Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пост-алкохолно пречистване  (Прочетена 5353 пъти)

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131

Здравейте, страхотен сайт, просто нямам думи  :angel: има много теми за пречистване за здраве, моето е малко по особено, за лечение, както бях писал в друга тема, злоупотребявал съм с алкохол, но от 4 месеца съм само на салатки и сокове. Засега стабилизирах положението в смисъл нямам болки като в началото на кризите, но съм твърдо решен да започна един нов живот по здравословен начин.

Най вероятно пречистването ще започна на 21 май, като преди това ще повторя пречистване на дебелото черво и ... въпросите започват от утре  :)

Всъщност ще си напиша симптомите, да се знае, някъде четох че не е препоръчително да се прави процедурата когато не си много добре.

Лоши симптоми - болки, вече понякога, но преди около 2 месеца си беше сериозно. Минал съм на процес анаеробия  ;D (имам повишено производство на сн4, т.е. газове) което пък било симптом за камъни и пясък. 
Добри симптоми -  спя добре, апетит много добър, нямам торбички, надебелял съм (това го казвам защото изчетох сумати ти работи за една лоша болест от алкохола, признавам си страх ме беше да отида на лекар)
Активен

divineflow

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 173
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #1 -: 27-04-2011, 07:29:18 »

Здравей:) Нещо не схванах за кое точно пречистване питаш и какви болки имаш, черния дроб ли, стомаха...?

Мога да ти препоръчам чайче от цикория, добре действа, освежаващо така :Content_22: :peperudi:
И само не се филмирай, че ти има нещо, защото е много лошо така...  :-\
Активен
We were drawn down long from a deep sleep, and awaken'd at dayfall by worried guardeners and made to be led thru dew wet jungle to the swift summit, o'er looking the sea...

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #2 -: 27-04-2011, 14:06:00 »

Не се притеснявай,просто си те боли дроба,свиркай си,пий чай и всичко ще е ок. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #3 -: 27-04-2011, 14:14:36 »

Незнам как да го обясня по-просто, примерно преди 5 години ако събота вечер решах можехда изпия 300 мл водка и две бири, в неделята щеше да ме боли глава и само това.
Ако се га направя това, в неделя пак ще ме боли глава, но след 2 дена (странно е първия ден нямам болки) започват едни болки в областа на черния дроб, не са остри, не са постоянни, но така продължава поне 1-2 седмици докато положението се стабилизира.

Сега малко въпроси, какво да ям, пия,
1. кафето (еспресо) пречи ли на работата на черния дроб, (спрях цигари и алкохол все пак  :angel: )
2. да слагам ли повечко зехтин в салатата, да не претоваря нещо нали е труден за разграждане
3. любим сок ми стана от червени боровинки (от магазина) незнам дали е много ок
4. вземам по 2 лъжици мед сутрин на гладно, това от спортисти го Знам

Това е засега, тия 4-те полезни ли са вредни ли са  :angel:
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #4 -: 27-04-2011, 14:18:19 »

Не се притеснявай,просто си те боли дроба,свиркай си,пий чай и всичко ще е ок. ;)

Надявам се се майтапиш, ако не много жалко, не можем всички да бъдем перфектни, пък и не трябва понякога, по-човешко е   :-\
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #5 -: 27-04-2011, 14:39:29 »

Естествено се майтапя,в другата тема ти писах. Кафето го спри също,като почнеш фрешовете,ще разбереш какво е да станеш свеж сутрин и изпълнен с енергия,а не полу заспал и ако не пиеш кафе да ти е крив света.
Просто забрави за преработени храни,добави лимон в меда сутрин.
Зехтина може само да помогне.
Питай каквото се сетиш. Но Цвекло и кисела зелена ябълка50/50 е балсам за дроба.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #6 -: 27-04-2011, 15:04:05 »

