Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Откриха диабед на 8-годишното ми детенце!  (Прочетена 51966 пъти)

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Не видях да отговори на въпросите ми.
Щом не е стрес е от храненето и ваксините,също и от твоето хранене по време на бременноста.
Вземете мерки и си променето храненето-семейно,нормалното е обширно понятие.
Успех.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Хората в едно семейство имат сходни хранителни навици както и кармични заработки от там и сходните проблеми със здравето.
ДНК няма нищо общо с Диабета - Научен факт.
Това с яденето на месо от диабетици е уникалната глупост.
Диабета е резултат от отклонения в метаболизма а най честата причина за тези отклонения е зашлаковането на организма.
Яденето на месо само ще скапе още повече нещата.
Трябва чистене .... отдавна известен е факта че дори тежки форми на диабет се лекуват с правилно хранене и прочистващи процедури. Доказтелствата са в статистиката на клиниките занимаващи се с гладолечение.
Такива има по цял свят.
Дори в Америка правиха едно риалити с различни хора - пол възраст начин на живот - подложени на строга диета и гладуване.
Резултата е : независимо от типа на диабета всички се оправят напълно. С изключение на тези които се отказват по време на самите процедури, но дори и при тях има подобрение.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Така и не разбрах с какво ни помага на нас и на детето как се е хранила майката по време на бременността... ???
Да, важно е това и то много. И други неща са важни, не само храненето. Например: как го е родила, дали го е кърмила, дали е ваксинирано, дали лекарства е пило...Но това сега вече не можем даго променим, а лекарите са лепнали диагноза диабет. И тук да се отклоня: Тандим, не споделяш нищо около отиването ви в болницата. Какво се случи, за да отидете? Там какви издследвания правиха?

Съгласна съм, че "нещо" (конфликт) е отключил диабета. Но тук май не се толерира да се пише за връзката конфликт-болест и затова няма да се задълбочавам.
Не съм съгласна, обаче, че трябва да се набляга на плодовете, когато има наличие на диабет. Но и тук няма да се задълбочавам, защото не е приятно за болшинството. Само ще вметна, че свекърва ми е диабетичка и знам как и влияят различните видове храни.
И за какво и е тази сокоизстисквачка? Да си прави плодови сокчета ли? Ако не е така, съм съгласна да я има.  ;)
Очаквах, че ще се предложат очистителни процедури. Интересно ми е какво ще предложите на едно дете да си направи...
Не вярвам в наследствеността. Това обаче е обяснено много добре защо се получава: еднакви конфликти в едно семейство.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Плодовете не са проблем ако не съдържат захароза а плодова захар - повечето са такива.
Не казвам да се набляга на плодове просто че трябва да се консумират за да се подпомогне прочистването на тялото. Плодовете съдържат много структурирана вода както и витамини и какво ли още не.
В диабетичните вафли шоколади сладка и подобни простотии дето ги има в магазините често слагат именно плодова захар за да са годни за консумация от диабетици.
Сокоистисквачката е за зеленчукови сокчета плодовете най добре да си се ядат както са си.
Говорим за захарен диабет тип 1 - за тип 2 някои от нещата не важат.

Предполагам че Бенато пита а храненето по време на бременност за да види по скоро какви са вредните навици в семейството Освен за това тази информация наистина не ни помага с нищо в момента.

Добре е да започне прием на Пробиотици - веднага.

Познатите ми диабетици са ми споменавали че от плодовете трябва да се избягват Грозде и фурми защото в тях имало захароза.
Затова по горе посъветвах да разбере каква диета е препоръчителна за диабет тип 1.

Препоръчах и очистителни процедури но без да конкретизирам - дадох и на лична информация за две докторки лекуващи с природни методи(храна глад очистване - последователки на Л.Ковачева)
Препоръчах и да говори с тях те са специалистки и са имали много подобни случаи + това Жената е притеснена те най добре могат да я успокоят и обяснят какво трябва да направи и че положението не е непоправимо.

Вери казваш че си фен на един който лекувал диабет - прати и координати на жената да си поговорят да се успокои и да се увери че има надежда.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Питам ,за да не се чуди жената,а да стане ясно и на други.
На жена ми една приятелка ,преди две години така се изненада,окриха диабет на три годишния и син,с много висока захар и лежаха заедно в болница.
Мацката си пиеше кафенца,коли,цигарки,докато беше бремрнна,ядеше си нормално-разбирай всичко,без плодове и сокове от тях,може би усеща ,че са вредни. :laugh: Сладки,чипсове,всякакви такива,които може да се сетите. Естествено и детето ядеше това на две години. Изобщо бяха много изненадани.
За стреса също я попитах,аз ни най-малко не подценявам такова нещо. Още повече,че както е известно,всяка болест започва в полевата форма на човек и не се ли отстрани от там,нище не може да се направи освен да се облекчават симтомите.

