Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: начини за контрол на гладуването .Кога да го прекратим.  (Прочетена 21196 пъти)

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23


   При домашни условия е необходимо правилно да можем да определим момента в който да прекратим гладуването.Това е най важния въпрос.Как да определим кога трябва да спрем за да не си навредим.Опитах се да попитам преди години едил лекар но той се оказа много неграмотен по темата.Използвам съветите на Пол Брег за контрол на урината.Какво мислите вие по въпроса?Как преценавате докъде е безопасната граница.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Докато се появи глад. Ти колко си правил,защо се интересуваш,минавал ли си 30?
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Benato,достигал съм до 2 седмицир. но често правя по 7 дни. Ако времето за прекратяване на гладуване се определяше толкова просто нямаше специалистите да съветват да се гладува под лекарски контрол.Твоя съвет е добър но за здрави хора . тези които имат прекалено много отрови в организма ако се ръководят от твоя съвет здравата ще го загазят.Неси патил от това но на мен ми се е случвало в началото
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна

Прав си, Баткики.
Това се опитвам и аз да вмъкна между съветите за гладуване.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato

Така ти е зададен въпроса.А безопасната граница е точно тази-Юри Николаев,Хърбърт Шелтън,Малахов и много други автори. Който прави гладуване,трябва да знае какво прави. А и никой няма да устиска от раз 30 дни .
Те такива хора,силно токсични,могат да се повредят и от сурова храна. :surpris_23:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

batkiki и Вери са прави!
Ако гладувате на своя глава без наблюдението на някой със стаж в тая работа трябва да сте много внимателни.
Това важи особено много за болни хора със замърсен организъм.
При тях загубата на килограми може да е много рязка което не е добре, както и очистителните кризи може да са много силни.
Затова прохождащите в гладуването трябва да започнат постепенно с малки периоди - отначало 3-4 дневки постепенно до седмица. След като направят няколко седмични, може да опитат 10-дневка и така нататък.
По този начин ще се научите да усещате тялото си и НАЙ ВАЖНОТО да си правите захранването грамотно.
При гладуването най важно е ЗАХРАНВАНЕТО.
Другия + на големия брой кратки гладувания и постепенното увеличаване на периода на гладуване е  - постепенното чистене на тялото - по малък е риска от силни очистителни кризи.
Загубата на тегло няма да е толкова рязка, което е вредно за организма.

Кога да прекратим гладуването?
benato е прав - когато се появи глад.
ОБАЧЕ
Това важи за Пълното завършено гладуване - това става обикновено след третата седмица - индивидуално е и зависи от много неща.
За да стигнете обаче до този момент трябва да минете през много по кратковременни гладувания, а с опита натрупан от тях всеки идеално ще усеща тялото си и ще може да определи съвсем точно, кога да приключи гладуването.

Кога да приключим с непълното гладуване (кратките гладувания - до 3 седмици)

Гладуването се прекратява при:
1. Прекалена отпадналост.
2. Прекалено силни очистителни кризи.
3. Зависи от продължителността на предишните ви гладувания. Не правете големи скокове.

Тези съвети са от книгите на Малахов, Като всичките лично съм ги следвал и съм много доволен от резултата.
Ето и книгата на Малахов за гладуването която препоръчвам на всеки който поема по този път.
http://www.book.store.bg/p31038/chudoto-na-gladuvaneto-g-p-malahov.html
Тази предполагам е по новото издание:
http://www.book.store.bg/p17791/lechebno-gladuvane-genadij-malahov.html
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Искам да продължа темата конкретно за следното.Интересуват ме вашите практически наблюдения което сигурен съм ще помогне на други хора .По време на гладуване наблюдавам сутрешната си урина.След няколко часа се появява бяла мъгла която при повече дни гладуване бързо се превръща в гъста светла утайка.Приемам това като сигнал че не трябва да продължавам още дълго.но не съм сигурен дали съм прав.Какви са вашите впечатления и мнение.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

По време на гладуване наблюдавам сутрешната си урина.След няколко часа се появява бяла мъгла която при повече дни гладуване бързо се превръща в гъста светла утайка.Приемам това като сигнал че не трябва да продължавам още дълго.но не съм сигурен дали съм прав.Какви са вашите впечатления и мнение.

И защо реши че това е сигнал, че не трябва да се продължава ??? 

