Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: начини за контрол на гладуването .Кога да го прекратим.  (Прочетена 21203 пъти)

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

marry an  казваш че имаш много опит в гладуването ,а това понякога ни кара да си мислим че знаем всичко.Аз самия в самото начало спазвах изключитълно стриктно указанията(Пол брег) -правя гладуване от над 10 год.постепенно обаче почнах да си мисля че ништо лошо не може да ми се случи.и почнах да върша и глупави неща;веднъж по време на захранването се натъпках с баница и после се чувствах много зле.Вероятно и ти си направила някоя грешка или срока ти е дошъл в повече.тъй че внимавай!
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Как стриктно ... това със солта е забранено в период на захранване от там и оттоците естествено.
Отоците могат да се получат и при прекаляване със храна.
20 дни глад 20 дни без сол дори е по добре и повече.
Това със зрението само потвърждава че по време на гладуване може да се очаква всичко - според мен си постъпила правилно като си го прекратила не е добре да се гладува ако не си спокойна.
Било е някаква очистителна криза - факта че всичко се е нормализирало го потвърждава.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Как стриктно ... това със солта е забранено в период на захранване от там и оттоците естествено.
Отоците могат да се получат и при прекаляване със храна.
20 дни глад 20 дни без сол дори е по добре и повече.
Това със зрението само потвърждава че по време на гладуване може да се очаква всичко - според мен си постъпила правилно като си го прекратила не е добре да се гладува ако не си спокойна.
Било е някаква очистителна криза - факта че всичко се е нормализирало го потвърждава.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

sunny

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 97

Мисля, че Бате Бино на няколко места беше писал, че е важно при гладуването да си определиш срок и да не го превишаваш. Примерно, определил си си седем дена, обаче на четвъртия не се чувстваш комфортно и го прекъсваш- по-добре така, отколкото да продължиш до десет дена. Прави се с цел да не се отплеснеш, защото в много случаи, въпреки очистителните кризи, които при различните хора настъпват по различно време, гладуващите се чувстват много добре, отпадат различни дългогодишни болежки и им се иска това състояние да продължи по- дълго. Така без да искат превишават спобностите на организма си за адаптация и може да залитнат и в другата крайност- да откажат да приемат храна. Което пък води до други проблеми. Затова- внимателно и не само човек да слуша себе си и тялото си /че то понякога ги говори едниии...  :Confus_3:/, а и внимателно да се подготви и да попрочете какво са написали хората по тоя въпрос. И не само как се провежда едно гладуване, ами и как се завършва- това даже е по- важно от самото гладуване.
Активен

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

разбира се, че не се шегувам.... ако не съм чак толкова гладен защо да не устискам 30 дни? няма да ми е проблем... карал съм 50 дни пост само на хляб и маргарин, така че... това може и по-приятно да ми бъде  tooth
30 дни ще ги издържа.... ама вие тук нещо ме наплашихте, че може да се окаже вредно  :surpris_23: затова взех да размислям дали да не си го карам постепенно....
иначе книгата на малахов за гладуването може да си я взема, за да ми стане по-ясно... но няма за кога да чакам, вече почнах.. мисля понеделник да изкарам нови 3 дни  :whistling2 - emotloader:
явно трябва за захранването да знам повече... това би следвало да е грешката ми в момента... щото се натъпках с мекици след еднодневното ми гладуване и верно ми стана малко тежко  :weight_lift:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Ако си се наплашил това е добре.

Защото като гледам какви ги приказваш ще свършиш в болницата.

Прочети Малахов - но прочитането на книгата няма да ти помогне - ще ти отвори малко очите.

Само натрупания опит от множество по кратки гладувания ще ти е от полза.

