Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ - за клизмата ....  (Прочетена 38125 пъти)

Вес

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #20 -: 05-10-2011, 22:14:35 »

Здравейте, нова съм във форума и искам да попитам относно клизмите с урина. Трябва ли да я съхранявам в хладилник ако става въпрос за престояване от едно денонощие?
Много благодаря предварително !
Поздрави, Весела
Активен

Vesi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #21 -: 09-12-2011, 14:08:27 »

Здравейте!

Пак имам нужда от помощ :( Полседвах всички съвети тук за клизмата - с накрайника и т.н., започнах тази седмица серизно пречистване, ама сега ново чудо ми се случва и не мога да си обясня, къде бъркам.

Правя си клизма със солена вода - около 1.3 л, горе долу толкова събира уредът. Дебелото черво се изчиства и час след това си правя клизма с обикновена урина, неизварена, само загрята и изстудена до телесна температура. Коичеството й е същото - около 1.3 л. Но след като си я направя, нямам повече изобщо позиви да ходя по голяма нужда. Коремът ми си стои издут известно време и после спада, явно всичко отива за малката нужда :)..... Това ми се случва вече трети пореден път тази седмица, досега нямам нито една успешна клизма с урина. Не мога да си обясня това нещо, навсякъде чета, че клизмите с урина действат много очистващо, какво ли не се изкарвало ... Много се притесних, може ли да ми стане нещо и защо ли се получава така  :Confus_34:

Благодаря предварително, ако някой може да ми отговори.

Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #22 -: 11-12-2011, 18:48:57 »

Здравейте!

Пак имам нужда от помощ :( Полседвах всички съвети тук за клизмата - с накрайника и т.н., започнах тази седмица серизно пречистване, ама сега ново чудо ми се случва и не мога да си обясня, къде бъркам.

Правя си клизма със солена вода - около 1.3 л, горе долу толкова събира уредът. Дебелото черво се изчиства и час след това си правя клизма с обикновена урина, неизварена, само загрята и изстудена до телесна температура. Коичеството й е същото - около 1.3 л. Но след като си я направя, нямам повече изобщо позиви да ходя по голяма нужда. Коремът ми си стои издут известно време и после спада, явно всичко отива за малката нужда :)..... Това ми се случва вече трети пореден път тази седмица, досега нямам нито една успешна клизма с урина. Не мога да си обясня това нещо, навсякъде чета, че клизмите с урина действат много очистващо, какво ли не се изкарвало ... Много се притесних, може ли да ми стане нещо и защо ли се получава така  :Confus_34:

Благодаря предварително, ако някой може да ми отговори.



Здрасти !
Наистина си странен случай, предполагам, че не си затоплила достатъчно урината.
А иначе не се притеснявай, не може да ти стане нищо лошо, просто си я усвоила през дебелото черво.
Моя съвет е да я извариш все пак, пък било то и за 5 минути, ще е една идея по-концентрирана, и не би трябвало пак да ти направи проблем с излизането...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

Vesi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #23 -: 11-12-2011, 22:42:10 »

 Здравей bpa,

благодаря за отговора. И аз доста се изненадах, още повече че освен тук във форума и в сайта, прочетох и две книги на Малахов, с примери и т.н., където всичко е обяснено подробно, та и през ум не ми мина, че може да има такъв проблем.

Доста размислих и аз, защо се получава така и какво бъркам. Понеже си правя клизмата около обяд, сутрин като стана пия много вода и закусвам с някакво ядково мляко, събирам спешно литър и нещо урина и действам. Може би е много разредена. Но иначе не мога да събера всеки ден такова количество във времето, в което ми трябва.
Само вода и сол възможно ли е по описаната в сайта схема да се прочисти дебелото черво качествено? Някой опитвал ли е, дали има ефект?
Активен

nemo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #24 -: 19-12-2011, 12:57:02 »

Здравейте,искам да попитам при правене на клизма във водадта може ли да се добави малко йод?
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #25 -: 19-12-2011, 20:39:51 »

Здравей bpa,

благодаря за отговора. И аз доста се изненадах, още повече че освен тук във форума и в сайта, прочетох и две книги на Малахов, с примери и т.н., където всичко е обяснено подробно, та и през ум не ми мина, че може да има такъв проблем.

Доста размислих и аз, защо се получава така и какво бъркам. Понеже си правя клизмата около обяд, сутрин като стана пия много вода и закусвам с някакво ядково мляко, събирам спешно литър и нещо урина и действам. Може би е много разредена. Но иначе не мога да събера всеки ден такова количество във времето, в което ми трябва.
Само вода и сол възможно ли е по описаната в сайта схема да се прочисти дебелото черво качествено? Някой опитвал ли е, дали има ефект?


