Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване с зеолит  (Прочетена 32225 пъти)

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Пречистване с зеолит
« -: 15-05-2011, 03:28:41 »

Много интересна дискусия, по принцип зеолита става и за други пречиствания, но реших да го пусна тук, някой в течение ли е на това  ???

ЗЕОЛИТЪТ ЛЕКУВА ЧЕРНИЯ ДРОБ

Зеолитът се прилага като помощнa терапия при хепатит, тумор и цироза на черния дроб, както и при мононуклеоза. Изследванията показват, че зеолитът има значително антивирусно действие, включително и при хепатит С, при който, прилагането на зеолит се е отразява положително на повече от 70 % от пациентите. При болните от хепатит С се отбелязва намаляване на вирусния титър в кръвта, по-бързо възстановяване на черния дроб и окончателно изчезване на вируса.

В частните клиники Humanomed 2 във Вилах, под ръководството на главен лекар д-р Волфганг Томе, бяха направени изследвания на 120 пациенти, разделени в три групи. Наблюдавани са антиоксидантното, имуномодулиращото и антивирусното въздействие на активирания зеолит. Тези изследвания отчитат значително антивирусно въздействие, включително и при заболяванията от хепатит C. Положителен ефект е налице при най-малко 70 % от пациентите. В групата на болните от хепатит С е постигнато намаляване на вирусния титър в кръвта на пациентите и възстановяване на черния дроб, като вече не е отчетено наличие на вируса в черния дроб.

Прилагането на зеолит при заболявания на черния дроб, включително и при хроничен вирусен хепатит, показва, след определен период на лечение, изчезване на умората и подуването, както и намаляване на трансаминазата в кръвта. Нормализират се AST, ALT, GOT, AP, LDH и билирубинът. Поради това се прилага като помощнa терапия при  хепатит, тумор и цироза на черния дроб, както и при мононуклеоза.

Множество примери показват, че при декомпенсирана цироза, още през първия месец на приемането на добавката, настъпва подобряване на общото състояние, изчезване на асцита и регулиране на ензимния състав на черния дроб.

Цялата дискусия

http://astrosite.org/forum/index.php/topic,2809.0.html
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #1 -: 15-05-2011, 15:07:14 »

ЗАЩО В РОДОПИТЕ ИМА ТОЛКОВА МНОГО ДЪЛГОЛЕТНИЦИ?

Жителите на селата и махалите в Източните Родопи, където са съсредоточени находищата на клиноптилолит, почти нямат здравословни проблеми и този факт сам по себе си заслужава подобаващо внимание. Досега причините за дълголетието на тези хора се търсеха в чистия въздух, киселото мляко и здравословната им храна. Всеизвестно е, че в небето над Кърджали се събира най-мръсният въздух в страната, който въздушните течения разнасят по цялото поречие на Арда; консумацията на кисело мляко не е по-голяма от тази в едно средностатистическо семейство в цялата страна, защото кравите в този район на планината се отглеждат предимно за месо, а не за мляко. А с храна, която ядат местните жители, не всеки би могъл да опази стомаха си здрав – основно пържени мекици и консервирано в буркани месо, голяма част от мъжете системно употребяват концентрирани напитки и цигари.

От само себе си се налага изводът, че причината за изключителното здраве на тези хора се крие не в това, че не приемат отрови, а че тези отрови се изхвърлят от телата им и по никакъв начин не им пречат да се чувстват перфектно до дълбока старост. И основната причина за това е водата, която тече от техните чешми. Вода, йонизирана по естествен начин със зеолит. 
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #2 -: 15-05-2011, 15:13:09 »

Находища на зеолит (клиноптилолит): над 1000 находища в повече от 40 страни;
България е на едно от първите места в света по запаси на качествен клиноптилолит - над 10 милиарда тона в Източните Родопи.

Установено е от японци, че България ако успее да си впрегне само тези находища ще забрави за външни дългове и всичко останало. В моя град, едно такова парченце колкото монета от 1 лев струва 7-8 лева да не говорим колко хомеопатици го препоръчват стрит на прах да се пие за не знам си колко заболявания..................

В щатите го синтезират изкуствено ние го имаме в изобилие, целите югоизточни родопи са от това съставени и не си използваме благата.. грехота
Активен

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #3 -: 15-05-2011, 20:38:18 »

Преди време ми попадна информация за този минерал. Срещнах се с човека, който го разпростанява.
Отзивите бяха много добри, а и го ползваше  от много години. Консултирах се с мой познат ветиринарен лекар, понеже четох , че се използва и като добавка във фуража за животни. Не ми го препоръча, понеже установили, че образува неразтворими съединения. Отказах се да правя експерименти със себе си.
« Последна редакция: 18-05-2011, 16:25:48 от Mep »
Активен

Пианистката

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #4 -: 16-05-2011, 18:56:25 »

Отзивите бяха много добри, а и го ползваше  от много години.Консултирах се с мой познат ветиринарен  лекар, понеже четох , че се използва и като добавка във фуража за животни. Не ми го препоръча, понеже установили, че образува неразтворими съединения.Отказах се да правя експерименти със себе си.
Може ли да дадеш по-подробна информация? За какви съединения става въпрос?
Активен
"And what, Socrates, is the food of the soul? Surely, I said, knowledge is the food of the soul."

