Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Въпрос за лечебното гладуване  (Прочетена 9540 пъти)

desi82

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1408
  • Ние сме това, което ядем!
Re:Въпрос за лечебното гладуване
« Отговор #20 -: 16-11-2010, 19:12:24 »

Здравей Кат! Искам само да ти пожелая успех в борбата със заболяването ти! На мен също ми е болна тема. Аз съм генетично предразположена. Всички в семейството ми имат проблеми с щитовидната жлеза - хипо- , хиперфункция, гуша, тироид на хашимото, базедова болест. Всичко ми е толкова познато. Майка ми е от много години на ел-тироксин. Аз за сега съм добре и действам профилактично. От години приемам всякакви водорасли. Според мен са много важни!!! Има и определени групи храни, които трябва да се изключат-соеви продукти и всичко с глутен!!! Кръстноцветните зеленчуци също трябва да се намалят! Аз включвам веднъж в седмицата или броколи или зеле. Има и още нещо което ми прави голямо впечатление в последните години. Всяка втора жена която живее в морски град се разболява от щитовидна жлеза. Познавам много жени с такива проблеми и с отрязани жлези. И понеже твоето заболяване е в по-напреднала фаза можеш да се вслушаш и в по-горните съвети. Все пак аз действам на профилактично ниво. Не съм специалист в тази област.
Активен

protek

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 44
Re:Въпрос за лечебното гладуване
« Отговор #21 -: 16-11-2010, 23:10:18 »

  Йодния разтвор за пиене може да ти го приготвят в аптека, но можеш и сама да потърсиш съставките в някоя химическа лаборатория. Аз си ги купих от фирма ХИМТЕКС, нейни складове има в някои градове. Интересно, че йода е естествен неутрализатор на флуора, който пък се натрупва в пинеалната жлеза и така я уврежда, т.е. органичния йод "чисти" пинеалната жлеза, може би най-важния и загадъчен орган-дребосък. В Англия са правени опити с млади жени, имащи объркан цикъл и хормонални проблеми, при  които след приемане на йод по японската "норма" след около месец всичко се е нормализирало.
  Доколкото знам, у нас Луголовия разтвор не се продава, в Европа се предлага като ЙОДОРАЛ за пиене.
Активен

Gerity Borisova

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re:Въпрос за лечебното гладуване
« Отговор #22 -: 02-07-2011, 18:19:16 »

Здравеи,Равен.Не гладуваи тварде далго,това изяжда мускулатурата,на тялото!Аз сам вегетарианка и суровоядка,от 3-ри год.и правя единственно про4истване и гладуване,с плодове и вода! ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ! :Appetit_4: :Appetit_4: :Cherries :kisss: :kisss:
Активен
 

Страницата е създадена за 0.099 секунди с 24 запитвания.