Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на черния дроб HomoFuturus  (Прочетена 86755 пъти)

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #40 -: 11-04-2011, 12:06:06 »

Homo Futurus,Бате Бино,благодаря ви!Ще пиша след месец(ако не се сетя да питам за нещо по-рано)!Вече купих книгата на Шаталова и съм започнал да я чета!Още съм в началото,но много ме заинтригува!Чел съм доста книги на подобна тематика,но тук веднага се натъкнах на нови неща!Ще купя и другите!
А това сухо гладуване ми звучи много страшно.До сега съм гладувал ,но не сухо.Гладувал съм и по Лидия Ковачева,не че го правя често,но не ми е позната материя!Но как сухо,нали се нуждаем от вода за да протичат всички процеси в организма?Къде мога да прочета нещо по въпроса?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #41 -: 11-04-2011, 13:13:47 »

В книгите ма Малахов се споменава сухото гладуване.
     Тези книги дето ти дадох линковете да не вземеш да си ги купиш всичките :о)
     Понеже постоянно излизат преиздания и допълнени издания инфото в много от тях се повтаря.
     Просто си намери някоя от тях прочети я и после ще разбереш коя друга да си вземеш.
     Моя съвет е вземи си книгата за гладуването на Малахов и една от тези които описват процедурите за очистване на целия организъм.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #42 -: 22-04-2011, 11:21:41 »


След известно време камъните от задната част на черния дроб ще се придвижат напред към двете главни чернодробни каналчета.
homo futurus, колко е минималния срок между две прочиствания? Дали ще са достатъчни две седмици за придвижване на камъните?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #43 -: 22-04-2011, 13:34:16 »

Няма минимален срок всичко е индивидуално !
Аз лично отдавна си правя двойни прочиствания - два поредни дни.
Ако не си имала никакви кофти усещания по време на прочистването значи си готова за следващото.
Ако си имала такива прави си омекотяващите процедури и си остави време да почувстваш че си готова отново.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #44 -: 22-04-2011, 15:04:41 »

Няма минимален срок всичко е индивидуално !
Аз лично отдавна си правя двойни прочиствания - два поредни дни.
Ако не си имала никакви кофти усещания по време на прочистването значи си готова за следващото.
Ако си имала такива прави си омекотяващите процедури и си остави време да почувстваш че си готова отново.

Аз първото го направих на 9.04.- двойно, планирам следващото на 26ти, пак двойно. И така смятам през две седмици да правя двойни пречиствания, поне още един месец, защото ми е много натоварен черният дроб, въпреки че нямам оплаквания. Нямах никакви неприятни усещания, освен слабо прилошаване през нощта.
Благодаря ти за отговора. :love_026:
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #45 -: 25-04-2011, 14:36:04 »

Графика ти е идеален.
Щом двойното прочистване ти понася още по добре.
Действай  :peperudi:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Veso

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 246
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #46 -: 26-04-2011, 11:31:58 »


 И така смятам през две седмици да правя двойни пречиствания, поне още един месец, защото ми е много натоварен черният дроб, въпреки че нямам оплаквания.

Така е, чашката на никой не прощава :p  (майтап :) )

Вие сигурни ли сте, че толкова чести двойни пречиствания са безвредни ? Все пак това си доста голямо натоварване на системата. Интересно ми е защото аз лично не разполагам с много информация.
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #47 -: 26-04-2011, 15:49:29 »

От моя опит съдя че няма никакви проблеми на две седмици двойно прочистване - естествено всички ние сме индивидуални затова винаги предупреждавам вслушвайте се в знаците на собственото си тяло.
Ако всичко е ОК значи продължавайте ако не е по полека и така.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #48 -: 14-05-2011, 21:49:15 »


 И така смятам през две седмици да правя двойни пречиствания, поне още един месец, защото ми е много натоварен черният дроб, въпреки че нямам оплаквания.

