Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Ето ме и мен, в този късен час  (Прочетена 9058 пъти)

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog

Здравейте на всички!!!

Много се радвам да се запозная с Вас най-накрая, въпреки, че обичам да си попрочитам това-онова от сайта - особено вкусните рецепти :-)
Страшно много се радвам, че толкова много хора се опитват да променят живота по този позитивен начин, да обичат тялото си и да живеят в хармония със себе си!
Моята история си е доста дългичка, но ще се опитам да разкажа каквото мога от нея :-)

Преди 3 години се преместихме да живеем в Канада.
До преди това здравословното хранене го познавах (или поне така си мислех) само на теория. Любимата ми леля (ДарбиМак) наистина споделяше много с мен. Разказваше ми какви процедури си прави за прочистване и как се лекува.
Мислех си, че знам как да се храня здравословно, но в последствие се оказа, че нищо не знам. Далеч бях от суровоядството и благинките, които носи :-)
Когато се преместихме тук имах ужасно акне, редовно главоболие, бях много раздразнителна и честно казано нямах си и на представа как ще гледам сама децата си!
Да обаче тук нещата се промениха.
С времето, понеже не ходех на работа, си седях у нас и започнах да чета за здраве и хранене. Сега не знам какво ме е накарало точно в тази посока да задълбая, но със сигурност съм му много благодарна!
Постепенно спрях да ям месо, а после и всякакви животински продукти. Чувствах се все по-добре и по-добре. Стигнах до веганство. Но пъпките си продължаваха.
Тогава се видях с една диетоложка тук, която ми даде много ценни съвети.
Започнах прочивстване на червата чрез фибри. Два месеца пих шейкове с фибри по два пъти на ден, а един ден всяка седмица правех гладувания на сок.
След два месеца, все още имаше какво да чистя!
Хубавото беше, че стана много леко и щадящо прочистване, което сега с течение на времето мога да класифицирам и като много добро.
След като приключих с него не спирах да се ровя и да търся информация.
И така – неусетно стигнах до идеята, че мога да мина изцяло на сурова храна.
И го направих. Чак след това седнах да търся повече информация и се оказа, че има цяло такова движение – на суровоядците. Запознах се с група суровоядци, които се оказаха невероятни хора.
Срещахме се 1 път в месеца на дълги и приятни срещи. Да си призная...много ми липсват срещите с тях. Общуването с такива хора е на съвсем друго ниво. Да не кажа направо на други вибрации :-)
Започнах и да уча в един институт за натуропат (Natural Health Consultants Institute – Montreal). Това вече тотално преобърна представите за живота ми :-)
От тогава насам научих толкова много за себе си и тялото си, че връщане назад няма :-)
Забравих да спомена, че от акнето няма и следа (включително ги няма и белезите от рани, които имах от него), глава не ме е боляла не помня от кога :-) и съм толкова спокойна и вътрешно щастлива, колкото никога досега не съм била.
Бях 9 месеца на суровоядство (100%). И тогава забременях с третото си дете.
Не успях да изкарам бременността на 100% сурова храна. Позволявах си и малко готвено.
След като родих още 7 месеца се хранех с около 80% сурова храна.
От извествно време насам просто имах нужда отново да премина изцяло на сурова храна. Не съм се насилвала. А просто така го усетих.
Най-много се притеснявах заради кърменето. Не знам до каква степен ще се чистя и дали това няма да навреди на кърмата. Но в крайна сметка – предпочитам да се чувствам добре, за да мога да дам максималното на детето си.
И ето – днес реших най-накрая да се регистрирам при вас и да споделя и моята история :-)

Радвам се да се запознаем!
Страхотни сте!
 :) :) :)
Активен
мама на три мишлета

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #1 -: 21-06-2009, 04:54:02 »

Ах, Ескориал, каква невероятна история имаш и ти! И двете с леля ти сте страхотни!! Толкова се радвам да те "срещна"!  :)
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #2 -: 21-06-2009, 05:23:16 »

Радвам се да срещна и тук моята приятелка, която много си я обичам.  :-*
Много се радвам, че съдбата ме среща с нея и толкова неща научих последната година.

Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #3 -: 21-06-2009, 08:00:01 »

Добре дошла, escorial! Толкова е хубаво, че сподели и тук историята си, мисля, че преди си писала и във самия сайт... А и от Вери знаем толкова неща за теб, да не говорим пък какво се случва когато споменем за тортата ти Versace... :P ;)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #4 -: 21-06-2009, 08:15:41 »

Добре дошла! Вие сте канадския филиал на земя на заем :D :D :D :D
Може пък да си направим една среща там ;D ;D ;D ;D
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

vasilena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1059
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #5 -: 21-06-2009, 12:17:10 »

Здравей и добре дошла :)!
Активен

radosti

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 396
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #6 -: 21-06-2009, 13:14:42 »

escorial, много се радвам, че се регистрира тук :-*
Активен
"Да си добре приспособен към болно общество, не е знак за добро здраве!"   Дж. Кришнамурти

"Където и да отидете, вие сте там, чакайки себе си" Дон Мигел Руиз

ДарбиМак

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 589
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #7 -: 21-06-2009, 15:22:24 »

Здравей, Ескориал :) Добре дошла :) хеееееееех:)

А тортата "Версаче" всъщност се казва "шапка". Може и да не ви харесва това име, но аз съм го измислила и си беше първото име на тората  ;D А "Версаче" ми се струва много напудрено за тази прекрасна торта!!! Да не говорим, че не ми звучи по суровоядски   >:(
Активен
Намасте :)

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #8 -: 21-06-2009, 16:07:58 »

И аз я бях написала в началото "Шапка"
Обаче пък автора на сайта я написа Версаче, а на мен Версаче ми е любимата дизайнерка! Прави невероятни, нежни и стилни тоалети. Много малко нейни неща не харесвам.
Така, че, може да я кръстим "Шапката на Версаче" и да има мир :)

Благодаря Ви за топлото посрещане :)
Аз нямам много време да пиша по форуми при тази топлинка навън. И без това в Канада това е рядко явление  :)
Все пак съм си заплюла да Ви чета и ако имам да добавя някой качествен коментар - ще го направя.
Благодаря Ви, че Ви има  ;D
Активен
мама на три мишлета

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #9 -: 21-06-2009, 17:13:16 »

Забележката е приета.  ;)
Шапката на Версаче. :)
Активен

marulka

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1649
  • Зайченцето бяло на марулката марулката изяло...
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #10 -: 21-06-2009, 17:24:05 »

Абе, вие черпете по 1 парче от тортата, па как ще да се казва ;D

Ау, днес си направих едни трюфели от сайта на Вери, не знам чия е рецептата, но забелязвам, че час по час отварям хладилника да проверя дали са стегнали... Че и по 2 броя наведнъж "проверявам" ;D (Василена сега като чуе и това колко е вкусно, има да си скубе косите пак, че баш сега е на плодов режим ;D)
Активен
Nothing cooked tastes as good as raw feels

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #11 -: 21-06-2009, 20:29:45 »

Ескориал и аз много се радвам, че си сред нас, ти си една от малкото суровоядки, които "познавам" (или единствената!?!?), които са изкарали цяла бременност на суровоядство. В бъдеще като забременея  :D ще има кого да подпитвам това и онова  :).

И аз напоследък не успявам да влизам много тук, но зимата ще компенсираме. Лятото е толкова примамливо - кара те да жадуваш за още повече слънце, планини, море, реки, поляни..... все пак имаме само около 3 месеца да обиколим по-високите баири и да опознаем по-добре България, а тя е толкова необятна. Колкото повече виждам и обикалям, толкова повече разбирам, че нищо не съм видяла (ах, че съм ненаситна  ;D). Но нали има още години напред, на всичко ще му дойде времето :).
Активен
Духът владее материята!

