Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Био плодове и зеленчуци за София  (Прочетена 3907 пъти)

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63

За Пловдив - ок., имат си наблизо биопроизводители, освен и ние от София да се организираме за доставки. Търсенето предполага и предлагането. Ако някой има идея; свързал се е вече с био-производители - нека сподели.

 :Content_22:



Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Радо

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
Re:Био плодове и зеленчуци за София
« Отговор #1 -: 03-08-2011, 18:11:46 »

Подкрепям начинанието. То сигурно е пълно с варианти, но засега знам само магазини.
Активен

Theodora

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 991
Re:Био плодове и зеленчуци за София
« Отговор #2 -: 08-08-2011, 12:12:42 »

Oх, и аз подкрепям! Плодове и зеленчуци си купувам от пазарчето на ситняково... но колко са био не знам. Уж е лято... дано поне са български. Иначе био от гимел съм разочарована... купих си 1 път чери домати и имаха вкус на одеколон  :surpris_22: Не се шегувам!
Активен
Psychonaut

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Био плодове и зеленчуци за София
« Отговор #3 -: 04-09-2011, 21:41:30 »

От пазара на Красно село мога да кажа, че уж много "био" ги отглеждат зеленчуците, специално зелето, но като го пусна на сок, половината пъти излиза люто и гадно...
а иначе само съседката на етажа ми дава прекрасни домашни домати, никъде по пазара не успях да намеря с такъв автентичен вкус...
засега единствения наистина "БИО"-продукт, са тези домати, и разбира се, яйцата от пъдпъдъци от Варна, но .. те не са по тази тема...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

eula

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 135
  • В крак с природата ...
Re:Био плодове и зеленчуци за София
« Отговор #4 -: 06-09-2011, 00:51:13 »

.........уж много "био" ги отглеждат зеленчуците, специално зелето, но като го пусна на сок, половината пъти излиза люто и гадно...
а иначе само съседката на етажа ми дава прекрасни домашни домати, никъде по пазара не успях да намеря с такъв автентичен вкус...
засега единствения наистина "БИО"-продукт, са тези домати, и разбира се, яйцата от пъдпъдъци от Варна, но .. те не са по тази тема...


То "био" могат да бъдат много неща, като никъде не е гарантирано да са и "вкусни"  tooth

Според мен това, на което си попаднала може и да е био, а може и да не е, но по вкуса определено не можеш да кажеш какво е. Вкусът най-често се определя от сорта плод/зеленчук, а не от това дали е отглеждан по био технология или не.  Разбира се прекалено третираните растения могат лесно да се разпознаят, но в болшинството от случаите това не винаги е възможно.  :pensif_29: 
Опитвам се да те предпазя от грешката да си направиш прибързано заключение. Това в никакъв случай не означава, че не си права или обратното...   :Confus_3:
Активен
И най-хубавият утрешен ден няма да ни върне вчерашния!

Андрей

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 217
Re:Био плодове и зеленчуци за София
« Отговор #5 -: 06-09-2011, 10:04:50 »

Освен от сорта, вкуса зависи от начина на торене. Пренаторяването(прехранването), особено с азот, прави зеленчука блудкав и безвкусен, а добивите големи.
Домашните зеленчуци може да са по-вкусни, но едва ли са био. Масово хората не знаят как да си гледат градините био, а още по-малко са съгласни да изгубят част от реколтата. Затова ползването на химикали е обичайно. Това не се разбира по вкуса. Общото вярване е, че след изтичане на карантинният срок всичко става безвредно.
Активен
Не се бойте, че не учите, бойте се, че не мислите.
"A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within" : Will Durant

Georgi_D

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Био плодове и зеленчуци за София
« Отговор #6 -: 25-11-2011, 13:48:00 »

Който има желание има вече и вариант за София.
http://www.facebook.com/event.php?eid=204239426320149&notif_t=event_photo_change
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.