П.П. Аз си пия по два три сока-плодово зеленчукови и съм ок! Много ме прочистват и зареждат с най първокласната вода-структорирана и органична. Всеки сам си знае ,кое му понася и кое не.
Особенно след парна баня,си правя 400мл. сок от много кисели ябълки,разкош. :Appetit_17:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Да, плодовете са полезни, лесни, вкусни, супер храна. Не съм казала, че съм вредни.  tooth А че трябва да се внимава.
Плодовите сокове- да вредни са за мен.  tooth
И аз се чувствах супер като си хапвах доволни количества плодове, не съм чувствала никакъв дискомфорт, ама кръвта ми друго показва.
Но при диабет тип1 не само с фурми и грозде бих внимавала ( в тази група включвам и банана), а изобщо с плодовете.
Вафлите с фруктоза пък хич няма да ги коментирам. За мен те не са здравословна храна.

Храненето по време на бременност може дае било едно, сега да е друго. Така че ако иска да сподели, това е по-важно.

Иначе говорих за Казънс. Нямам преки контакти с този чиляк.
Но тук във форума преди време Jaki беше пуснала инфо за неговия режим, с който лекува диабет и не само.
С мъжа ми също следваме неговите съвети в момента главно заради мен. Слава Богу, нямам диабет. Целя други неща.

Относно фурми, грозде и банани и децата ни: фурми само за торти, бисквити и бонбони и то в малки количества; банани, когато решим да им направим сладолед (2-3 пъти в месеца); грозде вече не купувам.
Има изобилие и от други плодове. ;)
« Последна редакция: 22-04-2011, 22:01:42 от Вери »
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Просто я подтикваме да се замисли и да светне червената лампичка. Няма дим без огън!
На който му е нестабилна захарта трябва да внимава със соковете.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Вери аз Гейбриъл Казънс ли говориш.
В БГ са издадени двата тома на "Съзнателно хранене" - за други негови книги незнам.

Ще е полезно на Тандим да ги прочете.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

На който му е нестабилна захарта трябва да внимава със соковете.
И не само.
За това са говорили много други суровоядци, а и лечители, с голям опит преди мен.
Аз даже няма какво повече да говоря по въпроса с моя краткотраен такъв.
Добре е обяснено защо не е хубаво да се пие чист плодов сок дори от здрав човек. За плодовите нектари важи същото.

Казънс има и други книги, но на български е само Съзнателното хранене.

Един поздрав от мен:
http://www.youtube.com/watch?v=cd1Z4snq2Jo

Особено ми харесва около 2-та минута.  ;)
« Последна редакция: 22-04-2011, 23:12:03 от Вери »
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141

сега през пролетната ваканция я пуснах сама на лагер....

Това малък стрес ли е?  ::)
Макар че зависи и от детето..
Просто ми се наби в очите. Сетих се, че не съм се отделяла толкова рано от родителите си. За мен би било голям стрес.
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Аз бях веднъж на лагер като бях в 5-ти клас и направо щях да откача. Следващата година като разбрах, че пак съм в списъците за лагер се разболях от ужас и се разминах.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Какво стана с тази жена ?Зададохте и няколко важни въпроса за здравето на детето и и тя изчезна ?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Тъкмо се канех да попитам същото и аз :)
Макар ,че от самото начало ми беше ясно , че дискусията ще си  остане най-вече за нас :)  - тоест не е напразна.   
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