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

Хмм, интересно... аз вчера реших да пробвам едно еднодневно гладуване да видя дали ще оцелея и какво ще стане... странното е, че за цял ден не почувствах никакъв глад  :surpris_22: наистина ми е странно, защото преди това няколко седмици, а може и повече ме мъчи ужасен апетит и не можех да спра да ям... бях чел в книгата на ангелов, че на 1-я ден на 3-я и на 10-я някъде имало кризи на глад някакви... и си мислех, че ще имам криза по някое време, т.е. ще ми се дояде доста храна, но това не се случи. Но какъвто съм паметлив... може и да се бъркам за първия ден и да е пишело само за третия и десетия  :surpris_23: странно ми е също това, че се чувствах изключително добре вчера... а и днес.. това наистина не го очаквах, защото пишеше в тая книга пак, че тялото започва да се чисти и се появяват разни стари болежки и не знам си какво... и нагласата ми беше такива неща да ми се случат... пък аз взех, че още 15ч. излязох навън и обикалях цял ден... че накрая и на диско до 3ч., така че 12 часа съм бил активен, въпреки че се препоръчва покоя... и пак не усетих нещо негативно поне засега  :thankyou:
но наистина ми е интересно защо така се получава, че нямах неразположения... или те при по-голямо гладуване за появяват (3-10-20 ??? ), щото мисля да пробвам 3 дни - петък, събота и неделя да видя как ще бъде.... честно казано си мислех след него да направя 30 дневно.... ама сега като прочетох едно от мненията в темата и взех да се замислям  tooth
въпреки че пък тая доктор Емилова нали от раз ги кара да гладуват по 14 дни ?  :surpris_22: :surpris_22:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

mariiina

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1464

 :kisss:Аз има около 30-годишни наблюдения над децата.От малки, та до 10-12 г.И витаги съм се чудила от къде и как извира тяхната енергия, и зещо не се уморяват та да седнат малко, та да си починат... :surpris_23:
Активен
...могъщият се бори само със могъщ...

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

:kisss:Аз има около 30-годишни наблюдения над децата.От малки, та до 10-12 г.И витаги съм се чудила от къде и как извира тяхната енергия, и зещо не се уморяват та да седнат малко, та да си починат... :surpris_23:
и какво стана, успя ли да го разбереш? те нали не гладуват.. всеки ден тъпчат в детската градина  ???
Активен
"няма грешки, има само уроци"

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Здраей " черен гарван

   Какво имаш в предвид под гладуване ?
Споменаваш др Емилова - тя лекува по метода на Лидия Ковачева и това не е Истинско гладуване а плодова диета.
   Гладуване е ако не ядеш НИЩО - нито дори сокове или чай. Само на вода.
При доктор Емилова се ядат до 800гр плодове на ден и се пият фрешове и чай.

   Вярно че с тази диета много хора са си гладни през цялото време но това не е Гладуване.
То много хора ще са си гладни постоянно и с две пържоли със салата на ден.  tooth tooth tooth

   Не го знам кой е този Ангелов но да твърди че в точно определени дни се появяват гладни кризи е голяма глупост.Немога да си представя човек с опит в гладуването да кааже такава простотия.
   Във форума има доста хора с опит те ще потвърдят мнението ми - Две еднакви гладувания няма нещата не се случват по график и при всеки е индивидуално.
Иначе за това че започва чистене и се обаждат стари болежки е абсолютно прав. Само дето това не става за един ден  :Content_4 - emotloader: (един ден даже не е гладуване) виж след една седмица след две след три - това вече е друго нещо.

   Питах те какво разбираш под гладуване щото ако е плодовата диетка на Емилова едва ли ще е проблем да си направиш дълго ""Гладуване""
   ОБАЧЕ ако е само на вода - човече осъзнай се !!! С практиката ти от 1 ден да скочиш на 30дни както си замислил ще ти се изсипе целия ад на главата  :pensif_29:
   Майтапа настрана ама рискуваш да си докараш МНОГО СЕРИОЗНИ проблеми.


Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

черен гарван

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 743

точно затова и писах в темата да се допитам, че нещо ме достраша като някой каза, че може да стане проблем... може пак ти да си бил  :bleh

иначе под гладуване определено разбирам да го караш без никаква храна и фрешове, а само с вода. Вчера го карах само на вода... не знам колко съм изпил точно, но със сигурност над 3 литра. И не съм консумирал нищо друго освен вода. Относно доктор Емилова, явно нещо съм се объркал... останал съм с измамното впечатление, че за тия 14 дни дето "гладуват" пият вода с разтворен мед вътре.. или чай с мед, или нещо такова... ама плодовете нещо са ми убягнали  :surpris_23:

тоя ангелов някъде имаше и тема за неговата книга май из форума... ако потърсиш в спиралата книгата му за гладуването ще я намериш, аз я изчетох вече... ама по принцип не помня чак такива подробности ...не казва точно определен ден той, това аз си го измислих за пример... той казва да речем около 7-10 ден.. или 10-14... и тъй като не съм запомнил кои точно дни се очакваше да настъпи пика на чувството на глад, затова си измислих някакви примерни дни, за да стане по-ясно какво имам предвид  :Confus_3: :Confus_3:

