Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Някои бележки  (Прочетена 4759 пъти)

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Някои бележки
« -: 01-06-2011, 21:57:07 »

Такам.. реших да попиша малко тук, пък току виж намеря няколко съмишленика, защото напоследък се чувствам доста ... самостоятелна .. така да кажа.
Със суровоядството започнах ноемри месец миналата година.. но около празниците изкарах на по-скоро веганско.  Преди около месец и нещо отново се върнах на съвсем сурова храна.  Трябва да ви кажа, че разликата между веганска храна с много пресни зеленчуци с от време на време готвено и с хляб и изцяло сурова храна е огромна.  Както казва Виктория Бутенко готвената храна е пристрастяваща.  Отне ми около два-три месеца отново да елиминирам изцяло готвеното и най-вече хляба.  Това, което ми помогна е зеленото смути – което е просто магия.  Веднъж, пробвал суровоядството, човек трудно може да се откаже от него.. Тялото се чувства  живо, изпълнено с енергия.  Умът много по-ясен и бърз. Духът много по-чист.

Понякога чета форума и много от темите са свързани с това кой какво яде и с разни прочиствания или здравословни проблеми. Но на мен ми е чудно как ви се отразява суровата храна на умът, на емоционалното състояние, на живота.. Който има наблюдения може да напише.  За мен, една от много важните причини да се храня сурово, е фактът че се справям по-лесно с  трудностите в живота.

Ако трябва да напиша как се храня, мога да кажа, че закуската ми се състои почти винаги от зелено смути , което в повечето случаи съдържа спанак, банан и манго.  На обяд хапвам салата, а за вечеря домати авокадо тиквички , често под  формата на гуакамоле.  Напоследък не ям почти никакви ядки, но затова пък авокадото е в ежедневното ми меню. Между яденетата хапвам плодове, като гледам да не прекалявам.

Мина ли на сто процента сурово, животът ми се преобръща на 360 градуса. За тези които не са го опитали – да ви кажа, че определено си заслужава.

Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Някои бележки
« Отговор #1 -: 04-06-2011, 11:53:04 »

От горе долу една седмица взимам МСМ.  Отначало почнах с половин, а после с една лъжичка сутрин и още толкова следобед.  Разбърквам го с лимон и вода, защото иначе много горчи. Чувствам стабилен детокс с леко главоболие и коремно неразположение.  Изпивам по литри вода, след това ги изпишквам.  Но като цяло ми се отразява добре, имам повече енергия, кожата ми сякаш е по-здрава.  :)
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Някои бележки
« Отговор #2 -: 04-06-2011, 13:38:53 »

А защо пиеш мн. вода? Това от МСМ-а ли е или просто си пиеш по много?  :Content_22:
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Някои бележки
« Отговор #3 -: 04-06-2011, 21:08:48 »

Ами по принцип не пия много вода, защото суровата храна е богата на вода, но напоследък ми се пие. Може и да е от МСМ-а. Ти как си с водата, зелено цветенце?

Днес направих няколко часа разходка из гората - много добре ми се отрази. За подкрепа си бях взела ябълка, малко ядки, минерална вода... другите пиха бира с чипс. Като цяло храненето с други хора ми е проблем, не искам да се натрапвам или да бъда различна. Но не е чак толкова сложно ако планира човек малко за напред.
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично
Re:Някои бележки
« Отговор #4 -: 04-06-2011, 21:21:53 »

Ла Горда, аз по принцип не пия много вода...Казват, че не е добре това, ама наистина, като пийна малко повече и ми става тежко, направо имам чувството, че ще "се удавя"  :surpris_23:. Дори при голяма жега пия примерно до 800 мл., макс. литър, което ми е рекорда в живота за един ден  :weight_lift:
Браво за разходката в гората, много са хубави тия разходки  ;) А другите да си ядат чипс и бира  :), живи и здрави! И на мен ми е малко сложно понякога да се организирам за хранене навън, не за друго, ами защото обикновено все обикаляме и сме супер изморени и почти няма време да си приготвям нещо преди да замина пак на някъде и все така набързо стават нещата...
Да взема и аз да го пробвам тоя МСМ ли?  ::)
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310
Re:Някои бележки
« Отговор #5 -: 04-06-2011, 21:44:59 »

