Форум Земя назаем

Моля влез или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Експертно търсене  

Новини:

Автор Тема: Гладолечение с коктейл от кленов сироп  (Прочетена 58957 пъти)

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #40 -: 25-08-2010, 19:13:10 »

Открих в нета, че главната съставка на кленовия сироп е захарозата, сиреч - обикновена захар. Наистина има и други съставки - малки количества витамини и микроелементи. Това ме учуди - мислих, че сиропът е алтернатива на захарта. А иначе вкусът му е прекрасен наистина.
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #41 -: 26-08-2010, 16:47:03 »

Напоследък чувам бая лоши неща за качеството на самия кленов сироп.
Алтернативи на захарта според мен въобще не трябва да се търсят. Прекомерната консумация на захари от какъвто и да било произход не влияят добре на човешкия организъм. Малко мед, малко сладки плодове, малко меласа с профилактична цел не вреди. Но чаят и кафето съвсем спокойно си минават и без тях, сладкишите не са основен хранителен продукт, а целите плодове, някои зеленчуци и сложни въглехидрати съдържат достатъчно захари за изхранването на мозъка. Всичко е въпрос на навик.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

amazonian

  • Sr. Member
  • ****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 240
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #42 -: 27-08-2010, 20:31:33 »

А шоколадовия сладолед??? Уф, може ли да се мине без него се питам  :Content_4 - emotloader:
Активен

Томирис

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1170
  • Лунатик!
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #43 -: 27-08-2010, 21:16:15 »

А шоколадовия сладолед??? Уф, може ли да се мине без него се питам  :Content_4 - emotloader:
Имаше разни рецепти за пасирано авокадо с какао. Може да пробваш.
Активен
"Ето добрите и праведните! Кого те ненавиждат най-вече? Оногова, който разтрошава техните скрижали на ценности, разрушителя, престъпника, а това е творецът"

rrtedy

  • New
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #44 -: 04-11-2014, 18:27:00 »

Здравейте,
Имам приятелка китайка. Когато и казах за пречистването с кленов сироп, лимон и лют пипер, тя сподели, че в Китай също практикували нещо подобо, но с мед. И си мисля, дали не е по-здравословно да си го правим и ние с домашен мед от родния край, вместо с нещо дошло пакетирано незнайно от къде (каквото и да пише на етикета му:)?
Тя ме запали и по гуакамолето - само сурови неща и супер вкусно! :)
Активен

Daniella

  • Full member
  • ***
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 164
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #45 -: 05-11-2014, 00:04:15 »

Кленов сироп + лимонов сок + чиста вода + щипка лют червен пипер.


Чух от приятелка за този вид гладуване, но за мен е прекалено хард коре.
Никога не бих го препоръчала на когото и да е.
Кленов сироп, лимонов сироп че и щипка червен пипер ... тази комбинация може да ви вкара в такова приключение, че и вие да не се познаете накрая.
Дали ще отслабнете е относително, но болестите които е възможно да си навлечете са ви почти в кърпа вързани.

И си мисля, дали не е по-здравословно да си го правим и ние с домашен мед от родния край, вместо с нещо дошло пакетирано незнайно от къде (каквото и да пише на етикета му:)?


Меда само по себеси е допълнителна киселина.
На гладно мед не е добре да се приема..

Защо се подлагате на подобен тип изтезание не разбирам.
Направете си едно соково/водно гладуване и готово..
« Последна редакция: 05-11-2014, 00:09:08 от Daniella »
Активен
Stay Hungry Stay Foolish

Vov

  • Hero Member
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1102
  • Познай себе си.
Re:Гладолечение с коктейл от кленов сироп
« Отговор #46 -: 05-11-2014, 11:22:43 »

Хммм, колеги, при цялото ми искрено уважение към всички участници тук и при отдавна и напълно убедено допускане, че всеки има право и е свободен да прави със себе си каквото пожелае,
не разбирам
как точно съвместяваме "гладуване" с внасяне на въглехидрати в тялото ни?

Разбира се, че съществуват много начини, степени и варианти на очистване на телата ни. Но надявам се, всички интересуващи се знаем, че тялото се ПРЕВКЛЮЧВА в режим изяждане на собствени запаси (по определен ред) и изхвърляне на боклуци (повечето от тях действителни отрови), силно или слабо пречещи на органите и системите ни да действат в обичайния си ред и сила, към втория - четвъртия ден на Въздържане от храна(+ упражнения).
Опитите на много хора са, поне в началото на своя път, да постигнат всички положителни въздействия на въздържането от храна, БЕЗ да се откъсват от всекидневните си дейности - работа, семейство, приятели и пр... Тоест, въобразяваме си, опитваме се да направим желаното - действително, че замърсяванията, които сме натрупвали 20 - 30 - 40 и повече години, страданията, които официалната медицина не лекува и т.н., ние тук, почти на шега, между другото, ще се излекуваме, отслабнем, подмладим и пр.

НЕ СТАВА

Отделно ми изглежда важно да спомена т. нар. "отслабване". В огромното мнозинство от случаите наднорменото тегло се постига с  прекомерно хранене - продължително време, силно намалено физическо натоварване, приемане на бързи въглехидрати в големи количества и пр. Това продължително време изгражда динамични стереотипи, навици. Тези навици не може да бъдат променени с истезаващо приемане на въглехидрати, с каквото и да са разредени, колкото и дни да е практикувано това. Да не говорим за опасностите, ако в началото на процеса човек има някакви  състояния, конкретно противопоказани към въглехидрати...
Изобщо състоянието "искам да отслабна, може ли с "гладуване", но да не е много силно...." е обречено. Смятам, че обсъжданията в този форум са призвани да разясняват това.

Трайно намаляване на теглото може да бъде постигнато с временно въздържане от храна + упражнения + обширно и продължително учене защо ядем, какво да ядем, как да ядем, колко, кога, в какво състояние и мн.др...
Активен
Искам да променя света - започвам от себе си.
 

Страницата е създадена за 0.093 секунди с 25 запитвания.