там се твърди, че при гладуването се изпитва по-малко глад отколкото при диетите и явно е прав.... поне от опита ми вчера... но сега мисля да пробвам за 3 дни - петък, събота и неделя да видя какво ще стане  :weight_lift:

иначе ми хрумна да направя 30 дни гладуване, ако с еднодневното и тридневното нямам никакви проблеми... щото в книгата пишеше, че има доста здравословни ползи... и искам поне един път да си направя 30 дневно гладуване да възстановя там процесите и другите неща в организма си и после мисля да го карам на по-кратки гладувания.... а от друга страна може би наистина леко избързвам, но това е защото ме е страх, че ако примерно след половин година си направя 30 дневното гладуване... може да ми заминат мускулите, че да си набавя организма ми енергия докато гладувам... понеже съм решил да правя и мускули.... ама има ли смисъл сега да почвам да ги правя тия мускули, ако след това като направя едно 30 дневно гладуване и всичко ще се изпари... затова реших възможно най-бързо да си направя 30 дневното гладуване и после да почвам да строя тялото си с мускули, плочки и всякакви такива  :thankyou:
според теб какви сериозни проблеми може да възникнат и защо смяташ така ??? в книгата сякаш не се отричаше категорично това... но имаше предупреждение, че за някои хора е по-добре постепенно... Ватите май имаше предвид, а аз май съм вата... така че може и да си прав  :surpris_23:
Активен
"няма грешки, има само уроци"

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Човече ти направо ме изумяваш !!!

"а от друга страна може би наистина леко избързвам"
Леко ли - това е все едно да ускориш bugatti veyron с пълна гас, А все още да не си разбрал че има такова нещо като спирачки.
 :Content_4 - emotloader:

Виж какво.
Аз и преди съм писал ама ще се повторя не се бъзикайте с гладуването - това не е майтап работа. Който се хвърля без опит направо в дълбокото рискува да се удави.

По време на истинско гладуване по принцип се изпитва по малко глад отколкото плодовата диета - но това не е задължително и е индивидуално. А и при различните гладувания може да е различно.

"иначе ми хрумна да направя 30 дни гладуване, ако с еднодневното и тридневното нямам никакви проблеми... щото в книгата пишеше, че има доста здравословни ползи... и искам поне един път да си направя 30 дневно гладуване да възстановя там процесите и другите неща в организма си и после мисля да го карам на по-кратки гладувания"

..... No Comment .....

ЧОВЕЧЕ ОСЪЗНАЙ СЕ

Ако директно от 3-дневка се метнеш на 30 дневка няма значение дали си ВАТА или МАТА КОСМАТА  tooth

"според теб какви сериозни проблеми може да възникнат и защо смяташ така  в книгата сякаш не се отричаше категорично това... "

ВСЯКАКВИ
1. Ти изобщо няма да устискаш 30 дни.
2. Ако устискаш толкова по зле понеже идея си нямаш как да се захраниш правилно, а ЗАХРАНВАНЕТО е много по важно от гладуването.
3. Всяка грешка при захранването се заплаща. Грубите грешки се заплащат скъпо.

След 30 дневно гладуване трябва много внимателно захранване
В твоя случай
- липсва ти какъвто и да е опит в захранването
- не си се сблъсквал със склонността към преяждане по време на захранването - това е много вероятно да те вкара в болницата, където няма да спазят правилно захранване а ще те наблъскат с глюкозен сироп и химия и ще ти върнат килограмите но ще ти разбият тотално метаболизма. - Историята помни подобни случаи.

Не мога да ти кажа какви проблеми могат да възникнат това е индивидуално .... но като цяло - Метаболитни смущения и извращения, Хранителни разстрийства, Блокиране на храносмилането, колит, чревна непроходимист, Изобщо можеш да скапеш всичко което е свързано с храносмилателната система.
Ако не успееш да я скапеш нея тогава става още по опасно защото всичко ще отиде вътре в тялото ти и да ти докара каквото си избереш - отвори учебника по медицина  tooth

Намери си някакви книги  прочети ги посъбери малки инфо
Съветвам те да намериш книгите на Малахов за гладуването
http://www.book.store.bg/p31038/chudoto-na-gladuvaneto-g-p-malahov.html
Тази предполагам е по новото издание:
http://www.book.store.bg/p17791/lechebno-gladuvane-genadij-malahov.html

И отсега да ти кажа това за няколко месеца да натрупаш достатъчно опит за 30 дневно гладуване НЯМА КАК ДА СТАНЕ. Ще ти трябват поне 1-2 години. Освен ако не работиш и си по цял ден свободен. ИЛИ ако намериш някой който има опит и гладуваш под негово наблюдение.

