Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ - за клизмата ....  (Прочетена 38121 пъти)

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #40 -: 30-06-2015, 07:30:48 »

Правете клизма с урина и няма да имате проблеми.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #41 -: 30-06-2015, 07:36:39 »

Аз точно с такава съм имал много неприятни усещания, Тихий. Тялото нещо се дърпа , не я иска .. tooth Особено с изпарената !
 Май не бях спазил постепенноста в увеличаването на количеството и почнах с по-големи дози. ( въодушевен от това, че водните ми се получават идеално. )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

Elia

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 494
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #42 -: 30-06-2015, 11:22:11 »

Относно правенето на клизми всеки би могъл да има проблеми.Това зависи от вида на иригатора и от начина, по който всеки сам си прави клизма.Важна е температурата на водата.По правило колкото по - топла е водата, толкова по - бързо се извежда тя заедно с отпадъците.
Когато се прави клизма наконечника се вкарва в ануса, иригатора се окачва на високо, прикляква се леко като главата винаги трябва да бъде поставена под нивото на коленете.Така водата влиза винаги по - лесно и бързо.Много добри иригатори има на фирма MAS.Но трудничко се намират по аптеките.Трябва да е хубав самия наконечник, българските иригатори не са никак удобни.Маркучът е много къс, а наконечниците не са практични и удобни.
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #43 -: 30-06-2015, 20:21:51 »

Моля за внимание при затопляне на водата... Червата нямат усещане за температура, но са мнооого по-нежни от кожата например. Температура мааалко по-топла от телесната е добре.
При изправяне и - примерно - ходене с водата от клизмата в тялото, почти цялата тежест на водата отива само в най-долната, последна част от червото. Ако предварително това черво има някакво възпаление, изтъняване и пр. ми е страшно да си помисля какво може да се случи.
Затова препоръчвам клизмите да се правят само в клекнало положение (то и без това си е най-доброто за изтласкване на отпадъците), с течаща вода от чешмата, много пъти, всеки път, с напълно отпуснат корем, неежно се опитваме да вкараме малко повече вода - ако може. И така, до излизане на чиста вода при три последователни вливания - след десетото.
Никакво задържане на течност в червото не е необходимо, освен ако е открито и доказано някакво специално състояние и е назначен специален разтвор, който трябва да престои известно време, за да подейства...
През цялото време волево държим коремните мускули отпуснати. Чак на последното изливане, след като водата спре да изтича сама, стягаме корема за доизтласкване на последни малки количества.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #44 -: 30-06-2015, 20:43:53 »

Това е на принципа на  "сифонната" клизма, Вов. Само че изпълнена не в правилната позиция..
 И най-силно от всичко друго отмива флората! Заради големите количества вода , които се вкарват.
Между другото, тази схема откъде я научи?  tooth Никъде не съм попадал точно на такава..
Искаш да кажеш, че посредством налягането от чешмата трябва да надуваме водата навътре , като с компресор ли ?   Е то по този начин водата ще стигне само до края на правото черво, тоест само на 20 см. , защото после следва извивка и ако трябва да я нагнетяваш още, ще ти гръмне червото  tooth
 А до края на дебелото има още цели 120 см.. :surpris_23:  Останалата част не подлежи ли  на чистене?

При изправяне и - примерно - ходене с водата от клизмата в тялото, почти цялата тежест на водата отива само в най-долната, последна част от червото.
Да , това важи за първата минута след въвеждането. Иначе на десатата ( Ако се направи както трябва,) водата е равномерно разпределена по цялото дебело черво ( знаем, че то е и нагънато ) и въобще не се усеща като тежест! Случвало се е по 20-30 мин. да си върша работата у дома, заедно с водата вътре( 2л. ). И съм се чудел защо ли не иска да излиза ?  :surpris_23:
« Последна редакция: 30-06-2015, 20:45:57 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #45 -: 01-07-2015, 15:13:12 »

