Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Как да "орган"изираме бръсненето си - за мъже?  (Прочетена 22976 пъти)

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

Всъщност това е въпрос. Все пак има въпросителна на края. А допълнението "за мъже" е за да привлече жените - подло а?!  :peperudi:
Та от известно време спрях да ползвам пяни за бръснене, дезодоранти, парфюми и т.н. Всичко ОК, обаче афтършейва ми е проблемен. Кожата ми изсъхна доста и се чудя как да си сътворя нещо от естествени съставки. Гледам, че се предлагат най различни масла студенопресовани, но как да ги смеся... Все пак някой ако има опит.
Та резюмирам, ако някой има опит в изготвяне на автършейв - да сподели. Ако не - ще експериментирам, и ще давам резултати.
Активен

hdeshev

  • Христо Дeшeв
  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 845
  • Един ученик на пътя...
    • може би блог

Има две много прости и евтини решения за автършейв. При мен пък след бръснене лесно се появяват пъпки и ето какво съм открил, че помага:

1) Сода за хляб. Изтриваш си цялото лице след бръсненето. Трепе всякакви гадини и ексфолиира.
2) Кислородна вода. Пак трепе всякакви гадини.

И двете неща можеш да ги ползваш когато си искаш като единствено с кислородната вода имай предвид, че леко изрусява брадата (ако не я бръснеш често).

А иначе от нова година насам реших проблема генерално. Пуснал съм брадата да расте и периодично си я подстригвам с машинка. Няма бръснене - няма проблем. :pensif_29:
Активен
Time waits for no slave!
-- Napalm Death

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Зехтинът е съвсем достатъчен , Алекс. Пробвай, не мирише кой знае колко , бързо попива.  И кислородната също преди него. Аз от много години не използвам традиционните афтършейфове.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

Момчета, това са много полезни идеи :)  А ако все пак търсим и естетичен ефект - някои натурални масла миришат много добре и дават усещане за свежест.  Идеята ми беше да измислим нещо хем полезно, хем приятно ... Аз все още съм ергенче все пак и искам да мириша хубаво  :sorcerer - emotloader:
Та си мислех дали някой си прави такива комбинации - да кажем масло от няколко неща и евентуално някакви други съставки. Нещо като органик вариант на хубав купешки автършейв. По възможност без спирт. Иначе за дезинфектант аз използвам сребърна вода. Трябва да пробвам и кислородна.
Давайте идеи :)
Активен

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

Момчета, това са много полезни идеи :)  А ако все пак търсим и естетичен ефект - някои натурални масла миришат много добре и дават усещане за свежест.  Идеята ми беше да измислим нещо хем полезно, хем приятно ... Аз все още съм ергенче все пак и искам да мириша хубаво  :sorcerer - emotloader:
Та си мислех дали някой си прави такива комбинации - да кажем масло от няколко неща и евентуално някакви други съставки. Нещо като органик вариант на хубав купешки автършейв. По възможност без спирт. Иначе за дезинфектант аз използвам сребърна вода. Трябва да пробвам и кислородна.
Давайте идеи :)

 :kisss:Добрият човек има добри излъчвания и на миризми!!!Така, че въобще нема да го докарате и това отвън...то ще си дойде отвътре!!!Някой има ли опит в това отношение...усеща ли кой на какво ухае...например месоядните... tooth
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Аз препоръчвам като автършейв органично кокосово масло. От личен опит, но не мой. ;)
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Аз никога не съм ползвал афтършейв и едва ли някога ще се науча.
Но няма да е лошо някой да сподели ако е открил натурално средство за омекотяване на брадата преди бръснене. Навремето ползвах тоалетен сапун, но сега не мога да му измия миризмата от ръцете си и го ползвам само за ръце по веднъж дневно.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Злоядев, един приятел навремето (понеже беше доста четинест) използваше за омекотяване крем за пети. Какъв и откъде , не знам, но той беше много доволен.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

Предполагам, че кремът се е казвал Антинапукопетин Форте.
Тази сутрин си ползвах стария автършейв и вече не ми мирише така добре, както преди  :surpris_22:
Смятам да си закупя всякакви масла и да започна да експериментирам. С кокосово масло пробвах по рецептата на Деси - става но попива за около 20 минути, а пък аз се бръсна и излизам. Иначе мирише добре, даже много добре. Деси, ти си нещо като фен на кокосовото масло май, по твоя рецепта се жабуря с него. Само дето едва се стърпявам да не го глътна, че е много апетитно.
Проучвам маслата - да избера Алтея органика или Етерика. Първите са био и по скъпи, вторите са натурални, но не са био, но пък са по евтини.. Някакъв опит?
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Моята брада не е четинеста, но аз нямам навика да си сменям ножчето повече от веднъж годишно.
Мисълта ми беше ако някой е пробвал с някакви кори от плодове или нещо което може да хартиса от тарпезата (и да се отмива само с вода). Ако взема да се охлепам с крем после пак ще трябва да прибягвам до сапун.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