Ако има нещо друго питай
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Черен гарван похвално е че си решил да гладуваш но нещата се правят постепенно.трябва да направиш по няколко 3 ,7 ,10 и т.н. дневни гладувания .много ябълки има да изядеш докато стигнеш до 30.
Активен

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

homo futuros  при първото си 10 дневно гладуване което проведох без да съм достатъчно подготвен на 9 ден урината ми стана гъста като каша а през ноща ме втресе.трябва да се има в предвид и това че бях пил много лекарства.Оттогава винаги когато достигна до такъв етап на гладуване се притеснявам как да постъпя.То нали един лекар няма при нужда човек да се консултира.Всички освен едни хапчета нищо друго не знаят и не искат да научат.Относно метода на Лидия Ковачева отначало не вярвах че ако се яде нещо може да има ефект и практикувах чисто гладуване. после обаче се уверих че и хранене с плодове–а защо не зеленчуци което съм пробвал-също има добър ефект. Сега според условията практикувам и двата метода.но все пак смятам че пълното гладуване без никаква храна дава по добър ефект.
Активен

batkiki

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23

Mariina тези деца пълни с енергия като знам че огромна част от хората които ги хранят си мислят че "силна храна " е мръвката си представям на какво ще заприличат след години.Щом като и деца в5 клас взеха да вдигат кръвно.....искам да кажа на неграмотните им родители че те са си ги докарали до тук
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!

Здравей batkiki
Ако урината стане много гъста пий много вода ако в същото време има и други проблеми и дискомфорт си преценяваш САМ и НАМОМЕНТА дали да продължиш - най важното е да не се пресилваме.
Плодовата диета е идеална за работещи хора които нямат свободно време да гладуват на вода - все пак ако гладуваме 10 дни трябва да имаме свободни поне 20 за да си направим грамотно възстановяване.
Това не се отнася толкова за хора с голям стаж в гладуването, но е задължително за хора без стаж.

Затова и аз винаги съм препоръчвал на хора които нямат време или на такива със замърсен организъм които тепърва започват да се чистят да започнат с плодовата диета.

Хем по лесно ще им понесе. Хем при нея процесите стават по бавно и няма да имат толкова силни очистителни кризи както ако са само на вода.

И аз като теб започнах със задръстен от лекарства организъм. С урината съм изкарвал какво ли не - имаше моменти в които миришеше на Аптека ма по остро направо на химикали а имаше и моменти дето ставаше както при теб гъста все едно има разбито брашно в нея.

Това ставаше докато направих две 15 дневки - оттогава съм правил доста по дълги и няма такива неща.
преди 15 дневките бях правил много 3 дневки и няколко 6,7,9,10 дневки.


Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

kyx4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=1836474233

:kisss:И витаги съм се чудила от къде и как извира тяхната енергия, и зещо не се уморяват та да седнат малко, та да си починат... :surpris_23:
Имат толкова много енергия, защото телата все още не са им замърсени ;)

Черен гарван - ти майтапиш ли се нещо? Като гледам не си от новите, как така си го мислиш това 30- дневно гладуване....? За къде си се разбързал? Дългите гладувания се препоръчват при здравословни проблеми. Ти имаш ли такъв? А и тези мускули, защо ти са? Съветвам те да я караш по-кротко, направи първо 3 дни на вода, после 5 и така напредвай. Обърни внимание на захранването, то е много по-важно от самото гладуване! Успех! :love_028:
Активен
Храната да бъде Вашето лекарство и лекарството - Вашата храна. Хипократ

Marry An

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Имам достатъчно опит в гладуването, започнах с кратки гладувания и досега съм направила три двадесет дневни гладувания  с плодове и  чай и две двадесет дневни  с дистилирана вода. При последното гладуване обаче, което проведох наскоро  през последните дни от гладуването се наруши зрението ми.Виждах размазано, виеше ми се свят и бях доста отпаднала.Това ме накара да прекратя гладуването на двадесетия ден. След една седмица  по време на захранването зрението  ми  се въстанови напълно. Сега пък като приключих със захранването получих отоци по краката(сол включих на 9 ден от захранването).Имам силен натиск от близките вкъщи  да ходя на лекар, но днес  реших да остана  няколко дни  само на  плодове. Не знам къде сбърках, уж всичко спазвам стриктно.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.103 секунди с 23 запитвания.