Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Помощ - за клизмата ....  (Прочетена 38128 пъти)

Vesi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Помощ - за клизмата ....
« -: 30-03-2011, 16:30:56 »

Здравейте,

Имам проблем с клизмата и много моля за съвет. Не срещнах подобен проблем във форума, та затова реших затова да започна нова тема. За първи път днес се опитах да си направя клизма. От няколко седмици ям сурова хранам изчетох всичко което намерих в сайта на mer за клизмите, взех си два вида иригатори за всеки случай - с и без кранче и т.н. Но за мое изумление, когато се опитах да си направя клизма - заех описаната поза, иригаторът беше поставен на височина - нито капка от течността не влизаше в мен. Не мога да си обясня къде съм сбъркала - дебелото ми черво беше празно, накрайника на иригатора пъхнах около 7-8 см в ануса, чаках около 5-10 мин. при всеки от четирите ми опита, опитах и с двата иригатора, но нито капка от течността не усетих да влиза в мен. А иначе иригаторите си работят, текат си нормално. Има ли някой идея какъв ми е проблемът и какво да поправя следващия път :) ???
Активен

zigzag

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 237
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #1 -: 30-03-2011, 19:20:53 »

Накрайника на иригатора опира в стената на дебелото черво и се запушва.Махни накрайника,да остане на тръбичка,която леко може да обгориш със запалка(съвсем внимателно) за няма ръб.Когато си в позиция с тръбичка отзад и не тече понамести я малко,в ляво,дясно или по-навътре.
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #2 -: 30-03-2011, 21:32:04 »

Вземи си иригатор с гъвкав и дълъг накрайник-тръбичка със заоблен връх и две дупки отстрани,дълъг е около 30 см. Вкарва се около 20 см и няма проблем,когато вкарваш трябва да си отпусната. :love_028: :Content_22:
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

Vesi

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #3 -: 31-03-2011, 07:23:20 »

Благодаря за отговорите, може пък проблемът да е бил наистина в накрайника. Ще опитам пак. За колко време горе долу трябва да изтече 500 милилитра течност ? А усеща ли се нещо докато се влива клизмата?
Активен

benato

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1467
    • benato
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #4 -: 31-03-2011, 07:35:29 »

Зависи колко си отворила кранчето,усеща се ,разбира се,особенно,ако течноста не е с подходяща температура.
Активен


GO GREEN
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго." -Джон Стайнбек - "На изток от Рая".

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #5 -: 31-03-2011, 13:50:20 »

почти винаги помага и издишването на въздуха и гълтането на корема - това образува вакуум, и засмукваш съдържанието от маркуча...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #6 -: 02-04-2011, 18:00:29 »

Щом нещо ти влиза отзад винаги се усеща  tooth  tooth  tooth
Активен

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Клизма - неуспех..
« Отговор #7 -: 09-07-2011, 09:10:27 »

Днез реших да си направя клизма за първи път, но нещо не се получи. Не ми бяха празни червата, затова първата клизма беше за това, малко вода успях да задържа, но свърши работа, след което обаче на втория път водата на слизаше по маркучето, а даже обратно - качваше се ...не мога да си го обясня...Някой може ли да ми даде съвет..И да доуточня само, че без да искам капнах малко мазнина във водата и така я направих клизмата, а иначе разтвора ми беше със морска сол и малко мъзнина в случая...Дали от това не се е получило ?
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #8 -: 09-07-2011, 11:27:32 »

Има подробни описания за тази процедура и в сайта и тук някъде. (В сайта беше много изчерпателно ако не се лъжа.)
Нещо някъде бъркаш, но не е фатално , ще стане. Не е от мазнината. Или накрайникът се е запретнал някъде из лабиринта ти , или прекалено плитко или прекалено надълбоко си го инсталирал.. пробвай пак като промениш нещо от изброените . Нама страшно, няма какво да прецакаш :)

« Последна редакция: 30-07-2011, 14:39:18 от Mep »
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

tt

  • Jr. Member
  • **
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 52
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #9 -: 09-07-2011, 12:34:11 »

Всичко прочетох, но не знам къде е проблема. Мерси за отговора все пак бате Бино  :)
« Последна редакция: 30-07-2011, 14:39:33 от Mep »
Активен
What the caterpillar calls the end of the world, the master calls a butterfly....

