Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Пречистване на черния дроб HomoFuturus  (Прочетена 86759 пъти)

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #20 -: 05-04-2011, 10:17:37 »

Благодаря Homo Futurus,интересен псевдоним!
Както се досещаш,наистина явно отдавна съм си тормозил дроба ,а и не само него!До 1995 г. правих всичко възможно да си разваля здравето-пиех доста алкохол,не се съобразявах какво и колко ям,не спортувах!Както повечето млади хора и аз мислех,че съм безсмъртен и няма как на мен да ми се случи да се разболея от нещо сериозно!
Но...!Същата година ми диагностираха есенциална хипертония и пролапс на митрална клапа!Това ми донесе сърдечна операция през 2004 г. и протезиране на същата клапа.Хипертонията и до сега си я отглеждам и не мога да се отърва от нея,въпреки плахите ми опити!По този повод ежедневно пия Nebilet(заради кръвното) и Синтром(заради клапата).След 1995 г. поех курс на по-здравословен живот.Отслабнах-бях 108 кг.Сега съм 91 кг. при ръст 185 см.Пак са много и ще сваля още,макар и да ми е трудно!
Ето и в общи линии менюто ми: Сутрин пия чаша дестилирана вода (научил съм го от великия Димков),чаша мед с лимон или мед с ябълков оцет(истински),още 2 чаши вода.Хапвам 1-2 лъжици сусамов тахан с мед!Друго не закусвам.По обяд ям плодове-ябълка и портокал или друга комбинация.Понякога хапвам и ядки.Проблемът е вечер-тогава колкото и да се опитвам да ям нещо здравословно,често се случва и да не е това,което би ми се искало!Не съм сам,имам семейство и не мога да се отделям в отделна кухня!Но по принцип отбягвам свинско месо,купена кайма,сирене,кашкавал и млеко,както и яйца.Но за съжаление,не мога да кажа,че изцяло съм ги изключил от менюто си.Пържено също много рядко консумирам!
По отношение на плодовете-ям и обичам всякакви,нямам непоносимост към някакъв плод!
Е,в общи линии това е!Сега давайте съвети,моля!
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #21 -: 05-04-2011, 15:40:09 »

При твоя черен дроб е нормално да имаш проблеми със сърцето ако си започнал да го чистиш на време да си избегнал операцията.
Каквото било било
тук:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=2770.0
Съм дал 6 прости правила за хранене опитай се да ги спазваш.
Не отгоре дето съм писал как самия аз се храня, а отдолу 6Те правила:
Те не изключват нито готвеното нито месото - просто показват как да се яде правилно и да не се прекалява.
Закуската ти е ОК - щом така си свикнал карай си така.
Ами аз още от началото написах какво трябва да правиш сега като гледам другите ти болежки само мога да го потвърдя.
Сутрин включваш пиене на зехтин и лимонов сок (до 50мл.max от всяко) - ако искаш поотделно ако искаш ги смесвай все тая въпроса е да ги пиеш на гладен стомах и след това поне половин час да не се храниш ... водата дето пиеш не им пречи може да комбинираш - примерно ставаш пиеш си една чаша вода след 15-30мин си пиеш сехтина и лимона след половин час пиеш вода и така, меда също не пречи дори мисля че ще помага.
 
За начало само това и се опитай да спазваш 6-те правила. Като свикнеш на този режим ще предприемем и друго - Зависи от това как ще ти понесе пиенето на зехтина и лимоновия сок.
Надявам се не си разочарован от това че не се впускаме изведнъж в някакви фантастични процедури - и няма да си речеш е то това нищо не е.
Така трябва да се започне с нещо малко да се види как реагира организма.
Ако си мислиш че ще се оправиш бързо - Няма да стане.
Обаче ако си постоянен ще се оправиш напълно.

