Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: начини за контрол на гладуването .Кога да го прекратим.  (Прочетена 21204 пъти)

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Aз не мога да си представя живота и 1 минута без вода...сухото гладуване не е за мен  :Confus_34:
никой не ти говори за сухо гладуване beelee ....ако беше така да съм умрял, всеки ден си пия по 5 литра вода... снощи го приключих гладуването със салата от зеле, цвекло и моркови... бях доста уморен честно казано, предната седмица като гладувах 1 ден ми изникнаха крила... а сега тия 3 дни точно обратното... ама го отдавам на това, че организма ми почва да се пречиства, а и не е свикнал достатъчно... надявам се да става все по-добре  :whistling2 - emotloader:

иначе книгата на лидия ковачева - "гладът, приятел и лекарство" (пълно издание) най-много ми допадна сякаш досега, най-добре е обяснено всичко сякаш и по приятен начин, другите на моменти ме дразнят  tooth все пак съм решил да изкарам няколко гладувания по 10 дни.... а междувременно дали ще пробвам гладуването с плодове и чай според ковачева е друг въпрос, то е по-леко може би за тези дето им е трудно без храна  :essen:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Да споделя по моя проблем, за който съм писала по-напред.
Мин.седмица опитах 36-часово сухо гладуване и изобщо не ми прилоша. Явно водното не е за мен, затова ще го заменя със сухо.
Благодаря за споделения опит в темата за сухото гладуване, който ми даде кураж да опитам. :flowers2:
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27

ЗДРАВЕИТЕ ВСИ4КИ,искам и аз да кажа не6то по въпроса,ако може!? И така,урината не трябва да е мътна ,нито да има утаика.Тогава,озна4ава,4е нещо не е добре!клини4но доказано е,ГЛАД ПОВЕ4Е ОТ 4 -РИ ДНИ,ПРЕДПОЛАГА ПО4ВА ЗА РАЗВИВАНЕ НА БАКТЕРИИ,И ОТДЕЛЯНЕ НА СЛУЗ В НАДБЪБРЕ4НАТА ЖЛЕЗА!ЗА ТОВА ИМА ПРОМЯНА ЖВ УРИНАТА,УТАИКА МЪГЛА ,СТОИ МЪТНА, И ТАКА НА ТАТЪК!!!!!АЗ ли4но неси позволявам да гладувам пове4е от 4-5 дни,в месеца и то като го правя сам на плодове и вода!Никои спортист не си позволява да гладува!ТОВА  Е УЖАСЯВАЩО! :Appetit_4: :Appetit_4: :Cherries ЩОМ ВИ СЕ ГЛАДУВА ОКС....НО ГО ПРАВЕТЕ С МЯРКА!!!! :flowers2:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Дай да видим ,ако може , тези клинични изследвания, колежке Борисова.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Даниела

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1580

Герито, смешно е да говориш подобни неща без да имаш нито опит , нито знания.
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27

Даниела,ти откъде знаеш,4е нямам опит??????
Активен

Zloqd

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1374

Герито, и аз като се занимавах активно с бойни изкуства не ми беше до гладуване и се чувствах напълно здрав. Сега виждам колко измамно е било това усещане за хронично здраве. А стомаха и другите органи също имат нужда от почивка или разтоварване поне веднъж в месеца за 24 часа.
Тези симптоми дето си ги описала по-нагоре с мътната урина са кризи причиени от детоксикация. Затова с гладуването се започва постепенно с по един ден в месеца.
Активен
Умният човек знае как да излезе от затруднена ситуация, а мъдрият знае как да не попада в нея - даоска поговорка

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Даниела,ти откъде знаеш,4е нямам опит??????

ами то се вижда от нещата,които пишеш, колежке Борисова :)
някой, който е правил 5-6 дена глад само на вода, не би написал подобни дивотии...
толкова хора гладуват у нас, и още повече хора гладуват в Русия и републиките... и всички те би трябвало досега да са изпоизмрели, ако това беше вярно... права си, че трябва да се гладува с мярка, то всяко нещо трябва да се прави с мярка, но мярката все пак си е строго индивидуална...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

V@Le

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Малка маймунка ме учи на суровоядство.

Аз пък без да имах никакъв опит направих 21 дневно гладуване , като преди и по време на гладуването изчетох около 10 книги на тема гладуване и захранване. Попрочетох по форумите също и в крайна сметка отслабнах с 20 кг и без никакви усложнения, само позитиви.следо около 40 дни повторих и свалих още 20 тина кг и отново захранване .Тогава влязох в нормата и годишно правя 2 пъти по 10 тина дни глад. Всичко зависи от умствения багаж :)
Титан, и аз точно това се опитвам да постигна, но не на 2 Х 20, а на 4Х10 /броя само дните чист глад, без дните на плодове и сокове/.  Сега съм към края на втората десетдневка.  Моля те за ми споделиш от твоя опит, какво си приемал 3-4 седмици след приключване на чистото гладуване?   Целта ми е да сваля още 4-5 килаграма за този период, в който да премина на нормално хранене и да задържа теглото до есента, когато ще направя още един такъв гладин цикъл.  Може да ми отговориш ако желаеш и в темата "да гладуваме заедно".
Активен
 

Страницата е създадена за 0.132 секунди с 24 запитвания.