Зависи какво разбираш под "качествено" :)
Ако говориш за почистването на цялата храносмилателна система, чрез пиене на солена вода, аз съм постигал задоволителен резултат - водата, която излизаше, беше съвсем леко жълтеникава на цвят, и това мен доста приятно ме изненада  :whistling2 - emotloader: :Confus_3:

А иначе изобщо не подценявай солената вода, минава и помита всичко... :pensif_29:

Друг момент е, че може и да не чакаш да събереш "литър и нещо", мисля, че и количества над половин литър също могат да свършат работа...а и не е нужно да е толкова прясна - примерно можеш да започнеш да събираш след 3 часа сутринта (защото Малахов пише, че от 3 до 6 се отделя най-лечебната урина)...

А nemo  - да, можеш и йод да добавиш, но наистина да е "малко", защото след това ще има да цвъкаш съкровища с йоден цвят  :Content_4 - emotloader:
За какво искаш да го добавяш този йод ? За да избиеш нежелани гости ?
Ако сипеш сол, сода за хляб, лимонов сок и оцет, ти гарантирам, че няма да оживее никаква гад след промивката :)
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

ltod

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #26 -: 30-11-2012, 17:08:14 »

да попитам един въпрос ,до сега не ми се е налагало да си правя клизма ,но знам че тялото освен външно трябва и вътрешно да се почиства ,та мисля да пробвам да си направя клизма по опитните нека ме посъветват?
Активен

radost_iv

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #27 -: 11-12-2012, 20:00:15 »

Здравейте,
Виждам че форума вече не е много активен, но ще се радвам, ако получа някое по-компетентно мнение :)
Проблема е следния- все още кърмя 7 месечно бебе и съм планувала след Нова Година да направя прочистване на дебелото черво, така както е описано в статията от сайта, със прясна урина за 4 седмици и след това, да пия всяка сутрин, в продължение на 1 седмица 50мл. зехтин и 50мл. лимонов сок- нещо като олекотен вариант на прочистване на черен дроб.
Въпросът ми е дали прочистването на дебелото черво с урина може да повлияе лошо на качеството на кърмата- да започнат да се отделят токсини и през кърмата?
И същия въпрос относно пиенето на зехтин и лимон.
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #28 -: 12-12-2012, 15:40:43 »

Привет от мен и поздравления за начинанието, което си решила да предприемеш !
Според моето скромно мнение няма как да се отделят токсини в кърмата при почистване на дебелото черво с урина - урината влиза, разтваря каквото има, и си излиза.
Що се отнася до лимона и зехтина - ситуацията е подобна - зехтина и лимона действат омекотяващо върху твърдите чернодробни задръствания и не предизвикват отделяне на такива токсини, които биха могли да застрашат кърмата, още повече, че ще го правия с олекотения вариант, и може и изобщо да не го усетиш.

Успех с процедурите !

Здравейте,
Виждам че форума вече не е много активен, но ще се радвам, ако получа някое по-компетентно мнение :)
Проблема е следния- все още кърмя 7 месечно бебе и съм планувала след Нова Година да направя прочистване на дебелото черво, така както е описано в статията от сайта, със прясна урина за 4 седмици и след това, да пия всяка сутрин, в продължение на 1 седмица 50мл. зехтин и 50мл. лимонов сок- нещо като олекотен вариант на прочистване на черен дроб.
Въпросът ми е дали прочистването на дебелото черво с урина може да повлияе лошо на качеството на кърмата- да започнат да се отделят токсини и през кърмата?
И същия въпрос относно пиенето на зехтин и лимон.
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

e4o_me4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #29 -: 19-03-2013, 23:30:35 »

Здравейте, искам и аз да попитам относно кърменето. Може ли да се проведе истинското прочистване на черния дроб? За кърмата ли може да има проблем или по-скоро за организма на майката, който се изтощава.
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #30 -: 20-03-2013, 00:04:44 »

Стресова процедура си е , мечо. Едва ли е спешно точно сега да прочистваш. Организмът на майката се настройва за едно, ти му заповядваш друго.. Аз го виждам като да изчакаш.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

e4o_me4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #31 -: 20-03-2013, 14:06:36 »

Бате Бино, не мога да я чакам вече. Тя е на 1г и 6м, суче основно за преспиване и през ноща. И няма намерение скоро да се отбива, и ще пропусна пролетта и лятото, а есента не е много подходящо за прочистване. А някой по лек вариант има ли?
Активен

Люба

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #32 -: 21-03-2013, 14:36:24 »

Според мен също би било стресово,но разбира се има степени и в това.Самата процедура си е изтощаваща за тялото,но кърмата няма да спре или нещо от сорта.Ще се промени състава и донякъде разбира се и вкуса и.Ако смяташ,че Можеш докато трае прочистването,изцеждай и хвърляй а на малката и давай АМ.Обаче сега се замислям-кое е по зле-кърма за която не сме сигурни дали съдържа повече токсини или АМ...Нямаш ли замразена от преди или от някоя друга мама?Това е ако искате да продължите с кърменето.Пък допълнителното натоварване за теб въобще не го коментираме-то ние мамите сме си свикнали tooth.