Ако имаш въпроси пиши - срамни въпроси Няма.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #22 -: 06-04-2011, 10:02:39 »

Благодаря много!
От 6-те правила,които прочетох установих,че:
1.Имам проблеми с първото- често ми се е случвало  да преяждам!Може би има нещо вярно в зодиите-аз съм телец,а предполагам знаеш за тяхното чревоугодничество!
2.Когато пия червено вино,винаги е по време на ядене.
Другите 4 правила ги спазвам,бил съм при д-р Емилова и съм научил нещо.
Виждам,че си много напред в материала със здравословното хранене!Извинявай за въпросите,но как приготвяш или от къде си набавяш кефир?Какво означава Вата?Къде мога да прочета за тези неща?
Според теб ще е добре ли да се ползват хранителни добавки?Днес попаднах на писание за Hepatofelin,много добро било за черния дроб!Аз по принцип съм резервиран към тези неща!Ти какво ще кажеш?
Пия по едно кафе на ден-да го зарежа ли?
Спирам до тук за да не досаждам прекалено!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #23 -: 06-04-2011, 11:23:05 »

Ники,забравяш всякакво месо,просто го приеми за отрова,а то е такава за твоя дроб и сърце. Забравяш пържено,печено,преработени храни,претопляни храни. От млечните само домашно кисело мляко,ако искаш да ядеш млечни. Това, да се напраскаш вечерта, е направо ужасен навик,който ще ти докара още много бели.
Никакви течности по време на хранене. Алкохола също е отрова за дроба в твоето състояние,пословиците за червеното вино ги отложи за по нататък.
Приготвяй си малко и вкусна храна,яж бавно,дъвчи добре. Не говори много по време на ядене и не се занимавай с друго.
За да имаш кръвно,значи бъбреците ти, много вероятно не функционират добре.Или да имаш плаки натрупани по стените на кръвоносните съдове.Или много вероятно и двете. За да се стигне до твоето положение,дълги години тялото ти е давало сигнали за злоупотребата с него,но не е имало кой да го чуе.
Много е важно да прочетеш за начало "Целебно хранене" на Галина Шаталова-система за естествено оздравяване.
Повтарям го за кой ли път,моля да ме извинят останалите. След месец,я прочети пак,ще откриеш неща които си подминал първия път.
Ако имаш запек,взимай мерки! Не го подценявай. Даже ти препоръчвам една колон терапия. Има ли гниене в червото става страшно.
Пиеш ли достатъчно вода?Пий само изворна,не минерална,а още по малко купешка.
Съвета за сока е отлична,това е щадящия метод за пречистване на дроба. Лъжица зехтин със сок от кисела зелена ябълка,червено цвекло,лимон,морков.
Отдели време и отиди на йога, за да ти покажат дишане по системата,не казвам,че йога е панацея,но дишането ще ти помогне.
Ходи много пеша,започни с малко ,докато стигнеш 5-10 километра на ден.
Всеки ден си отдели 10 -15 минути и си представяй колко по-здрав ставаш,как си пълен с енергия,как си нов човек,без болести.
Това е за сега от мен,сори за дългия пост. :surpris_23:
Успех,всичко е в твои ръце. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #24 -: 06-04-2011, 11:36:45 »

Прочети и това,задължително,Бате бино се е морил да го синтезира и даде в здъвкан вид,готов за консумация  :laugh:
http://forum.zemianazaem.com/index.php?topic=1137.0
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #25 -: 06-04-2011, 12:11:40 »

Благодаря за съветите Бенато,прочетох и писаното от Бате Бино!Много сериозно и истински звучи!
Аз ходя на йога в Тримонциум при Рашко,но там на дишането не отделяме много време.Явно трябва да се задълбоча!
А според теб риба може ли да се яде?Докторът,който ме гледа на ехограф ми препоръча риба и то тлъста!
За месото не ми е много мъчно,не съм вече голям фен,за разлика от преди 15 год.!Малко ми трябва(но може би най-трудната част) да стана вегетарианец!
Активен

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #26 -: 06-04-2011, 12:15:35 »