petia_gol

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 310

Според мен, жената е в шок още и се чуди от къде да започне с многото информация. Ще обиколи форума за болни деца, защото има нужда от съвети от други родители. Съчувствам и за ужаса, който изживява. Ще минат месеци преди да си стъпи на краката и да започне да мисли и за здравословно хранене.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Какво стана с тази жена ?Зададохте и няколко важни въпроса за здравето на детето и и тя изчезна ?
а, не се знае... може просто да отговаря в момента по другите форуми и докато дойде ред на нашия вече да се е уморил психически   :bleh
а пък може просто да се подготвя да празнува Великден, все пак не е задължително да лишава детето от празника.. живота не свършва с един диабет все пак  :surpris_23:
или пък сега разпитва на други места от близки, приятели, роднини... не е всичко интернет все пак... варианти много ....дано само да не се е уплашила наистина от въпросите, че тогава лошо ;)
ама то в такъв момент като си ошашкан, нищо чудно като се замисля ...вместо да помогнем с готовите рецепти, само въпроси задаваме и я натоварваме и шашкаме още повече жената  tooth
между другото... едно време като реших да ходя на уроци по литература 6-7ми клас... трябваше да се уча да пиша есета, а аз не знаех изобщо какво е това... отидох при един даскал... дето ме видя, че съм много зле... реши да ми изяснява разни понятия неразбираеми - метафора, метонимия и всякакви такива... и аз реших, че изобщо няма да стигнем до есетата и само се чуди как да ми вземе парите човека и се отказах от него и записах при една друга даскалка... която веднага ме почна с разни есета за домашни, да ме кара да чета от произведенията и да анализирам ли там какво ме караше... и ми даваше някакви готови теми за зазубряне  tooth след време се сетих, че съм бил ужасно тъп както винаги (обикновено винаги в началото сбозявам нещата доколкото мога, не знам защо от първия път никога не съм направил нещо като хората  :surpris_22: ) и от нея не научих абсолютно нищо всъщност... щото не ми обясняваше, ами ме караше само да правя някакви неща дето не разбирах, а оня другия даскал щеше да ме научи да правя и разбирам нещата както трябва, но просто е бил методичен и е почвал по-отдалеч, защото е виждал, че имам нужда и не ги разбирам достатъчно добре нещата, че да правя есета и анализи и не знам си к'во.... и така, сега както винаги ме е яд за поредния си погрешно направен избор  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:
дано и с жената не стане така  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

ако жената се появи отново.... бих я посъветвал да се успокои малко... и да се шашка, това няма да й помогне особено... ако детето й оздравее с 2 седмици по-късно - това няма да е фатално, защото по принцип така или иначе се смята май за неизличима тази болест (въпреки че честно казано изобщо не ги разбирам) ...ама ако прогнозата е цял живот на инсулини и не знам какви работи... добре е да се успокои и да е по-търпелива и да приеме, че болестта съществува, щото явно й е трудно да го приеме...  :surpris_23:
между другото, не смятам, че явно храненето им е такова, че да предизвиква диабет.... нали мъжа си има диабет, значи може би избягва някакви храни и едва ли тия храни се консумират чак толкова в тяхното семейство ..но това е само предположение де ;)
иначе според мен много неща има в "нормалното" хранене дето може да са причината, то общо взето всичко що е по рафтовете е химия.... така че не се знае при кого каква реакция ще дадат - чипсове, вафли, солети и други подобни боклуци, купешки лютеници, разните му консерви, закуските от баничарници и едно друго също не са особено полезни, водата от чешмата е хлорирана, по магазините ни 20 годишни меса в продажба пускат... млякото ни некачествено, сиренето и кашкавала също... че дори и по плодовете и зеленчуците - пестициди, нитрати и не знам си какво още... ми то пък верно може от всякъде да дойде заразата  :surpris_23: включително неизмити ръце и други детски щуротии... а може наистина и ваксините да са били проблема, а сега просто нещо да ги е раздразнило и болестта да се е отключила  :pensif_29:
що се отнася до това какви хора е излекувала д-р Емилова, не е излекувала никого... тялото ни само ни излекува, стига да вземем здравето си в собствените си ръце... д-р Емилова може да насочи някого, но не и да го излекува, защото човек сам се излекува, стига сам да поиска... и наистина и аз бих препоръчал тоя плодово-чаен режим на Лидия Ковачева, само дето не знам точно как ще се приложи с тоя диабет и затова май наистина при д-р Емилова е добре да се пита....  ???
Активен
"няма грешки, има само уроци"

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Абе няма смисъл да я успокояваш, може духът в детето да трябва да страда в тоя живот и затова да се е родил в това семейство. Тогава нищо не може да му помогне ... т.е. майката се доверява на алтернативната медицина- визирам алопатичната, защото медицина е тази медицина, която е просъществувала от създаването ни, и започва целенасочено да уврежда детето си , то страда и така се изпълнява кармичната му предопределеност от минал живот. Това не е ли възможно или пиша глупости ?
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