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #5 -: 18-05-2011, 21:10:07 »

Става дума за неразтворими соли, а  пък аз имам камък в жлъчката и не зная как ще повлияят при мен.Иначе може да се се ползва разбира се.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #6 -: 19-05-2011, 11:21:55 »

Маладе, ти обърна ли внимание на това ?  ;)
"Зеолитът се прилага като помощнa терапия при хепатит, тумор и цироза на черния дроб, ...." 
Тоест - използват го като "помощник" -  на помощ на фармацевтичните препарати.. - .  Освен фармацевтични лекарства добавят и зеолит.
Не трябва да се забравя , че в западния свят няма да се прокара нищо, което да намали употребата на фармация. Никога!  Поне не  в тази епоха.
Ако бъде допуснато - то не действа. Ако действа - не се допуска и за целта могат да се водят и сражения.
(Затова ако ще се проучва някой илач, това винаги трябва да се има като едно наум :)  )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #7 -: 02-06-2011, 08:41:19 »

Блазе им на сънародниците в него край. Аз тука в равнината само варовита вода трябва да пия. Минералната пък не може, защото нали пластмасовите бутилки са вредни. Поне се опитвам да си я структурирам.Друго си е водата от Балкана. Благородно завиждам на хора,които прекарват по-голяма част от живота си в "рая", там където няма напрежение, няма шефове, няма работа, стрес и т.н.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #8 -: 03-06-2011, 11:11:07 »

Даа, Сабинче , " Не е достатъчно само да попаднеш в рая. Трябва и да се уредиш в него" :)
А ти знаш ли поне как да структурираш водата ,така че да се постигне оптимално очистване? (Има един много елегантен способ  ;) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

sabinka

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #9 -: 06-06-2011, 08:54:28 »

Единственото, което се опитвам да правя в домашни условия е протиева вода -по Малахов.Само че едва ли е такава, защото за съжаление я пълня директно от чешмата.Просто нямам друг избор- освен да си купувам бутилки минерална вода. Какъв е твоят елегантен способ, бате Бино?
Активен

vogon

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 47
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #10 -: 26-01-2012, 19:29:42 »

Бентонит го пращат по куриер и излиза около 40 лева торба 25кг.Справя се с млечната киселина и заздравява костите,както се и казва зоолайт :Content_22:

Преди време ми попадна информация за този минерал. Срещнах се с човека, който го разпростанява.
Отзивите бяха много добри, а и го ползваше  от много години. Консултирах се с мой познат ветиринарен лекар, понеже четох , че се използва и като добавка във фуража за животни. Не ми го препоръча, понеже установили, че образува неразтворими съединения. Отказах се да правя експерименти със себе си.

Аз пък си направих експеримента и съм добре,пих го по един месец на три пъти с паузи,има някакво странно леко отслабване на силите когато се пие,но млечната киселина изчезва и издръжливостта се повишава.Пие се с много вода.Аз пих и сок от червено цвекло по това време,за да разтваря разни стари калциеви натрупвания.
« Последна редакция: 26-01-2012, 19:47:10 от vogon »
Активен

Vik

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #11 -: 28-02-2012, 15:20:46 »

Ето как препоръчват да се употребява - не се пие минерала, а само престоява водата в него !

УПОТРЕБА: Пакетчето с (зеолит ) клиноптилолит се изсипва в 5 литра нехлорирана вода. След 8 часа тя е готова за пиене. Човек може да поема толкова клиноптилолитова вода, колкото пожелае. Когато водата започне да свършва, съдът се напълва отново. След 3 месеца минералът трябва да се замени с нов.

http://www.vantony.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/90/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82.htm
Активен

Dakota

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #12 -: 19-01-2014, 17:23:11 »

Миналата година и ние си взехме зеолит.Държах го в стъклена бутилка.В нашето семейство пием само изворна вода.Това въведение разбира се,го внесох след като изгледах филма за тайната на водата. :)Но забелязах,че се отлага нещо като варовик по бутилката.Затова спрях да давам на детето от тази вода.Дали е вредно за бъбречни проблеми? ???
Активен

barzaka88

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 95
  • Здраве преди всичко :)
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #13 -: 30-01-2014, 13:10:40 »


Купувате си ето този уред   http://www.noraresearch.com/?en_ponor,13   и си пиета пречистена от хлор и бактерии вода . АЗ вече 2-3 г. го ползвам ежедневно . Преди това имах на Д-р Силвьр но е пьлен боклук фабрично скапан тей че си вземете този  - 170 лв го купих тогава  сега незнам как вьрвят цените - поздрави
Активен

miko

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Пречистване с зеолит
« Отговор #14 -: 03-02-2014, 07:29:29 »

Здраврйте нов съм в форума и съм тук защото имам един въпрос свързан с черният дроб. Правил съм очистващата диета два пъти преди около две години и изхвърлих доста камъни и двата пъти(диетата е правена две години по един път) чувстах се страхотно,но след тежка дискова херния трябваше да обърна малко повече внимание на кръста и така и позабравих за грижите за черният ми дроб. Преди седмица си направих пълни кръвни изследвания,всички показатели са ОК с изключение на билирубин1,6 ;алат218; асат 78. В урината нямам билирубин и всички други показатели са в границите. Мисля да направя очистителната диета за черния дроб и после да дам пак нови изследвания, дали ще се нормализират малко алата и асата?Благодаря ви предврително
Активен
 

Страницата е създадена за 0.078 секунди с 22 запитвания.