Благодаря benato в хладилника винаги имам една торба с цвекло, правих си преди сокове, но си е гадничък, а какво ще кажеш за греипфрутовия сок, къде се намира като полезност по скалата. Най-добър добив (рандеман) имам именно от греипфрут, морковите излизат почти на пюре, а дали ако обеля цвеклото няма да се промени вкуса му, на мен ми прилича на мухъл  >:(  всъщност сега ще пробвам   >:(
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #7 -: 27-04-2011, 18:30:51 »

Благодаря benato в хладилника винаги имам една торба с цвекло, правих си преди сокове, но си е гадничък, а какво ще кажеш за греипфрутовия сок, къде се намира като полезност по скалата. Най-добър добив (рандеман) имам именно от греипфрут, морковите излизат почти на пюре, а дали ако обеля цвеклото няма да се промени вкуса му, на мен ми прилича на мухъл  >:(  всъщност сега ще пробвам   >:(

Не знам какво точно ти е цвеклото, но щом ти е гадно, предполагам, че е от обикновеното, гадното, ако намериш специалното - салатно цвекло, ще разбереш разликата, салатното е много по-сладко, и почти няма никакви неприятни усещания, когато го ядеш или пиеш, а когато го смесиш със сок от зелена ябълка и истински моркови, ще разбереш значението на думата балсам и елексир :)
тук във Варна на пазара все още се намира, макар и на 3-3.50 лв за килограм...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #8 -: 27-04-2011, 18:43:15 »

Благодаря benato в хладилника винаги имам една торба с цвекло, правих си преди сокове, но си е гадничък, а какво ще кажеш за греипфрутовия сок, къде се намира като полезност по скалата. Най-добър добив (рандеман) имам именно от греипфрут, морковите излизат почти на пюре, а дали ако обеля цвеклото няма да се промени вкуса му, на мен ми прилича на мухъл  >:(  всъщност сега ще пробвам   >:(

Не знам какво точно ти е цвеклото, но щом ти е гадно, предполагам, че е от обикновеното, гадното, ако намериш специалното - салатно цвекло, ще разбереш разликата, салатното е много по-сладко, и почти няма никакви неприятни усещания, когато го ядеш или пиеш, а когато го смесиш със сок от зелена ябълка и истински моркови, ще разбереш значението на думата балсам и елексир :)

тук във Варна на пазара все още се намира, макар и на 3-3.50 лв за килограм...


За съжаление незнам точно какво е, купувам го от хранителен магазин и е едно тъмночервено, сега ще опитам да го обеля малко и ще прибавя зелена ябълка и морков както казваш, но и гадно да е ще го пия няма как  :-[
Активен

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #9 -: 27-04-2011, 18:47:14 »

Аз ти препоръчвам да оставиш настрана цвеклото като не ти харесва и да си правиш зелени сокове. Сега е пълно с коприва и спанак и освен това ще си набавиш и много хлорофил в лесноусвоима форма. Аз напоследък редовно си правя такива сокове:
2 големи ябълки
2 шепи коприва или спанак
1 обелен лимон
Всичко се минава в сокоизтисквачаката и става супер сокче. Тези зелени сокове силно алкализират тялото и го детоксикират и не на последно място не покачват кръвната захар. :)
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #10 -: 27-04-2011, 19:11:51 »

 :Content_4 - emotloader: Сложих си една щипка на носа, затворих очи и го изпих, 250 мл цвекло и 250 мл ябълки с моркови, явно аз съм сбъркам само при мисълта да пия ми се гади, защото януари месец го пиех така да се каже повечко и в началото не ми е било толкова неприятно.

Деси82 ти сериозно ли със спанак и коприва, сигурно доста трябва да сложа да направя сок, но звучи добре като идея, благодаря ще пробвам.   
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #11 -: 27-04-2011, 19:18:11 »

А да забравих, цвеклото ми трябва за 5-ях дена преди пречистването, реших да пия на ден по 2 литра от кисели ябълки и квото може цвекло, моркови, вече си имам дневник  :) , днес е ден номер 1 , така че щипка и сока влиза, колко по-гадни неща като водка, вино и ракия съм пил, та сега ли ще се дам  :angel:
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #12 -: 27-04-2011, 20:59:56 »