Бенато,за водата знам,но къде около Пловдив(не знам от къде си) може да се налива изворна вода?
Сега наливам от аязмото на манастир "Св.Георги" до с.Белащица,но според мен също има риск,защото не е изследвана и не се знае какво съдържа.Това се отнася за всяка изворна вода,ако не е проверена,не мислиш ли?А водата е не по-малко важна от храната!
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #27 -: 06-04-2011, 12:32:51 »

Ами питай Рашко също,той е на ти с храненето и дишането,а и много природни начини за оздравяване знае,за дишането,там се показва основата,а ти трябва сам да се занимаваш.Петко също ходи там,а и много други.
Рибата е месо,ако не беше толкова сериозно положението,можеше и да хапваш,по малко ,заради вкуса. Съвета за по мазна риба,за болен дроб,лекаря не знам от къде си го е извадил,но май се досещам. ;D
Питай местните,ако я пият,значи става. Аз наливам от един извор близо до Равногор.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #28 -: 06-04-2011, 14:16:48 »

Съветите на benato  са супер бих ти ги написал и аз, но не исках да те стряскам.
Всъщност това което benato казва е 100% правилно. Щом месото не ти е толкова проблем махай го Постарай се наистина да махнеш и кафето - то действа подкиселяващо на организма и не носи нищо добро дори да си пълен вегетарианец пиеш ли кафе язък за вегетарианството.
С твоите проблеми Алкохола ти действа като истинска отрова - забрави за него най добре. Сега на нова година на сватба или Рожден Ден пий по една чашка ако е толкова "жизненоважно" но ако искаш да си оправиш черния дроб просто забрави за алкохол и безтова работата отишла на зле нека не я усложняваме допълнително.
Съвета за Хидроколон терапията е МНОГО ДОБЪР - забрави за всички глупости дето се говорят за клизмите и т.н. те са мощно очистително средство а на теб именно това ти трябва.

Кръвта поема хранителните вещества от стомаха и червата но преди да ги пренесе до клетките на тялото минава през черния дроб където става обработка - ако той не работи замърсената кръв навлиза в цялото тяло минавайки през сърцето - затова - скапан черен дроб - болно сърце.

За да оправим черния дроб трябва да действаме комплексно.
1. зехтина и лимона сутрин ще чистят плавно самия дроб.
2. Правилното хранене ще му осигури малко спокойствие за да може да се съвземе от нартавянето дето си му причинил - Спазвай 6-те правила и колкото можеш повече от съветите на benato.
3. Доброто състояние на червата е много важно ако те не работят добре - пропускат отрови както и не могат да извлекат полезните неща от храната  - резултата е пак натоварване на черния дроб. Затова Хидроколон терапията е идеална - правилното хранене ще укрепи останалата част от храносмилателната система - Без месо, пържено, тестени от бяло брашно, захат и нейните производни - шоколади вафли сладки торти пасти кексове изобщо сладкарството не е за теб.
4. Много важно - кръвта от последния дял на дебелото черво - правото черво - не минава през черния дроб за да се пречисти а навлиза директно в тялото(в правото черво става най голямата дехидратация на смляната храна) така че ако там е зле а то при всички почти е много зле - става директно отравяне и на сърцето и на всичко останало - Хидроколон терапията се справя с това.