Като гледам как мъжете си хортуват за клизмата ми става...интересно... tooth :bleh
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #46 -: 01-07-2015, 23:53:13 »

Черешка,
Клизмата е почистващо действие, подобно на миене на зъбите например... Огромен брой хора не само, че не изакват след всяко хранене, но дори го правят не всеки ден(!)... За тях и за тези, които все нямат време, съм описал този метод.
Иначе, който има вана, време, постелки и пр., може да ляга по гръб, да се върти на дясна страна, на лява (със специалния разтвор - налят), да чака определено време и чак тогава да заема клекнало положение за освобождаване - както казва Бино и каквито методики има описани. Разбира се, винаги е по-добре да се подхожда докрай консервативно - ако не знаем точно има ли някакви страдания по дебелото черво. Първият път - малко вода, после повечко и така, с цялото внимание и обич към себе си, към дебелото черво...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Тихия

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 740
  • Болката е неизбежна. Страданието - по желание.
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #47 -: 02-07-2015, 06:06:41 »

... и да не се прекалява, защото мярата е важна.
Активен
Да виждаш е събитие на съзнанието, а не зрителна реакция.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #48 -: 02-07-2015, 07:28:12 »

На мен лично май ми омръзнаха тези процедури   :-\    tooth , и  почвам да проучвам до колко този ефект може да бъде постигнат  с други методики. След като  и Неумивакин се пренасочи, значи  знае нещо..  tooth 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

iskrena

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #49 -: 02-07-2015, 22:03:27 »

имаш предвид, че професорът вече не препоръчва клизми?
може би е разбрал, че има повече вреди, отколкото полза....
аз доста се замислям - значи, нещо, дето си зависим от разни техники за здравето си....явно не е толкова читаво  :)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #50 -: 02-07-2015, 22:45:01 »

Не е точно тъй бе ,душо, чак "вреди " няма ..Той се изразява дословно  - " неестетични " били  tooth
Но с нещо ги е заместил, ще разберем.  
А и "зависимост"  не е правилната дума. То да е нещо приятно , че да си зависим..   tooth
Нещата , нали знаеш, никога не са такива елементарни , както на пръв поглед .
Аз , ако имах оздравителен център като неговия, и аз нямаше да препоръчвам клизми.
Представи си дойде някой , който разбрал недоразбрал , и се юрне да прави процедурата без да спазва всички изисквания. Ще вземе да обърка нещо, ще вземе да му се обостри нещо и тоя после ще почне да те съди .Или ще проглуши интернет , че си шарлатанин, че си го повредил..
Има хора непохватни, не могат да си паркират колата без да я остържат.., бъркат си в дясното ухо с лявата ръка.. пък ти искаш клизма да успеят да си направят   tooth
Или пък, ако е някой вдървен, докато се навежда, ще му изхрущи кръста  и ще пише после, че в центъра на Неумивакин ти повреждат гърба  tooth
После, такава процедура е възможно да отблъсне голяма част от клиентите му. Които заради нея , да се лишат и от други полезни мероприятия .
Или пък да го задяват за тия клизми , както Малахов го задяват за уринотерапията. Някой като иска до го осмее - и веднага го почва за уринотерапията ( най-вече за пиенето)  tooth Той Малахов писал за 9000 неща още, обаче , на - хващат се за едното нещо, пък другите не ги и споменават  tooth
Има и други техники за прочистване на червото , напр. с рициново масло. Но сравнение не мога да направя, не знам и някой да е правил.  
« Последна редакция: 02-07-2015, 22:52:31 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

emo75

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 222
    • Разходка из Езерната градина
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #51 -: 02-07-2015, 23:45:08 »

Оставам с впечатлението, че тук сме предимно теоретици, а не практици на тема "клизми"  ;D
Още от време оно съществува спорът струва ли си да се разчита на клизми или да оставим всичко на Майката-Природа чрез класическото гладуване. Истината е някъде по средата. Маниакалното отдаване на клизмите е повече вредно, отколкото полезно. Но по една клизма дневно в продължение на седмица при гладуване или олекотена сокова диета, това си е идеално прочистване. После задължително се почива.
А че дебелото черво си има нужда от периодични "ленински съботници", спор няма  :D ;D

