Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: начини за контрол на гладуването .Кога да го прекратим.  (Прочетена 21200 пъти)

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Яа, че хубава дискусийка се е заформила. Чудо. Аз само да споделя че напоследък абсорбирах огромно количество информация на тази тема, днес най-накрая предадох и "защитих" дипломна работа по тази наука- лечебното гладуване. На руски има страшно ценни неща.Мисля да ги синтезирам в един по-обемен пост. Естествено, има разминавания и сред авторитетите, но всички са единодушни - методът няма равен! (Естествено , за плодове и сокове не се и споменава. Не че е несериозно, а направо е нелепо да се свързва с  "гладуване", дето вика Шелтън - това е по-скоро  "пиршество с плодове и сокове" :)  )
Така че - теорията вече ми е добре, да дойде ред на практиката :)   

Наш Гарванчо виждам аз, че се гъбарка , ама току виж опънал някой 20 дневен глад само за да ни докаже ,че пак бъркаме :)   
(Нещо като г-н Нидълман, който една вечер докато бил на опера, паднал в оркестъра. Твърде честолюбив за да признае ,че е било случайност, после в разстояние на цял месец ходил и правел същото за да разсее всякакво съмнение :)   )
Но аз дето съм разказвал , има специалисти, които ще му назначат от раз и 14 дневно гладуване. Като моя познат д-р Хрушчов, дето се разсърди и едва не ме изгони след като си позволих да предположа ,че постепенно по малко е по-добре. (За втори път съм при него)
Наказа ме по оригинален начин - след три и половина часа консултация
( включваща диагностика с апарат за 45000 $ , сеанс лечебен със същия апарат и дълга беседа на чуден и  скъп чай) не ми взе никакви пари! Каза: "Защото не вярвате" .  Е как да не го впишеш в мемоарите си такъв човек.
(За отбелязване е че предната година когато за пръв път се озовах при него, се извини че не може да ми отдели много време ,защото на следващата сутрин лети за Индия. Така че  си тръгнах  само след 3 часа ,без да плащам, с две негови книги, за едната ми поиска 4лв, другата подарък. )
/Това е доктор суровоядец с 35 г. практика в дългите гладувания, приема по един пациент на ден,няма дори табела пред кабинета си. Аз се извинявам че пак разказвам за него, но просто съм силно впечатлен, не че го рекламирам, той е далеч от тук / 
 
Та той, Съни, каза че трябвало да се определи броят дни предварително. То е нещо като настройка, програмиране в добрия смисъл.  Да, друг авторитет -Шелтън е на обратното мнение - че не трябва предварително да си задаваме срок. Трудно е да се вземе страна когато участват тежки авторитети , обаче Шелтън го пипнах на едно място ,че има сериозна пробойна в лодката си - според него нямало хора дето "им се лепяло всичко" което ядат, а било само въпрос на количество изядена храна. Това и най-възторженият аматьор по Аюрведа ще обори с насмешка. Така че щом бърка за едно, би могъл да сбърка и за друго :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

ПРедполагам че ще ви хареса и на вас. Цитатче от една от книгите , които  д-р Хрушчов ми даде за гладуването:

    " Защото от един момент нататък настъпва  прекратяване на взаимообмена между физически форми. Настъпва превключване към ефирни съставляващи. Настъпва адаптация на ефирното тяло на човека към ефирното тяло на планетата. В момента на изравняването настъпва отделяне на несъотвестващите по честота елементи. Индивидуалното физическо ефирно тяло се подравнява по планетарния ефирен еталон. Пълното сливане на еквивалента на физическото тяло на човека с неговия планетарен образец се явава и идеалното здраве.
  А след очистване на ефирното тяло процесът на трансформация преминава на астрален план. Физическото и ефирното тяло се сливат в единен енергиен комплекс . Лечебното гладуване е допълнителна техника  за укрепване на съзнанието в астрален план
."
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

RoJe  според мен при еднодневните гладувания се чувстваш зле тъй като това са ти първите гладуванияи организма ти още не се е приспособил. затова трудно ги понасяш .колкото повече пъти гладудуваш толкова по лесно ще ти бъде. затова продължавай като по своя преценка може да уве личаваш дните. Ще дойде време когато ще почнеш да се чувстваш добре дори приятно.Вземането на малко мед слимон в трудни моменти дава енергия и се отразява добре.
Някой беше споменал нещо за уринотерапия.Какво мислите за нея.На мен нещо не ми допада макар че не съм пробвал.Чел съм че това е равносилно на приемане на хормонални препарати  тъй като отделените с уринатахормони се връщат в организма.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

бате Бино
Съгласен съм с теб,  Но ти говориш за края на пътешествието а хората още се учат да ходят.

