Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Откриха диабед на 8-годишното ми детенце!  (Прочетена 51958 пъти)

tandim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

На 15.04.2011 постъпихме в болница с наличните симптоми и още в 22ч й биха първата доза инсулин, и така с назначените единици и 4 инжекции на ден вече сме у дома. Не мога да повярвам, че ми се случва....Зная всичко за диабед тип1,  и отчаяно и наивно може би търся помощ в този форум.Четох в Америка за излекувани от инсулин диабетици, може ли някой да ми помогне.......Толкова съм объркана, това суровоядство още не го разбирам, не съм разгледала в дълбочина сайта Ви, може ли да се приложи на 8год. дете вече на инсулин? Ако докторката ни прочете въпросите ми ще ме анатемоса, а вероятно и всеки ендокринолог поне в България.Но сърцето ми е разкъсано и търся отчаяно информация и помощ. Дано някой поне мъничко почувства част от болката и ме навигира откъде да започна.....
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Първо разкажи,как си се хранила по време на бременноста,какво си пила.Какво е яло детето до сега?Дай малко инфо.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

tandim

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11

Водим напълно нормален начин на живот, бременността протече нормално с нормално раждане. с Каквото съм се харанила цял живот, това съм яла и по време на бременността. Детето е било най-безпроблемният член от семейството ни що се отнася до здравословно състояние. Храни се нормално-подчертавам не обича и много рядко е посягало към захарни изделия. От бебе е изключително здраво, на 1г и 8м тръгна на ясла без да боледува. И така 4 години в  детската градина-толкова здраво дете, само за една варицела бе спряна. Тази година я пипна грип, но го пребори без лекарства, не е пила антибиотици въобще... Какво да кажа, в сравнение с други деца, които са целогодишно болни.....Мислех си че е толкова здрав организъм, държа всеки ден да се ядат плодове и зеленчуци, но уви....
Активен

Деси

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 101
  • HORROR MOVIE

 Винаги когато чуя че някое дете е болно ми се свива сърцето,tandim,съжелявам че си в тази ситуация ,сигурно е много тежко за една майка...но сега трябва да бъдеш по-силна от всякога и колкото и невъзможно да ти се струва в този момент -да вярваш силно с цялата си душа че нещата ще се оправят и детенце ще се излекува..това е много важно, а за суровоядството мисля че ще бъде само от полза..надявам се да помогнем с каквото можем... :heart_2:
Активен
Същността на безчовечието не е в омразата към ближния,а в безразличието!

inDoLiNa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Някакви проблеми в семейството? Детето има ли проблеми с връстниците? Децата на тези години са лоши помежду си и повечето са чувствителни...
Активен
Толкова сме различни,че чак си приличаме ; )

inDoLiNa

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Можeте да не отговаряте на тези въпроси публично,но трябва да се замислите,дали нещо на психо-емоционално ниво не е наред в живота ви ,тоест да изследвате първопричината не нещата.Болестта като се прояви е често само симптом на нещо по-дълбоко.И  ако намерите такъв проблем се опитайте да го премахнте, плюс суровоядство съм убедена,че нещата ще вървят към по-добро.Успех! :heart_2:
Активен
Толкова сме различни,че чак си приличаме ; )

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Или пък някаква ваксина да е причина...
Тандим, ти каква помощ търсиш?
Има излекувани от диабет, да.
А на едния дето ги лекува, аз съм му фен.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Може да е преживяло голям стрес.Разпитай го и се опитай да си спомниш.
Когато си била бременна,дали си пила кафета, коли,дали си яла много тестяно, дали си качила много килограми.Пушиш ли?
Храним се нормално,то всеки така си мисли. Кажи какво включва най-често менюто ви.Яде ли детето много плодове(на гладно) ,салати?
Имало ли е симтоми и кога са започнали?
Не може да няма причина,трябва да се открие,иначе лечението няма да е ефективно.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

На сестра Ми откриха диабет, когато стана на 29.. Докторката каза, че е все по- често явление да се появява на малки деца. Според мен, причина за това беше едно тригодишно приемане на лекарства по друг проблем и отслабналата имунна система. Имате ли други болни с тип 1 или 2 в семейството?
Активен