И аз в студентски град съм карал по 1 месеца само на палачинки а редовно мизерствахме по цяла седмица на хляб и компот  tooth

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318

Аз пък без да имах никакъв опит направих 21 дневно гладуване , като преди и по време на гладуването изчетох около 10 книги на тема гладуване и захранване. Попрочетох по форумите също и в крайна сметка отслабнах с 20 кг и без никакви усложнения, само позитиви.следо около 40 дни повторих и свалих още 20 тина кг и отново захранване .Тогава влязох в нормата и годишно правя 2 пъти по 10 тина дни глад. Всичко зависи от умствения багаж :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694

Аз пък без да имах никакъв опит направих 21 дневно гладуване , като преди и по време на гладуването изчетох около 10 книги на тема гладуване и захранване. Попрочетох по форумите също и в крайна сметка отслабнах с 20 кг и без никакви усложнения, само позитиви.следо около 40 дни повторих и свалих още 20 тина кг и отново захранване .Тогава влязох в нормата и годишно правя 2 пъти по 10 тина дни глад. Всичко зависи от умствения багаж :)

Прав си, титанчо, но бих допълнил - не само от него...трябва и самодисциплина, защото Marry An, а и аз, както и много други са с достатъчно умствен багаж, но... без нужната самодисциплина - знаем, че не трябва да се ползва сол по време на захранването, но... решаваме да "проверим" дали няма да ни се размине, ако си позволим да опитаме - затова и си получаваме жълтия картон от тялото - подпухване и подуване  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3:

Така че Гарванчо - опитай 30-те дена, но на твоя отговорност :)
Прав е  homo futurus на 100 % за всичките рискове, а аз бих прибавил и още нещо, което вероятно ще изпиташ по време на такъв дълъг пост. В книгата на Николаев за гладуването е описано как въздържащите се от храна водят активен двигателен режим, правят си водни закалителни процедури, дълги разходки, клизми... а аз бях като парцал и по време на двете ми гладувания - искаше се пълно волево мобилизиране, за да стана от леглото и да отида до тоалетната, да взема душ и да направя клизма - можех да спя и по 20 часа на денонощие без проблем. Нямах сили  и желание нито да седя на компа, нито да гледам телевизия... А най-лошото беше, че на 16-тия ден ми писна да съм такъв парцал, и затова прекратих въздържането от храна. Определено най-важното нещо  по време на въздържането и захранването е  умствената нагласа  - трябва постоянно да си съзнателен  - да знаеш какво правиш, ЗАЩО го правиш, и КАК трябва да го правиш.
Изпуснеш ли за малко юздите на ума (който така сполучливо някой беше сравнил с маймуна, която постоянно скача от клон на клон), рискуваш да кривнеш от пътя, било то с храна, или с лоши мисли  :pensif_29:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

beelee

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 690
  • fantomiss

Искам да продължа темата конкретно за следното.Интересуват ме вашите практически наблюдения което сигурен съм ще помогне на други хора .По време на гладуване наблюдавам сутрешната си урина.След няколко часа се появява бяла мъгла която при повече дни гладуване бързо се превръща в гъста светла утайка.Приемам това като сигнал че не трябва да продължавам още дълго.но не съм сигурен дали съм прав.Какви са вашите впечатления и мнение.
Привет,
наличието на утайка в първата урина сутрин означава, че очистителните процеси в тялото са засилени и изхвърляш отровите. Според източници, които съм чела, трябва да наблюдаваш количеството утайка (сгъстява се бързо, ако е на студено в хладилника). Като почне да намалява трябва да почнеш да спираш гладуването - примерно още 2-3 дни МАКС, като на 3тия може да почнеш захранване вечерта.

Това на Мери Ан ми се струва прекалено изтощен организъм. Ако нямаш такава утайка, може би трябва да се замислиш, да не ти е станало някаква фикс идея, от която да имаш последици...


Успех! :)
Активен
Не всички са на мястото си в този форум...

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

beelee  Не съм съгласен с теб.

     Трябва да прекрати гладуването ако утайката стане прекалено гъста и започне да дразни пикочните канали за да не се случи това трябва да се пие много вода.
     Като започне да намалява утайката - това просто означава че пясъка в бъбреците е изхвърлен или там каквото излиза и няма никакво отношение към прекратяването на глада.