Кефира се прави от една гъба която кисне в прясно мляко - на вкус става като кисело мляко на съдържание нещо сходно - според мен ще ти помогне защото много благоприятно влияе върху храносмилателната система нормализира ходенето до тоалетната и пречи на гниенето в червата.
 Тая гъба има много имена - Тибетска гъба, Млечна гъба, Кефирена гъба.
ето какво представлява - тук много добре е описано всичко.
http://snow4eva.blog.bg/lichni-dnevnici/2009/12/19/kefir-tibetska-gyba-kefirena-gyba.457731
Гаранция в Пловдив има хора дето я ползват Питай в Йогата дето ходиш разпитай гаранция ще намериш.
Лично аз съм против каквито и да било медикаменти това Hepatofelin ми звучи много синтетично.
Ако хранителната добавка е нещо естествено и ти носи облекчение ползвай - няма лошо.
аз лично си пийвам бирена мая понякога Спирулина и Келп също така цветен прашец - но това са все натурално продукти - другите ги избягвай.
За черния дроб хранителните добавки не вярвам да ти помогнат подпомагай го със сок от лимон цвекло зелени ябълки и моркови. Както и престани да го тровиш - това е най доброто което можеш да направиш за него - Евентуално сутрин тая вода дето пиеш може да си правиш някакъв билков чай дето помага на черния дроб.
Питаш какво е ВАТА
http://www.kukuriak.com/tritedoshi/

Когато четох Книгите на Г.П.Малахов разбрах за трите доши според мен освен книжката на Шаталова Трябва да прочетеш и нещо на Малахов той има доста за различни проблеми както и за комплексно оздравяване мисля че се казваше "Методи на изцелението" има ги на пазара можеш и по интернет да си ги поръчаш
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=31690
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=15464
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=13185
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=7751
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=7671
http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=4372
Намери някоя от тези и разгледай
аз започнах от последните две

Не се притеснявай да пишеш повечко не досаждаш.
Срамни въпроси няма - питай .
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #29 -: 07-04-2011, 08:34:21 »

Homo futurus,Бенато-много ви благодаря за съветите!Отворихте ми очите за много неща!Пък аз си мислех,че поназнайвам нещо по отношения на здравословното хранене!
Захващам се с това,което ме съветвате!Ако нещо не ми е ясно,пак ще питам!
Активен

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #30 -: 07-04-2011, 08:45:44 »

Още нещо което според мен ще ти е полезно - Намери си книгата на Лидия Ковачева
http://www.book-bg.com/details.php?id=33409
Докато не си пооправиш черния дроб гладуването според мен ще ти е доста тежко така че не ти го препоръчвам.
В книгата си Л.Ковачева прилага една плодова разтоварваща диетка която ще ти е от полза.
Примерно няколко дни в месеца е хубаво да си на нейната диета или пък един ден всяка седмица.
Както ти е най удобно много е важно обаче да е РЕДОВНО.

Сега идва сезона на Дините - направи си няколко дни само на Дини - това ще даде почивка на черния дроб и ще промие хубаво бъбреците ти.

В дните които си на плодове или диня - сутрин си пиеш зехтина и лимона(просто това трябва да стане неразделна част от всяка твоя сутрин)
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #31 -: 07-04-2011, 14:56:57 »

Благодаря ,че ме споменавате с добро. :)   
(Иначе добри диалози са се заформили . Ценно, адмирации.   :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Nikolay

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #32 -: 10-04-2011, 10:04:29 »

Благодаря за пореден път Futurus!
Вече изпълнявам препоръките!Сутрин си пия зехтин и лимонов сок и не ми е никакъв проблем.Не ям месо!Снощи имах кратки стрелички в областта на черния дроб.Дали не започва някакъв процес на очистване?
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #33 -: 10-04-2011, 11:20:36 »

Божа работа, Никиии.. От една възраст нататък стреличките стават все повече :)
(Затова трябва яко да противодействаме )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #34 -: 10-04-2011, 14:43:17 »

Бате Бино,а ти на колко време правиш прочистване на черния дроб и какви са резултатите при теб?
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #35 -: 10-04-2011, 15:24:52 »

Това че си спрял месото е чудесно.
Хубаво е че ти понасят и зехтина и лимоновия сок. Много хора им се мръщят :о)
Стреличките са нормални карай го така постепенно ако има нещо пиши.
Сега е началото на Април, след един месец в началото на Май ако всичко е ОК ще увеличим малко дозата на зехтина и лимона.
Преди това ще ни напишеш какво и как си хапвал пийвал и така нататък, имал ли си някакви усещания и какви ....  такива неща.