ако ме питаш така... ще дам възможност 1%, защото не съм Бог да кажа дали е така или не... ама съм православен и в прераждания и такива "глупости" по принцип не вярвам  tooth
пък дори и да е вярно, което наистина не вярвам... това са си пак предположения, така че като няма нищо сигурно, ще правя каквото си искам  :bleh
...то и аз преди така предполагах, че моята предупределеност явно е да съм болен и немощен.. в християнството това се смята за нещо хубаво донякъде, че те възвисява пък духовно... само дето да ти кажа нещо не бях доволен с моята предупределеност и попаднах на тоя сайт... и в началото и аз бях ошашавен леко от разните му карми, прераждания, йогийски практики и щуротии и се питах какво правя тук... а оттогава досега се налага постоянно да променям мисленето си, че явно не предопределеността е виновна да съм болен, а аз самия и моето невежество да се тъпча с хапчета, да се храня супер неправилно, да живея заседнал и нездравословен живот и т.н., но пък Бог по принцип може да направи от всяко лошо нещо - добро, стига и човека да го осъзнае де... бих казал, че откакто не съм "строго" православен какъвто бях преди няколко години, очите ми все повече и повече се отварят и виждам все повече неща в Православието/Християнството, които преди не съм ги разбирал... особено откакто попаднах в този сайт, по-добре разбирам смисъла на постите ...преди тъпчех по 40-50 дни филии с маргарин и постех с нежелание просто, защото така "трябваше", т.е. да си спазя постите по някакъв начин, докато сега постя с желание и дори в момента изобщо не смятам да се тъпча с животински продукти покрай великден (не, че не мога и да го направя де.... ама мисля да пробвам режима на Лидия Ковачева следващите дни, а пък ако се облажа, ще трябва да чакам повече.. иначе вероятно щях да хапна нещо) ...опитвам се да се храня разнообразно и умерено ...взех да схващам думите на разни свети старци като например - който не пости на младини, ще пости на старини.... мислех си, че това е някакво Божие наказание, но всъщност човек сам си е виновен с неправилния си начин на живот, нямащ нищо общо с Божиите принципи и природата, която е Негово творение... преди примерно такива неща като аури и какво ли не ме стряскаха (е, малко силно казано де) и се чудех какви са тия щуротии (въпреки че аз по принцип не отричам напълно нещо, ако не го познавам.. ), докато сега вече ми е ясно, че това е човешката душа... и пак ми се връзва с думите на друг от старците къде беше казал, че не душата се намира в тялото, а обратното - душата обгражда тялото... всъщност интересното е, че нещата не си противоречат.... ама преди да погледна настрани и да се "окалпазаня" хич не съм ги разбирал  tooth а сега дано баща ми да не разбера какви ги чета и пиша, че ще ме изхвърли от вкъщи  :bleh :bleh :bleh
Активен
"няма грешки, има само уроци"

Stanislav

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
    • tiensbg.com

ако ме питаш така... ще дам възможност 1%, защото не съм Бог да кажа дали е така или не... ама съм православен и в прераждания и такива "глупости" по принцип не вярвам  tooth


Йоан, глава 9:

1 И когато заминаваше, видя един сляпороден човек.    
2 И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп?    
3 Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела.


Дали наистина се отрича прераждането...?  ;)
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

ако ме питаш така... ще дам възможност 1%, защото не съм Бог да кажа дали е така или не... ама съм православен и в прераждания и такива "глупости" по принцип не вярвам  tooth


Йоан, глава 9:

1 И когато заминаваше, видя един сляпороден човек.    
2 И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп?    
3 Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела.


Дали наистина се отрича прераждането...?  ;)
определено се отрича, друг въпрос е, че учениците явно задават глупави въпроси като моите понякога... но пък в тях още не е бил влезнал Светият Дух в такава степен, както това става след Възкресението и Възнесението на небето на Христос... не изключвам също варианта и превода на български да не е намерил най-точните думи.... както и да не разбирам смисъла на тълкуването точно на тия думи, ама вярвай ми за прераждане със сигурност се няма предвид  :bleh вярно е, че душата продължава да живее вечно и в тоя смисъл енергията преминава от една форма в друга... или поне отпътува от телесната обвивка, с която е била едно общо... но не придобива друга земна форма след това... обаче признавам, че ми е интересно това твое тълкувание, за пръв път чувам такова нещо  :surpris_22:
все пак най-вероятно ми се струва да не разбираме точно тълкуванието на думите  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"
 

Страницата е създадена за 0.332 секунди с 23 запитвания.