Така е, чашката на никой не прощава :p  (майтап :) )

Вие сигурни ли сте, че толкова чести двойни пречиствания са безвредни ? Все пак това си доста голямо натоварване на системата. Интересно ми е защото аз лично не разполагам с много информация.
Хаха, веднъж годината по една безалкохолна бира ако е много..
Но в бурните студентски години, когато мислех, че морето е до колене, ходех по купони, как иначе.
Черният дроб не се замърсява само с алкохол..Много сдържани емоции също вредят.
Активен

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #49 -: 16-05-2011, 08:55:03 »

Здравей Homo Futurus,мина месец от последните ни контакти и реших да пиша.Изпълнявам това,което ми бе препоръчал.Надявам се,че има положителен ефект!Какво ще посъветваш занапред?
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #50 -: 18-05-2011, 09:25:10 »

Здравей
Извинявай но пак ще те помоля да опишеш какво спазваш ... че много съвети ти дадохме :о))))
и най вече как се чувстваш ... понася ли ти
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #51 -: 18-05-2011, 11:43:24 »

Не ям месо и риба,нито млечни продукти,също пържено и мазно.Ям плодове,ядки(накиснати във вода за няколко часа),зеленчуци,варива.Пия сок от моркови,цвекло и ябълки всяка сутрин.Преди него пия зехтина и лимона (по около 50 мл).Ходя на йога,по малко се занимавам във фитнеса.Не съм ходил на Хидроколон терапия,би ли препоръчал къде бих могъл да отида?
Чувствам се добре!
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #52 -: 18-05-2011, 12:42:58 »

Щом си Добре Продължавай така.
За Хидроколона знам едно добро място в София ти от къде си.
Как си с черния дроб някакви нестандартни усещания?

Добре ще е да си направиш едно прочистване от паразити:
http://www.zemianazaem.com/archives/162

То не е пряко свързано с проблемите ти но всички си отглеждаме някакви паразити и е добре да се направи пък да видим какъв ще е ефекта.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #53 -: 19-05-2011, 02:24:13 »

Е вече направих второто си пречистване, но вчера не ми беше много до писане, чувствах се объркан малко, ето как мина.

Сутринта пих англииска сол, после сок до 14н00, после клизми, с една дума стандартно. Вечерта почувствах глад и отпадналост, с нетърпение дочаках момента да пийна нещо, пък било то и зехтин с лимонов сок  ;D. Пиенето не мина гладко, по 50 мл от всяко на шот-чета през 20 мин, на 200 мл вече се мръщех, последното за да направя 300 мл изпих само половината, т.е. 275 мл зехтин и 275 лимонов сок тотал.
Легнах и взех да гледам умно, беше 22н00, дори и Столичани в повече не помогна и реших да се опитам да заспя. След половин час получих ужасни киселини, интересно че лежейки на дясната страна не можех да изтрая и 5 мин, на другата страна беше по-леко, но пак гадно ... и започна една кошмарна нощ, заради киселините. Едвам издържах до 5н00 сутринта, станах и ходих до тоалетна, излезе малко материал (зелени топчета), но бях много жаден, пих английска сол, половин доза, като след 5 мин изпих и останалото, веднага повърнах яко ... и ми олекна, няма киселини, нищооо. Легнах и заспах веднага, станах в 7н30 пих още англииска сол, после ходих до тоалетна няколко пъти, излизаха но не много, как да е. След това пак спах, вечерта ме боля малко дроба, но това е нормално. Днес съм ОК, чувствам се добре.

Сега няколко въпроса, мисля да направя пак едно пречистване преди 29 май, датата добре ли е, мисля вместо лимон да пия сок от греипфрут и зехтин и 5 дена да редувам сок от греипфрут с сок от ябълки.
Ако пак получа киселини вечерта, може ли да изпия една чаша сода. 

Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #54 -: 19-05-2011, 15:24:35 »

Не знам за Датата 29ти не отдавам толкова голямо значение на това по добре е да се прави.
Радвам се че несгодите не са те изплашили БРАВО
Опитай с Грейпфрут аз само с лимон съм го правил но това не е определящо - виж при теб как ще стане и сам прецени.
Според мен английската сол е прекалено агресивна пробвай как е с чай или рициново масло.
А с киселините проблема е сложен причините може да са най различни.
Пробвай да замениш разхлабителното или вида зехтин или лимона с грейпфрут пък да видим какво ще стане.
А пък може при различните процедури дори без промяна в тях един път да имаш друг да нямаш киселини :о)))

Просто продължавай напред
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

malade

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 131
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #55 -: 19-05-2011, 16:40:11 »

Благодаря за отговора, да наистина първия път с лимон нямах и грам киселини, просто сега така се получи, датата е края на двете тръби, 13 май беше тръба и 29 пак тръба, хубаво било да се прави между тези две тръби, а най-добре на 16 май пълнолуние, та затова преди 29 май ще правя.