lilka

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 171

В Зоя има един страхотен сапун на "Треварно" с авокадо и чаено дърво. Съпруга ми много го хареса и като си купуваме сапуни, си взема пак него. Много се изненадах, веднъж като се обръсна лицето му беше много мекичко и ухаеше много приятно и той ми каза, че след сапуна не е ползвал крем. А кожата му по принцип е много суха и се лющи...Той го ползва и за къпане и за косата, става много жива и лъскава и аромата на сапуна е много свеж! Бяхме взели от Зоя сапун за бръснене, пак хендмейд и май пак беше на Треварно, но ефекта сякаш не беше същия.
А идеята за зехтина е много добра!
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!

Алекс, да фен съм на кокосовото масло, но използвай съвсем малко количество за да не го чакаш да попива. :)
Активен

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

Още откакто бях малка, помня, че баща ми използваше етерични масла както вместо афтършейв, така и вместо гел за бръснене. Днес го разпитах какви му бяха рецептите. В основата на всичко стои бадемовото, а заради антисептичния ефект завършва с масло от хвойна или мента. Не помни наизуст всички варианти на (собствената си :)) рецепта, така че ще провери и ще пиша пак. Но поне покрай цялата работа намазах да ми подари половин литър ментово.  :whistling2 - emotloader:
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Досега не си бях представял, че можело да има и такива етерични масла.
Къде по принцип трябва да ги търси човек : в аптеките или на парфюмерийните щандове?
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

Mемория

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 148

В аптека съм срещала една нова за мен марка масла - Етерика. Гамата им ми се струва по-богата от тази на Икаров, шишенцата - стъклени, тъмни, с вграден капкомер, а съдържанието не споменава да имат лецитин за удължаване срока на годност. Сега проверих в сайта им (тук), че имат и от хвойната, и от ментата. Но сигурно в аптека няма да срещнеш пълната гама. Ако липсва каквото ти трябва, просто ги помоли да пуснат заявка (аз обаче не се сетих...).
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

Скоро ще ви снимам какво открих след дългото търсене :) Освен това установих, че Етерика имат готови смесите, които мислих да бъркам от масла. Скоро ще поръчам и след тест ще споделям. Не са био, но ще пробвам.
Активен

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем

Много лесен автършейв -
20 мл базисно масло (бадемово или от гроздови семки, може и зехтин, но е със силна миризма и по-мазно)
20 капки етерично масло по избор
моите любими комбинации:
- лавандулата регенерира кожата, заздравява ранички и е с антисептично действие - добра комбинация става с розмарин, портокал или мента
- ментата, бял бор и чаеното дърво - охлаждат кожата и са антисептични - чаеното дърво е с много силна и леко странна миризма, но с мента или лавандула е по-добре
- цитрусови масла - портокалово, лимоново, грейпфрут, лимонова трева, бергамот
- афродизиаци - иланг-иланг, пачули, магнолия..... доста флорални и много силни ухания - аз не ги харесвам, но може да се слагат по 1-2 капки в комбинация с други масла

Етеричните масла, които съм ползвала са или на Българска роза или на Етерика или на Екомаат (последните са био). Всички ми харесват - намират се или във фирмени магазини или в аптеките, а също и в здравословните магазини.
Активен
Духът владее материята!

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64

http://img821.imageshack.us/img821/2126/dsc00115uk.jpg
Шишенце за етерични масла, пълно с ... етерични масла :)
Голям кеф!
Активен

Alex

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 64
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Моята брада не е четинеста, но аз нямам навика да си сменям ножчето повече от веднъж годишно.
Мисълта ми беше ако някой е пробвал с някакви кори от плодове или нещо което може да хартиса от тарпезата (и да се отмива само с вода). Ако взема да се охлепам с крем после пак ще трябва да прибягвам до сапун.

Най-лесно, бързо и естествено омеква четината след топъл или горещ душ на главата, а иначе добре действа след бръснене маска с мед, или със зелето, което е минало през сокоизстисквачката, недостатъка е, че и двете средства не придават кой знае какъв приятен мирис на кожата, но иначе механичното им полезно действие е вън от каквото и да е съмнение.
Злояде, какво ножче ползваш ти, направо ме потресе...аз не го ли сменя най много на  2 месеца, почва да ми сваля кожата.. ползвам жилет сензор -двойно ножче...а се бръсна на около 5-7 дена веднъж...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.116 секунди с 23 запитвания.