По принцип механичното чистене не е достатъчно, искат се и по-специални смеси. Но тук гледните точки пак са най-разнообразни. Важното е човек да се чувства добре.
Ако си с хемороиди и правиш прекалено често клизми, сам се обричаш на излишни страдания  :Confus_3:
Активен

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #52 -: 04-07-2015, 13:31:58 »

Хм, ако може, едно допълнение.
Ние сме принудени да правим клизми, за да почистваме. Почистваме нещо замърсено. Тоест, разбрали сме, че с нашите хранителни, пиителни, двигателни и мислителни навици, бързо или бавно, затлачваме дебелото черво, че вероятно и тънките...
И затова трябва да чистим.
А ако променим всичките си действия, може да се окаже, че е достатъчно 1 почистване на дебелото черво в годината (ако то вече не е толкова увредено, че да е необходимо по-често).
Ако продължаваме със старото или подобно хранене, си трябват клизми, няма нищо странно или чудно.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

marchelo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #53 -: 04-07-2015, 19:10:39 »

докладвам:
 позабравих сместа и малко поохладня, но  май ще се окаже, че преди е била прекалено топла, защото  този път почти ми се получи даже не чувствах напрежение ( че 1 път успях да вкарам доста въздух); маркуча е къс и идеята с ваната помогна по- скоро откъм височина;
 въпрос: на другата сутрин чувствах  болки близо до бъбрека високо от ляво  сутринта реших да пия фреш имах чувството, че  камъни вкарах имаше малко болка при преминаването през  определени места по червото?? идеи?
п.п.след  се храних нормално няма проблем
Активен

muki_w

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 182
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #54 -: 05-07-2015, 13:34:21 »

От всичко най-ми хареса историята с пързалката.
Активен

миа

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 201
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #55 -: 05-07-2015, 13:53:16 »

С помощта на клизмата се почиствал само малък участък от дебелото черво-40-50см, с риск да се разбута микрофлората му.

  https://www.youtube.com/watch?v=WFVmQkwQqXc
Активен
Тайната на здравотворният живот се крие в хармонията между дух, тяло и разум.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #56 -: 05-07-2015, 15:28:19 »

Миа, малко прибързано си го изгледала..  :D  Там се казва , че проблем с флората има  когато се  прилага хидроколонотерапия. А не при клизмата. 
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

cherry

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 411
  • Любовта е смисъла на живота.
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #57 -: 06-07-2015, 12:57:57 »

Напоследък все повече се говори,че клизмата е неестествен метод за очистване.Например Щенников-лекува в Русия без клизми.Ако органзма не е много затлачен не са необходими клизми.Аз изобщо не съм теоретик в материята... tooth .Преди време пробвах кл. с какво ли не и какви ли не методи за прочистване на дебелото черво.Но...нищо.Даже получих лека дисбактериоза и лениви черва.Оказа се,обаче,че единствения ЕФЕКТИВЕН метод за прочистване на червото,а и не само на него си остава гладуването.Класика... :thankyou:
Активен
„Живеят само влюбените,останалите просто съществуват.”      
Уилям Шекспир

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #58 -: 06-07-2015, 18:04:00 »

Един от елементите на почистването  на тялото и духа с временно въздържане от храна... е клизмата. При това много важен. Има предостатъчно време и подходи за възстановяване на полезната, че и на вредната флора - след това.
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.

Jeliomir

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #59 -: 29-10-2017, 20:27:23 »

Здравейте от мен Жельомир. Възможните причини, поради които водата не влиза могат да са много. От иригатора, до позата, която сте заели. Вижте http://www.klizma.bg и гледайте образователните ми видеа в Ютюб на тема как се прави клизма. Поздрави!
Активен
 

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 24 запитвания.