Когато сьм на висок процент сурово... Се сьбуждам щастлива отвьтре и адски спокойна.
Активен

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Някои бележки
« Отговор #6 -: 04-06-2011, 23:02:31 »

Green flower  :flower:
в това което ядеш има достатъчно вода. Според мен не трябва да се притесняваш за водата. Аз откакто минах на сурова храна, приемът ми на вода рязко спадна. А иначе ти май водиш доста динамичен живот.. Аз трябва да уча, а не ме свърта на едно място. Тялото ми има нужда от движениеее. )))

Petia_gol :)) точно за това говорех.. усещането е пристрастяващо  tooth
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Някои бележки
« Отговор #7 -: 06-06-2011, 09:42:30 »

Леле снощи какво беше.. Гадене, повръщане, адски главобол, дори сякаш температура вдигнах.  През деня бях изпила едно зелено смути, една зелена салата с малко авокадо, домати на вечеря.. цял ден ми беше леко неразположено, раздразнено.. но пък вечерта не я очаквах. Изглежда най-голямата детоксикация се случва в неделя. 
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Някои бележки
« Отговор #8 -: 06-06-2011, 10:48:51 »

Възможно е да не е от храната........при мен само една лоша мисъл е достатъчна и получавам жлъчни болки, тялото ми напомня да пазя мислите си чисти и светли...
Активен

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Някои бележки
« Отговор #9 -: 06-06-2011, 20:48:01 »

Даниела.. просто организмът ми се чисти от токсини и понякога се самонатравя. Това всъщност е повод за радост, защото значи, че съм се разделила с известно количество отрова.  Забелязах, че в такива моменти  се разболявам, обземат ме негативни мисли, и всичко ми се яде..  особено хляб. Но вместо да се натъпча с хляб, изнамирам каквото мога зеленолистно блендирам го с вода и го изпивам. За сега така се спасявам от някои по-тежки кризи.. ще видим за напред. ))

Това с жлъчката е типично, когато човек има негативни емоции и мисли. От там идва и „жлъчен характер” или „жлъчни мисли”. Смятам обаче, че човек трябва да започне от тялото, а не от мислите.  Много е трудно да имаш положителни мисли, когато тялото е затлачето от токсини.  С изчистването на организма всичко си идва на мястото и негативните емоции,  депресията, дразненията  изчезват от самосебеси.
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Някои бележки
« Отговор #10 -: 10-06-2011, 00:27:07 »

Мале мале.. какви неща си намерих днес в био магазина. Трябваше радикално да противодействам на гонещия ме в последните дни постоянен глад за несурови храни (още не съм се предала) .. та реших да се запася с някои неща.. дори те да ми излязат по-скъпи. Ето какво си харесах:

За пръв път днес хапнах сурова царевица. дори не знаех че може да се яде сурова.. а е толкова вкусна.. адски сладка. ))

http://s1117.photobucket.com/albums/k594/LaGorda_/?action=view&current=mais.jpg

Ето и доказателството, че има такова нещо като сурово кашу. Пише си го на опаковката - ръчно обелено и сушено при максимална температура 45 градуса. Интересно ми е, дали има по-различен вкус от обикновеното.

http://s1117.photobucket.com/albums/k594/LaGorda_/?action=view&current=vorne1.jpg
http://s1117.photobucket.com/albums/k594/LaGorda_/?action=view&current=rucken1.jpg


В скоро време ми се иска да направя някакъв суров сладкиш и реших, че все пак няма да е лошо да си взема малко хубави лешници.

http://s1117.photobucket.com/albums/k594/LaGorda_/?action=view&current=hasel1.jpg

На тези нори кори им се каня от доста време. И все още не съм правила нищо подобно на суши. Някой светъл ден по някой по-специален повод или когато имам гости може да пробвам. Трябва да изнамеря рецепти. Днес се позамислих, дали не мога да мариновам джинджифил, както правят японците..