Fantomasss

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39

Здравей и от мен. Първо не трябва да се притесняваш и ошашкваш, от опит знам, че не помага, дори влошава нещата. Познавам дете на едни познати, което на 5 годинки се стряска много силно от едно куче, но после се оправя и си е ок. Да, ама след известно време, няколко месеца, детето започва да става зле. Водиха го по доктори и го изследваха за настинки и грип и какво ли не, но скапаните доктори не се сетили да му проверят нивото на кръвна захар. Детето едва не го изтърваха, след като му измериха кръвна захар 44,6 ммол/л. Сама се сещаш, че такава стойност не се сваля с хапчета и директно на инсулин по 4 пъти на ден. В момента детето е тийнейджър на 16 години и е един много здрав млад човек. Вярно е, че се ограничава, но си знае заболяването и се контролира. Та сети се какво може да е преживяло детето, ти дори може и да не подозираш, за нещо, което се е случило, защото Тип-1 не се появява без сериозна причина. На децата организните са много силни и има голяма вероятност да се оправи, но трябва строг контрол от страна на родителите и постоянство. Ние сме с теб и ще се молим. Ако си вярваща, отиди на църква, никога не знаеш от къде ще дойде помощ.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Може да е преживяло голям стрес.Разпитай го и се опитай да си спомниш.
Когато си била бременна,дали си пила кафета, коли,дали си яла много тестяно, дали си качила много килограми.Пушиш ли?
Храним се нормално,то всеки така си мисли. Кажи какво включва най-често менюто ви.Яде ли детето много плодове(на гладно) ,салати?
Имало ли е симтоми и кога са започнали?
Не може да няма причина,трябва да се открие,иначе лечението няма да е ефективно.

Много добре го е казал.

     Не е важно само да се ядат плодове по важно е как се ядат в Споменатото от теб "Нормално хранене" няма нищо нормално ... обикновено се ядат за десерт което прави големи бели.
     Трябва веднага за започнете РАЗДЕЛНО хранене това само ще помогне - по добре ще е суровоядство тук сигурно много хора ще ти го препоръчат обаче детенцето е само на 8 не трябва да се подлага на резки промени в храненето защото това само ще го травмира.
     Диабетиците трябва да спазват ограничения в храненето си - научи какви.
     Въвеждай разделното хранене плавно за да не се травмира детето давай собствен пример. Не трябва за детето да се готви отделно а вие да си продължавате с така нареченото "нормално" хранене
     Плодовете се ядат само на Гладно преди хранене хубаво е след като се ядат плодове да минат поне 40-50 мин и след това да се яде.
     Бенато ти каза много е важно да се разбере детето преживяло ли е и дали е подложено на някакъв стрес.
     Стреми се да даваш повече плодове и зеленчуци - хубаво е да си вземеш сокоистисквача.
Не се притеснявай Диабета особено в ранна фаза е лечим напълно с ПРАВИЛНО Хранене.
     Правилното хранене няма нищо общо с нормалното хранене.
Ограничи и най добре спри напълно (ако неможе веднага постепенно) млечните продукти.
За храни съдържащи рафинирана захар и бяло брашно най добре да забравите.
     Нали осъзнаваш че за да се оправи детето трябва готвенето в цялото семейство да се промени и вие самите да давате пример за новия начин на хранене. В противен случай детето ще се травмира допълнително налагайки му ограничения в храненето и виждайки че самите вие не ги спазвате - то е още малко за да осъзнае нуждата да се самоограничава.
Забравете за газираните напитки !!!
     Не се подлъгвайте по Продаваните по магазините диабетични храни те вместо захароза имат аспартам или други гадости, които могат да създадат проблеми.
     По важното обаче е че ползвайки тези продукти няма да работите за създаването на нови и правилни вкусови навици у детето, а само ще затвърждавате вредните които са довели до проблема.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