Нека не ги шашкаме отсега  tooth
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

 homo futurus,нещо говорим на различен език.Ще пробвам още веднъж!Тялото има много малък резерв от въглехидрати и като се изчерпят,при по-голямо натоварване много бързо,започват да горят мазнини.Да,организма предпочита да гори въглехидрати,най-вече глюкоза,но когато няма е принуден да компенсира с мазнини.При изчерпване на въглехидратите и преминаване на "гориво" само мазнини е несвойствено за тялото и то изпитва известни задруднения.Когато това събитие се повтори определен брой пъти прехода става все по-лесен.Това исках да кажа!Много мразя да споря особено писмено и това възбужда в мен неприятна вибрация.Когато се въздържам от храна как ще горя въглехидрати?От къде?И естествено,че ако пия само "оливо",ще горя "оливо".Или ако лапам "кифтета" ще горя "кифтета".Колко е правилно е друг въпрос.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

zigzag
Това вече е друго нещо - прав си.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Много ми допада чувството за хумор на бате Нино.Така епо леко - с хумор към сериозните неща
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93


Така че - теорията вече ми е добре, да дойде ред на практиката :)   


Бате Бино,това означава ли,че след като си толкова навътре в нещата теоритично,в практиката нямаш такъв голям опит?
Футурус,а ти като имаш такъв голям стаж с водните гладувания-каква вода използваш?
Аз едно време си купувах от аптеката една дестилирана 1-литрова в тъмни бутилки,незнам дали я има още и дали е добра?А изворната "Девин"подходяща ли е,защото друг вариант като че ли нямам,или може би преварена,от чешмата?
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

"Голям", "малък", "среден".. и прочие сравнителни са на въоръжение най-вече при поетите, Линдоринка, а аз съм счетоводител, затруднявам се да дам обективен отговор:)  Но нека да го кажем все пак така -все още  с не толкова голям в сравнение с доста съфорумци.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Футурус,а ти като имаш такъв голям стаж с водните гладувания-каква вода използваш?
Аз едно време си купувах от аптеката една дестилирана 1-литрова в тъмни бутилки,незнам дали я има още и дали е добра?А изворната "Девин"подходяща ли е,защото друг вариант като че ли нямам,или може би преварена,от чешмата?[/color][/i]

В началото ползвам дестилирана от аптеката - Продава се!
Ползвам я до към десетия ден - някъде след първата ацидоза.
След това ползвам каквато и да е минерална или изворна.
Важното е ако е минерална да Бъде слабо минерална или минерализирана каквито са повечето "Минерални" води - "Подходяща за ежедневна употреба"

Честно казано дали си на бутилирана, минерална, дестилирана или чешмяна(стига да е добра за пиене) разлика едва ли ще има - или поне едва ли ще бъде забележима.
Поне моя опит и на приятели показва така.

Най добре според мен е да се прави на Дестилирана.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Ortodoksalen_Anorektik

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 666
  • бивш Ортодоксален Аноректик
    • http://sites.google.com/site/mahaviratrans/

 Организирам  емиграция до Судан, Руанда,  и Мозамбик. Моля желаещите да изчистват ефирното си тяло да ми пишат на лични.  За предпочитане е да се избърза преди 2012г  :)

Практикува се уриново гладуване, с кравешка урина пасла органик био.
Активен
Шивамбукалпа експерт.!
Кундалини Дестилатор, раджнишар дегустатор
जो मुझे पसंद नहीं करता है बकवास करने के लिए मुँह
Канадска ливада
---
Пловдивска ливада [/u

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист

Аз симпатизирам на Чад. Ако я включиш и нея , ще помисля.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

green flower

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 448
  • Remember your dreams!
    • Органично

Бате Бино, ние отиваме есента в Чад  :bleh, така че заповядай...А Судан не е работа, повярвай ;)всъщност, зависи в коя част си  :bleh
Активен
Усмивката е подписът на Божественото!