http://s1117.photobucket.com/albums/k594/LaGorda_/?action=view&current=nori1.jpg

Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580
Re:Някои бележки
« Отговор #11 -: 10-06-2011, 06:38:12 »

Даниела.. просто организмът ми се чисти от токсини и понякога се самонатравя. Това всъщност е повод за радост, защото значи, че съм се разделила с известно количество отрова.  Забелязах, че в такива моменти  се разболявам, обземат ме негативни мисли, и всичко ми се яде..  особено хляб. Но вместо да се натъпча с хляб, изнамирам каквото мога зеленолистно блендирам го с вода и го изпивам. За сега така се спасявам от някои по-тежки кризи.. ще видим за напред. ))

Това с жлъчката е типично, когато човек има негативни емоции и мисли. От там идва и „жлъчен характер” или „жлъчни мисли”. Смятам обаче, че човек трябва да започне от тялото, а не от мислите.  Много е трудно да имаш положителни мисли, когато тялото е затлачето от токсини.  С изчистването на организма всичко си идва на мястото и негативните емоции,  депресията, дразненията  изчезват от самосебеси.




Права си - чисто тяло, чиста храна, чисти мисли....усетила съм всичко това и при мен промяната е огромна, но има още много неща да променям в себе си  :D

Активен

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Някои бележки
« Отговор #12 -: 10-06-2011, 10:27:59 »

Суровата млечна царевица е супер! Слагам я в салати, ям я и така :Cherries
Там, където сега живея, някога имаше ТКЗС и се ходеше на масово поливане на градините. Ставаше като малко море - всички деца бяхме във водата, докато възрастните оправяха вадите...колко сурови царевици сме изяли, не мога да преброя, направо късаш, белиш и рупаш. Един път едно магаре отхапа половината кочан на приятелката ми, както си го държеше в ръката. Обръщаме се - шок, половината кочан го няма, а магарето блажено си дъвче нещо  tooth Ех, селски спомени   :Confus_3:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss
Re:Някои бележки
« Отговор #13 -: 10-06-2011, 10:29:54 »

Оп, разчувствах се, за МСМ-ма забравих да напиша, че от известно време си го нося в чантата щото чакам да ми дойде музата да почна да го взимам. Трябва да опитам с лимона, много много не обичам горчиво...Ти колко време го приема общо, преди да почнеш да чувстваш неразположение? Искам някак си кризата да ми мине докато съм на морето, за да може после на новата работа да почна на чисто. Имам много емоции за изхвърляне....
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Някои бележки
« Отговор #14 -: 11-06-2011, 13:48:40 »

beelee, при мен МСМ-а се усети веднага след като почнах да го пия. Но знаеш, че всичко е строго индивидуално.. зависи от организма.. колко има за чистене и така. Според мен не е най-добрия избор на морето да се чистиш от емоции ама ти си знаеш.. Ако може започни преди това. Освен това ако ти е силна дозата можеш да я намалиш. Аз като го пия с лимон почти не усещам горчивото.. На опаковката пише с портокал, но според мен така е много по-гадно )).
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

kamelia

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Някои бележки
« Отговор #15 -: 11-06-2011, 16:44:38 »

Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е  МCM?
Иначе ви чета с интерес? :)
Активен
Мащабът на духовното усъвършенстване не е за хора, слушащи единствено гласа на стомаха.

Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.  Жан де ла Брюйер

Човекът е създал божествата, обратното все още не е доказано.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Някои бележки
« Отговор #16 -: 11-06-2011, 21:04:33 »

Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е  МCM?
Иначе ви чета с интерес? :)


явно не си чела целия форум, иначе нямаше да питаш за това :)

http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=3032.0
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

LaGorda

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re:Някои бележки
« Отговор #17 -: 12-06-2011, 02:13:45 »

Бойко, МСМ и ММС са две различни неща.
Активен
Beyond happiness and unhappiness there is peace.

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Някои бележки
« Отговор #18 -: 13-06-2011, 12:14:48 »

Бойко, МСМ и ММС са две различни неща.

Упс, добре, че си ме поправила, не съм забелязал, че съм ги приел като едно и също в бързината... :Confus_3:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.109 секунди с 23 запитвания.