Бившия ми шеф беше на инсулин, но го оправи д-р Емилова с плодове и чайчета, сега спазва с :thankyou:амо диета някаква. Определено не си сбъркала като се интересуваш от природосъобразен живот и лечение.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... от къде се пръкна тази емотиконка?! Тези тъчскрийни са ужасни  :Confus_3:
    Активен

    tandim

    • Young
    • *
    • Неактивен Неактивен
    • Публикации: 11

    Таткото на детето е диабетик също тип 1-разболя се преди 10г. През всичките тези години съм знаела че нози тип диабед не се унаследява, и така са ми казвали по болниците. Той е автоимунно заболяване и няма буквално нищо общо с другия тип 2 диабед/за които нямам сили да говоря/. Сега обаче с приема на дъщеря ми казват че тя си го носела в гена си и сега се отключило. Не е преживяла стрес, толкова щастливо и доволно от живота детенце е. В училище всичко е нормално, сега през пролетната ваканция я пуснах сама на лагер....Това е общо взето за нея-ако всичко това идва от наследството от баща й....незнам какво имате предвид за едно бъдещо лечние?
    Активен

    Svetlio

    • Hero Member
    • *****
    • Неактивен Неактивен
    • Публикации: 1133
      • MMS BULGARIA

    Таткото на детето е диабетик също тип 1-разболя се преди 10г. През всичките тези години съм знаела че нози тип диабед не се унаследява, и така са ми казвали по болниците. Той е автоимунно заболяване и няма буквално нищо общо с другия тип 2 диабед/за които нямам сили да говоря/. Сега обаче с приема на дъщеря ми казват че тя си го носела в гена си и сега се отключило. Не е преживяла стрес, толкова щастливо и доволно от живота детенце е. В училище всичко е нормално, сега през пролетната ваканция я пуснах сама на лагер....Това е общо взето за нея-ако всичко това идва от наследството от баща й....незнам какво имате предвид за едно бъдещо лечние?
    Tandim, тук ключовата дума е "отключило"! Защо се е отключило сега и какво е провокирало това? И най-важното...което се отключи, то може и да се заключи! Примери колко искаш, при всевъзможни заболявания, чрез всевъзможни практики!
    Това, че може да е наследствено или автоимунно, не е присъда! Всичко в нашият организъм ни е подвластно, влкючително и ДНК-то!
    Активен

    homo futurus

    • Sr. Member
    • ****
    • Неактивен Неактивен
    • Публикации: 241
    • Бъдещето е на Вегетарианците!

    Това дето са ти казали че си го носила в гена е "образно" казано.
    В ДНК не се кодира предразполагане или не към диабет.

    Такава информация се кодира в Енергийното ни тяло но това е друга тема и по важно е какво можеш да направиш в момента.

    Това което можеш да направиш е за започнеш да изграждаш в семейството си Правилни хранителни навици.
    (в дневника ми съм писал по темата)
    Другото е да започнете процедури по чистене.
    Третото е да опитате някакви разтоварващи режими - примерно плодовата диета на Лидия Ковачева - Трябва да се прилага постепенно и да се следи какви са реакциите.
     
    Активен
    Дълбока безметежност,
    печален идеал.
    Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
    Разкривайки, че досега съм спал !

    petia_gol

    • Sr. Member
    • ****
    • Неактивен Неактивен
    • Публикации: 310

    Попитах за наследственост, защото и ние в нашия род имаме 2 случая на тип-2. Казват
    Активен

    petia_gol

    • Sr. Member
    • ****
    • Неактивен Неактивен
    • Публикации: 310

    казват
    Активен

    petia_gol

    • Sr. Member
    • ****
    • Неактивен Неактивен
    • Публикации: 310

    ...някъв проблем имам с компа. Ще си напиша текста другаде и после ще го копна тук. :Confus_3:
    Активен

    petia_gol

    • Sr. Member
    • ****
    • Неактивен Неактивен
    • Публикации: 310

    Противоречиви мнения има  дали е наследствен. Но е факт, че в нашия род имаме още 2 души с тип-2. Гледайки сестра си, виждам, че храненето и режима са  най-важни за да е компенсиран диабета. Народа казва, че диабета е “царска болест”, защото болният трябвало да яде много месо. Има едно филмче за хора излекували се от диабет чрез веганска сурова храна. Ето линк http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1031.0

    Канелата например е много полезна за кръвната захар. Също така кълновете от боб, които имат мощно антимикробно действие и засилват имунната система. В книгата на Н. Уокър “Сокове и детоксикация” е споменат сок от аспержи и морков за диабет.
    Ето линк към една книжка за йога упражнения срещу болестта.
     http://www.books.bg/books/90/111037.html
     
    Активен
     

    Страницата е създадена за 0.133 секунди с 23 запитвания.