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #10 -: 11-07-2011, 20:29:40 »

Опитай се да дишаш повече с корема, бъди спокоен при процедурата, разбира се след като си отстранил евентуални други технически проблеми. Успех!

Видях, че имаме бутон за промяна на мнението. Радвам се. :)
Бате Бино, честит модераторски пост! И за теб се радвам много. :love_026:
« Последна редакция: 11-07-2011, 20:31:58 от Синева »
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #11 -: 12-07-2011, 10:36:23 »

То и бутонът и това, моето, е отдавна, Синева , благодаря. :)
Не е много за радост обаче, и въпреки това все някой трябва да изпълнява тази роля, освен диверсанти , се напълни и със спамери (вдигнал се е рейтингът на форума явно :) )
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

nanu

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #12 -: 12-07-2011, 22:30:29 »

Може проблемът да идва и от иригатора. Аз преди време си бях взела някаккъв от аптеката, който въобще не беше пригоден за целта - маркучът беше мн къс, нямаше кранче или друго джадже за спиране на течността...пък и накрайника ухх..за него няма и да споменавам  :-\. Но преди няколко седмици попаднах на онлайн магазина на Самоздрав, откъдето взех сегашния си. Чудесна работа върши, препопъчвам ти го.

Ето и линк към него - http://shop.samozdrav-bg.com/index.php?route=product/product&product_id=540

Само доставката е малко скъпа, спрямо цената на покупката, но айде не е болка за умиране.
Активен
“Вие трябва да бъдете промяната, която искате да видите в света.” Махатма Ганди

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #13 -: 12-07-2011, 23:26:29 »

nanu, аз тоя като го гледам с този твърд, пластмасов накрайник, тръпки ме побиват.  ;D 
Активен

Лейла

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 313
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #14 -: 13-07-2011, 00:32:33 »

Това е хубавия иригатор. Според мен не си се отпуснал достатъчно и затова нещата ''сапецват''.
Активен
Самотата е най-скъпо платената свобода.

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #15 -: 13-07-2011, 10:37:33 »

Този в линкчето е малък . Трябва да събира 2 л. Маркучи се продават и отделно -дебели , тънки, меки , твърди :) 
 Кранче не е задължително  да има , че то почти винаги пропуска.. С времето се свиква бързо и без него - с две прегъвания едно след друго течността спира. Това се прави с три пръста, потренирайте.
Важен е съда. Добре е да е твърд, по -удобно е. Навремето моя ми го докараха чак от Германия, тука все разни боклуци от по 5 лв имаше.
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #16 -: 13-07-2011, 17:41:06 »

 tooth  tooth  tooth искрено ме забавлявате :))) Синева , ако знаеш жените за какви накрайници мечтаят  tooth  tooth  tooth
Активен

Синева

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 141
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #17 -: 13-07-2011, 18:26:25 »

Знаех си, че дотам ще се стигне. :Content_4 - emotloader:
А сега сериозно:
Аз на моя накрайник съм му сложила маркуче, за да е гъвкав. ;)
Активен

бате Бино

  • Заместник админ
  • Hero Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4053
  • дипломиран рекреативен специалист
Re:Клизма - неуспех..
« Отговор #18 -: 13-07-2011, 22:01:40 »

Титане , откъде ги намираш такива , дето  ти  споделят точно такива мечти :) Аз като се върна назад и си поприпомня, все са били едни свенливи и все съм им бил вторият  :)
Активен
Болницата беше прочута със своите готвачи.   :)))

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:Помощ - за клизмата ....
« Отговор #19 -: 14-08-2011, 17:42:39 »

Хахахаха , да по едно време беше много модерно все да си вторият :)) сега вече не им пука ... те тия свенливитедами са искали да се омъжат , а тия дето ми ги разправят са свободни дами в неангажиращи връзки :))
Та в тая връзка един след половият акт пита жената кой и бил по ред , а тя му казала ,че ще му казва Боинг , защото бил 767 мият :))
Активен
 

Страницата е създадена за 0.076 секунди с 23 запитвания.