повърхностни неща се говорят, то зависи и от теб все пак  :surpris_23:
по-скоро издънката е в това, че си харесаш някой от софия.... и иди ходи в софия, или той да идва във варна... или пък от някъде другаде далече пак и почваш да си мислиш по някое време, че въпреки привличането няма да станат нещата (което сигурно си е мой проблем де, напоследък се опитвам повече да си променям мисленето) ...другото е, че едно е да си пишеш с някого в сайта и друго да се видите... да го видиш с очите си, да го чуеш, да наблюдаваш всичко в него.... то няма как да со усетиш това докато не общуваш реално с даден човек... понякога снимките лъжат доста  tooth
понякога пък просто е трудно да накараш някого да излезе да се види с теб.... настава някаква паника, че може все пак да съм някой сериен убиец или нещо от сорта.... въпреки че няколко пъти са ми се връзвали на акъла и са правили изключение за мен, ама доста трудно  :thankyou:
проблема не е в това да си намериш гадже, или някой с който да ти е приятно.... проблема е, че аз искам да намеря половинката, която да ме допълва... с която характерите ни да се допълват и да са в симбиоза помежду си, за мен средно положение в една връзка просто няма... или ме привлича до край и съм отдаден до край, или просто няма никакъв шанс... между другото това важи в доста голяма степен за всички срещу мен.... не знам защо, ама трябва да ги познавам на 100% иначе показвам много малко от себе си при повърхностни разговори, при които сърцата на мен и човека срещу мен не се срещат... просто са ми малко безсмислени и на моменти ме дразнят малко, а на моменти доста повече... но както и да е - всякакви хора, всякакви идеали, разбирания и т.н. Никога не съм си мислел, че няма да има свестни в сайтовете, защото щом аз съм там.... все някой подобен на мен изруд би трябвало да има, изрудка в случая де  O0
Активен
"няма грешки, има само уроци"

donna

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132

проблема не е в това да си намериш гадже, или някой с който да ти е приятно.... проблема е, че аз искам да намеря половинката, която да ме допълва... с която характерите ни да се допълват и да са в симбиоза помежду си, за мен средно положение в една връзка просто няма...


Гарванчо, тук съм съгласна напълно с теб. Наскоро някъде четох, че да намериш точно твоята половинка е като да извадиш от голяма пълна торба с нарязани на две ябълки, точно половинката на тази, която държиш в ръката си. Доста трудно, но не и невъзможно  :) Добър пример за това ми се струва, че е Бенато  :)
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

проблема не е в това да си намериш гадже, или някой с който да ти е приятно.... проблема е, че аз искам да намеря половинката, която да ме допълва... с която характерите ни да се допълват и да са в симбиоза помежду си, за мен средно положение в една връзка просто няма...

Така е, "допълване" е най-точната дума. Много обаче търсят някой с когото си приличат по възможно най-много показатели, включвайки и характерите в това число. Я си представете и двамата да са с остър и избухлив, доминиращ характер - след месец два неминуемо ще се хванат за косите. Или и двамата да са някакви кротки, благи, отстъпчиви, покорни ... Кой в този случай ще хване здраво семейните юзди и ще ръководи брака?
« Последна редакция: 30-06-2011, 15:43:55 от Diego de la Vege »
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

По-скоро истината е, че се събираш с човек който не те дразни въпреки недостатъците си.На тези които търсят съвършено допълване на характерите им пожелавам много,ама много късмет.
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

И веганец да си- можеш и 150 кг да станеш.   Само помисли колко калории има в ядките!  Растителните мазнини, даже и студенопресовани ще ти помогнат, мерак да имаш!
Активен

Ros

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 614

Още обмислям, дали и аз да не се включа в разискванията, не , че съм упълномощена от сина си/а и има още време/.Пък не се знае, може да си харесам някоя снаха или мен да ме харесат за свекърва  :surpris_23:.....................
А, че трябва доста време за проучване и това е вярно!И макар, че темата е на пръв поглед малко шеговита, тук засягате много важни неща от живота.
« Последна редакция: 02-07-2011, 16:15:21 от Ros »
Активен

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Още обмислям, дали и аз да не се включа в разискванията, не , че съм упълномощена от сина си/а и има още време/.Пък не се знае, може да си харесам някоя снаха или мен да ме харесат за свекърва  :surpris_23:.....................
А, че трябва доста време за проучване и това е вярно!И макар, че темата е на пръв поглед малко шеговита, тук засягате много важни неща от живота.

И аз така мисля, но имам момиченца- т.е. за мен момиченца, за други бъдещи гаджета.  Още се малки, но от сега се притеснявам за тях, като гледам какви егоистични младежи се пръкнаха, а и само за глупости мислят.  Но тези момчета тук- повечето са умни, само че колко са в България?  Един форум хора! За моите има още време, дано до тогава да се променят нещата към добро.   
Активен
 

Страницата е създадена за 0.081 секунди с 23 запитвания.