Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: кураж  (Прочетена 4352 пъти)

DOT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
кураж
« -: 25-03-2011, 19:24:29 »

здравейте:)
днес ми е 10 суровояден ден.
преди това съм правила плодови режими и режим с кленов сироп.
Искам да попитам и се надявам да ми дадете кураж.
След кой ден почваш да се чувстваш позитивен и преизпълнен с хубави неща.
Аз не бързам, просто има моменти в които ме обхващат лоши мисли(стопирам ги, не им позволявам да ме обземат), че нищо няма да се промени, че даже със всеки следващ опит нещата ще станат по-зле и по-зле и т.н.
естествено има ги и вълните на позитивни емоции.
Нали всичко ще се регулира и подреди.Гледам много да спортувам, да съм в движение,без да се пренатоварвам.
Четох някакви разколебаващи неща и малко се позамислих.
На физическо ниво нямам никакви проблеми и коментари-всичко е така както следва да бъде....;)
;)искрено се надявам да изкарам така поне докато мине лятото. а за по-нататък ще мисля.
Моля ви се , споделете който е имал такива колебания в себе си и съмнения, как се е справял, какво го е крепяло.
;))))))))))))))))))))))))))))))
Усмивки за всички;)и много слънце;)
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:кураж
« Отговор #1 -: 25-03-2011, 20:29:34 »

Всичко ще се регулира и подреди, но при всеки е различно. Мен като ме обхващат разни мисли свързани със стари проблеми и конфликти, ги оставям да ме завладеят нацяло и да си тръгнат сами. Не да ги игнорирам или подтсикам. Защото целта ми е да се простя с тях един път и завинаги.
Да, движението и спорта са важни.
разколебаващи неща не чета. Гледам само на пред, защото и за миг не съм се усъмнила, че греша.
Иначе се крепим един друг с мъжа ми.
Успех! :)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:кураж
« Отговор #2 -: 26-03-2011, 01:00:08 »

Намери си неща, които да ти вкарват положителни емоции
ето ти някои идеи :
1. Избери си привлекателни за теб суровоядни "манджи" и си ги прави - за мен това е "тахомеда", има го как се прави тук във форума, има и други, избери си...
2. Музика
3. Продължавай сама -ти знаеш най-добре какво ти доставя удоволствие, и те зарежда положително, най-важното е да бъдеш максимално повече време съзнателна, и когато те налегнат лоши мисли, да се осъзнаеш и да ги замениш съзнателно с добри, и тогава всичко ще е наред
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

homo futurus

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 241
  • Бъдещето е на Вегетарианците!
Re:кураж
« Отговор #3 -: 26-03-2011, 14:52:22 »

Здравей
Поздрави за пътя по който си поела - не се оставяй никой да те разколебае света е пълен с всезнайковци дето винаги имат мнение особено за това от което нищо не разбират. НЕ ГИ СЛУШАЙ
Писала си че правила плодови режими и с кленовия сироп сега мислиш да пробваш няколко месеца суровоядство - чудесно. Щом се чувстваш готова пробвай, но само ако усещаш че си готова, ако ли не не се обвинявай поизчисти се още и следващият път ще ти е по лесно и приятно.
Съветвам те да си направиш прочистване на черния дроб, суровоядската то диета в момента ще помогне да стане по добре.
Черните мисли идват и си отиват само едно е важно - НЕ СЕ фиксирай върху тях. Остави ги да отминават естествено.
Питаш кога ще се почувстваш позитивна и изпълнена с хубави неща ... :о))) Момиче това не е толкова лесно, ако беше всички щяхме да сме в нирвана :о)))
С големите очаквания идват и големите разочарования ! Не си поставяй такива цели, не казвам че няма да стане, но не е толкова просто и не зависи само от състоянието на физическото ти тяло.
Пък и няколко плодови режима не могат да изкарат всичките боклуци с които сме се задръствали цял живот - изграждай си здравословни навици не се отклонявай и ще видиш че нещата лека полека ще започнат да си идват.
Все пак ни е отнело цял живот да се докараме до сегашното си състояние - трябва време и постоянство да обърнем процеса.
Смело напред и имай увереност в себе си. Ако имаш въпроси питай хората тук с радост ще ти отговорят.
Активен
Дълбока безметежност,
печален идеал.
Проблясък в тъмнината ме пробуди ...
Разкривайки, че досега съм спал !