People will always respond positively to joy and enthusiasm.

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss: :heart_2: :Confus_3:Судан, Руанда,  и Мозамбик
   Е, аз организирам емиграция на ...село!!!Леле, пък колко села има дето си плачат за баш емигранти!!!!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Нещо сте се объркали. За какво ви еЧад Руанда Мапуту и др. Ние още малко и ще сме като тях.Така че молко търпение.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

взех си на Пол Брег книгата в крайна сметка, че на Малахов не я намерих.... тоя пич повече реклама си прави и от мен... ябълковия му оцет... невероятната му програма... невероятните му течни аминокиселини и не знам си кое още... но все пак набързо изядох към 200 страници и гледам да не обръщам внимание баш на това... може би до тази вечер ще я изям цялата книга за гладуването :essen:
взех си и на лидия ковачева книгата, защото там пък е писано за гладуването с храна.... мисля да е прегледам и нея по-натам да видим какво пише, пък и повечето хора се плашат нещо от това нищо да не се яде... ама дневното количество витамини, минерали и не знам си какви вещества.... ама как така без храна... нашите ще ме изхвърлят още малко от вкъщи, абе шегувам се... аз по принцип ако съм убеден в нещо никой не може да ми повлияе, освен ако наистина не може да ме убеди в позицията си... ама такива параноични аргументи не ги признавам много  :pensif_29:
даже ми е супер забавно какво са се запенили всичките да ме съветват да ям и как съм щял да умра и да си причиня редица болести и работи...
иначе си мисля, че мога да изкарам 20-30 дни на гладуване, но все пак ще се проявя като разумен и ще следвам някаква по-умерена програма, която ще я доуточнявам в последствие, но след 1 ден предната седмица... тази мисля да направя 3 дни... другата отново 1 ден... после пак 3 дни... след това 1 ден... след това 7-10 дни.... нещо такова, за да съм сигурен, че всичко ще е наред, понеже ми е съмнително да съм под лекарско наблюдение и разни такива както се препоръчва, затова няма да рискувам все пак и ще съм разумен  O0
преди малко не издържах и отидох да играя мач, въпреки че не знам дали това беше добра идея... все пак се отървах без последствия  tooth
нещо много я разводнихте темата ми се струва... което е странно, обикновено тая чест се падаше на мен, ама нещо напоследък много съм станал сериозен май нещо  :police:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

мда, ама май пак не обясних като хората.... днеска ми е първия ден от трите дни гладувания... затова писах, че не знам дали трябваше да ходя да ритам  :surpris_23: останах с впечатлението, че по-добре да не се напрягам много физически и да съм спокоен, особено пък в началните етапи на гладуванията, ама карай де.... случва се  :Confus_3: :Confus_3:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

мда, ама май пак не обясних като хората.... днеска ми е първия ден от трите дни гладувания... затова писах, че не знам дали трябваше да ходя да ритам  :surpris_23: останах с впечатлението, че по-добре да не се напрягам много физически и да съм спокоен, особено пък в началните етапи на гладуванията, ама карай де.... случва се  :Confus_3: :Confus_3:

спокойно, при такъв кратък период от 3 дена гладуване можеш да си позволиш да си правиш каквото си искаш, и без това ги ползваш тези гладувания за свикване с глада, а не за чистене...
виж, ако правиш сухо гладуване, тогава ще ти бъде доста дискомфортно, ако играеш мач, защото обезводняването ще ти дойде в повече...като ти свършат въглехидратните запаси в черния дроб в края на втория ден и ще мирясаш :Content_4 - emotloader:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Ич и не се шашкай...гледай децата ...дали са яли, какво са яли...пък я им дай топката...въобще нема да питат за храната!
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Aз не мога да си представя живота и 1 минута без вода...сухото гладуване не е за мен  :Confus_34:
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...
 

Страницата е създадена за 0.094 секунди с 23 запитвания.