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #12 -: 22-06-2009, 04:21:39 »

О, Мер, аз точно бременността не успях да я изкарам на 100% суровоядство.
Бях може би..около 90%. След като родих даже увеличих още готвената храна.
Стана около 80% сурова.
Но аз си се оправдавам с кърменето и зимата.
Сега като се стопли, просто не се сдържах да мина отново на сурова храна. Тялото си ми го искаше.
Въпреки, че все още беба е изцяло на кърма и дълго време се спирах само заради това.
Активен
мама на три мишлета

Mep

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 483
    • Земя назаем
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #13 -: 23-06-2009, 09:18:31 »

Готвеното не от значение (90% си е супер), по-вълнуващото е дали си консумирала животински храни по време на бременост, знам, че има бременни веганки (строго веганство), но винаги съм искала да имам по-близък контакт с такива :).
Активен
Духът владее материята!

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #14 -: 23-06-2009, 15:10:44 »

О, да.
Аз още и преди да забременея си бях веганка, даже преди да мина на сурова храна бях веган около 4-5 месеца. Постепенно ядях все по-малко и по-малко готвено.
А по време на бременността, в началото, когато ми се гадеше доста ми се беше прияло сирене. Купих си и опитах и после такива пъпки ме подгониха по лицето...ужас.
И толкова беше със животинските продукти.
Бременността си я изкарах изцяло на вегански режим, на какъвто съм от вече 2 години, че и повече.
Чувствам се прекрасно и въобще не ми се прияждат каквито и да е животински продукти.
Активен
мама на три мишлета

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #15 -: 23-06-2009, 15:38:00 »

Eскориал, обръщам се към теб и към всички майки-вегани тук. Една моя приятелка наскоро роди и се притеснява, че около нея ще има натиск за това как да гледа бебчето. Обещах й да потърся възможно най-много информация за майките и деца вегани и ако може да споделяте опита си тук, или където искате, за отглеждането на деца-вегани от първите им дни на бял свят, ще бъде наистина прекрасно и изключително полезно. Аз редовно чета темата тук за бебчетата-суровоядчета, ще й дам линк към нея, за да види как другите майки захранват дечицата.
Ако имате под ръка информация (линкове и т.н.), също ще съм безкрайно благодарна!
Поздрави и прегръдки!
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

escorial

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 30
    • Escorial's Webblog
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #16 -: 23-06-2009, 15:59:31 »

Radula
Писах в темата на Вери, за бебетата-суровоядци.
Активен
мама на три мишлета

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #17 -: 23-06-2009, 17:33:19 »

Радулче, аз затова пуснах темата за бебчетата.
Но каквото и да е, първите 6 месеца само кърма. Няма по-добро от това. За кърменето може да намери прекрасна информация в forum.bg-mamma.com Там има богата библиотека.

Също така аз събрах моите си писания оттук и от другия форум и ги сложих на нашия сайт под заглавие: Размислите на една мама.
Активен

Radula

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 710
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #18 -: 23-06-2009, 18:00:10 »

Благодаря ви, момичета.  :-*
Разбира се, в началото е кърма. Тя за после се притеснява. Всичко ще събера, което сте писали и ще й го пратя.
Активен
Remember the importance of gratitude and appreciation in all areas of your life. Make time in each day to connect with God and with yourself.

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:Ето ме и мен, в този късен час
« Отговор #19 -: 23-06-2009, 20:06:46 »

За после...ако знаеш колко ми е добре далече от всички роднини. Те и без това си мислят, че съм в секта. Поне не им гледам физиономиите. :)
Иначе Ясен и след 6-я месец си продължи основно на кърма, дори и сега. Просто много си зависи от детето. А аз се отказах от всякакви схеми, грамажи, пюрета и каши. Много по-лесно е така.
Активен
 

Страницата е създадена за 0.095 секунди с 22 запитвания.