Намери си и прочети някоя от книжките за които ти казах.

Хайде със здраве.

Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #36 -: 10-04-2011, 18:10:27 »

Няколко пъти съм го правил, Линдорийка, този сезон пак ще действам (този път няколко пъти подред,както си е по учебник) обаче не съм достатъчно дисциплиниран, заслужавам критика.
Но пък съм изкарвал голямо количество "чудесии" , което ме кара да си въобразявам , че все пак определена работа е свършена.  На два пъти излезе към две пълни шепи нещо , което няма никаква връзка с т.нар. "камъни", които по принцип си излизат. (тъмнозелени, меки, дето им е аргумент на отрицателите на метода - че видиш ли ,това си е бил самият зехтин. Да, в школата на Семенова казаха,че това е вярно , но само отчасти.) 
Та и двата пъти излезе голямо количество някаква материя, с вид на светла рядка кал. Но при най-първото ми прочистване тази материя приличаше на резмекнати парчета кашон.  Докторът каза ,че това било застояла жлъчка , набутана в някое кюше.
 Обаче напоследък си мисля да заложа изцяло и яко на сухото гладуване. Когато се прави редовно( и по много ,както Вики го прави) , няма нужда от никакви допълнителни прочиствания , за които да се питаме за дозировки, за уточнения - кое по колко, кое след кое.. Изровил съм уникална литература, намерил съм и съответния център ,(не у нас,разбира се)не че ме е страх, просто за мотивация,  и смятам че ще има какво да ви докладвам.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #37 -: 10-04-2011, 18:50:54 »

Ще чакаме с нетърпение,аз съм със скромните пет дни на сухо и по два три,през седмица.Хубавото на сухото,освен всико останало е,че лекува и полевата форма на човек.Три дни след петте дена сух глад,събирах урина  в 2/3 от шише пълно с урина,имаше два сантиметра утайка,кристали,мътилка-гъста и когато отстраних горния по-чист слой,утайката миришеше ужасно,на отрова някаква.Просто тялото се изстисква като гъба.Течностите в тялото се подменят.
Аз също ,вече опитал сухото,му станах фен,мога само уриново да пробвам,че и за него има изписани чудеса.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

lindorina

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 93
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #38 -: 10-04-2011, 20:46:01 »

Благодаря на всички,че споделяте-и аз много искам да го направя това пречистване-от миналата година се каня.Досега не съм го правила,а и честно да си призная-никое друго.
Продължавам да чета все още,а когато се реша да започна-ще има да питам,питам,защото съм много,много назад,в сравнение с вас.Но си мисля пък,че по-добре да започна и да питам,дори да бъркам,отколкото да си остана само с мисленето ^-^
Активен
Преди шансът да ви награди с голям успех,той първо ви изпитва в трудности!
http://img.wallpaperstock.net:81/spring-feeling-wallpapers_5137_1024x768.jpg

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:Пречистване на черния дроб HomoFuturus
« Отговор #39 -: 10-04-2011, 21:45:41 »

Сухото гладуване е НАЙ СИЛНИЯ очистителен естествен метод както за тялото така и за полевата форма.

Трябва обаче да се спомене:

 1. Хора без опит в другите видове гладуване трябва да подхождат изключително внимателно към него, защото шока за организма им ще е прекалено голям, както и няма да притежават самодисциплината да си направят правилното захранване - а това може да им докара ПРОБЛЕМИ.

2. Хора които никога не са правили гладувания имат здравословни проблеми и организма им е задръстен НЕ трябва да правят сухо гладуване.
Трябва да започнат с нещо по леко и постепенно да преминат на сухо ако искат да пробват.

ГЛАДУВАНЕТО не е майтап работа който се хвърли направо в дълбокото рискува да се удави.

За всички начинаещи - започвайте плавно трупайте опит и не се отказвайте.

Хайде със здраве.  :peperudi:
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !
 

Страницата е създадена за 0.33 секунди с 25 запитвания.