За англииската сол също, предния път нямах проблеми, може би остава въпроса за 5-ях дена вместо ябълков сок да пия и греипфрутов (розов), чувал съм че е много полезен, но понеже в БГ ябълките са навсякъде и затова хората говорят за ябълки. Незнам може и да сте чели нещо от западната литература по повод тези пречиствания на черен дроб, някъде Флорида приомерно  ;D
Активен

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #56 -: 27-05-2011, 09:47:55 »

Futurus,аз съм от Пловдив,не зная ти от къде си,но ако знаеш в Пловдив хидроколон терапия,обади ми ,моля.Направих пречистване против паразити по инструкции на Рашко(от йога клуба).Ще разгледам и линка,който ми изпращаш.
Активен

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #57 -: 27-05-2011, 09:49:07 »

За хубаво или лошо,нямам някакви странни усещания около черния дроб!
Активен

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #58 -: 31-05-2011, 10:48:29 »

Здравейте,приятели :peperudi:
След като хапнах от така любимите ми череши,ще се пробвам за втори път да публикувам коментара си,че нещо с този нет ,не можем да се разберем :o
Футурус-реших в твоята темичка да пиша,понеже тук,може би ти си с най-големият стаж,относно чернодробното пречистване.
Да споделя,моят първи,може би неуспешен опит,но все пак опит!
След 5-6дена на водно и сухо гладуване,последвани от почти две седмици на изцяло сурова храна,реших да се пробвам,като през цялото време подготвях съзнанието си за предстоящото "събитие".
Четерите дена,преди предвиденото прочистване правих клизми.Пиех сокове от ябълки,моркови и цвекло.
В самият ден,направих същата процедура сутринта + един пакет англ.сол.Отново пих сок,а храненето ми се състоеше от ягоди,които приех на две порции през деня.Нагрявах областта на черният дроб,късно след обяд се изкъпах с по-топла вода и към 19.30 часа,започнах пиенето на прословутия "елексир",затоплен на водна баня..Как го пиете това "нещо"толкова много пъти,направо незнам :(Сигурно доста сили трябва да събера до есента,за да повторя процедурата.
Та-успях да изпия ,в интервал на около час и половина едва по130мл от зехтина и от лим.сок.Може би беше малко,но колкото-толкова,като за първи път.Продължих да нагрявам с термофора и час след като изпих "елексира"започнах да дишам през дясната ноздра,в комбинация с лют пипер,поставен на езика.Представях си огнена струя,насочена към черният дроб,както препоръчва Малахов.
По-късно си легнах и заспах,а към 1часа през ноща се събудих ,с така познатото ви гадене.
Беше ми много лошо-повърнах ужасна гъста горчилка,примесена с вкус на зехтин.Като количество не беше толкова много,но като качество-уДжас :D.Другото което е - имах "позивите"за тоалетната,на два-три пъти,но просто стомаха ми се освободи от приетите ягоди през деня.ООбаче-нито камъни изкарах,нито нещо друго по-"специално" :o.Заспах си,сутринта отново пих чай от мента,след което сок,по-късно ягоди и за обяд-картоф на пара с лека салатка от домат.Отново ми стана лошо-така до вечерта,а на следващия ден,т.е.вчера ,вече се чувствах добре.
Ми това е,незнам-много неуспешен ли ми беше опита,времето ли беше неподходящо,но все пак се престраших.Продължавам си почти със сурово хранене за сега и след няколко дена ще пробвам отново някакъв вид кратко гладуване.
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #59 -: 02-06-2011, 07:54:44 »

lindorina  Ти си направо за пример Браво!
Много съвестно си подходила към процедурата.

НЕ се притеснявай че не си изкарала камъчета от първия път това е съвсем нормално при някои хора трябват няколко процедури за да започнат да излизат Има вероятност и да нямаш (но тя е по скоро статистическа отколкото реална) ... :о)

Всичко си направила както трябва спряла си да пиеш зехтина и лим.сок когато не си можела повече - така и трябва.
Не се насилвай  да изпиваш количество , то ще стане с времето. По важно е да се повтаря процедурата.
Експериментирай с различни зехтини виж кой ти понася най добре - има някои прекалено тежки и гадни на вкус.
Аз лично предпочитам "minerva"
http://www.igogreece.com/apFiles/Photos/moPhoto1962-Minerva.jpg
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 24 запитвания.