Половин литър е много,пий макс 300мл. на един път и то на малки глътки,смеси ги,а не по отделно. Цвеклото е най-доброто за дроба,другото може да е полезно,но ти гониш друга цел. ;)
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Hospitalier

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 161
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #13 -: 28-04-2011, 19:28:58 »

 Ако толкова много искаш да се пречистиш просто пий горчиви билкови комбинации и фрешове.Всъщност ако нямаш чернодробно заболяване притесненията са ти напразни.
 Артишока го яж непрекъснато -нека да ти е водеща храна.Сутрин пий фрешове(цвекло,моркови,тиква,боровинки и др.)Селена е важен много за черния дроб затова похапвай бразилски орехчета.
 Можеш да почнеш пиеш чай от различни горчиви билки ,но примерно чай от кисел трън(съдържа берберин) ще ти оправи черния дроб напълно според мен.
 Впрочем колко дълго време си имал проблеми с алкохола.И кво разбираш под,, проблеми,,.Сори за въпроса ама все пак уточни за да ти дадем(кой с квото може)адекватни съвети.
 Спокс тука всички сме си ,,наши хора,,:)
Активен
Който те хвали в очите -презира те!
Който говори зад гърба ти -страхува се от теб!

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #14 -: 28-04-2011, 21:22:18 »

Чух за едно момиче , което хванало цироза на черния дроб именно от сокове ( специално пакетирани за нас от кока кола :)))
Активен

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #15 -: 28-04-2011, 22:28:40 »

Ако толкова много искаш да се пречистиш просто пий горчиви билкови комбинации и фрешове.Всъщност ако нямаш чернодробно заболяване притесненията са ти напразни.
 Артишока го яж непрекъснато -нека да ти е водеща храна.Сутрин пий фрешове(цвекло,моркови,тиква,боровинки и др.)Селена е важен много за черния дроб затова похапвай бразилски орехчета.
 Можеш да почнеш пиеш чай от различни горчиви билки ,но примерно чай от кисел трън(съдържа берберин) ще ти оправи черния дроб напълно според мен.
 Впрочем колко дълго време си имал проблеми с алкохола.И кво разбираш под,, проблеми,,.Сори за въпроса ама все пак уточни за да ти дадем(кой с квото може)адекватни съвети.
 Спокс тука всички сме си ,,наши хора,,:)


Ами аз си разхвърлях историята из форума докато се ориентирам, но ако трябва да систематизирам, от половин година да речем имах придърпвания, прещтраквания и други -я в областа на черния дроб. Последния път след едно прекаляване с алкохол така да се каже (400 мл водка), имах болки и т.н. -я за около 1 месец, със сокове и диета се оправих, но сега искам пречистване както са правили хората в този форум.

За пиенето, ами от 15 - 17 години редовно по малко повече от малко, това редовно незнам може би 3 пъти на седмица, а да и не съм ходил на лекар защото бях психясал, бях чел че това не се лекува. Също така от 4 месеца пия селимарин 3 пъти на ден по 2 капсули по 300 мг. 

Засега нямам симптомите, като отслабване, лош сън, тъмна урина или светли изпражнения, спортувам даже, без да се уморявам много, просто ме пресяцва. Това е засега, което се сещам
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #16 -: 28-04-2011, 22:39:02 »

  Артишока го яж непрекъснато -нека да ти е водеща храна.
 
Сезона вече не е подходящ за този вид храна. Възобновяването на растежа води до натрупване на не дотам приятни вещества в грудките и може да си докара някое стомашно неразположение.
Последната гулия, която ми дадоха наскоро се наложи да я правя на пара с моркови и на това му наразах и зеле да стане салата иначе не можеше да се яде от стипчивост.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пост-алкохолно пречистване
« Отговор #17 -: 29-04-2011, 14:53:12 »

Добра идея за артишока, аз го взимах по едно време на капсулки, което ме наведе на мисълта да попитам отново, какво ви е мнението за лекарства от магазините на Природни продукти, т.е. билки но купешки.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 23 запитвания.