Все пак само те съветваме ти си помисли хубаво
Активен

purelove

  • Гост
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #33 -: 21-03-2013, 18:00:48 »

Има доста билкови формули за кърмачки, които биха подействали като пролетен тоник и средство за прочистване от отрови. Има и друг вариант -да отбиеш детето или да прескочите кърменето няколко вечери. Щом не кърмиш активно едва ли ще е проблем. Темата е коментирана тук http://www.recipemagician.com/polezno/ot-do-za-sokolechenieto-i-prechistvaneto/
Активен

e4o_me4o

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #34 -: 21-03-2013, 23:21:13 »

Благодаря ви много за съветите, с АМ няма да стане, защото тя не го иска; с цедене също не става, защото не пуска нищо, с прескачане на кърменето няма да спи цяла нощ и не трябва да е при мен. То май не остана друго, освен ако кърмата и загорчи да вземе да се откаже сама. Проблема е по скоро в сученето за приспиване, отколкото за нахранване. Аз съм го правила преди това прочистване и добре го понесох, затова се замислям дали да се престраша. Имам тежест в  черния дроб от 1г и вече не ми се чака. Ще видя какво са писали в сайта на Вери и Милен.
Активен

marchelo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #35 -: 28-06-2015, 13:23:33 »

Здравейте,

темата не е много нова, но да попитам как да осъществя задържане на течността за клизмата?
напълно ми е невъзможно; първият път имаше някакъв успех -успях за около 3-4 мин, но с всяка следваща процедура  времето се скъсява до степен, че вливането се налага да прекъсне за "изливане" и  така на части ..
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #36 -: 28-06-2015, 16:04:11 »

Понякога наистина е така, Марчело.
Пробвай следното и докладвай.( да умуваме друго :) )
Първо правиш прочистваща клизма с по-малко течност например 500 мл. Да стои 2-3 мин, колкото можеш.
 Тя изважда голяма част от "труда на готвача"  и прави място  за следващата , вече същинската клизма. Която ще направиш вече много по-лесно.
2. Има значение с каква скорост влиза водата. И каква е позата ти. Трябва да влиза бавно , като през това време стоиш в "колянно-лакътна поза", наведен надолу, ( точно като българския президент и премиер  tooth ) , вдишваш дълбоко и волево правиш движения с корема за да улесниш придвижването на водата.  После лягаш веднага  по гръб и вдигаш краката и таза нагоре за 1 мин. , за да отива водата по-навътре. И продължаваш да издуваш корема ритмично!!
3. Какви клизми правиш - алкални или кисели? Киселите са с лимон , а алкалните със сода бикарбонат ( 20 - 30 гр) , а сол винаги се слага! 2 суп. лъжици.  Пробвай първо алкалната, при мен поне тя е по-"блага".
4. Най-лесно ще ти е ако имаш вана! Лягаш в топлата вода и така провеждаш процедурата.
   :peperudi:
« Последна редакция: 28-06-2015, 16:05:45 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

marchelo

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #37 -: 29-06-2015, 09:44:20 »

1. мерси за отговора
2. киселинни
3. имам вана, но не разбрах как става процедурата :surpris_23:
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #38 -: 29-06-2015, 11:16:30 »

Същата е процедурата , Марчело. Просто трябва ти да се намираш вътре във ваната.  Като разбира се там "колянно-лакътната " поза е невъзможна, защото нямаш хриле , и затова ти сам ще си избереш подходящата поза. Няма значение как ще влезе водата, важното е да влезе .
Но понеже за процедурата е важно някак да се повдигне тялото  за да може течността да достигне  до по-високи дялове на червото, ( както и да се завърташ на ляво и на дясно със същата цел) ,
вероятно ще е разумно след като вкараш водата , да излезеш бързо от ваната  и да се продължи процедурата на сухо, върху предварително приготвена постелка някаква. ( аз използвам за целта 1 см дебела плоскост фибран, от строителният магазин. Може и стиропор, но той се рони . )  Защото във ваната ако останеш , ще си принуден да заемаш положение наклонен, което не е добро за процедулата - водата ще се стреми да излиза..А в случая трябва да се стреми да влиза :)
« Последна редакция: 29-06-2015, 11:20:50 от бате Бино »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #39 -: 29-06-2015, 22:30:50 »

Само да вметна, че студената вода в клизмата също би могла да е причина за скоростно излизане на водата :)
И да разкажа за случка, която ми разказаха съвсем наскоро. Една жена ходила на водна пързалка, но не спазила правилата за спускане, спуснала се с разтворени крака, и вследствие на високата скорост на спускане, получила клизма със студена вода, която  естествено не успяла да задържи, докато стигне до тоалетната. И повече не ми беше удобно да разпитвам...  :Confus_3: :Confus_3: :Confus_3: :whistling2 - emotloader:
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят
 

Страницата е създадена за 0.075 секунди с 23 запитвания.