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:кураж
« Отговор #4 -: 26-03-2011, 20:54:27 »

Аз когато гладувам си подготвям много комедии, интересни книги, интересни ТВ програми и така по цял ден занимавка и времето минава неусетно, сега наистина е доста подходящо ...даже се замислям тия дни да започна и аз 21 дневно гладуване на вода. Почва да се затопля , мога да ходя на Витоша през деня и да дишам чист въздух с японски подправки  tooth  tooth  tooth само се опасявам да не стана някой Хмен :)
Активен

DOT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:кураж
« Отговор #5 -: 27-03-2011, 18:28:12 »

Понякога е просто хубаво да има с кой да поговориш на тази тема, а хората около мен не са точно на тази вълна и не искам да ги занимавам;)
Открих, че ми действа добре да гледам Lord of the chefs:))))
мерси много homo futuris за коментара. :flowers2: :peperudi:
благодаря вери, титан, бпа
Активен

titan

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2318
Re:кураж
« Отговор #6 -: 27-03-2011, 20:55:17 »

Ако нямаш филми ще ти запиша 8-10 терабйата д аимаш за няколко месеца глад  tooth  tooth  tooth
Активен

DOT

  • Young
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re:кураж
« Отговор #7 -: 28-03-2011, 19:50:29 »

какви филми, аз повечето за храна дето са по-масови съм ги гледала.
Гледал ли си някой специално за суровоядство, който може да се дръпне от тук някъде.
А пък вчера гледах изкуплението шоушенк и просто....
Активен

Вери

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2153
    • Магията на суровата храна
Re:кураж
« Отговор #8 -: 29-03-2011, 07:26:42 »

Май не се разбирате...Дот говори за суровоядство, Титан за глад.  ;)
Активен

namonaraqnaq

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 140
Re:кураж
« Отговор #9 -: 29-03-2011, 12:57:02 »

Аз когато гладувам си подготвям много комедии, интересни книги, интересни ТВ програми и така по цял ден занимавка и времето минава неусетно, сега наистина е доста подходящо ...даже се замислям тия дни да започна и аз 21 дневно гладуване на вода. Почва да се затопля , мога да ходя на Витоша през деня и да дишам чист въздух с японски подправки  tooth  tooth  tooth само се опасявам да не стана някой Хмен :)
:laugh: (за подправките)
Искам и аз да се присъединя, но имам известни колебания за продължителността. Напоследък след гладуване, започват да ми се пукат капиляри в очите. Не по време на гладуването, а седмица след това, примерно. Явно нещо не умея да се захранвам.
Активен

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:кураж
« Отговор #10 -: 29-03-2011, 14:53:51 »

 Захранването трябва да е по-дълго, най-вече ако не си на 100% сурово попринцип. И аз последния път се захраних по указанията, но след това реших да се възнаградя с малко боклуци и ми кървясаха очите, започна да ми тече кръв от носа(преди не ми се е случвало никога) и сега искам не искам пак ще започвам с гладуването. Трябва да се внимава повече, така че ако сте решили да гладувате и си помислите, че може да продължавате както преди, вероятно сте се объркали =)
Активен

bpa

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 694
Re:кураж
« Отговор #11 -: 29-03-2011, 15:35:57 »

Захранването трябва да е по-дълго, най-вече ако не си на 100% сурово попринцип. И аз последния път се захраних по указанията, но след това реших да се възнаградя с малко боклуци и ми кървясаха очите, започна да ми тече кръв от носа(преди не ми се е случвало никога) и сега искам не искам пак ще започвам с гладуването. Трябва да се внимава повече, така че ако сте решили да гладувате и си помислите, че може да продължавате както преди, вероятно сте се объркали =)

за съжаление ще трябва да призная, че си права, разбрах го и аз от собствен горчив опит:)
Няма връщане назад, или поне ако има , ще трябва да се избира между здравословен и изцяло нездравословен начин на живот... средния път е много труден за баланс, и опасен...
Активен
Винаги има и друг начин !

Провежда се лекарски конгрес. Става председателя и започва речта си с патос
-Колеги,ние лекарите имаме много врагове на този свят...
Чува се глас от залата
-И още повече на оня свят

توقف عن قتلى

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 149
Re:кураж
« Отговор #12 -: 29-03-2011, 17:28:55 »

 Зависи какво разбираш под среден път, защото в днешно време е трудно да се разбере поради броя възможности =D Иначе избора си е много индивидуален и едва ли всичко готвено е лошо и вредно, но  като за начало с оптимален подход към суровоядсрво всеки може да разбере организма си.
 ДОТ, скоро ще почувстваш това което искаш, не се отказвай. Ако искаш по-бърз ефект, може да си избереш някой вид пречистване, който ти се струва най-лесно изпълним за момента. Гледай само хората около теб, да ги държиш на прилична дистанция, ако не те подкрепят. Хомо футурус ти е дал много хубави съвети:)
Активен
 

Страницата е създадена за 0.071 секунди с 23 запитвания.