И защо да го прекратява то да не е само една утайка в цялото тяло дето има да се изхвърля.
Тъкмо обратното.
Щом утайката намалява, значи тялото се е справило с тая шлака и енергията ще се насочи другаде - към следващото проблемно място (Образно казано)
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Днес вече нямам отоци и подпухналост, но пък като отхапах от една ябълка се счупи зъб. Не знам какво още мога да очаквам.Продължавам на плодове и чай от полски хвощ поне още ден -два.
beelee, едва ли съм превърнала гладуването във фикс идея, имам да решавам здравословни проблеми.Няма как да достигна до резорбация на тъкан ако гладуването не е продължително. Да, може би сбърках като рано включих сол, но беше наложено заради помен на близък човек и нямаше как да откажа да ям от храната, па макар и постна.Освен това по време на гладуването не можах да изляза в отпуск и това допълнително утежни нещата.
Активен

Diego de la Vege

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 348

... Няма как да достигна до резорбация на тъкан ако гладуването не е продължително. ...

Има как, със сухо гладуване.
И каква е тази резорбация? ... да не е резорбция?

И един мъъъничък съвет, четете повече Норбеков, отколкото Малахов ...
Активен

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
Активен

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Извинявам се - имах предвид резорбиране.
Активен

RoJe

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 70

Аз моля за съвет по моя проблем - еднодневно водно гладуване. Досега съм го правила два пъти, но винаги се будя през нощта след него с виене на свят, гадене, горещи вълни и силна слабост.
Този път го направих на следващия ден след Шанкхата, но от страх вечерта изпих една чаша вода с 1/3 лъжичка мед и малко сок от лимон. На сутринта положението беше поносимо и през час повторих водата с меда и лимона.
Някой би ли ми дал съвет какво да правя в такива моменти на слабост, защото за мен това преживяване е ужасно.
Правя редовни еднодневни гладувания на плодове или сок, по Л.Ковачева правя разтоварвания поне 2пъти/годишно от повече от 10 дни, но имах желание да опитам и водното...
Леле, какво ли ще ми е със сухото ... tooth
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Здравей RoJe
щом ти понася диетата на Лидия Ковачева давай с нея постепенно организма ти ще се изчисти и ще успееш да си правиш и само на вода без да имаш такива кризи.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

RoJe,предполагам,че си много слаба и с ниско кръвно.Мозъка и сърцето "харчат" най-много въглехидрати и липсата им се чувства силно.Трябва да приучиш организма си да гори и оползотворява мазнини.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

RoJe,предполагам,че си много слаба и с ниско кръвно.Мозъка и сърцето "харчат" най-много въглехидрати и липсата им се чувства силно.Трябва да приучиш организма си да гори и оползотворява мазнини.

Това е НЕВЪЗМОЖНО.
Приоритета на организма да гори първо въглехидратите а след това мазнините и протеините е закодиран в ДНК.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237

RoJe,предполагам,че си много слаба и с ниско кръвно.Мозъка и сърцето "харчат" най-много въглехидрати и липсата им се чувства силно.Трябва да приучиш организма си да гори и оползотворява мазнини.

Това е НЕВЪЗМОЖНО.
Приоритета на организма да гори първо въглехидратите а след това мазнините и протеините е закодиран в ДНК.


Кое му е невъзможното?Каквото ядеш това ще гориш.Ако 5-6 месеца ям само марули,мойто ДНК от на комшията въглехидратите ли ще "разпореди" да вземе организма?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Кое му е невъзможното?Каквото ядеш това ще гориш.

Абсолютно погрешно.

     Ако беше вярно то тогава нямаше да има нужда да балансираме Протеините, Въглехидратите и Мазнините в порциона си.

Чувал ли си за протеиновата диета - дето се яде много месо - от нея се отслабва много бързо.
     Това става защото, както казах метаболизма ни а така устроен че каквото и да ядем гори винаги първо въглехидратите след това мазнините след това протеините.
     Като се тъпчем с протеини (те изискват много енергия за усвояването си) принуждаваме метаболизма си да гори здраво въглехидратите та чак и мазнините за да си набави енергия за усвояването им.

Ако теорията ти беше вярна диетата нямаше да действа.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.092 секунди с 24 запитвания.